En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.002 mesaj var

On 2.04.2024 at 09:21, Atrin said:

Benim macbook pro 2013, eşiminki 2011 idi. Eşimin macbook pro 15'i yıllar önce ssd takarak ömrünü uzatmıştık ama hoparlörü bozuldu ve eşşek ölüsü gibi ağır. Dolar fırlayacak fiyatlar uçacak korkusundan yeni Macbook Pro 14 M3 aldım. Beni gaza getiren konu öğrenci belgesi ile çok iyi bir fiyata + taksit ile almak oldu. Normalde 76k fiyatı ben 55k ya aldım. Esasında yeni macbook air m3 alacaktım ama bu indirim ile pro daha ucuza geliyordu. İhityacı olan mutlaka baksın. Ben 4.sınıfa giden yeğenimin öğrenci belgesi ile aldım :D benim için tek eksi öğrenci belgesi ile alınca kurumsal fatura kesmiyor. https://www.pt.com.tr/macbook-pro-14-inc-m3-8cpu-10gpu-16gb-512gb-uzay-grisi-z1c8000k7 

PT fiyat olarak iyi güzel de taksit olmuyor genelde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kredi kartları kendileri taksit yapıyorlar bu ara. Ben herşeyi taksitlendirdim şimdiye kadar irili ufaklı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, SkyWarrior said:

Kredi kartları kendileri taksit yapıyorlar bu ara. Ben herşeyi taksitlendirdim şimdiye kadar irili ufaklı. 

Vade farkı durumu nasıl peki?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

On 3/22/2024 at 0:43 AM, Peregrine said:

gfDirect satıcılı, Amazon göndericili olanından, 2670₺ fiyatla Edifier r1100 hoparlör sipariş ettim ve şu QLA ban işini çözmüş olacaklar ki daha önceden olduğu gibi hemen iptal olmadı, hatta 10-15 dakika geçti. Ve daha önceden karttan çekim yapmıyorlardı, bu sefer çekim yapıldı. Sanırım oldu bu iş. Bir de düzgünce kargo süreci tamamlanır ve problemsiz bir ürün elime geçerse çok mutlu olacağım.

91jCXXE7ufL._AC_SL1500_.jpg

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B00MVSPKXG/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A2678X12KWF8FF&psc=1

Benim şu zerzevat kapalı kutu ve düzgünce geldi. Wazzap'ınki gibi kutunun üzerinde jelatin yoktu ama ikinci bir amazon kutusunun içinde ve orijinal Edifier logolu koli bantları sağlam şekilde ulaştı. Bayağı dikkatli dinleme testleri yaptım, sağ ve sol hoparlör arasında ne basta ne tizde bir şiddet farkı yok, sesi homojen şekilde veriyor. Hoparlör arkasından bası sonuna kadar açınca herhangi bir EQ ayarına gerek yok, naturel güzel bir sesi var. Tizler boğulmuyor ama EQ ayarı da yapınca maşallah müzik seti hoparlörleri gibi güzel bir ses verdi hem de DAC falan olmadan direkt laptop'un kulaklık çıkışından. Gayet beğendim, ev/tv ses sistemi olarak değil belki ama PC için çokça yeterli ve sesi güzel. Ben klasik rak/metal ve barok dönemi ağırlıklı klasik müzik dinlediğim için bası yeterli. Elektronik müzik merakı olanları sub çıkışlı modellere doğru yönlendirelim. :))

Peregrine tarafından düzenlendi
imlâ
wazzap and Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, wazzap said:

Happy ending. :D

Ben de sonunda monityör ihtiyacımı giderdim, el kapitanoya kısmet olmadı ne yazık ki. https://www.msi.com/Monitor/G321Q

Bir de monitör kolu aldım mı, tamamdır bu iş. Gelince seksi fotoğraflarını paylaşırım. :baba:

Darısı başınıza hocam, umarım monitörünüz sorunsuzca gelir. Bence çok çok iy tercih olmuş. Bir tane de North Bayou pnemonik monitör kolu ile mükemmel olacaktır.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

VA'lar hep bana çamur gibi gelmiştir IPS candir. Backlight bleed çıkmasın da, IPS glow denen şey can sıkılacak bir şey değil, karşıdan bakarken görünmüyor zaten, absürt açılara geçmeniz lazım görmek için. Örneğin otururken çalışmaya uygun ayarlı monitöre ayağa kalkıp üst köşelerden bakmak falan lazım :)

typo
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
45 dakika önce, wazzap said:

@Squallevet, o var zaten aklımda.

32. İnch için diğerlerine bakma bile. Bunun kadar esnek olanı yok ve çokda ucuz.

Bak buda 32. inch spor odasına koydum:

7km8yhk.jpg

Peregrine and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 22.03.2024 at 20:25, Peregrine said:

Aldık artık, yapacak bir şey yok. 🤷🏻‍♂️

Peki hocam neden almayın dediniz; airfryer'ların yağda kızartmaya göre daha zararlı olduğunu mu söylüyorsunuz? Bir kaynak makale varsa okumak isterim.

Yıllardır forumda şunlardan uzak durun diyorum ama dinletemiyorum. Birincisi hepsinin hazneleri teflon. Teflonların yapışmaz özelliğini kazandıran PTFE yani politetrafloretilen denilen plastik bir polimer kaplamadır. Bu madde yüksek ısıya maruz kaldıkça bir nevi zehir saçar. Özellikle teflon dumanı solumak akciğerler için çok sıkıntılı bir durumdur. O yüzden değil airfryer evinizdeki teflon tencere vs.den de komple kurtulmanızı öneririm. Ayrıca yemek pişirildikçe yemek artıklarının zamanla cihazın sizin ulaşamayacağınız yerlerinde birikmesi de bu cihazların en büyük sıkıntısıdır. Siz tornavida vs. ile açıp temizlemeyeceğinizden yemek kalıntıları siz görmesenizde biriktikçe birikir ve mikropları pişirdiğiniz yemekler üzerinden vücudunuza ağız yoluyla almanıza neden olur. 

Adem hocam da sonunda bu konuya değinmiş. Şu videoyu da buraya koyayım da en azından arada bir temizleyiverin içini.

https://youtube.com/shorts/BESLGQPOVWE?si=rjds36Wuj0m0MdFE

escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
36 dakika önce, ZvAnA said:

Yıllardır forumda şunlardan uzak durun diyorum ama dinletemiyorum. Birincisi hepsinin hazneleri teflon. Teflonların yapışmaz özelliğini kazandıran PTFE yani politetrafloretilen denilen plastik bir polimer kaplamadır. Bu madde yüksek ısıya maruz kaldıkça bir nevi zehir saçar. Özellikle teflon dumanı solumak akciğerler için çok sıkıntılı bir durumdur. O yüzden değil airfryer evinizdeki teflon tencere vs.den de komple kurtulmanızı öneririm. Ayrıca yemek pişirildikçe yemek artıklarının zamanla cihazın sizin ulaşamayacağınız yerlerinde birikmesi de bu cihazların en büyük sıkıntısıdır. Siz tornavida vs. ile açıp temizlemeyeceğinizden yemek kalıntıları siz görmesenizde biriktikçe birikir ve mikropları pişirdiğiniz yemekler üzerinden vücudunuza ağız yoluyla almanıza neden olur. 

Adem hocam da sonunda bu konuya değinmiş. Şu videoyu da buraya koyayım da en azından arada bir temizleyiverin içini.

https://youtube.com/shorts/BESLGQPOVWE?si=rjds36Wuj0m0MdFE

Teflon yerine ne kullanabiliriz?
Senelerdir teflon tava tencere kullanıyoruz .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@wazzap Hayırlı olsun Gökhan, güle güle kullan.

1440p tam can alıcı nokta oyuncu için. 4K'nın getirdiği netliğe değmeyen bir FPS tüketimi var.

Bu monitörün farkını görmek için aç misal Team Fortress ya da Overwatch gibi bir oyun oyna, oldukça hoşuna gider IPS panelde yüksek tazeleme hızı almak.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
57 dakika önce, Altan Yoklar said:

Teflon yerine ne kullanabiliriz?
Senelerdir teflon tava tencere kullanıyoruz .

Teflon yerine emaye kaplı tencere tavalar kullanılabilir. Kullanım yerine göre tabiki döküm demir tavalar, çelik tencereler de teflona göre çok daha doğru ürünler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, ZvAnA said:

Bu madde yüksek ısıya maruz kaldıkça bir nevi zehir saçar. Özellikle teflon dumanı solumak akciğerler için çok sıkıntılı bir durumdur. O yüzden değil airfryer evinizdeki teflon tencere vs.den de komple kurtulmanızı öneririm.

İlave bilgi: Teflon'un mucidi DuPont şirketinin hissedarlarından olan John du Pont pezemengi, olimpiyat şampiyonu güreşçi Dave Schultz'u öldürmüştü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, ZvAnA said:

Teflon'un gerçek hikayesini merak edenler için de şunu öneririm:

https://www.imdb.com/title/tt9071322/

Eski hali çok daha rezil olsa da hala büyük tehlike arz ediyor bu teflon fakat maalesef biz de bile bile kullanıyoruz:|

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

8 hours ago, wazzap said:

8Emfl6Q.jpeg
2edHQrk.jpeg

Yalnız 24"ten geçince aşırı bir fark anlamadım henüz. Belki biraz kullanınca o farkı anlarım.

Monitör ve boyutu çok güzelmiş, hayırlı olsun. Kutuda delik gördüm, umarım kutu güvenlik bandı kapalı ve ürün problemsiz gelmiştir.

Edit: Official G-Sync monitör olması, G-sync'in HDMI kablo üzerinden de çalışacağı anlamına mı geliyor yoksa yine DP kablo mu gerekir?

soru

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

15 minutes ago, Peregrine said:

Monitör ve boyutu çok güzelmiş, hayırlı olsun. Kutuda delik gördüm, umarım kutu güvenlik bandı kapalı ve ürün problemsiz gelmiştir.

Edit: Official G-Sync monitör olması, G-sync'in HDMI kablo üzerinden de çalışacağı anlamına mı geliyor yoksa yine DP kablo mu gerekir?

Teşekkürler hocam, OLED başınıza diyelim. Evet, ben de fark ettim ama kutu içeriği eksiksiz ve bütün bantlar bağlı olarak geldiği için sorun etmedim.

Monitörün üstünde NVIDIA G-SYNC etiketi olmasına rağmen aslında FreeSync ama GSYNC çalışıyor gözüküyor şu an. Ben yanında gelen DP kabloyu bağladım, 144Hz kullanıyorum. 170 HZ ile uğraşmadım henüz.

İşim kötü tarafı monitör yeni çıktığından (Aralık), adam akıllı inceleme yok; hatta hiç yok. Bundan dolayı da internette bir renk profili vs bulamadım. Elimde de ayar yapacak kalibrasyon cihazı da yok. Şu an Profesyonel modde sRGB modunda kullanıyorum.

wazzap tarafından düzenlendi
Peregrine, Omfs and ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya saçma bir sorum olacak. Benim ekran, monitörün köşelerine tam sığmıyor. Bütün ayarları aradım, taradım ama bunun ilgili herhangi bir ayar bulamadım. internetten araştırdığımda da bunun normal olduğu söylendi. Hakikaten normal mi bi durum?

6vgH8m1.jpeg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
49 dakika önce, wazzap said:

Ya saçma bir sorum olacak. Benim ekran, monitörün köşelerine tam sığmıyor. Bütün ayarları aradım, taradım ama bunun ilgili herhangi bir ayar bulamadım. internetten araştırdığımda da bunun normal olduğu söylendi. Hakikaten normal mi bi durum?

6vgH8m1.jpeg

Yukardaki forumun açık olduğu sayfaya baktım normal görünüyor. %100 scale ettiysen o kadardır. Diğer arkadaşlarda yanıtlasınlar bakalım.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
47 minutes ago, wazzap said:

6vgH8m1.jpeg

Ben anormal birşey görmüyorum, üst ve yandaki siyah çerçeveyi diyorsanız orası panelin bitiminden başlıyor zaten,  :)  asıl panelin üzerindeki mat/koruyucu yüzey ve kenar çerçeveleri. Ekranın alt kısmı zaten plastik çerçeveye sıfır yapılmış. Ama ekranda görünmesi gereken bir görüntü kesilmiş ise panel hatalı oturmuş olabilir.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   1 üye