En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.014 mesaj var

@@MilesTeg

Beelink GT1 eline ulaştı mı? Ulaştıysa ufak bir yorum alabilirmiyin özellikle Kodi performansı hakkında. Rpi2 kullanıyorum h265 desteği yok 720p videolarda bile şişiyor bu tarz bir android box a geçesim var.

@@Trexxx GT1 bugün ulaştı elime, o yüzden çok kurcalayamadım henüz ancak ilk izlenimim performans açısından çok olumlu. 4K videolar dahil hiçbir takılma sözkonusu değil.

Ancak bazı cihazlarda videolarda aşırı bir karanlık olma durumu şikayetleri var ki bunu ben de yaşıyorum. Beelink durumun farkında ve en geç 1 hafta içinde yeni bir firmware yayınlayacağını ve bu sorunu gidereceğini söylüyor. Bunun yanında cihaza root özelliği de gelecekmiş.

Karanlık sorunu dışında hiçbir sorunla karşılaşmadım şimdilik. Özellikle denememi istediğin bir video olursa indirip denerim :thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 senedir SanDisk Sansa Clip+ kullanıyorum. Alır almaz rockbox firmware'ine geçtim ve işini gayet güzel yapan çok güzel bir player. Tek eksiği, spotify offline play desteği yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya abi sen alsana PC'yi ben sana veririm idareten bir SSD istediğin modeller gelene kadar. bırak şimdi playstation falan daha PC'de arayı kapatman gereken o kadar çok oyun var ki...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bir de artık şunu mu alsam, bunu mu alsam, o mu iyi bu mu iyi falan diye aylarca aynı soruları soranların tavsiye isteklerine yanıt vermeyi düşünmüyorum, veriyordum yine iyi, kötü ancak durum beni sinir ettiği için ki kararsızlığı asla sevmem, sanal alemde de sevmenin bir gereği yok.:)

Definitive ile ilgisi yok aman yanlış anlaşılmasın, genel olarak bir düşüncemi belirttim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vallahi PS4 pro benimde aklımı çelmiyor değil 4K TV ye bağlayıp sadece o platforma özel oyunları oynamak fikri çok kötü bir fikir değil. PC de olan oyunlar oynanmaz PC varken tabiki. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS4 Pro gelsin, zararı olmaz.

Ben karar verdim. Sadece kasayı aç yeni ssd tak falan uğraşmak istemediğim için Samsung'un 960'larını bekliyorum. Sisteme sadece SSD takacağım için de geçici birşeyler kurmakla uğraşmıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2332878830810908043.jpg

http://urun.n11.com/sony-playstation-4/sony-ps4-500gb-oyun-konsolu-turkce-menu-P135871721?icid=200501_b_sony-ps4-500gb-oyun-konsolu-turkce-menu-P135871721

Bu evladın fiyatı düşmüş heralde, aslında bir uncharted 4 patlatıp, bir de last of us'ı tekrar remastered şekilde oynayıp geri 890TL'ye satılabilir 1 ay içinde...

Pro'daki 4K olayının yalan olduğunun, hiçbir oyunu 4K render edemeyeceğinin farkındasınızdır umarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet, 1 piksel yerine 4 adet pixel gönderecek. PS4 çok zayıf bir cihazdı sırf bu nedenle almamıştım. Birde eskiden çok exclusive oyun vardı şimdi o kadar yok onun için sallandıkça sallandım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2332878830810908043.jpg

http://urun.n11.com/sony-playstation-4/sony-ps4-500gb-oyun-konsolu-turkce-menu-P135871721?icid=200501_b_sony-ps4-500gb-oyun-konsolu-turkce-menu-P135871721

Bu evladın fiyatı düşmüş heralde, aslında bir uncharted 4 patlatıp, bir de last of us'ı tekrar remastered şekilde oynayıp geri 890TL'ye satılabilir 1 ay içinde...

Pro'daki 4K olayının yalan olduğunun, hiçbir oyunu 4K render edemeyeceğinin farkındasınızdır umarım.

Bunun yerine amazon.de'den PS4 Pro 1400'e alinip, exclusive'ler bitince 1500'e satmak daha mantikli bence.

(4K oyun isi zor tabii ki, ama guzel upscaling teknolojisi var, hardware checkerboard rendering olayi var. Konsol oyuncusunu tatmin eder gibi gorunuyor.)

@@ResetButton

Var. Su anda Sony milleti kizdirmamak icin yokmus gibi davransa da kesinlikle olacak fark. En azindan daha stabil framerateler olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pro'nın PS VR ile kullanıldığında avantajı yok mu?

Bu VR hadisesi buradaki üyelerin ekseriyetinin pek dikkate aldığı bir konu değil alım kararlarında zannediyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu VR hadisesi buradaki üyelerin ekseriyetinin pek dikkate aldığı bir konu değil alım kararlarında zannediyorum.

Öyle gibi ama PS VR bu ay çıkıyor. Gelecek ay da Black Friday var. Orda çok güzel fiyatlara satılırsa Pro almayan arkadaşlar biraz üzülebilir. Just my 2 cents.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir 14cm daha fan aldım(Noctua) Kasayı Negatif'den Pozitif hava akışına geçirdim. Hoş gerçi kasanın içi normalden daha temizdi. Duruma göre bakacağız. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz kullaninca görüşlerinizi paylasirsaniz sevinirim. Merak ediyorum bende...

Hakan Bey, bir ay geç yazabildim, kusura bakmayın.  :| Gamepad'i aldıktan sonra bir hafta falan pek kullanamadım, sonra da tatil fuar vs. araya girdi..

Açıkçası edindiğim izlenip alıp kurcalamak, farklı ayarlar denemek vs. için gayet uygun, ama "sadece gamepad" olarak bakılırsa biraz zayıf kaldığı yönünde. Farklı tasarımı ve dokunmatik paneller, jiroskop, hoparlör, haptik geri besleme gibi teknolojik detaylar gayet keyifli, ama bunların çoğu (aslında zaten tasarım amacı olan) koltukta TV karşısında her türlü bilgisayar oyununu oynayabilmek için geliştirilmiş şeyler.

Eğer benim gibi bilgisayar masasında kullanıyorsanız, yani elinizin altında hem klavye/fare hem de standart gamepad varsa Steam Controller'in pek de gerekli olmadığını söyleyebilirim. Gamepad olarak elde biraz dengesiz duruyor bence, üst kısma kayık oluyor ağırlık merkezi, tutma kısmı da biraz küçük gibi. Büyük dokunmatik yüzeylere yer açabilmek için analog çubuk ve A B X Y tuşları ortaya kaydırılmış ve küçültülmüş, gamepad kullanımı esnasında en çok kullanılan kısım burası olduğu için rahatsızlık verebiliyor.

Uzun lafın kısası televizyon karşısında kullanmak için hoş ve yenilikçi, ama bilgisayar masası için biraz gereksiz olduğunu söyleyebilirim. Merak ettiğim bir üründü ve kullanma imkanı bulduğum için memnunum, elimden çıkarmayı vs. düşünmüyorum, ama gamepad ile oynaması keyifli oyunlarda "klasik gamepad" kullanmaya devam edeceğim gibi.

Umarım bir fikir verebilmişimdir. Parasını hakeden bir ürün ama ya TV karşısında kullanmak ya da kurcalamak için almak lazım bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Philips Hue Starter Kit aldım.

Odamda tek duy var o yüzden 1 ampül takabildim. 

Lakin çok eğleniyorum.

Gözüme ışık girdiği zaman kısıyorum, sabahları ayarlıyorum güneş doğar gibi uyandırıyor, geceleri belli bir saatte karararak sönmeye başlıyor, benide uyku basıyor, gidip yatıyorum, kendi kapanıyor.

Ampüllerde built-in colour loop modu var, bir tuşla orayı renk cümbüşüne sokuyorum, pavyona döndü oda yemin ediyorum.

Tavsiye ederim, diğer ekipmanlarını da zamanla alıp, diskoya ugrade edeceğim evimi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Mr.Crunch Evde teknolojiye biraz uzak bireyler varsa, dimmer switch alin mutlaka. Benim akrabalar falan geldiginde isiklari uzaktan kumandadan acip kapama olayini cozememislerdi. Isigi acmaya calisiyorlar, acilmiyor, kapatiyorlar, sonra tekrar aciyorlar, ancak oyle aciliyor. Bu olayi cozemeyen oldu. Ben de dimmer switch'i aldim, duvara taktim ve normal anahtarlari devredisi biraktim. Oradan acip kapatiyorlar sadece. Normalde kendim Harmony remote ile kullaniyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@kronus bende o sebepten şu anda diğer yerlere uygulayamıyorum (gerçi bir süre normal ampül modunda kullanabilirler). Hue tap aldım 2 tane gelecekler bir kaç güne, birisini benim odaya embed, diğerini salona koyacağım, salonu aç/kapa ve kapıyı aç/kapa şeklinde yapabilsin valide hanım diye.

Hatta ikisini de salona koyabilirim ben bir süre daha telefonla idare etmeye razı gelip. Zira kapının yanında salonu yakabilir veya salona gidince "ay kapıyı unuttum" için git-gel olmaz. Annemin rahatsızlığından ötürü daha fazla efor gerekiyor bu basit iş için bile.

Dimmer switch'de düşünüyorum, önce eve "artık bunu kullanacağız" mentalitesini bir aşılayayım o da olacak :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok