Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

Üstünde T6400 işlemci 4gb ram 8500gt gpu olan bir makinemiz var iş yerinde. Üzerinde win 7.1 kurulu idi, pek niyetim yoktu ama belki fayda sağlar diye dün geçiş yaptırdım makineye sorunsuz kuruldu onun üzerinde de. O makineyi ben kullanmıyorum pekte kullanan arkadaşımın yorumlarından belli olur belli bir süreç içinde. Ağlayıp duruyordu bu makine çok kasıyor falan fistan diye biraz faydası olabilir işletim sisteminin :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sistem harbi eskiymiş baytrail atomlar bile core 2 duo performansı veriyor artık :D

Bu arada ben 2. nesil core öncesi sistemlere çok fazla tavsiye etmiyorum windows 10 u bunu belirteyim. Anakart çipset sürücülerinde ciddi sıkıntı var eski sistemlerde. windows 7 den yukarı çıkmasına çok gerek yok o sistemlerin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teknoseyir gündemde Windows 10'a servis paketimsi bir güncelleme geleceğinden bahsettiler. Henüz kurmayanların (ben kurmadım mesela) kurulumu en azından o güncelleme gelene kadar ertelemelerinde fayda var bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bugün geçtim artık windows 10 pro'ya. :)

Temiz kurulum yapmadan direk yükseltme yaptım. Hata verme falan olayları olmadı. Driver kurulumu açısından da Creative sürücüsü dışında uğraştıran birşey olmadı. Yükseltmeden sonra ses stereo olarak çalışıyordu. Console launcher vs, creative ait programların hiçbiri çalışmıyordu. Daniel K'nın support pack 3.4'ünü yükledim. Kartın tüm özellikleri geldi. Uğraşmamın nedeni önce pax driver'larını kurmaya kalkışımdan kaynaklandı. Creative resmi sürücüsü yayınlanana kadar pax driver çıkmayacakmış. Tabi bahsettiğim x-fi elite pro, xtremem music vs. pci kartlar...

Normalde çok fazla kullanıcısı olduğunu düşünmediğim yazılımlardan bile şu ana kadar çalışmayan olmadı. Denemediğim programlar falan var tabi. Sorun çıkaran olursa yazarım. Ama şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım. Bir müddet böyle kullanıp, windows 10'a alışmayı düşünüyorum. Ondan sonra belki de bir skylake upgrade'i ile temiz bir kurulum yapacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de dün korsan win7 üzerinden w10'a geçtim sorunsuz aktivasyonlu şekilde, kurarken herşeyi sıfırla hiçbirşeyi alma seçeneğini seçtim, sanırım 0'dan kurulumdan farksız bir şekilde kurulmuş oldu. Bu şekilde çok daha sağlıklı çalışacağını sanıyorum... Fazla kurcalayamadım çünkü uykum gelmişti, kurulum bittikten sonra yattım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sağda bazen bir mesaj çıkıyor sonra kayboluyor o mesajlara nereden ulaşabilirim bugün yeni nvidia sürücüsü çıktı diye haber verdi o mesajlara nereden ulaşabilirim bilen varmı

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Action center içinde notification olarak duruyorlar.

ilk oraya baktım zaten ama bende haberler ve epostalar görünüyor halbuki az önce nvidia yeni sürücü çıkardı diye haber verdi ( nvidia değil haber eden onu biliyorum ) ama action center içinde o haberi göremiyorum garip 

tamamadır hallettim teşekkürler :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu w10'da bir çok şeyde karşıma çıkan arayüz (artık metro arayüzü mü oluyor yoksa tablet arayüzü mü bilmiyorum ne deniyor, Edge stilindeki arayüzlerden bahsediyorum) beni ifrit etmeye yetti... ben eski usül pencere istiyorum w8'de olduğu gibi. windows update arayüzü de çok salakça olmuş ayrıca, control panelden açılan pencereyi istiyorum.

W8'de de vardı bu arayüzler ama en azından istenildiği zaman diğerleri kullanılabiliyordu. W10 bazılarında hiç yok o seçenek.

edit: guest hesabı da uçurulmuş... saçmalık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bir de zırt pırt update çıkmasın lütfen

makinayı hergün açtığımda 5 saniyede açılmak yerine 2 dk update falan yapıyor. mekanik disk kullananlar sıkıntı çekiyordur

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En azından bi service pack gelene kadar kullanmayı düşünmüyorum sanırım...

Eski mantıkla SP gelecek mi? Microsoft artık Windows'u sürekli güncelleyeceğiz, SP yada yeni sürümler şeklinde devam etmeyeceğiz demedi mi?

Ben de geçmedim henüz Windows 10'a.. Üşeniyorum her şeyi bir kez daha kurmaya..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben beğendim windows 10'u. 8.1'deki metro arayüzünden sonra başlat menüsü gayet güzel olmuş. Öbür arayüzlere de alışmamız lazım artık zamanla. 

Bende bir de şöyle bir sorun dikkatimi çekti, bilmiyorum başkası gözlemledi mi böyle birşey; Görev çubuğundaki windows gezgini simgesine sağ tıkladığımda klasör sabitlediğimiz hızlı başlat var ya, oraya belgeler, indirmeler, müzikler, resimler, videolar vs. sabitlediğimde ve tıkladığımda hiçbir pencere açılmıyor. Ama "Bu Bilgisayar"ı sabitledim diyelim sorun olmuyor. Ya da users klasörü altından ya da  windows gezgininin sol tarafındaki kısa yollara tıkladığımda da hiç bir sıkıntı yok. Aynı klasörleri başlat menüsüne de sabitledim, orada da sıkıntı yok. O klasörler açılıyor. Bunu gözlemleyen oldu mu ? 8.1'de yukarıda bahsetmiş olduğum kitaplık öğeleri için depolama diskindeki kendi klasörlerimi yol olarak göstermiştim, temiz kurulum yapmayınca bu durum mu sıkıntı yarattı bilemiyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar biraz geri kafalıyım bazı konularda ben senelerce format atmam genelde acronis ile herşeyi en güncel halindeyken yedekleyip saklardım bir sorun halinde geri dönerdim sorunsuz olarak.

Geçenlerde win 7 den yoktu sanırım, win 10 da komple yedekleme olduğunu farkettim. Deneyeniniz var mı? tertemiz halde full yedek alıp sonraki sorunlarda sorunsuz bir biçimde geri dönebilir miyiz eskiden win hiç başarılı değildi bu konuda. Yoksa uğraştırsada acronis emi bel bağlayayım.

Bu arada donanımlarımla ilgili iki adet hata yakaladım uyumsuz mu artık nedir bilmiyorum. logitech g930 kulaklığımı ses sekmesinden aktifleştirince bir realtek aktif oluyor bir kulaklık sapıtıyor resmen habire cihazlar açılıp kapanıyor. Bİrde win başlarken şifre ile koruyorum pc yi benim numlock hep açık olur o ara ara kapanıyor kafasına göre :))

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Başka bir forumdan Tarık ağabeyin uyarısıyla gittigidiyor'dan 38,90TL'a Windows 8.1 pro retail lisansı aldım (deneme amacıyla). Microsoft'un indirme aracıyla iso indirip hem USB'ye hem DVD'ye attım. Sonra usb'de tertemiz kurulum yaptım, lisans numarası güzelce çalıştı, tam windows 8.1 pro açılacaktı ki "size windows 10 verelim" yazısı belirdi ekranda, "everything is a little little..." neyse, güncelleye dıhladım ve güncelledi (işte o anda parayı satıcıya aktardım). Şu anda da, yeni güncellenmiş, aktifleştirilmiş o windows 10 denen canavardan yazıyorum.

Kürekli Windows 8.1 kullanıp Windows 10'a geçenlerin masaüstünde, ben diyeyim 3 hafta siz deyin 3 ay sonra bir yazı çıkacak ve sinir bozucu aralıklarla lisans al lisans al uyarısı verecek, bir süre daha lisanslama yapılmazsa da, her açılıştan sonra bir süre çalışıp, bilgisayar kendisini kapatacak diye biliyorum.

Edit:

Yalnız bilgisayarı açmak için illaki hotmail şifremi girmem gerekiyor, bakalım çözümü var mı?

Edit2:

Windows 10 oturum açma ekranını atlamanın çözümü en kısa yoldan şöyleymiş:

Win+R > netplwiz > Enter

açılan ekrandaki Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir seçeneğini kapatmak yeterli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

0 çocuğa tablet versen daha hızlı çalışır  :))

Tablette bizim kullandığımız programlar çalışsa eyvallah :P Tek çizim yaptığı için gerekmiyor, birde nette takılıyor zaten gerisi boş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kürekli Windows 8.1 kullanıp Windows 10'a geçenlerin masaüstünde, ben diyeyim 3 hafta siz deyin 3 ay sonra bir yazı çıkacak ve sinir bozucu aralıklarla lisans al lisans al uyarısı verecek, bir süre daha lisanslama yapılmazsa da, her açılıştan sonra bir süre çalışıp, bilgisayar kendisini kapatacak diye biliyorum.

Boyle bir sey olacagina dair hicbir emare yok. Malum yollarla etkinlestirilen ve daha sonra W10'a terfi edilen her cihaz icin kalici bir etkinlestirme yapiliyor ve sadece o cihaz icin gecerli olacak bir lisans tanimlaniyor.

W10'la birlikte Microsoft'un lisanslama modeli degisti. Su an yapmaya calistiklari sey, lisana icin hatiri sayilir meblaglar odemis olan kullanicilari kizdirmadan, erisebildikleri her cihaza W10 kurdurmak ve onlari birer lisans sahibi yapmak. İsletim sistemi lisansindan degil de, bu isletim sistemiyle yerlestikleri cihaz uzerinden sunacaklari hizmetler uzerinden, misal Office 365, OneDrive, para kazanmayi planliyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok