Lastik Tavsiyesi
1 1

Bu konuda 82 mesaj var

7 dakika önce, Hamso said:

Konuşuldu mu daha önce bilemiyorum, 1 Aralık, binek araclar icin de zorunlu olmuş.
ilk hafta herkese ceza yazılıp sonra emir verdim zorunluluk kaldırılacak denilebilir ama yazdıklarına yazarlar, haberiniz olsun.

Resmi gazeteye çıkan bir şey var mı? Her sene tam bu dönem binek araçlar da zorunlu oldu söylentisi çıkıyor ama sonra gerisi gelmiyor gibi. Böyle bir salaklık yapmamışlardır inşallah.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tam kış sezonu bitiminde , 2017 yilinda şu yayınlanmış, yani 2018 i ilgilendiriyor.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2017/04/20170401-14.htm

İKİNCİ BÖLÜM

Usul ve Esaslar

Kış lastiği zorunluluğu

MADDE 5 – (1) Ülkemizde tescil edilmiş olsun veya olmasın, şehirlerarası karayollarında yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan taşıtlarda her yılın 1 Aralık ile takip eden yılın 1 Nisan tarihleri arasında kalan dört aylık dönemde kış lastiği kullanılması zorunludur.

(2) İl sınırları içerisinde, kış lastiği uygulaması yapılıp yapılmayacağı ortalama yerel sıcaklıklar dikkate alınarak ilgili valiliklerce belirlenir ve gerekli duyurular yapılır.

(3) Valilikler, kış lastiği uygulamasını, Bakanlıkça belirlenen tarih aralığındaki sürenin öncesinde ve/veya sonrasında 1’er ay arttırabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, Hamso said:

tam kış sezonu bitiminde , 2017 yilinda şu yayınlanmış, yani 2018 i ilgilendiriyor.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2017/04/20170401-14.htm

İKİNCİ BÖLÜM

Usul ve Esaslar

Kış lastiği zorunluluğu

MADDE 5 – (1) Ülkemizde tescil edilmiş olsun veya olmasın, şehirlerarası karayollarında yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan taşıtlarda her yılın 1 Aralık ile takip eden yılın 1 Nisan tarihleri arasında kalan dört aylık dönemde kış lastiği kullanılması zorunludur.

(2) İl sınırları içerisinde, kış lastiği uygulaması yapılıp yapılmayacağı ortalama yerel sıcaklıklar dikkate alınarak ilgili valiliklerce belirlenir ve gerekli duyurular yapılır.

(3) Valilikler, kış lastiği uygulamasını, Bakanlıkça belirlenen tarih aralığındaki sürenin öncesinde ve/veya sonrasında 1’er ay arttırabilir.

Evet geçen sene yayınlamışlardı bunu. İlk madde yine ticari araçlar için geçerli. Şehirlere göre valilerin alacağı karara bağlı artık. İstanbul gibi gerekmeyen şehirlerde zorlayacaklarını sanmıyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Michelin Primacy 4 kullanan var mi, varsa yorum alabilir miyim?.. Crossclimate+ yada Primacy 4 alacagim (205/55/16) , ikisi de 1800TL'ye geliyor... Yagmur performansi, yol tutus ve fren mesafesi daha iyi oldugundan Primacy 4 alayim diyorum ama yorumlara baktim millet cok sarlamis... Testlerde hep birinci ama kullanici yorumlarinda puanlar daha dusuk... Daha onceki aracta Crossclimate kullanmistim, gayet de memnundum ama bulundugum ilde kar nerdeyse hic yagmadigi icin Crossclimate+ yerine Primacy4 alayim diyorum... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Acikcasi golfe Petlasin, yurt disi ihraclarinda kullandigi bir marka kislik lastigi taktirdim.Milestone markasi.
3bin km oldu yaklasik.

100Km/h dan sonra Biraz vinnn sesi geliyor. Bu geçen yağan kar ve buzda normal bir şekilde kullandim aracimi.
gunluk 120km yol yapiyorum.

Bir sikayetim yok henüz.

artik herseyde fiyat performans arar oldum.
4 tanesi 1000TL ye aldim.

37c020757e0d78ed36a335b7525684ac.jpg13e7c0ce4d226ae776445ee1270be12b.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok