En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.002 mesaj var

On 04.07.2023 at 8:31 PM, Najaz said:

Lenovo ThinkPad Compact USB Keyboard with TrackPoint

e2x41uq.jpg

hocam klavyeyi nereden aldınız ? sıfır satılıyor mu ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 minutes ago, Atrin said:

ben google a yazınca çıkmamıştı alla alla. bu para hayatta verilmez. vazgeçtim :) 

Türkçe olması şart değilse Amazon'da daha uygun fiyatla var gibi görünüyor.

https://www.amazon.com/Lenovo-ThinkPad-TrackPoint-Keyboard-4Y40X49493/dp/B08BWQXZYL

https://www.amazon.com/Lenovo-ThinkPad-Compact-Keyboard-TrackPoint/dp/B00F3U4TQS/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
40 dakika önce, Atrin said:

hocam klavyeyi nereden aldınız ? sıfır satılıyor mu ?

Şuradan aldım. Klavye tuşları Rusça ancak yanında Türkçe sticker da gönderiyorlar. Kargo dahil 1230 TL

@Definitive Lenovo Market'teki klavye kablosuz olan. Bendeki kablolu olanı daha uygun fiyatlı; 40 USD + KDV.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

eski psu uzun yıllardır başarılı ile hizmet etti. ama hem verimliliğinin düştüğünü hissediyordum hemde artık yeni nesil ATX 3.0 psu ya taşımam lazım dedim. aslında ihtiyacım da yoktu ama hem bu KDV değişimi hemde ülkenin içinde bulunduğu durum iyice abartmadan alabileceğim en spesifik malzemeleri almam gerekli diye düşündüm

MSI PSU MPG A1000G PCIE5 1000W 80+ GOLD POWER SUPPLY

https://www.amazon.com.tr/MSI-A1000G-PCIE5-1000W-SUPPLY/dp/B0B434DB7Y

amazon linkini verdim çünkü daha ucuz. düşünen olursa diye.  Ben itopyadan aldım. kargo olayına girmek istemedim. 

ilk izlenimlerim 

SESSİZ

çok sessiz 

oldukça minnak ve yer kaplamıyor. 10 yıl garanti veriyor. MSI kime yaptırıyor tam bilmiyorum ama oldukça iyi yorumlar almış bu seri.

düşünen varsa fiyatlar daha da uçmadan düşünebilir. 

stardust, MilesTeg, RFID and 3 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, jackjoker said:

ama hem verimliliğinin düştüğünü hissediyordum

Nasıl hissediliyor bu? :D

Şaka bir yana, güle güle kullan ama bu kadar para vermişken bari 80+ Platinum sınıfı bir PSU alsaydın keşke. Bu aldığın 80+ Gold imiş.

8 dakika önce, Altan Yoklar said:

İsteyen varsa yukarıda yazdığım Audioengine HD6'yı satmayı düşünüyorum.

What happens to us? I am receiver.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 dakika önce, Najaz said:

Nasıl hissediliyor bu? :D

Şaka bir yana, güle güle kullan ama bu kadar para vermişken bari 80+ Platinum sınıfı bir PSU alsaydın keşke. Bu aldığın 80+ Gold imiş.

What happens to us? I am receiver.

teşekkürler

şöyle ki. EVGA yı en başından beri yıllardır kullanıyorum. Zero Fan modu EVGA psu da mevcut. yani belli bir ısı ve tdp altında fan açmıyor ve tamamen full sessiz çalışabiliyor. son senelere kadar bu şekildeydi. EVGA kullandığım zamanlar 1080ti gibi yüksek TDP kullanan bir ekran kartım olmasına rağmen 1000w dan dolayı belli bir tdp altında olduğunda fan zero çalışıyordu. Ancak 3070 ti aldığım dönemler de artık daha sık FAN açtığını gördüm. ki onun TDP değeri 1080ti altında. 

artık en ufak bir oyuna bile girsem zero fan modu devre dışı kalıp PSU fan açmaya başlıyordu. 4070 ti dan sonra aynı şekilde tdp değeri daha da düşük olmasına rağmen artık zero fan modu açık kapalı farketmemeye başladı. Yine sessiz çalışıyor ama sonuçta bir fan çalışma sesi duyuluyor. ben buradan artık PSU eski verimliliğinde çalışmıyor izlenimi çıkarıyorum. Diablo gibi çok yük harcamayan bir oyunda dahi PSU fan açmaya başlayınca bu benim ilk bahanem oldu. ikinci bahanem de ülkemizin fiyat politikasını riskli buluyorum. 

diğer konu için;

tabi ki Platinum daha iyi ama arada 5000 lira fark var. ( MSI için konuşursak 1300w a çıkmış oluyorum ki o güç değerlerine en ufak ihtiyacım dahi yok 1000 bile fazla ) bildiğim kadarıyla aynı markanın 1300 olanını @T800 kullanıyor. onun kullanması normal yarın gider 4090ti çakar çaktırmadan :) 

jackjoker tarafından düzenlendi
T800 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, jackjoker said:

eski psu uzun yıllardır başarılı ile hizmet etti. ama hem verimliliğinin düştüğünü hissediyordum hemde artık yeni nesil ATX 3.0 psu ya taşımam lazım dedim. aslında ihtiyacım da yoktu ama hem bu KDV değişimi hemde ülkenin içinde bulunduğu durum iyice abartmadan alabileceğim en spesifik malzemeleri almam gerekli diye düşündüm

MSI PSU MPG A1000G PCIE5 1000W 80+ GOLD POWER SUPPLY

https://www.amazon.com.tr/MSI-A1000G-PCIE5-1000W-SUPPLY/dp/B0B434DB7Y

amazon linkini verdim çünkü daha ucuz. düşünen olursa diye.  Ben itopyadan aldım. kargo olayına girmek istemedim. 

ilk izlenimlerim 

SESSİZ

çok sessiz 

oldukça minnak ve yer kaplamıyor. 10 yıl garanti veriyor. MSI kime yaptırıyor tam bilmiyorum ama oldukça iyi yorumlar almış bu seri.

düşünen varsa fiyatlar daha da uçmadan düşünebilir. 

Bir kaç ay önce bunun 850W modelini aldım. Para iade kampanyasıyla 3K'ya falan gelmişti yanlış hatırlamıyorsam. 

Ben de sessizliğinden çok memnunum. Fan sesi duymadım henüz. CW sıkıntısı da yok.

Gülegüle kullan hocam, güzel PSU cidden:thumbs:

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ThinkPad Hybrid USB-C with USB-A Dock

Bu zamazingo sayesinde, USB type-C Gen2 bağlantı üzerinden 2 tane 4K@60Hz harici monitör kullanılabiliyormuş. 2K@144Hz monitörde denedim ve sorunsuz görüntü aldım. Ayrıca type-C Gen2 ile 10 Gbps veri transferi, 1Gb ethernet ve yine type-C üzerinden dizüstü bilgisayarı şarj etme desteği var.

Dock'un beraberinde 135Watt güç adaptörü ve 1 metre type-C kablo geliyor. 1 metre benim kullanım senaryomda kısa kaldığı için HB'dan 2 metrelik şu kabloyu da aldım. O da (şimdilik) sorun çıkarmadı ve sorunsuz görüntü ve güç aktarımı sağladı. Piyasada bulabildiğim en uygun fiyatlı type-C Gen2 (10 Gbps) kablo bu idi.

Bu modelin tek dezavantajı, görüntü verisini type-C bağlantı üzerinden gönderebilmek için DisplayLink denen bir kayıpsız sıkıştırma teknolojisi kullanması. O yüzden dock'u kullanabilmek için bilgisayara önce sürücü paketi yüklemek gerekiyor. Windows 10/11 ve macOS desteği sorunsuz, ancak Linux'ta kullanmak isteyen birçok kişi sürücü sorunları yaşadığını yazmış.

ct3tq5q.jpg

Najaz tarafından düzenlendi
Definitive, wazzap and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

fixsolx.jpeg,

çoktandır HD 650 almak içimden geçiyordu. Ama elimde öyle güzel kulaklıklar var ki hem sennheiser hem de AKG olarak, işimi gördükleri için "biri bozulmadan almanın anlamı yok, zaten ne zaman olsa alırım" diye düşünüyordum.

kazın ayağı öyle değilmiş işte, satın alma gücün düşerken, fiyatlar da tersi yönde artınca insanın o kadar para veresi gelmiyor. zaten sonradan "duyma" audiophile olduğum için -AKG K240 MK2'nin bozulduğu bir güne kadar saklamak- üzere 650 hayalimden vazcayarak HD 560S aldım.

AKG'nin bozulduğu görülmüş şey değil ama bu HD 560S modeli nispeten yeni çıkmış ve ultra temiz ses veren bir kulakkık, malzeme kalitesinden biraz tasarruf edilmiş işte ama ses olarak bu fiyatın 2 katına kadar olan seçenekler arasından alınabilecek -sanırım- en iyi kulaklık.

empedans 110 olduğu için kulaklık amfisi olmadan kullanmaya teşebbüs edilmemeli. (zaten stok da bitmiş amazonda)

sennheiser HD serisinde numara kalmadığı için 560S demişler ama 599 da dahil bütün 500 serisinden iyi. tabii bir 600 ve 650 etmez malesef malzeme kalitesinden ötürü ama ses olarak boy ölçüştüğü iddaa edilmekte.

stanley de termos işte...

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Doğru seçim. 560S ben de 1 seneyi aşkın olarak var. Çoğu zaman kulağıma bile takmadan 80 seste kullanıyorum. Hoparlörden farkı yok. :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arctic P14 fanlarda beni rahatsız eden bir ses vardı. Anlam veremiyordum bir türlü, böyle çok garip bir uğultu geliyordu 900 rpm sonrası.

Meğerse bu sorun genelmiş ve çoğu kişi bundan şikayetçiymiş. Benim takıntılı doğam gereği hemen dayanamadım ve Noctua NF-A14 siparişi geçtim Amazondan. (Mizofoni de var bende, başkalarının duysa da umurunda olmayacağı, yada tekrarlanan sesler beni çıldırtıyor) Bu arada fan fiyatları aşırı şekilde artmış, Silent Wings 4 bakayım dedim 900-1000tl. Lian-Li 3'lü set 2700TL. Noluyoruz lan havasına girdim bir anda. :D 

MilesTeg and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, Erwin said:

Arctic P14 fanlarda beni rahatsız eden bir ses vardı. Anlam veremiyordum bir türlü, böyle çok garip bir uğultu geliyordu 900 rpm sonrası.

Meğerse bu sorun genelmiş ve çoğu kişi bundan şikayetçiymiş. Benim takıntılı doğam gereği hemen dayanamadım ve Noctua NF-A14 siparişi geçtim Amazondan. (Mizofoni de var bende, başkalarının duysa da umurunda olmayacağı, yada tekrarlanan sesler beni çıldırtıyor) Bu arada fan fiyatları aşırı şekilde artmış, Silent Wings 4 bakayım dedim 900-1000tl. Lian-Li 3'lü set 2700TL. Noluyoruz lan havasına girdim bir anda. :D 

Aynı sebepten dolayı P14'ü verip F14(Tomcat değil:mrgreen:) almıştım. Bende de mizofoni var, o yüzden F serisi beni kurtardı sıkıntıdan diyebilirim rahatlıkla. (Mizofoni yanında bir de tinnitus var bende. Tadından yenmiyor:facepalm:)

Be Quiet Silent Wings 3 mü ne almıştım fi tarihinde, onlar da çok başaralılar ama şimdi yanlarına yaklaşılmıyor:2no:

Erwin, wazzap and Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fan konusunda zamanında kafayı yemiş biri olarak söylüyorum ki; Air Flow ve Air Pressure fanlarının kendi aralarında çok çok farkı yok. dB/RPM/Air FLow oranında neredeyse hepsi kafa kafaya aynı. 3 kuruşluk fanlardan bahsetmiyorum tabi. Arctic, Noctua, Be Quiet vb.

Mesela Be Quiet adı üstünde sessizdir ama performansı zayıf, aynı şekilde Noctua çok performanslı ama onun da sesi çıkıyor yüksek RPMlerde. Arctic bence aralarında en iyisi dengede takılıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, MilesTeg said:

Aynı sebepten dolayı P14'ü verip F14(Tomcat değil:mrgreen:) almıştım. Bende de mizofoni var, o yüzden F serisi beni kurtardı sıkıntıdan diyebilirim rahatlıkla. (Mizofoni yanında bir de tinnitus var bende. Tadından yenmiyor:facepalm:)

Be Quiet Silent Wings 3 mü ne almıştım fi tarihinde, onlar da çok başaralılar ama şimdi yanlarına yaklaşılmıyor:2no:

Sizin tinnitus neden kaynaklı oluştu? Benimkisi ilaç yan etkisi kaynaklı oldu; neyse ki yatarken kısık müzik açıp timer kurarak uyumaya alıştım, başlarda bayağı uykusuz kalmıştım, bayağı bir can sıkıyor. :|

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Peregrine said:

Sizin tinnitus neden kaynaklı oluştu? Benimkisi ilaç yan etkisi kaynaklı oldu; neyse ki yatarken kısık müzik açıp timer kurarak uyumaya alıştım, başlarda bayağı uykusuz kalmıştım, bayağı bir can sıkıyor. :|

Tam emin olmamakla birlikte yüksek sesten kaynaklı diye düşünüyorum. Gençlikte bodrumlara kurulan küçücük çakma stüdyolarsa metal(davul) çalmaktan büyük ihtimalle. Fakat bu olay bende sonradan ortaya çıktı, 20'li yaşların başlarındaydı. Müzik olayını çok daha önce bırakmak zorunda kalmıştım kaza geçirip kalçamı kırdığımda. Belki de o süreçte verilen ilaçlardandır kim bilir🤔

Bir kaç ilaç ve teknik denedim ama işe yaramadılar maalesef. Tek yolu kafaya takmamakmış, zor yoldan öğrendim çünkü ilk başlarda üzerinde fazla duruyordum. Mizofonik olduğum için çok rahatsız ediyordu ama bir yerden sonra pes ettim resmen.

3 farklı frekans ve yönde ses duyuyorum. Daha azı da yakışmazdı zaten🥳 Yaklaşık 30 yıl oldu başlayalı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok