En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.013 mesaj var

İnsan fiyatında numerik tarafı olmayan klavye bulamadım ki o kadar da bakındım. Kablosuz var ama almam, mekanikler altın fiyatıyla yarışıyor. Valla ben alanda sıkıntı çekmedim şimdiye kadar :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İnsan fiyatında numerik tarafı olmayan klavye bulamadım ki o kadar da bakındım. Kablosuz var ama almam, mekanikler altın fiyatıyla yarışıyor. Valla ben alanda sıkıntı çekmedim şimdiye kadar :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Plextone G10 kulaklık aldım. Aliexpress'te 5$ civarı. In-ear oyun kulaklığı, Razer Hammerhead tipinde (hatta onun birazcık çakması gibi). Sesi müzik için biraz dengesiz kaçabiliyor ama oyun için ideal. Yanında bilgisayara bağlarken kullanılacak mikrofon - kulaklık ayırıcı da geliyor. Kablosu 1.8m, yani aşağıda duran kasanın arkasına bile uzanır. Ambalajı bile güzel (fiyata göre). Tavsiye ederim. Yedek olarak bulundurmakta fayda var. İncelemesi de şurada:

https://audiobudget.com/product.php?brand=PLEXTONE&id=G10

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, Firienholt said:

Asus Strix Soar ses kartı ve CM Storm Trigger Z klavye aldım en son

20170412_214633v0q71.jpg

Oo benim klavyenin aynısı. Hayırlı olsun.

Erwin tarafından düzenlendi
Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DeLonghi KG79 siparişi  verdim bugün, satıcı kargolamış yarın elimde olur sanırım... yaşasın taze çekilmiş sabah kahvesi!!!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Forgotten hocam kahveyi yapmak için ne kullanıyorsunuz ? bu ara bende bu kahve işine girsem mi diye düşünüyorum. evde nespresso var ama makina saçmalamaya başladı. öğütücü alıp, 3. nesil kahve yapma aletlerinden V60 alıp bu işe girsem mi diyorum. Ofisin yakınında güzel kahveci var ama hergün americano ya 6TL (ki piyasaya göre ucuz) vermekten sıkıldım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrin Ben filtre kahve yapıyorum standart bir filtre kahve makinasında, kağıt filtre kullanarak. son 5-6 yıldır her sabah bu şekilde kahvemi hazırladığım için kendim ve eşim için ideal sertlik ve tat ölçülerini yakalamış bulunuyorum. Kahve olarak Tchibo'nun Guatemale Grande'sinden başka kahve içemez olduk, starfaks'ın ve tchibo'nun diğer kahveleri çok kötü geliyor. Arada üşenmezsen barista sepeti gibi sitelerden denemek için farklı çekirdekler alıyorum ama... Third wave ile pek işim yok yani :)

ha bu arada bir de moka pot'ım var italya'dan aldığım, çok güzel espresso yapıyor. Espresso düşünüyorsanız pahalı aletlerden önce moka pot'a bir şans verin...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Forgotten Moka pot var bende. Hatta 2 tane var bir tanesi bir adet espresso yapıyor diğeri iki adet yapabiliyor. Fakat her ikisindede ilk kullanımdan sonra içinde garip garip şeyler çıktı. Ne yaptıysam çıkaramadım. Küf gibi ama değil. O yüzden moka pot maceram kısa sürdü :( 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrin Bialetti ise paslanmaz çelik olanları tercih etmek lazım. Ben paslanmaz çelik olanından aldım, hem indüksiyonlu ocaklarda da kullanılabiliyor, hem de aluminyum'dan daha çok güven veriyor.

OnLyTNT beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@kronus hocam markaları ikisininde Bialetti ama hediye geldi ve kutularına bakmadım paslanmaz çelikmiydi değilmiydi diye. eve gidince atarım fotoğraf buraya belki sizler ne olduğunu anlarsınız :D

sanırım paslanmaz çelik olanlardan değil. benimki bu

61s2pDunk9L._SY355_.jpg

diğeride bu

1981.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu kahve içmek için katlandığınız bu eziyetlere hayranım. Keşke üşengeç biri olmasam da bende alsam şunlardan. Bazen filtre kahve makinesinde bile kahve yapmak zor geliyor gidip Nescafe toz çöp kahveden yapıyorum. :lol:

ResetButton and emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Erwin Ben çok severim ve fazla takıntılıyım kahve konusunda. Kendi kahvemi falan kavurmaya başladım. Mısır patlatma aletine motor taktım, onunla kahve kavuruyorum. Zaten günde içtiğim kahve sınırlı, içmişken içebildiğim en iyisi olsun diyorum.

@Atrin Bunlar alüminyum olanlardan evet, bu 2. resimdeki ilginçmiş, daha önce görmemiştim. Konuşurken V60 muhabbeti olmuş, bence alınabilir. Ben Chemex ve V60 kullanıyorum en çok ve memnunum. Zaten sütlü falan sevmediğim için en kolay bunlarla oluyor kahve.

Forgotten beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
[mention=68]Forgotten[/mention] Moka pot var bende. Hatta 2 tane var bir tanesi bir adet espresso yapıyor diğeri iki adet yapabiliyor. Fakat her ikisindede ilk kullanımdan sonra içinde garip garip şeyler çıktı. Ne yaptıysam çıkaramadım. Küf gibi ama değil. O yüzden moka pot maceram kısa sürdü  

Alüminyum (Bialetti'nin renkli serisi gibi) ise ve o küf gibi şey dediğiniz böyle beyaz tabakalar filansa bende de oldu aynısı. Alüminyumun yıkarken kullanılan deterjanla reaksiyona girmesinden oluyor. Temizlemek sanırım imkansız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
[mention=82]lawnmower[/mention] aynen hocam o tarz birşey. peki siz kahve yapmaya devam ediyor musunuz? Ben cesaret edemedim süs olarak duruyor mutfakta

Yok, o halde devam etmedim. Ben onu Roma'da pawn shop tarzı her haltı satan bir yerden almıştım. Bialetti'nin kendi mağazası da vardı ama diğer dükkanda daha ucuzdu. Arada sahte olmasından şüpheleniyordum ama aynısı size de olduysa büyük ihtimalle bunların kronik sorunudur bu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok