İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.253 mesaj var

Konu tirenden ve 2. dunya savasindan acilmisken

http://www.imdb.com/title/tt0059885/?ref_=nv_sr_1

Von Ryan's Express

Judgment at Nuremberg (1961). Nazi Almanya'sında kurulan bir Amerikan mahkemesinin 4 tane Nazi yargıcını savaş suçlusu olarak yargılanmasını anlatıyor.

Cok guzel bir filim. Nefes almadand seyir ettim. 

Hugh Bullet tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, wazzap said:

The Train (1964). Fransa'dan Almanya'ya kaçırılan sanat eserlerini konu alan bir aksiyon filmi.

Judgment at Nuremberg (1961). Nazi Almanya'sında kurulan bir Amerikan mahkemesinin 4 tane Nazi yargıcını savaş suçlusu olarak yargılanmasını anlatıyor.

The Train 'i izleyecektim, iyi olduğu hatırladığım . 

Judgement at Nuremberg mükemmel bir film. Birkaç kez izlenmesi , üzerien kafa yorulmasaı lazım. Benzerileri çekildi ama bunun kalitesine çıkmadı. 

The Train 'in oyunu bile var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 05.09.2017 at 18:17, Lightning McQueen said:

Dangal

http://www.imdb.com/title/tt5074352/

Normalde Hint (ve Asya) filmlerinden hiç hazetmem ama bu film gayet güzeldi. Biraz uzun gelebilir ama kendini izletiyor.

Aamir Khan'ın filmlerini genel olarak başarılı buluyorum ben. Herkese hitap etmeyebilir elbet (özellikle de 3 saate yakın uzunluklarıyla) ama adam pek çok farklı rolün hakkını verebiliyor. İzlememiş olanlar varsa PK ve 3 Idiots filmlerini de izlemeli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hani biraz ne umdum ne buldum olayı gibiydi The Mummy, ben eski mumya serilerine devam gibi bişiler sanıyordum. Yeni bir kurgu olarak çıkması önce sevindirdi sonra beklentiler tabi biraz aşağıda kaldı. Hani bir korku-gerilim havası beklerken işin içine komedi katılmış gibi unsurlar çıkageliyor falan. Eh yani izlettirdi ama öle tekrar oturup bakılcak bir durum yok. Devamına kapı bıraktılar...

Geçenlerde yazdımmı hatırlamıyorum, son Alien filmide güzeldi yine. Gerçi bu sefer artık klasik Alien konsepti biraz evrimleştirilmiş, hoş farklı olarak fazla birşey katılabilirliğide tartışılır tabi de ne biliyim geminin içinde kurtulma gerilimi tipinde biraz fazladan sahneler verilseymiş daha da güzel olabilirmiş. Biraz sığ kalmış Alien serisine göre, ağırlıklı olarak bu sefer Androidlere düşülmüş.

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Alien'i az önce bitirdim gayet tatmin edici bir yapım. Musk'ın Akıllı tasarımlar hakkındaki düşüncesi ne kadar doğru David'in filimdeki etkisinden anladım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Wonderwoman iyiydi, şahsen karakter olarak daha önce duymadığım bi DC comic kahramanıydı. Batman ve Superman' ın yanında rastlayınca nasıl o kadar güçlü ki falan diyordum film gayet net açıklamasını yapmış :) Yalnız

Spoiler

konu Ares olunca daha büyük beklentilerim vardı hatta bu filmde harcamaları biraz kolay lokma oldu. Diğer tanrıları harcayıp hatta Zeusla nerdeyse boy ölçüşebilecek güçte ki bir savaş tanrısını sevgili ablamızla yemeleri hoş olmadı. Yanında bi beto ve supo varken misal bişiler olsa daha eğlenceli bişiler çıkabilirmiş. Neyse güzeldi. :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

wondor womani duymamis olmak epey imkansiz tv dizisi de olmus cizgi filmler

turkiydede yayinlanan supermanlerde falan gorulmustur

filmini izlemedim ama bi nesilin sex sembolleridnen linda carter in tv dizisi falan ile

duyup gorup unutmussundur

yada duyup gorup farkina varmaissindir

yoksa modern kultur gondermelerinde denk gelememek imkansiz

misal bing bang theroies de az gecsede 2 and half mande direk linda carterla kac bolum yine gecti

big banh therode de hata sanirim

kesin kostumyarismasini biz kazacaz wondor womanimiz gercek bi woman falan gibi bisilerde diyorlardi

sheldonfalan flash costumu giyitordu falan

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

0c830d9c392292b101a78cbb0b414355.jpg

Asura: The City of Madness

Guney Kore sinemasindan bir film daha onereyim... 2016 yili yapimi bir film... Belediye Baskanindan rusvet alan ve onun pis islerini yapan bir polisin olaylarin merkezinde oldugu bir film... Kentsel Donusume giren bir sehir ve bu ranti birakmak istemeyen bir Belediye Baskaninin kurdugu rusvet / cikar carki etkileyici sekilde anlatilmis... Bize pek yabanci seyler degil... :) Filmin en sonunda ana karakterlerden birinin dustugu durum insana kendini sorgulatiyor, acaba diyorsunuz ben olsaydim ne yapardim... Insan olumle yasam arasinda kaldiginda neler yapabiliri bence etkileyici sekilde gostermis... Ana karakter olan polisi daha once herhangi bir filmde hatirlamiyorum, ama ozellikle film sonunda B. Baskani ile konusurken super is cikarmis... B. Baskani, Savci vs. zaten diger filmlerinden bildigim cok iyi oyuncular... 

8 / 10

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Transformers: The Last Knight'ı izleyen var mı ? puanları inanılmaz düşük. İlk filmler güzeldi ama sonrası tırttı. Öylesine izlemek için bile izlenmez mi bu son film ?

ek olarak Panfilov's 28 filmini izleyen var mı ? Trailer'ı güzel gözüküyor.

http://www.imdb.com/title/tt5207204/

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Transformers ilk filmden beri aksiyon durumuna geçmedikçe inanılmaz görüntülere sahip, senaryoları tuvalet kağıdından hallice filmler olarak çıktı ne yazık ki... 

Ama hele o savaş sahnelerindeki hurda yuvarlanmaları yok mu hiç bi bok anlaşılmıyor ... 

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Atrin said:

Transformers: The Last Knight'ı izleyen var mı ? puanları inanılmaz düşük. İlk filmler güzeldi ama sonrası tırttı. Öylesine izlemek için bile izlenmez mi bu son film ?

"Görsel efekt izlemek istiyorum, sesini bile duymasam yeter" diyorsanız izlenebilir. Onun dışında zaman kaybı.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Shot Caller iyiymiş. King Slayer güzel oynamış. Bazı karakterlerin geçmişine daha iyi odaklanabilirlerdi bence.

Spoiler

Sonu kötü biten filmleri zaten ne olursa olsun sevmişimdir. Ama biraz kolay oldu sanki. Hapishane sistemini de güzel eleştirmişler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pirates of the caribbean: Dead man tell no tales , önceki filmlerine göre biraz aşada kalan ama yinede seri devam olarak güzel olan bir film. Efeksel açıdan ve aksiyon manasında da akışkanlığı pekişen bir film olmuş. Jack Sparrow' la ilgili özgeçmiş bilgiside vermişler iyi dolgu olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

23 minutes ago, Deathknight said:

Pirates of the caribbean: Dead man tell no tales , önceki filmlerine göre biraz aşada kalan ama yinede seri devam olarak güzel olan bir film. Efeksel açıdan ve aksiyon manasında da akışkanlığı pekişen bir film olmuş. Jack Sparrow' la ilgili özgeçmiş bilgiside vermişler iyi dolgu olmuş.

O filmde bir senaryo hatası var. Pusulayıi Calipso'dan almıştı, o korsan ona vermemişti. Bundan dolayı da o pusula-şeytan üçgeni muhabbeti tamamen saçmalık. Filmin ilk yarısı zaten aşırı sıkıcıydı bana göre, ikinci kısımda hem hareket geldi hem de güzelleşti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O pusula defalarca el değiştirdi falan, düz olarak bakarsan haklısın ama gençliğinden bu yana arada tekrar kaybetmiş olabilir. Zaten filmin sonunda Davy Jones' a kapı açtılar yine tekrar nasıl döndü vs gibi durumlar kafa karıştırıyor. Muhtemelen seriye devamla ilgili bişiler yapacaklar.

Bi ihtimal genç Sparrow' u oynayan şu elemanı role aldıklarına göre http://www.imdb.com/name/nm8068214/?ref_=ttfc_fc_cl_t28 o ara boşlukların anlatıldığı filmler çekilebilir, bi ihtimal artık Johnny Depp devre dışı kalacaktır belki de sözleşme vs bittiyse...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kere Sparrow ismi bile Lord Beckett ile olan anlaşmadan geliyor. Hani şu köleleri serbest bırakma olayı. 2. filmde bunu gayet net söylemişlerdi. Pusula el değiştirse bile, kendi isteği dışında olmuştur. Kendi isteği ile verince de neler olduğunu gördük zaten filmde.

Johnny Depp ciddi anlamda yaşlandı zaten. Ses tonu, konuşma stili bile eski Jack gibi değildi. O yüzden haklı olabilirsin. 

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok