En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.015 mesaj var

İsviçre'den döndüm dün Tolga abi  :D

breitling-boutique-zurich_001-2.jpg

Zurih'te yolum şurdan geçti, sen daha önceden de aklıma sokmuştun zaten  :icon_twisted:

OE6R35.jpg

ah bir de bileğim olsa takacak  :lol:  eller kürek gibi, bilek kız bileği... 39000 feet'de uçmaktan nasıl bir mutasyona uğradıysak artık...  :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

D2 çelik, scandi namlu, macassar ebony ve volkanize fiber kabza, mozaik pimler... Bülent Çakır ustanın eseri. Namlunun öbür yüzünde adım yazıyor :).

A3Mg5q.jpg

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

D2 çelik, scandi namlu, macassar ebony ve volkanize fiber kabza, mozaik pimler... Bülent Çakır ustanın eseri. Namlunun öbür yüzünde adım yazıyor  :).

A3Mg5q.jpg

Bülent Çakır amca kim, Hattori Hanzo dayının Türkiye şubesi mi oluyorlar ?  :D

Güzel bıçakmış gerçekten, Ties'e "why so serious" deyip suratına koca bir gülümseme oymak geldi içimden. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS VR'ın fiyatını görünce oyunlarla birlikte ona vereceğim parayla gider Amerika'da 1 hafta gezerim diye düşünerek pre-order'ı güzelce iptal ettim. 

@@stardust'ın bana bir duble viski ısmarlayarak kutlamaları başlatmasını bekliyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bana oldukça uzak. Kartal sahillerinde uçuyorum ben ama maç olduğu günlerde stada gitmeden önce Beşiktaş'ta rakı/bira artık o gün hangi ruh halindeysek takılıyoruz. :)

Yarın da PC'nin siparişini verip notebook'u emekli edeyim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hmm ben avrupa yakası taksisiyim yahu, oraları bilemem, pegasus'culara, anadolu jet'cilere sormak gerekir  :D

evin ya da ofisin sanki bir bacağın beşiktaş'ta idi diye aklımda kalmış...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bülent Çakır amca kim, Hattori Hanzo dayının Türkiye şubesi mi oluyorlar ?  :D

Güzel bıçakmış gerçekten, Ties'e "why so serious" deyip suratına koca bir gülümseme oymak geldi içimden. 

Heh, Hattori halt etmiş :D. Çok tok, sağlam bir tutuşu var, ilk defa böyle bir bıçak tuttum elimde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@CandleGarden, kimseyi kesmem :D . Bushcraft bıçak olarak bilinir; dağda, bayırda kullanmak amaçlı, odun filan kesilebiliyor bu tip bıçaklarla.

Kullanım örneği vereyim merak eden varsa, özellik olarak benzer bir bıçak:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Video'yu görünce şu aklıma geldi;

:D

Şaka maka bende bu kürekten var (birebir videodakinden, Çin'den getirttim). İlginç bir şekilde kullanışlı.

@@OnLyTNT Ne kadara yaptırdığınızı, hangi çelik kullanıldığını sormamda sakınca var mı?  Benim de aklımdan geçiyordu aynı ustaya Woodlore tarzı bıçaklardan yaptırmak.

(Bu bıçak olayı etraftan tepki alabilen bir hobi, benim evdeki bıçakları/baltaları görenlerden psikopatmışım gibi bakan oldu. Dağ bayır diye anlatamıyorsun herkese :) )

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@kronus, çelik D2, kılıf ile beraber 325 TL ödedim. Bıçak 250, kılf 75 TL şeklinde, mozaik pimlere ekstra ücret alınıyor. Değişiklik olduysa bilemiyeceğim.

@@Hungarde, eheh kürek süpermiş. @@kronus, videodaki gibi iş görüyorsa alayım koyayım kenara ciddi ciddi. Nereden aldınız?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@OnLyTNT Fiyat makul görünüyor. O fiyata kaliteli fabrikasyon bıçak almak bile zor.

Ben birkaç sene önce buradan almıştım : https://www.amazon.com/Chinese-Military-Shovel-Emergency-WJQ-308/dp/B00A2GLZS8 

Çin'den yolluyorlar, web sitesinden seri numarasını kontrol edebiliyorsunuz. Ben aldığımda dolar bu kadar değildi :)

Kullanışlı ama tahmin edebileceğiniz gibi hantal. Sırt çantasıyla trekking/kamp yapayım, yanımda olsun diyebileceğiniz birşey değil. Arabanın bagajına acil durumda kullanılabilecek birşey daha çok bence. Balta, testere ve kürek olarak kullandım, işe yarıyor. Sağlam bir baltanın yerini tutmaz tabii ki, ama dandik bir balta kadar iş görüyor. Testere de aynı şekilde. Ama geldiği haliyle gidip patates soyamazsınız, iyice bilemek lazım. Böyle bir aleti de keskin yapmanın dezavantajları olur. Bir kere de tel kestim. O bayağı iyiydi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok