En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.005 mesaj var

Ev ucuz olsun diye değil de bir tanıdığım sırf misafir çok gelmesin diye dağın başında almıştı evi. :zuh:

Tam benim yapacağım bir şey valla, hak veriyorum o yüzden. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 20.11.2023 at 12:23, stardust said:

IMG-5479.jpg

ilk iş yatak odasına götürdüm, önce yatağı süpürdüm, sonra da odadaki halıyı... çıkanları gördükten sonra artık bu dünyada yaşamak istemiyorum.

sanki un paketi dağılmış yatağın üstünde de onu süpürmüşüm, nelerin üstünde uyuyormuşuz. :icon_zombie:

Aynen ya, ben de V11'le ilk denememde ayni soku yasadim... Roborock ile oglen temizlettigim haliyi aksam V11 ile alinca dumur oldum... Hayirli olsun... 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/20/2023 at 0:23 PM, stardust said:

IMG-5479.jpg

ilk iş yatak odasına götürdüm, önce yatağı süpürdüm, sonra da odadaki halıyı... çıkanları gördükten sonra artık bu dünyada yaşamak istemiyorum.

sanki un paketi dağılmış yatağın üstünde de onu süpürmüşüm, nelerin üstünde uyuyormuşuz. :icon_zombie:

Kaptanım, gayet taşaklı bir süpürgeye benziyor. 🤪
(model ismi "big ball" için kelime esprisi/pun)

stardust and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o robot süpürgeler, geniş sert zemini olup az eşyası olan insanlar için ideal.

bizim eve gelse robotluktan istifa eder, eşyadan geçemez zaten 2 tane kedi oyuncak eder onu :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, stardust said:

robot süpürge

bence bunların adı pilli gırgır olmalı. olmaz tabi. neden? çünkü pazarlama :)

torbalı vasat bir elektrik süpürgesi bile en pahalı, götünden başından özellik fışkıran bu gırgırları her şartta döver.

temzilik manyağı olmadığım için ben seviyorum bu gırgırları ama :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, infestor said:

bence bunların adı pilli gırgır olmalı. olmaz tabi. neden? çünkü pazarlama :)

torbalı vasat bir elektrik süpürgesi bile en pahalı, götünden başından özellik fışkıran bu gırgırları her şartta döver.

temzilik manyağı olmadığım için ben seviyorum bu gırgırları ama :mrgreen:

Roborock S8 Pro Ultra

bu alet gerçekten baya iyi, kardeşim yeni evine taşınınca kendine ev hediyesi aldı, iyi bir fiyat yakalamıştı ama yine de akıllara zarardı :shot:

onlarda çocuk yok, eşya da az. geçen gittiğimde çalıştırdık, gerçekten akıllı mesesa masanın altındaki sandalyelerin bacaklarına çarpa çarpa yoklamıyor, cidden bacak nerdeyse algılıyor, etrafından dolaşıyor. ye o daracık masa altını falan da süpürdü biz yemek yedikten sonra.

kendi gidiyor çöpünü kendi boşaltıyor, suyunu kendi alıyor falan.

ama yani 43 bin liraya biraz daha beklerim, japonlar humanoid robot hizmetçi yapmak üzere, hem evin başka odalarında da faydası olur daha illeri modellerin mesela...

mutfakta yani mesela yemek yapar hemen aklınıza kötü şeyler gelmesin :icon_twisted:

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
44 minutes ago, stardust said:

mutfakta yani mesela yemek yapar hemen aklınıza kötü şeyler gelmesin :icon_twisted:

ahuahaha 43.000 lira verecem buna da bi zahmet "kotu" seyler de yapsin. bos durmasin. yok oyle iki etrafa girgir cektim bitti, gitti :D parasini cikarmasi lazim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son alinan diyemem ama son bulunan diyebilirim :D Almanya'da bir adet var. Satmaya değmeyen yada satmak istemedikleri ancak atmaya da kıyamadıkları eşyaları kapılarının önüne koyup "zu verschenken" yani alabilirsiniz yazıyorlar. Bu da benim gecen sabah yürüyüşü ganimetim. Sharp marka netMD player, USB kablosu ve 5 adet minidisc. Üzerindeki not da çok samimi. "MD player ile iyi eğlenceler" demiş eski sahibi. Çalışıp çalışmadığını bilmeden alıp eve geldim. Tek kalem pille çalışan çok ufak bir alet. Daha önce hiç MD playerim olmamıştı, zengin walkmaniydi bu meret ben üniversitedeyken. ilk defa denedim. Çok ufak ve çok hafif bir cihaz. Turuncu MD'yi ve bir kalem pili taktım. Çok temiz bir ses veriyor. Sanırım eski sahibi müzik zevkini de paylaşmak istemiş, güzel bir slow müzik var . Böylece ilk MD çalarıma 30'lu yaşların sonlarına doğru ancak sahip olmuş oldum

ea3a254430616db.jpg

f0b6c301d18d4cf.jpg

4c809f3829d2b3b.jpg

72c31ce67afd709.jpg

antibit, stardust, wazzap and 4 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3 hours ago, stardust said:

ama yani 43 bin liraya biraz daha beklerim, japonlar humanoid robot hizmetçi yapmak üzere, hem evin başka odalarında da faydası olur daha illeri modellerin mesela...

@Najaz commment with "gacır gucur": Loading... 31%
(Sanki bulsa hatrını sayacakmış gibi... :lol: )

Najaz beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Najaz sizin sete imrenerek baktim. Bu arada birkac gündür bu md'yle yatip kalkiyorum, sesi cok güzel, beni üniversite yillarima götürdü resmen. Durduk yere de basima bir masraf acti ve birkac bos sifir minidisc aldiktan sonra, "neden bir Hi-MD player denemiyorum" gibi sacma bir düsünceyle Sony MZ-NH600 gibi giris sinifi bir Hi-MD aldim. Satan adam MD koleksiyoneri oldugundan (Najaz gibi) full kutulu bir set verdi, üstelik normalde bu MD player'da sony power adaptör yada kumanda yokken onlari da sete eklemis, göndermeden de icine 2 adet kullanilmis Hi-MD disk de koydu. Sifirini 25-30 Eurodan satiyorlar bu disklerin :icon_eek: Ekledigi kumandaya ebay'de baktim, 200 küsür Euroya satilan bir modelmis (RM-MC40ELK) :icon_eek: :icon_eek: Belki bu kumandayi haricen de satarim yada gözümü iyice kararip Sony MZ-NH1 yada MZ-RH1 ile taclandiririm ve onlarda kullanirim. Durduk yere fuzuli bir harcama yapsam da mutluyum suan 

Edit: Sony demisken, benim ufak sony koleksiyonu da söyle :) Ben Sony tarafindan öldürülüp devami getirilmeyen teknolojilerin sadece beyaz olanlarini topluyorum, o yüzden Najaz'in MZ-S1 setinde (kulakligi dahil) gözüm kaldi :) 

https://teknoseyir.com/durum/1679188

Coppermine tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Coppermine said:

@Najaz sizin sete imrenerek baktim.

O zaman devamını da koyalım :D

lfv53cz.jpg

rvcis46.jpg

f1s24fx.jpg

Bunlar sorunsuz çalışan örnekler. Bir de zamanında ne olur ne olmaz diye alıp kenara koyduğum, ileride yedek parça olarak kullanırım diye düşündüğüm çalışmayan cihazlar var. Envai çeşit de kumanda var ama senin de söylediğin gibi kumandalar çok daha nadir denk geliyor. Hatta sırf yanında kumandası da var diye, elimde olmasına rağmen aldığım cihazlar da olmadı değil.

MZ-RH1 bu işin "holy grail"i zaten. Türkiye'de hiç denk gelmedim. Yurtdışı fiyatları da uçuk seviyelerde. O yüzden benim için uzak bir hayal olmaktan öteye gidemiyor...

Şu da koleksiyonun en kıymetli parçası. Sony MZ-1; piyasaya ilk çıkan MD cihaz. Slot-in yükleme mekanizması arızalı. Cihazı dağıttım, dişlilerden biri kırılmış. Parçayı yaptırmaya uğraşıyorum bakalım:

ld22rk3.jpg

Najaz tarafından düzenlendi
RFID, TatanQa, yarimpower and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Wow hakikaten bu çinliler bizim ortalama adamla anlayışsızlık açısından yarışır. Takvim ayı içinde 5 shipment hakkımız var ve bu ürünler 3 ayrı satıcıdan ya, sipariş sonrası MDS satıcısı (Manufacturer Direct Store - AE'in kendi satıcısı, tüm ürünlerde free shipping var) ile bağlantı kurup ürünleri tek bir yeterince büyük kutu içine koyarak gönderin, yani tek shipment olsun dedim. Tamam dediler, 1 saat geçmeden tak mesaj, bisiklet bilgisayarı ve şortu birlikte göndermişler. Bunun üzerine yine agent ile chat açtım, böyle böyle talebim oldu dikkate alınmadı bari kalan iki ürünü tek kutuda yollayın dedim, yine "tamam" dediler, "içiniz rahat olsun gerekli bilgilendirmeleri yapıp grei dönüş sağlayacağız dediler", az önce baktım, geri kalan ürünleri tek tek paket yapmışlar. 🤦‍♂️ Bereket silikon kılıfları gönderecek satıcı normal esnaf da iki ürünü tek kutuda göndermiş, geriye ssd kutusu gönderimi kaldı, onu da tek ürün olduğu için teknik olarak tek shipment yapmak zorunda yani, en kötü ihtimalle MDS'den iki ürünü birlikte gönderseler sorun çıkmaz dediğim duruma geldik. 6 ürün için 5 shipment yaptılar, ve bu aylık yurt dışı alışveriş limitim dolmuş oldu.

Bu gönderi sayı ve tutar limiti olmasa kuponları konuşturup vergi ve kargo ücretlerini kupon/indirim, vs ile karşılayabilecektim hem de bunun 3 katı tutarında ürün sipariş verecektim. Madem vergisini fazlasıyla alıyorsun niye böyle düşük bir sayı/miktar limiti koyuyorsun, anlamak mümkün değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Peregrine satin aldiklarinizdan o ekranli ssd kutusunu aktif sekilde kullaniyorum. Disk kutusu komple aluminyum bir gövdeye sahip type c 10Gbps destekli bir model. Ancak asıl önemli özelliği üzerinde bir ekranla gelmesi. Bu ekran size ssd'niz hakkında bilgi veriyor. Bu bilgiler, doluluk oranı, disk sağlığı, format tipi, bağlantı tipi, o anki sıcaklığı gibi temel bilgiler. Ekranın sağ tarafı dokunmatik ve bu bilgi ekranı da bu sayede değiştirilebiliyor. Ben Asus Rog Ally'a yancı olması için aldığım 4Tb Crucial P3 ile kullanmak için almıştım. Vadettiği hız seviyelerine ulaştığı gibi kalitesi de gayet tatminkar geldi. Kutusundan tip c ve tip a 2 adet kablo, yedek bir ssd vidası, tornavida, taşıma ipi ve ssd termal padler ile geliyor. Düşünen arkadaşlara ben de tavsiye ederim.

Bu arada 2 model var. Benim aldığım 1 dolar kadar pahalı olup güvenli çıkar/tak yapmadan re-connect desteği sağlayan güncel modeli.

Coppermine tarafından düzenlendi
Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evdeki 16 yıldır sorunsuz çalışan çamaşır makinesi sıkma problemleri baş göstermeye başlayınca, yatırıp motorunu, tahliye pompasını, sistemdeki hortumları vs kontrol ettim ama sorunun ne olduğunu tespit edemedim. Motor sağlam, kömürleri yeni, kayış yerinde. Tahliye pompasının içinden bir tane 10 kuruş çıkardım. Ama pompa çalışıyor görünüyor, suyu boşaltıyor fakat sıkmaya geçemiyor bir türlü. İşin enteresan kısmı test modunda manual olarak sıkma yaptırdığımda sıkma yapıyor. Ya pompa tam boşaltmıyor bu yüzden anakart su var deyip komut göndermiyor ya da anakart'ta bir sorun var. İkisini değiştirsem taş çatlasa 1500 lira falan masraf olacak ve muhtemelen çalışacak ama sonuçta metal yorgunluğu denen birşey var. Muhtemelen bir süre sonra ya resistans gidecek ya kazan mil dağıtacak vs. O yüzden değiştirelim dedik.

Önceki 5kg Arçelik'in en basit modellerinden 600 devirlik EC5060t diye bir modeldi. Evlendiğimizden beri hizmet etti. Almışken yer sıkıntısı olduğundan hem yıkama hem kurutma bir arada olan modellerden alalım dedik. Normalde kurutma devamlı yapılacaksa ayrı makine almak gerekiyor. Ama biz sadece acil bir durumda ya da kış aylarında bazı çamaşırlar dışında kullanmayız zaten. O yüzden aşağıdaki modeli aldık.

Electrolux PerfectCare 700 EW7WO349ST

PSEEWD220PE00001.png

Sadece eşim ve ben olduğumuz için öyle yüksek kapasiteli bir makineye ihtiyacımız yok. Bu da electrolüx'ün en uygun fiyatlı modeli. 9kg yıkama, 5kg kurutma yapıyor. Ama güncel, inverter brushless motor, buharla temizlik, 1400 devir vs gibi yeni makinelerde olan özellikler mevcut. Zaten daha yüksek kapasiteli makinelerin derinlik ölçüleri arttığından bizim mevcut yere koyulamıyor. Banyoda L şeklinde bir tezgahın altında yeri. Derinlik 61 cm'i geçerse diğer taraftaki çekmeceler açılmıyor maalesef. Koyabilsem daha üst PerfectCare 800 modellerinden yine kapasitesi çok fazla olmayan modellerden birini alacaktım.

En uygun Teknosa satıyordu. 18.999TL'ye web sayfasından aldım.

https://www.teknosa.com/electrolux-ew7wo349st-9kg-yikamali-5kg-kurutma-makinesi-p-115023302

Daha uygun fiyata yerli üretimlerden daha fazla özellik, f/p malzeme kalitesi ve çevremizde kullananların memnuniyetleri nedeniyle tercih ettik. Lg'de de düşündüğüm modeller vardı ama düşük modellerinde genel olarak ses şikayetleri çok fazlaydı. Fiyatları da tabi daha pahalı. Piyasada bundan hem kapasitesi yüksek, hem uygulama ile uzaktan erişim vs gibi son teknoloji bir makine bu fiyatlara sadece Hoover'de var. Ama o da eski köklü Amerikan markası olmasına rağmen uzun yıllar önce  İtalyan Candy'e satıldı. Sonrasında Çinli Haier de gidip Candy'i aldı. Uygun fiyat karşılığında hem malzeme kalitesi güven vermiyor, hem de Türkiye'de servis ağı oturmuş değil. O yüzden Electrolüx'de karar kıldık. Bakalım henüz servis gelip kurmadı, umarım diğeri gibi uzun süre sorunsuz hizmet eder.

wazzap, MilesTeg and Najaz beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Definitive said:

@wazzapKKK'ya sağladıkları botlar kadar rahatsa ayaklarına yazık olacak demektir.

Bitli piyadeye verdiklerinden değildir herhalde. :D

Evin içinde dolaştım bayağı şimdilik sıkıntı yok ama nasıl oldukları dışarıya giyince adam akıllı farkedilecek. Ekşi'de de geçen başlığın birinde görmüştüm. Kullanıp memnun olanların sayısı bayağı vardı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Coppermine said:

@Peregrine satin aldiklarinizdan o ekranli ssd kutusunu aktif sekilde kullaniyorum. Disk kutusu komple aluminyum bir gövdeye sahip type c 10Gbps destekli bir model. Ancak asıl önemli özelliği üzerinde bir ekranla gelmesi. Bu ekran size ssd'niz hakkında bilgi veriyor. Bu bilgiler, doluluk oranı, disk sağlığı, format tipi, bağlantı tipi, o anki sıcaklığı gibi temel bilgiler. Ekranın sağ tarafı dokunmatik ve bu bilgi ekranı da bu sayede değiştirilebiliyor. Ben Asus Rog Ally'a yancı olması için aldığım 4Tb Crucial P3 ile kullanmak için almıştım. Vadettiği hız seviyelerine ulaştığı gibi kalitesi de gayet tatminkar geldi. Kutusundan tip c ve tip a 2 adet kablo, yedek bir ssd vidası, tornavida, taşıma ipi ve ssd termal padler ile geliyor. Düşünen arkadaşlara ben de tavsiye ederim.

Bu arada 2 model var. Benim aldığım 1 dolar kadar pahalı olup güvenli çıkar/tak yapmadan re-connect desteği sağlayan güncel modeli.

Evet hocam ben de sizden görüp, yorumunuzu dikkate alarak sipariş verdim zaten, ekran benim de kafama yattı. Aslında bana ilk aşamada M.2 SATA SSD için lazım. Sata için olan kutu alsam SSD ile işim bitince/satınca/bozulunca/vs. aldığım SSD kutusu çöp olmasın, NVME SSD 'lerle de kullanılabilsin istedim. İçinden çıkan iki ucun type-c kabloyu görünce telefona bağlayabileceğim de aklımda geldi. Buradan göründüğü kadarı ile güzel kutu velhasıl kelam. :thumbs:

Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, ZvAnA said:

Evdeki 16 yıldır sorunsuz çalışan çamaşır makinesi sıkma problemleri baş göstermeye başlayınca, yatırıp motorunu, tahliye pompasını, sistemdeki hortumları vs kontrol ettim ama sorunun ne olduğunu tespit edemedim. Motor sağlam, kömürleri yeni, kayış yerinde. Tahliye pompasının içinden bir tane 10 kuruş çıkardım. Ama pompa çalışıyor görünüyor, suyu boşaltıyor fakat sıkmaya geçemiyor bir türlü. İşin enteresan kısmı test modunda manual olarak sıkma yaptırdığımda sıkma yapıyor. Ya pompa tam boşaltmıyor bu yüzden anakart su var deyip komut göndermiyor ya da anakart'ta bir sorun var. İkisini değiştirsem taş çatlasa 1500 lira falan masraf olacak ve muhtemelen çalışacak ama sonuçta metal yorgunluğu denen birşey var. Muhtemelen bir süre sonra ya resistans gidecek ya kazan mil dağıtacak vs. O yüzden değiştirelim dedik.

Önceki 5kg Arçelik'in en basit modellerinden 600 devirlik EC5060t diye bir modeldi. Evlendiğimizden beri hizmet etti. Almışken yer sıkıntısı olduğundan hem yıkama hem kurutma bir arada olan modellerden alalım dedik. Normalde kurutma devamlı yapılacaksa ayrı makine almak gerekiyor. Ama biz sadece acil bir durumda ya da kış aylarında bazı çamaşırlar dışında kullanmayız zaten. O yüzden aşağıdaki modeli aldık.

Electrolux PerfectCare 700 EW7WO349ST

PSEEWD220PE00001.png

Sadece eşim ve ben olduğumuz için öyle yüksek kapasiteli bir makineye ihtiyacımız yok. Bu da electrolüx'ün en uygun fiyatlı modeli. 9kg yıkama, 5kg kurutma yapıyor. Ama güncel, inverter brushless motor, buharla temizlik, 1400 devir vs gibi yeni makinelerde olan özellikler mevcut. Zaten daha yüksek kapasiteli makinelerin derinlik ölçüleri arttığından bizim mevcut yere koyulamıyor. Banyoda L şeklinde bir tezgahın altında yeri. Derinlik 61 cm'i geçerse diğer taraftaki çekmeceler açılmıyor maalesef. Koyabilsem daha üst PerfectCare 800 modellerinden yine kapasitesi çok fazla olmayan modellerden birini alacaktım.

En uygun Teknosa satıyordu. 18.999TL'ye web sayfasından aldım.

https://www.teknosa.com/electrolux-ew7wo349st-9kg-yikamali-5kg-kurutma-makinesi-p-115023302

Daha uygun fiyata yerli üretimlerden daha fazla özellik, f/p malzeme kalitesi ve çevremizde kullananların memnuniyetleri nedeniyle tercih ettik. Lg'de de düşündüğüm modeller vardı ama düşük modellerinde genel olarak ses şikayetleri çok fazlaydı. Fiyatları da tabi daha pahalı. Piyasada bundan hem kapasitesi yüksek, hem uygulama ile uzaktan erişim vs gibi son teknoloji bir makine bu fiyatlara sadece Hoover'de var. Ama o da eski köklü Amerikan markası olmasına rağmen uzun yıllar önce  İtalyan Candy'e satıldı. Sonrasında Çinli Haier de gidip Candy'i aldı. Uygun fiyat karşılığında hem malzeme kalitesi güven vermiyor, hem de Türkiye'de servis ağı oturmuş değil. O yüzden Electrolüx'de karar kıldık. Bakalım henüz servis gelip kurmadı, umarım diğeri gibi uzun süre sorunsuz hizmet eder.

Korhan abi hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Bizde de electrolux kurutmalı çamaşır makinesi 8 yılını tık demeden tamamladı 9. yıldayız. Eski evden getirdik, eski evde arka banyoda hep kapağı açık dururdu, yeni evde koridora yapmışlar çamaşır makinesi için yer, dolap kapağı gibi kapak da olduğu için çamaşir makinesi kapağı açık duramadı.

açık duramadığı için de çamaşır yükleme alanındaki körük lastiğinin içi küf yapmış. Büyük oranda temizledim ama içim rahat etmediği için servisi aradım.

1400 lira o lastik için 800 lira da servis ücreti istiyorlar.

Şu 9 kilo çamaşır yıkayıp kurutma için yarısını dışarı çıkarman gerek olayı yüzünden ben ayrı bir ısı pompalı A enerji sınıfı bir kurutma makinesi aldım. Çamaşır makinesine göre hem daha iyi, hem daha hızlı hem de daha ucuz kurutuyor.

Electrolux genel olarak memnun olsam da servis ağı çok yaygın değil ve parçası pahalı diye bosch ya da siemens kovalıyorum şuan indirimden iyi bir fiyat düşürürsem diye.

ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10