Nvidia GeForce RTX40 Serisi - Hopper/Ada Lovelace (2022-2023)
3 3

Bu konuda 941 mesaj var

6 minutes ago, wazzap said:

Ekstra 5 FPS için 100W saçma ama. :) 

herkes senin gibi düşünüyor olsa firmalar bu kartların saat hızlarını ve voltajlarını sinekten yağ çıkarırcasına ayarlamazlardı :lol: genel çoğunluk "tüketimin aq daha fazla performans istiyorum" kafasında, ki ben de öyleyim.

Firienholt and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, wazzap said:

Ekstra 5 FPS için 100W saçma ama. :) Undervolt'un olayı genelde zaten performans artışı için değil; sıcaklık ve güç tüketimini düşürmek için yapılıyor. benim gtx1080'e bile yaptım. Güç tüketimi 120W'ı geçmiyor.

4x serisinde undervolt yapılmıyor.
Undervolting is not possible in the 4x series

Андервольтинг невозможен в серии 4x.

Undervolting ist bei der 4x-Serie nicht möglich

4x 系列不可能出現欠壓

4x シリーズでは低電圧化は不可能です

jackjoker tarafından düzenlendi
TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 minutes ago, jackjoker said:

4x serisinde undervolt yapılmıyor.
Undervolting is not possible in the 4x series

Андервольтинг невозможен в серии 4x.

Undervolting ist bei der 4x-Serie nicht möglich

4x 系列不可能出現欠壓

4x シリーズでは低電圧化は不可能です

Abi sana yazmadım ki zaten. :D Ties'e dedim ben.

1 hour ago, TiesTorN said:

herkes senin gibi düşünüyor olsa firmalar bu kartların saat hızlarını ve voltajlarını sinekten yağ çıkarırcasına ayarlamazlardı :lol: genel çoğunluk "tüketimin aq daha fazla performans istiyorum" kafasında, ki ben de öyleyim.

firmalar onu oyun testlerinde diğer firmadan 5 fps almak için yapıyor ama ben kullanıcı olarak o 5 fps için 128371928731W ekstra kullanmasını istemiyorum. Senin umrunda olmaz o fazladan tüketim, o ayrı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

RTX Remix Open Beta:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/rtx-remix-open-beta-half-life-2-rtx-trailer/

Nvidia yapay zeka ile grafik oluşturma işini daha da geliştiriyor. Böyle giderse 2-3 nesil sonra tamamen yapay zeka ile oluşturulan grafiklerle oyun oynanacak.

https://videocardz.com/newz/nvidia-releases-rtx-remix-0-4-open-beta-classic-games-remasters-made-easier

mamad tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada Nvidia bu ay 40 serisinin Super modellerini sundu. Pek bir yenilik olmayınca üzerine konuşma gereği de duyulmadı sanırım. Ama 4080 Super nedir öyle arkadaş? %1-2 kadar getiri sunuyor. Rezalet! 7900XTX'in raster performansı olarak gerisinde. Rezalet X2!

4070 Super ve 4070 Ti Super biraz daha iyi durumda. 4070 Super, eski modele göre en fazla fark sunan Super olmuş. Ancak 4070 Ti'ı da yakalayamıyor. Bellek miktarı da artmamış. Yalnızca 7800XT'yi geçmekle yetiniyor diyebiliriz. 4070 Ti Super ise fazla getiri sağlamıyor. Hatta raster performansında 7900XT'yi bile geçemiyor. Ancak bellek miktarı artmış görünüyor. Ucuz 4080 olmuş diyeceğim ama tam olarak olamamış, azıcık yaklaşmış.

Nvidia'nın bu Super modelleri zaten çok matah şeyler olmazdı. Gelenek bozulmamış.

relative-performance-2560-1440.pngrelative-performance-3840-2160.png

RT performansı:

relative-performance-rt-2560-1440.pngrelative-performance-rt-3840-2160.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4070 Super 16GB bellekle gelseydi alınabilir kart olacaktı. O yüzden bu seriyi de pas geçiyor, parayı dolara basıp 5000 serisini beklemeye devam ediyoruz...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 22.01.2024 at 22:06, mamad said:

RTX Remix Open Beta:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/rtx-remix-open-beta-half-life-2-rtx-trailer/

Nvidia yapay zeka ile grafik oluşturma işini daha da geliştiriyor. Böyle giderse 2-3 nesil sonra tamamen yapay zeka ile oluşturulan grafiklerle oyun oynanacak.

https://videocardz.com/newz/nvidia-releases-rtx-remix-0-4-open-beta-classic-games-remasters-made-easier

Bunu Clive Barker's Undying oyunu için uygulayan biri olsa güzel olurdu. 

Altan Yoklar and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5519

Direct Link: https://international.download.nvid...ok-win10-win11-64bit-international-dch.hf.exe

This hotfix addresses the following issues:

Some users may experience intermittent micro-stuttering in games when vertical sync is enabled [4445940]

Potential stutter may be observed when scrolling in web browsers on certain system configurations [4362307]

aylardır chrome bazlı tarayıcılarda ki takılma olayını sonunda düzeltmişler. indirin. 

stardust and Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

70 Wattlık 16gb VRAMlı RTX 2000 Ada generation çıktı. 4060ti nin yarısı kadar cuda core var ancak hem ekstra power istemiyor hem de 16gb vram ile yeteri kadar AI ML çalışması yapılabilecek materyal var içerisinde. 

Şöyle bir sistem kurasım geldi. Sessiz sessiz tırım tırım çalışır stabil. Döşe 64 ramı. i5 13500 cpu ve bu kart ile her türlü akarım. 

op7010sff-csy-00015rf000-bk.psd?fmt=png-

Peregrine and RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne kadar ekonomist, finansçı vs varsa hepsi Nvidia'nın 4. çeyrek sonuçlarının açıklanmasına kitlenmiş bekliyordu bugün. CNBC'de geri sayım bile koymuşlar (Yuh)!

Sonuç olarak Nvidia, beklentileri de aşarak 22 milyar doların üzerinde çeyrek sonucu açıkladı. Tabi ki aslan payı data-center tarafından geliyor:

https://nvidianews.nvidia.com/news/nvidia-announces-financial-results-for-fourth-quarter-and-fiscal-2024

Geçen yılın aynı dönemine göre %265 artış! Yıllık toplam gelir 60 milyar doların üzerinde. Hissesi balon oldu, patlayacak derken adamlar beklentileri de aştı. Muhteşem 7 yerine muhteşem 1 demeye başladılar. Son dönemde diğer firmaların gelirlerinde ve hisselerinde yavaşlamalar ve düşüşler başlamıştı. Nvidia tek başına direniyor. Geçen haftalarda hisse değeri 700 doların üzerine fırlayınca firmanın borsa değeri 1,7 trilyon doların üzerine çıkmıştı. Bu da onu ABD'nin en değerli 3. şirketi haline getirmişti. Özellikle 2015'ten sonra korkunç bir hızla büyüdüler, uçtular gittiler.

Bundan sonra ekran kartıymış, oyuncu gpusuymuş falan çok da umurlarında olacağını sanmıyorum. Adamlar yıllardır üzerinde çalıştıkları işten esas ekmeği yemeye başladılar. Oyuncu gpuları işiyle de Amd-Intel takılsınlar işte diyebilirler.

quad beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4000 serisi gpuları rename eder yine satar nvidia. yok ortada bir rakip çünkü. AMD Intel kendi çapında oynuyor en iyi 1050ti namzeti ben olabilirim diye. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 saat önce, mamad said:

Bundan sonra ekran kartıymış, oyuncu gpusuymuş falan çok da umurlarında olacağını sanmıyorum. Adamlar yıllardır üzerinde çalıştıkları işten esas ekmeği yemeye başladılar. Oyuncu gpuları işiyle de Amd-Intel takılsınlar işte diyebilirler.

Aslında bir fon kursalar da bedava 4080-4090 dağıtsalar... Hem sevaba girer hem de muazzam PR yapmış olurlar :D

mamad and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Najaz said:

Aslında bir fon kursalar da bedava 4080-4090 dağıtsalar... Hem sevaba girer hem de muazzam PR yapmış olurlar :D

Şahane fikir.:mrgreen:

Ama unutmayalım, bahsettiğimiz firma Nvidia. Bozuk gpuları bile anahtarlık yapıp sattı bu adamlar.:2no:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nvidia'nın yeni kullanıcı arayüzü tanıtılmış: "Nvidia App"

nvidia-app-key-visual.jpg

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/nvidia-app-beta-download/

GeForce Experience uzun zamandır bana biraz garip geliyordu. Böyle bir şey yapılması iyi olmuş. Şuan beta, birkaç ay sonra final sürümü sunulur sanıyorum. Veya yeni seri ile sunulabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows altındaki salak win32 temalı kontrol panel ile geforce experience i birleştirip tek paket haline getireceklermiş. 

Açıkçası win32 temalı salak kontrol paneli çok boş geliyordu bana şu ikisi hep daha iyiydi bence. 

info-1.jpg   TNT2-info.jpg

SkyWarrior tarafından düzenlendi
quad beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Coolbits hala var. Bu kelek panelde de var. Ama bu panelin tadını vermiyor işte. 

overclock.gifload.gif

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vay be... Eskileri görmek güzel oldu. :) Gerçi şuanki denetim masası da çok uzun süredir kullanılıyor. 15 yıl falan olmuş olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu hiç değişmedi ama nerdeyse. İlk günkü gibi hala GTK2 :D

nvidia-settings.pngimage.php?id=freebsd8_benchmarks&image=f

quad beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, T800 said:

RTX HDR kimi oyunlarda oyunun kendi HDR çözümünden daha başarılı sonuçlara imza atabiliyor.

en son driver mı yüklenmesi gerekiyor? yoksa ayrıca yükleniyor mu driver bağımsız?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Onu bilemiyorum, hep en son sürücüyü yüklüyorum ben ancak bunun çalışması için sürücü versiyonu önemli mi onunla ilgili bilgim yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

RTX HDR'ı kullanabilmek için diğer heşeyi kapatmak gerekiyor. DLSS falan da dahil buna. Performans kaybına değecek bir fark olsa iyi olur.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok