En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.005 mesaj var

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

0 a sıfır olmuyor ki bildiğim. Tablet telefonda oluyor sanki.

Bir çerçeveli var monitörlerde kalın, ince çerçeve var biraz daha senin ki gibi bir de çerçevesiz var onda da bir kısım oluyor ama 10mm gibi.

RFID tarafından düzenlendi
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tam olarak ne kastedildiğini anlamadım da monitörün köşesi fotoda gayet normal görünüyor.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1 hour ago, Altan Yoklar said:

Benim sorum daha saçma olabilir:
fkYpiF.jpg
.
Şu işaretlediğim boşluktan bahsetmiyorsunuz değil mi?

Tam olarak bundan bahsediyorum. Sanırım normal bir şey o, benim pimpirikliğim.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Altan Yoklar said:

Eğer öyleyse evet ölçeklendirmede hata var gibi.

Ama panel değil gibi görünüyor.

Panel değil o kısım. Üreticilerin "borderless" havası vermek için başvurdukları bir hile, fake çerçeve yani. Bendeki 32" LG'de de aynı şey var.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, Najaz said:

Panel değil o kısım. Üreticilerin "borderless" havası vermek için başvurdukları bir hile, fake çerçeve yani. Bendeki 32" LG'de de aynı şey var.

Bendeki 27" Acer da aynı şekilde. Sıkıntı yok yani @wazzap. Her şey normal. :) 

Najaz and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ZvAnAhayırlı olsun, çok güzel sistem hocam. Yalnız eğer AM5 bir sistem toplasaydın muhtemelen yeni gelen işlemciye anakart terfisi yapmadan geçebilirdin. (diye düşünüyorum :D )

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla oyun performansı için tercih edilebilirdi tabi x3D li bir AMD işlemci ama ben pc'yi workstation olarak da kullanıyorum ve o tarafta intel daha çok işime geliyor. Gerek bellek sorunları olsun, gerek usb kontrolcülerinin saçmalıkları olsun, daha önceki amd sistemlerinde yaşadığım ethernet problemleri vs bile AMD'ye soğuk bakmama neden oluyor. Bu nedenle şimdilik intelden devam. 

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ZvAnA Hayırlı olsun güle güle kullan. Değiştirme imkanın varsa anakartı değiştir bence. Şöyle bir haber vardı 4 gün önce ama detayını bilmem.
https://www.guru3d.com/story/reportedly-msi-z790-motherboard-failures-linked-to-cracked-chipsets/

https://www.tomshardware.com/pc-components/motherboards/msi-points-to-faulty-heatsink-design-for-cracked-z790-chipsets-begins-replacing-faulty-units

RFID tarafından düzenlendi
ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, RFID said:

Bunu ben de gördüm birkaç gün önce, muhtemelen üretim bandındaki bir problem nedeniyle bazı partiler hasarlı gönderilmiş. Umarım bana denk gelmez. Chipset soğutucusundaki vidalama tasarımıyla ilgili olduğu söylenmiş ama hiç sanmıyorum. Çünkü incelediğim kadarıyla soğutucuya ne yaparsan yap pch'ye temas etmiyor. Ancak üretim bandında olabilecek birşey olduğu belli. Anakart zaten hasarlıysa ölü olarak geliyor ve hiçbir şekilde çalışmıyor. Öyle birşey olursa garantiye gönderirim. Eğer çalışırsa chipset zaten sağlam gelmiş demektir. O durumda da endişelenecek birşey yok. 

RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 hours ago, ZvAnA said:

Bunu ben de gördüm birkaç gün önce, muhtemelen üretim bandındaki bir problem nedeniyle bazı partiler hasarlı gönderilmiş. Umarım bana denk gelmez. Chipset soğutucusundaki vidalama tasarımıyla ilgili olduğu söylenmiş ama hiç sanmıyorum. Çünkü incelediğim kadarıyla soğutucuya ne yaparsan yap pch'ye temas etmiyor. Ancak üretim bandında olabilecek birşey olduğu belli. Anakart zaten hasarlıysa ölü olarak geliyor ve hiçbir şekilde çalışmıyor. Öyle birşey olursa garantiye gönderirim. Eğer çalışırsa chipset zaten sağlam gelmiş demektir. O durumda da endişelenecek birşey yok. 

Tomahawk bende de var ve bir sıkıntı yaşatmadı. Biraz şans işi sanırım. Geçen sene almıştım.

Hayırlı olsun abicim tüm sistem. Leziz görünüyor:icon_dance:

ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Intel’in oyunlar için optimizer 13 ve 12 serisi işlemciler için de gelmişti bu arada yanlış hatırlamıyorsam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ofisteki odalardan birine monitör kolu aldım. Evde uzun yıllardır Ergotron kullanıyordum. Bu aldığım North Bayou benim kullandıklarımın yarı fiyatına. Kalitesi de hiç fena gözükmüyor. 

20240416-150112.jpg

20240417-104758.jpg

Amortisörleri de ergotron gibi uzun ömürlü ise bundan sonra bu marka alınır geçilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 hours ago, ZvAnA said:

Ofisteki odalardan birine monitör kolu aldım. Evde uzun yıllardır Ergotron kullanıyordum. Bu aldığım North Bayou benim kullandıklarımın yarı fiyatına. Kalitesi de hiç fena gözükmüyor. 

20240416-150112.jpg

20240417-104758.jpg

Amortisörleri de ergotron gibi uzun ömürlü ise bundan sonra bu marka alınır geçilir.

Hocam H100 ve G45 modelleri arasında ne fark var, 32 inch için alayım diyip karar veremiyorum:) @ZvAnA

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrin benim gördüğüm arasındaki en büyük fark ikinci bir monitör konmak istendiğinde H100 modelinde sadece bir kol alıp direk mevcut sütun üzerine yerleştirip tek bir ayakla kullanabiliyorsun. Bir de yükseklik açısından H100 dikey yönde  daha fazla hareket sağlıyor. Ancak G45 modeli de 5" daha büyük ve 3kg daha ağır yani 40"-15kg'a kadar ekranları destekliyor. H100 35"-12kg denmiş. Tek monitör için kullanılacaksa 35"den daha büyük bir ekran ile kullanılmayacaksa ikisinden hangisi ucuzsa o alınıp geçilir. İleride ikinci bir monitör ekleme gibi durum olursa H100, ileride monitör değişir daha büyük daha ağır akran kullanılırım denilirse G45 almak mantıklı bence.

ZvAnA tarafından düzenlendi
allreadydead and Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ugreen Bluetooth 5.1 AptX HD ses adaptörü.

61agzUrfjfL._AC_SL1500_.jpg

https://www.amazon.com.tr/dp/B0CQCPM16Z

Ben de Edifier R1100 hoparlörler için, ikinci RCA girişinden kullanmak üzere şundan sipariş verdim, 10 güne gelecekmiş, gelince bir iki satır kullanıcı deneyimlerimi de yazarım.🧿 Umarım problemsiz gelir de iade ile uğraştırmazlar. 🤞🏻😁🤞🏻  

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
36 minutes ago, Peregrine said:

Ugreen Bluetooth 5.1 AptX HD ses adaptörü.

61agzUrfjfL._AC_SL1500_.jpg

https://www.amazon.com.tr/dp/B0CQCPM16Z

Ben de Edifier R1100 hoparlörler için, ikinci RCA girişinden kullanmak üzere şundan sipariş verdim, 10 güne gelecekmiş, gelince bir iki satır kullanıcı deneyimlerimi de yazarım.🧿 Umarım problemsiz gelir de iade ile uğraştırmazlar. 🤞🏻😁🤞🏻  

Hocam bunu PC'ye nasıl bağlayacaksınız? AUX'tan mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
50 minutes ago, wazzap said:

Hocam bunu PC'ye nasıl bağlayacaksınız? AUX'tan mı?

Hocam bunu RCA girişinden sadece hoparlörlere bağlayacağım, PC ye bağlanmıyor zaten. Hoparlörlerden Bluetooth ile ses alacağım, örneğin PC yi açmadan telefondan Spotify ya da online radyo açıp bluetooth ile hoparlörlerden dinleyeceğim. Tabi AptX ile gecikme olmazsa, laptop PC den hoparörlere bağlandığım kabloyu çeker komple kablosuz takılırım :)

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok