ELDEN RING
1 1

Bu konuda 106 mesaj var

4pw8udi.png

LBzgngI.png

ELDEN RING – Rise, Tarnished | Official Launch Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=qqiC88f9ogU

Oyunun inceleme puanlari fena; Gamespot, IGN, GameInformer vs. tam puan vermisler, Metacritic puani 97... Incelemeleri toplu sekilde suradan okuyabilirsiniz; [ https://www.resetera.com/threads/elden-ring-review-thread.556060/ ] ... 

From Software yine bir basyapit sunmus anlasilan... 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

uzun zamandır geliştirilmesini takip ediyordum, hatta dün bile gelip başlık açayım diye içimden geçirdim. senin açtığın iyi olmuş @JardeL

oyunun türüne hemen "souls-like" yazıp geçmişler ama PS5 Demon's Souls'dan bile her açıdan çok ileride bir oyun.

açıkçası konsollarla birlikte PC'ye de aynı anda çıkmasına hem şaşırdım, hem de sevindim.

şuan steam'den 499 liraya almamı engelleyen birikmiş bir sürü oyunum var ama wishlist'e ekledim, summer sale'de falan güzel indirim olursa alırım.

Firienholt and JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kaç aydır arkadaşlarla takipteydik, tabi sağolsunlar şunu alalım bunu alalım diyip listeyi kabartıp hala oynamadığımız zilyon oyun varken şimdilik ilk çıkış fiyatından almam.

Eskisi gibi çıkınca şunu yutayım modumda olmadığından relax takılıyorum o konuda, hem bu süreçte iyice sürücüler fixler eksiklikler oturmuş oluyor. Geçmişe göre şimdi öyle bir takıntıda başladı, zamanında bitirdiğin oyuna yeni birşeyler eklendiğinde ama sen önceden bitirmişsen ve tekrar uğraşmak istemiyorsan; tabi bi yandan da ulan şu yenilikleride göremedik ha dürdüsü insanı darlıyor :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 minutes ago, TiesTorN said:

steam puanları tam bir çöp... pc performansı bok gibiymiş o yüzden.

fiyatı düşene kadar o sorunlar da düzelir, optimize ederler işte. konsolla aynı anda PC'ye çıkarmış olmaları bile takdire şayan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun berbat görünüyor yalnız. Nerde Horizon nerde bu. Tamam, zor oyun, Soulsborne falan filan da grafikler 10 yaşında (bence).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, ZvAnA said:

Aynı anda pc'ye çıkmasına ben de şaşırmıştım. Ama 400 liraya da ilk çıkış fiyatına alınmaz.

https://steamdb.info/app/1245620/

amerika çıkış fiyatı 60 dolar, türkiye 36.

evet bence de alınmaz, ama şaşırılacak bir şey yok fiyatta, hatta ucuz çıkmış bile denilebilir.

bu fiyatlar zamanımızın ve mekanımızın gerçeği.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 hours ago, wazzap said:

PC'de 60 fps capped. :facepalm:

durum gerçekten buysa oyun gözümde direkt olarak bitmiştir, metacritic puanları falan umrumda değil. sene olmuş 2022 bu hala neyin kafasıdır, bu rezilliği yapmayın artık işte.

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 hours ago, TiesTorN said:

durum gerçekten buysa oyun gözümde direkt olarak bitmiştir, metacritic puanları falan umrumda değil. sene olmuş 2022 bu hala neyin kafasıdır, bu rezilliği yapmayın artık işte.

yahu cyberpunk konusunda kendi dediklerini de mi unuttun be adam... çıkar çıkmaz kasmaya gerek yok, bir süre geçsin düzelir bu tip şeyler, patch'ler fix'ler çıkar, fiyat ucuzlar, alır oynarız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, stardust said:

yahu cyberpunk konusunda kendi dediklerini de mi unuttun be adam... çıkar çıkmaz kasmaya gerek yok, bir süre geçsin düzelir bu tip şeyler, patch'ler fix'ler çıkar, fiyat ucuzlar, alır oynarız.

60 fps olayı genelde oyun motorunun bi limitasyonu olup patch'lerle falan düzeltilebilecek bir şey olmuyor 20+ yıllık oyun tecrübeme göre konuşacak olursam eğer. bugüne kadar 60 fps cap ile çıkıp da sonradan patch ile arttırılan oyun sayısı o kadar az ki neredeyse yok denebilir.

cyberpunk'da yaşanan şeylerin bi çoğu patch ile giderilebilecek şeylerdi ama burdaki durum farklı.

oyun ne kadar iyi olursa olsun bu devirde pc'de 60 fps'li capli oyun oynamak istemeyen o kadar çok oyuncu var ki, sırf bu yüzden kaybeder bir miktar pastayı. insanlar servet değerindeki (konsola kıyasla) bilgisayarlarını 60 fps cap'li oyun oynamak için dizmiyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elden Ring benim PC'de sabit şekilde 240 FPS oynanabilse ve bedava verseler yine de oynamam. Ne gerek var bu kadar kahır çekmeye, öl öl yine öl döngüsü hiç bana göre değil. :)

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

Elden Ring benim PC'de sabit şekilde 240 FPS oynanabilse ve bedava verseler yine de oynamam. Ne gerek var bu kadar kahır çekmeye, öl öl yine öl döngüsü hiç bana göre değil. :)

get good or die tryin'

öyle bir durum yok aslında, acele eder, dikkatsiz olursan direkt ölüyorsun düşüncesi zaten daha iyi oynamana yol açıyor, bu souls-like oyunların keyfi burada.

ben çok yeniyim seriye, sadece PS5 demon's souls oyununu oynadım fakat öyle oynamaktan soğutacak kadar her adımda gebermiyorsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, Pablo 'Definitive' Vader said:

Zamanında aynı kısır döngü benden de Demon' Souls için geçmişti. O zamanlar ps3 elimden geçtiği sıra tam da elimde hiç oynancak birşey kalmazsa bakarım diye sona beklettiğim, olmazsa sallar geçerim dediğim oyun yaz tatilimde beni 2 ay falan hapsetmişti başında. Kanser durumu var ama bilmiyorum bi Diablo oynama hırsı gibi değişik bir durum bu. Konsep bosslar mekanlar vs derken dünyasına çekmeyi başarıyor bir şekilde, Elden Ring' de bu kulvardan gelen ve belli bir başarımı yakalamış olması gerekir diye umuyorum. TAbi şu konsoldan port gelen durumlarının ileride bir sağlam fix yemesi şart.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Ekim sonu gibi preorderla 300 TL ye almıştım steamden. Fiyatı sonradan kur mevzusundan cok arttı. Performans sorunları olduğu söyleniyor steam yorumlarında. Benim elimde 2 tane sistem var.  Gözlemlediğim büyük bir sorun olmadı, arada bir fps düşüşleri oluyor. Anlık 30 un altına iniyor sonra normale dönüyor.  Bir sistem rtx 2060 , high ayarlarda 55-60 fps arası gidiyor. Diğerinin ekran kartı R9 290 (4gb) medium ayarlarda 45-60 fps oynatabiliyor. 2 sindede fps düşüşleri arada oluyor ama oyunu oynamaya engel olacak kadar gelmiyor bana. Tabiki bu kişiye göre değişen seyler. Zevkler ve renkler tartışılmaz, ama oyun grafik sorunları dışında cok tatmin edici geldi bana. 

R9 290 ekran karti minimum req. bile altında görünüyor ama bir sekilde medium ayarda oynatıyor. 

Oyun bence gayet güzel olmuş. Defalarca ds 1-2-3 bloodborne demon souls biraz da sekiro oynayan biri olarak , ki dönüp dönüp oynarım , baska bir level a cikmis fromsoftware. Büyük ihtimalle cok uzun bir sure oyalayacak muhtemelen. Defalarca ölüp, defalarca bitirip farkli klas buildlerle tekrar oynayacağım gibi

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Digital Foundry day one patch sonrasi teknik incelemesini yayinlamis; [ https://www.youtube.com/watch?v=uVcfiBnX1c0]  ...

60FPS oynamak icin tek yol PS5'te PS4 Pro versiyonunu oynamak :] ... VRR destekli monitor veya TVniz varsa Xbox Series X versiyonu en iyi demisler, yoksa PS5 versiyonu... Loading time konusunda PS5 bariz onde, 4 ila 10 saniye arasinda degisiyormus, Xbox'ta 11 ila 20 saniye suruyormus... Neyse, detaylar videoda... 

[ Edit ] : PC versiyonu icin DF videosu; [ https://www.youtube.com/watch?v=5EtcrUrsl38 ] ...  11:50'de bir kac ayar onermis ama 10900K islemci ve RTX 3090 ile bile istenilen sonucu vermiyor oyun... 

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PC'de stuttering yaşayanlar için şöyle bir çözüm sunmuşlar.

Type /nolightfx into the advanced settings on Steam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Twitchte izledigim kadariyla konusayim, oyun muhtesem hakikaten... O kadar iyi ki gaza gelip neredeyse hic oynayamadigim Bloodborne'u yukleyip oynamaya basladim (ta ki uzun ugraslar sonucu geldigim yerde olup basa donene kadar :D ) ... Oynamasi bana gore degil ama izlemesi filan deli zevkli, her detayi cok iyi oyunun...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayatımda 1 saatten fazla souls like türü oynamamış biri olarak ben bile oynuyorum dayak yiye yiye.

Grafikler bence kötü falan değil mesela tam tersine bundan forbidden weste geçince çok kötü geliyor bana.

Stuttering can sıkıcı bende azda olsa.

Yani o uğursuz mutsuz karanlik gothic inanılmaz atmosfer çok iyi gerçekten. Konu yok diyorlart OH BE İYİKİDE YOK, yok ulan evet yok sadece genel birşey var kafa mikmeden 5000 cümle okumadan ne olduğunu anlıyorsunuz oh bee.. Kardeşim ben o atmosferin içinde olmak kendimi orada hissetmek için oyun oynuyorum sizin saçma salak 3. sınıf senaryolarınızdaki binbir tane dallamalıklara kafa patlatmak için, aptal saptal dialoglarınızı okumak için değil.. Bunları ya eski bioware oyunlarındaki gibi yapın yada hiç yapmayın ahmak herifler.. Sürekli ok peşinde beyinsiz gibi koş oraya kuleye tırman koş buraya base ele geçir pisliklerinden o kadar bıkmışızki o yüzden bu oyun bomba gibi patladı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun  muhtesem ya, ben bu kadar dolu bir oyun gordugumu hatirlamiyorum... Nereye gitseniz bir aksiyon, bir boss vs. yani buyuk ama bos bir arazi degil... Zaten karsiligini da almislar, 12 milyon adet satilmis;

d9ky2br.JPG

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle çıkartacaklarsa aynı anda PC ye çıkartmasınlar, pc için çıkartıyorsan tuşları vs düzgün göstereceğin bir paneli olsun mesela :) L1 e bas çıkmasın bir zahmet.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok