Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

Ben kutulu aldığım için hem 32bit hem 64bit Win7 var. 32bit olanı hiç kurmadım şimdiye kadar. Bunların numaraları falan farklı, her ikisini de ayrı ayrı kurabiliyor muyum lisanslı olarak?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yine Windows 8 zamanında olduğu gibi uygun fiyatlı retail key vererek bu imkandan yararlandırsaydı bizim için daha iyiydi bence. Bu şekilde çünkü eninde sonunda full price Windows 10 lisansı alınmak zorunda kalınacak gibi.

Bence bir iki yıl içinde Microsoft Windows'u ücretsiz dağıtmaya başlayacak Tolga abi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10' a  geçtim. 30 dk filan sürdü. Herşey çalışıyor hayret. Razer farenin W7 sonrası sürücüsü yok. Şirketteki W8 makineye kuramamıştım hatta sürücüsünü ama çalışıyor. Uydu programı hariç sorun yok o da çözülür de tembellik işte bir ara hallederim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10' a  geçtim. 30 dk filan sürdü. Herşey çalışıyor hayret. Razer farenin W7 sonrası sürücüsü yok. Şirketteki W8 makineye kuramamıştım hatta sürücüsünü ama çalışıyor. Uydu programı hariç sorun yok o da çözülür de tembellik işte bir ara hallederim

uydu programı, uydu kartı kısmında bilgimi paylaşabilirim. sonuçta yıllardır hiçbir ortamda sürücüsü normal çalışmayan skystar 2.6d ve dvb dream ile cebelleşiyorum 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

uydu programı, uydu kartı kısmında bilgimi paylaşabilirim. sonuçta yıllardır hiçbir ortamda sürücüsü normal çalışmayan skystar 2.6d ve dvb dream ile cebelleşiyorum 

Hocam biraz uğraşayım halledemezsem size bir danışırım. Teşekkür ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar eski tip win 7 deki gibi startup menüsünü nasıl yapıyoruz birde şu açılışta çıkan resmi nasıl kapatıyoruz direk login ekranına gelsin istiyorum böyle birşey mümkün mü?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar eski tip win 7 deki gibi startup menüsünü nasıl yapıyoruz birde şu açılışta çıkan resmi nasıl kapatıyoruz direk login ekranına gelsin istiyorum böyle birşey mümkün mü?

Eski starup'a 3. şahıs yazılımlar dışında geçilemiyor sanırım. Kilit Ekranı için de bir çözüm görmedim şimdiye kadar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen najaz ss atmıştı burdaydı sanırım ondadamı üçüncü parti yazılımla olmuştu ? :((

Evet. Aşağıdaki yazılımı kullanıyor sanırım.

http://www.classicshell.net/

Ama ben windows 10'un yeni startup'ından hiç rahatsızlık duymuyorum şahsen. Hatta hoşuma gidiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Boşuna eski tip başlat menüsüne dönmek için kaynak tüketen abidik gubidik programlar yüklemeyin. Mevcut menü bence gayet güzel, alışmaya bakın.

Hocam, Classic Shell'in bellek kullanımı 1 MB :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sonuçta windowsun orjinal yapısını bozan abidik gubidik bir program olduğu gerçeğini değiştirmiyor  :8 yenisine alışmaya bakın bence artık bu kadar örümcek kafalı olmaya gerek yok derim...

ResetButton beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben tüm programlar listesini senede 1-2 defa anca açıyorumdur. %80 taskbar, %15 win tuşu + bi kaç harf, %5 starta veya taksbara sağ click (control panel, device manager, task manager vs.)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben tüm programlar listesini senede 1-2 defa anca açıyorumdur. %80 taskbar, %15 win tuşu + bi kaç harf, %5 starta veya taksbara sağ click (control panel, device manager, task manager vs.)

bir de Autohotkey var. 

Bu arada , arka planda cortana sürekli gelişiyormuş. Mesela translator özelliği de eklenmiş , yeni diller ekleniyordur sürekli.  Telefon tablet ve 3.parti uygulamalarla entegrasyon gelince kullanışlı olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Her iş için kullanıyorum . En basitinden , seçili bir metni bir keyboard shortcut ile text dosyasına ekleyebiliyorum. Çok işe yarıyor. Ayarladığım klasörleri ve uygulamaları ks ile açıyorum. Autohotkey ile yapılabileek çok şey var. Dil biraz uyduruk ama iş görüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

win 7 ye döncem saçma sapan bir neden yüzünden benim logitech g930 headset ile sürücüler çakışıyor. Pil ömrünü yanlış veriyor bazen kendi kendine kapanıyor açılıyor bir onboard ekran kartına bağlanıp bir kulaklığa bağlanıyor vb vb logitech forumda bir çok sorunla karşılaşan var eski bir sürüm önermişler onu yükledim ama nefile. Herşeyinden memnundum ama sırf bu yüzden dönücem win7 ye

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben evdeki masaüstü pc'de Logitech G930'u Windows 10 ile sorunsuz kullanıyorum. Acaba hata veren yazılım sanırım. Kaldırıp bir daha yüklemeyi de denemişsin herhalde anladığım kadarıyla. Senin sürücüler ile ilgili sana özel bir durum olabilir dediğim gibi çünkü bende hiçbir sorun yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10; tamam kurduktan sonra herkesin hoşuna gidiyor falan da yine de tam hazır değil izlenimi yarattı bende. Kullandıkça cins cins bug'lara denk geliyorum. Evdeki pc'ye bir kere 8.1'den yükselttim, 4 kere sıfırdan kurdum. Her kurulumda farklı bir sebepten çakıldı. Ofisteki pc'ye bir kere sıfırdan kurdum. Onda hiç bir sorun yok, yağ gibi akıyor diyordum. İki, üç gündür o da sapıtmaya başladı. Chrome açılmamaya başladı. Ağ bağlantılarını göstermemeler, görev yöneticisine girememeler falan. Tabi kendi pc'sinde hiç sorunsuz kullananlar da var ama benim tecrübem bu yönde oldu hep. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne zaman yeni bir işletim sistemine çıkar çıkmaz geçtiysem sorun yaşadım. Bu yüzden kendi bilgisayarımı Windows 8.1'de tutmaya devam ediyorum. Windows 10'a geçmek için en azından 2016'nın ilk çeyreğinin bitmesini beklemeye kararlıyım. Arada bir kızımın bilgisayarına yüklediğim Windows 10'u kurcalıyorum ama buradan elde ettiğim tecrübe bende Windows 10'a geçmek için yeterli motivasyon yaratmadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok