Trafik Cezaları (yediğiniz şanssız veya saçma cezalar ve sonrası)
3 3

Bu konuda 48 mesaj var

bu haberin video'sunu televizyonda izledim biraz önce.

https://www.cnnturk.com/turkiye/yer-bagdat-caddesi-polis-goz-actirmadi?page=1

Ben böyle bir gerizekalılık görmedim. Ortada drift falan yok, adam dönerken resmen "azıcık" yanlamış. yahu bu bmw'nin en büyük özelliği zaten, bu araba bunu "güvenli" bir şekilde, el freni çekmeden, tamaman kontrollü bir şekilde yapabildiği için ünlü.

Drift ne abi, tanımı ne, adam spin mi atmış, halka mı çizmiş, tokyo drift mi yapmış, dönüşte resmen azıcık yanlıyor, lan buna 5010 TL ceza, arabayı 2 ay bağlama, ehliyete el koyma !!! noluyoruz amına koyim lan memlekette uğraşılacak bu mu kaldı.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, Zoma said:

Trafikte yanlayan adamın ehliyetini toptan iptal edebilirler bence. Çok yanlamak isteyenler için pist var :

https://intercitypark.com

altı üstü 1mt götü kaydırmak için piste mi gireceğiz? :1pof:

20dk için 400 tl vereceksen neden olmasın ama :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, TiesTorN said:

altı üstü 1mt götü kaydırmak için piste mi gireceğiz? :1pof:

20dk için 400 tl vereceksen neden olmasın ama :) 

Ben trafikte got kaydirmiyorum, ben niye vereyim? Bu fantezileri olanlar verebilir.

Ayni mantik "2 makas atmak icin piste mi girecegiz" olarak da devam eder.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, RFID said:

Toplumsal sürüş güzargahlarında "eğlence" temmelli bir başkasına eğlenceli gelmeyen "tehlike" arzeden araç aksiyonları kısaca diyebiliriz.

Kibarca zorbalık diyelim aslında serserilik :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

başkasına tehlike arz ediyorsa cezaya sonuna kadar hak veririm...

ancak;

etrafımda kimse yokken, kavşak bomboşken götümü 1-2mt kaydırdım diye kimse gelip de bana boş muhabbet yapmamalı. bunların bir ayrımı olmalı.

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/15/2018 at 1:48 PM, TiesTorN said:

başkasına tehlike arz ediyorsa cezaya sonuna kadar hak veririm...

ancak;

etrafımda kimse yokken, kavşak bomboşken götümü 1-2mt kaydırdım diye kimse gelip de bana boş muhabbet yapmamalı. bunların bir ayrımı olmalı.

Bunun ayrımını kim yapacak? Sürücünün kendisine bu insiyatifi herhalde vermezsin diye tahmin ediyorum. Hele motor gücü yüksek araca sahip olan kişilerin bunun ayrımını "doğru" yaptığını çok çok az gördüm.

"ağbi araç çok sağlam yaaaa... yoldan çıkma ihtimali yok."
"valla kusura bakmayın ama ben çok iyi şoförüm."

"25 senedir yollardayım."
"abi o kazada ben olsam kurtulurlardı aslında."

Anlamsız bir özgüven var bizim memleketti sürücülerde. Bende de vardı, tek kazada 2 arabayı pert edince ve üstüne 1 yıl içinde beraber aynı evde kaldığım bir arkadaşımı trafik kazasında kaybedince anca kendime geldim ve etrafımda da bu "template"e uyanları hemen görmeye başladım. Anlamsız özgüven. Yani öyle ki fizik kanunlarına bile meydan okuyor.

"ağbi bişey olmaz..." Oluyor ama..

Bir yerden yaya çıkıyor oluyor, görmediğin motor geliyor oluyor, gece karanlık yaya/hayvan fırlıyor oluyor, alkol alıyorsun farkındalığın/algın düşüyor oluyor. Oluyor da oluyor. Şimdiye kadar olmaması, daha sonra olmama şansını da düşürmüyor maalesef. 

Kaydırma muhabbetinin geldiği mesajda BMW 1 serisinden bir araç var. Motoru kaçtır bilmiyorum ama fakir ama gösterişlerin ülkesi olduğumuzdan 116i'dir diye tahmin ediyorum. Aynı araç bende var. O aracın arkasını yanlattırmak için gerçekten "özel" bir çaba sarfetmeniz gerekiyor. Zaten motor gücü çok yüksek değil. Kaydırma korumasını kaldırması için düğmeye basması ve gaz köklemesi gerekiyor. Bunlar trafiğin/yolun gerektirdiği şeyler değil. Zevkine yapılmış, hiç kimse olmasa bile olma ihtimalinden dolayı ceza kesilmesi hatta yüksek miktarda ceza kesilmesi uygundur. Nadiren Trafik Polislerini tebrik ettiğim durumlardan biri olmuş.

Unutmayın, özellikle bu ülkede birinin küçük/büyük zevki genelde başkasının cehennemine dönüşüyor. Sadece 1 gün herhangi bir haber programını izlemeniz yeterli bunu anlayabilmek için aslında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

obi'cim o kadar yazmışsın da, sen 50-60 hatta 70le viraj dönerken yanlayan tiplerden bahsetmişsin. benim bahsettiğimin bununla alakası yok, onun yapılmasına ben de karşıyım, tehlikeli. hiç yapmadım zaten arabama yazık.

benim bahsettiğim max 15-20km/s ile sağa sola dönüşlerde kaydırılan göt, bunun kimseye bir zararı yok, olamaz da. gazı bıraktığın anda duruyor zaten araç. bunun ayrımını polis yapmalı, zararsız bir hareket diyip es geçmeli. ama tabi ki ülkemizde her zaman kurunun yanında yaş da yandığı için...

bahsettiğim harekete benzer durumlar bazen hiç istemsiz olarak normal bir şekilde hızlanmak için gaza bastığımda da oluyor esp açık olmasına rağmen, güç fazla olduğu için kaçınılmaz bir durum. şimdi bunun içinde mi çevirip yazacak mesela? saçma.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Senin bahsettiğin argümanı çok kullanan oluyor. O nedenle yazdım o kadar. Aslında doğrudan sana bir cevap değildi quote etmeme rağmen. Böyle bir mantalite var yani, kimse inkar edemez yani bu ülkede yaşıyorsak. 

Ha polisin anlamsız tuzakları vs. olmuyor mu? Onlar da oluyor.

O zaman kime insiyatifi verelimse sorun. Ben bir cevap söyleyebilirim. Baş harfleri A ve I. Fütüristik yaklaştım ama olması gereken o.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
26 minutes ago, ZvAnA said:

Bu geçtiğimiz yaz kayınpeder 56 km ile gittiği için ceza yedi Kemer'de. İnanabiliyor musunuz 56...

yoh artıh amuğa...

o neymiş öyle. saçmalamışlar.

hız limiti neydi ki 50 miydi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de 2-3 yıl önce 78'le yemiştim, işin garip tarafı Pendik'ten sahil yoluna çıkışta yemiş görünüyorum ama o yolda 78'le gidebilme ihtimali yok, trafik hep duruyor. İtiraz da edemedim zamanım olmadığı için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

gecen ay 280 lira EDS cezasi yemisim. simdi edevlette gezerken random gordum.

bildigim kadariyla her ay %5 uzerine koyuyorlar. bu trafik cezasi maksimum ne kadar sisebilir?

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ödemediğiniz sürece artmaya devam ediyor, üst limiti yok.

Edit: Faiz 2 katını aşmıyormuş. Toplamda 3 katlanıyor yani.

sCoRPion_tr tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Forgotten said:

2 katını aşamıyor diye biliyorum ben...

%5 faiz işletme için olan yasa ile beraber 2 kat sınırı gelmiş, o kısmı gözümden kaçırmışım ben...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok