En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.014 mesaj var

Ben de iki tane aldım. Tam emin değilim. Nike da hep 10.5 giyiyorum. Skechers da bir sefer 10.5 almıştım iyiydi. Yanlız bu aldığıklarım sanki 0.3-0.5 numara büyük gibi.  Belki 10 alsam olacaktı, belki küçük gelip 10.5 a yönelecektim. Emin olamadım.

@@OnLyTNT nasıl bir sistem var?

Haaah işte tam da böyle bir sistem var :zuh: . Mevcut giydiğiniz markanın modelini ve numarasını girip nasıl hissettirdiğini tarif ediyorsunuz, alacağınız marka ve modelde istediğiniz numarayı girerek nasıl hissettireceğini gösteriyor. Ayakkabının sıkacağı veya geniş geleceği yerleri grafikle gösteriyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Haaah işte tam da böyle bir sistem var :zuh: . Mevcut giydiğiniz markanın modelini ve numarasını girip nasıl hissettirdiğini tarif ediyorsunuz, alacağınız marka ve modelde istediğiniz numarayı girerek nasıl hissettireceğini gösteriyor. Ayakkabının sıkacağı veya geniş geleceği yerleri grafikle gösteriyor.

Şimdi baktım,  "athletic ayakkabı da kaç numara giyorsunuz?" , sonrasında da "o olmadığında kaç numara uyuyor ?" gibi iki soru sordu. 

Aldığım bir ayakkabı da 10.5 önerirken , diğer modelde 10 önerdi. 

Buna güvenip almakta zor. Uymadığında iade olayı nasıl?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi baktım,  "athletic ayakkabı da kaç numara giyorsunuz?" , sonrasında da "o olmadığında kaç numara uyuyor ?" gibi iki soru sordu. 

Bende Adidas 11.5 vardı ama kalıbı biraz dar, Onitsuka için 11 önerdi ve kitap gibi olur dedi, hakkatten öyle oldu :P.

Her zaman bir miktar tolerans olacaktır elbette ama bilinen markalarda kalıplar belli, aynı model aynı numara iki ayakkabı arasında eskisi gibi ciddi tolerans farkları oluşmuyor. Ben online onlarca ayakkabı aldım, özellikle taban ve diğer fotoğraflara bakarak kalıbı az çok kestirebiliyorum artık. Ayağım taraklıdır, şimdiye kadar hiç iade etme gereği duymadım. Mağazadan ayakkabı alma işini bıraktım uzun zamandır.

Tabii bana güvenip sıkıntı yaşamayın :P . Amazon' da ayakkabı iadesi nasıl oluyor bilemiyorum ama biraz zahmetli olacaktır tahminim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben iade düşünmedim. Olması gerekenden biraz büyük aldım, olmadı babama veririm diye :P

skechers özelinde konuşursak, kendi kalıplarının printini alabiliyorsunuz. onunla ayağınız ölçüp tam kaç numara bulabilirsiniz.

http://sh.skechers.com/skechers/new-site/mens-size-chart.pdf

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende Adidas 11.5 vardı ama kalıbı biraz dar, Onitsuka için 11 önerdi ve kitap gibi olur dedi, hakkatten öyle oldu :P.

Her zaman bir miktar tolerans olacaktır elbette ama bilinen markalarda kalıplar belli, aynı model aynı numara iki ayakkabı arasında eskisi gibi ciddi tolerans farkları oluşmuyor. Ben online onlarca ayakkabı aldım, özellikle taban ve diğer fotoğraflara bakarak kalıbı az çok kestirebiliyorum artık. Ayağım taraklıdır, şimdiye kadar hiç iade etme gereği duymadım. Mağazadan ayakkabı alma işini bıraktım uzun zamandır.

Tabii bana güvenip sıkıntı yaşamayın :P . Amazon' da ayakkabı iadesi nasıl oluyor bilemiyorum ama biraz zahmetli olacaktır tahminim...

Nike 'da her zaman 10.5 alıyorum , hep tam oluyor. Adidas ta da hatırladığım kadarı ile 10.5 hep oldu. Denediğim Sketcher da da 10.5 tam olmuştu. 

Bunlar niye olmadı anlamadım :)

Bir modele 10.5 öneriyor. Hafif büyük gibi ama olur gibi. 

Diğerine 10 önerdi. Ben hep 10.5 aldığımdan yine bildiğimi aldım. Bunda rahat edemedim gerçekten. 

Spor ayakkabılarda şöyle bir sorun var , herhalde çok sık model değiştiriliyor. Yabancı online mağazada gördüğün modeli burda bulamıyorum.  Aldığım sketcher larda yerli mağazaların hiçbirinde yok.

Amazon'un marka model üzerinden numara öneren bir servisi vardı ama kendi kullandığın modelleri bulamıyorsun ki orda. Code vs gibi birşeyi de yok.

@@allreadydead ondan haberim var , printerdan çıktı almak meşekkatli bir iş , diğer odadan getirip bağlamam lazım ,üşendim. :) 

O chartta bir mantık hatası var zaten. Ona göre her modelde aynı numarayı alman lazım.Oysa modele göre 0.5 farklı önerebiliyor amazon.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

M65 pro RGB aldım malumunuz ama orta tuşu çalışmamaya başladı. :cry:  şansıma sıçayım.

bayramdan sonra amazon'a mesaj atayım bakalım ne diyecekler.

düzeldi gibi ama içime kurt düştü bi kere. ben bunu yollarım bayramdan sonra unutmazsam.

onun dışında şimdilik gayet iyi bir mouse.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iPad Pro aldım, MBAir 11.6'dan sonra biraz büyük geldi ancak çok kullanışlı. Taşınabilirlik olarak nasıl olacak ilerleyen günlerde göreceğiz bakalım. Klavyeyi de aldım ancak kalem için beklemedeyim, gerekli olup olmayacağını göreceğiz.

Griffon beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 günlük kullanımla ipad pro deneyimlerimi aktarayım. 11.6" MB Air'den sonra oldukça büyük geldi, özellikle fontların da daha büyük olması nedeniyle ister istemez okumak daha rahat oluyor. Pil kullanımı MB Air'den biraz daha iyi ancak bu kadar büyük ekranda ister istemez pil ömrü 10 saatleri bulmuyor biraz ütopik bir değer olduğunu düşünüyorum o kadar saatin. Sabahtan beri 2 saattir internet, office kullanımı vs. derken şarj %91'den %71'e kadar gerilemiş durumda, toplamda 15-20 dk ancak video izlemişimdir. Akıcılık konusunda muhteşem, arka planda çok çok fazla sayıda aktif uygulama kalmış durumdayken en ufak bir tab kapanması vs. gibi bir olay olmuyor (gerçi ben bunu geçmişte de yaşamamıştım:) ) Yazıyı özellikle yazarken bıraktım kendi haline, birkaç işimi hallettim bu arada sağ yandan diğer uygulamaları gir çık yaptım vs. yine bir sorun yaşamadım, yazı aynı yerinde duruyordu :)

Office kullanımı çok rahat, şöyle ki excel-word-pdf reader-onedrive kullanımları arasında çok rahat geziniliyor. Ekranı ikiye bölüp kullanmadım henüz ancak o da rahat olur herhalde. Donanım olarak aldığım klavye rahat kullanıma sahip, zaten normal kılıfın klavyeli hali gibi, smart connect kısmı çok güzel tutuyor ve mıknatıslı alan kılıfın ayrılmasına çok net şekilde engel oluyor. Klavyenin hissi fena değil, biraz bastığını hissediyor insan. Türkçe klavye olmaması biraz üzücü ancak zaten harflere bakmadan yazan biri olarak çok birşey fark ettirmedi. Başta otomatik düzeltme ve klavyenin ABD+Q Türkçe ayarında kalması yüzünden sıkıntı yaşadım, bunu Q Türkçe PC olarak değiştirince sıkıntı olmadan düzeliyor sorun.

Kalemi henüz almadım, kullanımı gerekli olur mu açıkçası halen karar vermiş değilim. iPad ve iPhone'u tam olarak eşleyince mesajlar vs. ipad üzerinden gidip gelmeye başladı, bu da beni rahatlattı (gerçi bu pro'yla ilgili değil). Taşınabilirlik konusu henüz kafamda tam netleşmedi, 11.6" için aldığım çantaya rahat sığıyor ancak klavye harici bir dış kılıf da gerekiyor çizilmemesi için, bu şekliyle de sığar gibi duruyor ama çanta değişikliği gerekirse ne yaparım tam emin olamadım. Hastalara ameliyat görselleri ve videolarını göstermek için yanımda taşımayı planladığımdan direkt elde yan çanta olarak kullanılan birşey de alabilirim diye düşünüyorum. Kalem de bu aşamada işe yarayabilir belki, özellikle notepad + gibi birşey kullanmak için çok rahatlatıcı olabilir. Randevuları telefonla eşzamanlama konusu çok rahat olduğu için çoğu zaman hatırlatma vs. için buradan giriş yapmama gerek kalmaz diye düşünüyorum.

128 GB kullanım için şimdilik yeterli duruyor, ameliyat görselleri ve videoları MB Air'de de 128 gb civarı bir yerde sakladığım için burada da sorun yaşayacağımı sanmıyorum. Şimdilik aklıma gelenler bunlar, kabaca memnunum, umarım uzun vadede üzmez taşınabilirlik açısından.

Edit : Video izlemek keyifli ancak çözünürlük çok yüksek olduğu için tam ekrana alırsanız sıkıntı yaratıyor kalite konusunda. 1080 p videolar bile piksel piksel görünüyor bazen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam inşallah dediğiniz gibi olur, çünkü websurg gibi kaynaklar en fazla 720p görüntü veriyor, haliyle tam ekranda problem oluyor, bu arada iMac'te sıkıntı olmuyor.

Edit : Bu arada dünden bu yana split view ve multitasking olayını kullanıyorum, en az MB Air kadar kullanışlı, hatta daha bile kullanışlı diyebilirim, sağdan ekranı direkt çekince ekran içi çalıştırılan program mantığı çok basit ve sıradan gibi görünse de çok kullanışlı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@pentaman hocam güle güle kullanın. Bende de iPad Pro 9.7 128GB var. Klavyesi ile birlikte alıp, kalemi sonraya bırakanlardanım ben de. Bahsettiğiniz pikselleşme sorununu yaşamadım veya dikkatimi çekmedi diyeyim. Söylediklerinize artı olarak ekranının sRGB'den DCI-P3 standardına geçmesinden dolayı daha fazla renk gösterebilme yeteneğine sahip bu model. 2015 iMac 4K ve 5K ların monitörlerinde ilk kez bu teknolojiye geçti Apple ve ikinci olarak 9.7" iPad Pro'da kullanıldı. Şimdi de iPhone 7 ve 7 Plus'a geldi. Bunlar haricinde ben de kullanımdan son derece memnunum. Arka taraf için bir kılıf kesinlikle almak gerekli zira klavye arkayı korumuyor. Ancak Apple'ın orjinal arka silikon kılıfı aşırı pahalı, alternatif ama şık bir model bakıyorum o yüzden.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Önceki soruyu sorunca yanlışlıkla mobil bölümüne yazdım :) Hocam piksel sorunu sanırım websurg'e ait, YouTube'da problem olmuyor. Arka kılıf gerçekten gerekli ancak silikon kılıfla klavye bir arada durabiliyor mu ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bir tane edinsem çok iyi olacak sanırım, bizim ufaklık da göz koydu çünkü iyice, koyduğu zeminlerde çizilecek gibi bir izlenim bıraktı bende, çok teşekkürler

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En son aldıklarım, hatırladığım kadarıyla:

Origin Access: Yaklaşık 10 liraya bütün 1 ay boyunca Origin kütüphanesindeki bir çok sağlam oyunu oynayabiliyorsunuz. BF serisi, Titanfall vs. de var, bende onlar vardı, ben son çıkan NFS, Unravel ve Simcity için aldım. Özellikle NFS beklentimin çok üzerinde çıktı. Mükemmel değil ancak eski Underground dönemini anımsatan, son çıkan 3-4 oyununu katlayıp kenara koyacak eğlenceli bir NFS olmuş. Deneyecek olursanız vereceğim tek büyük ipucu: asla Ferrari 'leri almayın. Access 'e yeni oyunlar da ekleniyor sürekli, bu kadar uygun fiyata kaçmayacak bir hizmet. Ben yakın gelecekte Mirror's Edge Catalyst veya Battlefront görebiliriz diye tahmin ediyorum.

Nintendo 3DS: Bunu Letgo 'dan aldım. Henüz bu sürüme CFW yapılamadığından sadece birkaç oyunum var (New Super Mario Bros 2 özellikle) ancak Nintendo oyunları, özellikle platformerları kendine özgü ve harika oluyor hep, 3D olayı da hiç fena olmamış. Yine kendine has, keyifli bir alet yapmışlar. İkinci elde düştüğü fiyatları göz önüne alınca kesinlikle bir tane alınır, o platformerlar, RPG 'ler ve yeni çıkacak Pokemon Sun/Moon 'lar oynanır.

iPhone 6S+: Bu aile-içi hediye olarak geldi bana. Önceden 5 kullanıyordum. Herkes bu aletlerin her özelliğini bildiğinden anlatılacak bir şeyi yok. Yalnız 4 yılda mobil tarafta aslında pek bir ilerleme olmadığı ve "iş gören" aletlerden yeni serilere upgradelerin Türkiye şartlarında yalnızca para tuzağı olduğunu iddia ediyordum, kendim kullanınca tamamen ikna oldum. Ekran büyümüş, parmak izi okuyucu var, özet bu. Güzel alet ama benim gördüğüm kadarıyla mobil tarafta dişe dokunur bir yenilik yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O yee man o yeee!!

Gearbest' ten aldığım ilk parti ürünler geldi. Normalde bayramdan önce gelmişti hatta 15 gün içerisinde teslim edilmiş olacaktı ama PTT sağolsun :(, neyse buna da şükür

Çanta on numara beş yıldız, çakı zaten fiyat/performans canavarı herkesin beğendiği/aldığı bir model (Sanrenmu 7010 merak eden varsa).

Gearbest' teki kankalarıma puanım 9.

kE6Dmm.jpg

NkDomP.jpg

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben evde yokken noel baba gelmiş  :D

E3OB88.jpg  jBqa3n.jpg  2jOR1j.jpg

Kutuyu henüz açmadım, bi unboxing videosu mu çeksem acaba  :zuh:

paketlemedeki kalite göz yaşartıcı düzeyde, birazdan duyacağım ses hakkında bana iyi bir fikir veriyor.

ZY5ada.jpg  OEr5EZ.jpg  gXPDoR.jpg

ps: comfortably numb dinlerken de kendini jiletlemek mümkünmüş...

OnLyTNT and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun bakalım.:)

Ben de siyahını aldıydım, sonra beyazı da tedarik ettik isterseniz ondan gönderelim dediler son anda ben de beyazını aldım o şekilde.

Müzik dinle bir miktar pişir hoparlörleri.:)

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tolga abi al sana müzik, tanıtım demosu olarak kullanabiliriz bunu, dinlerken kendimden geçtim  :D

https://www.dropbox.com/s/9uxqu7udmz6u6nn/108-slaven_kolak_-_panonia-ume.mp3?dl=0

ps: bilgisayara indir de dinle, dropbox'ın player'ı dandik olabilir.

canlı muzik dinleyemeye bir yere gitmeye gerek kalmadı:

https://www.dropbox.com/s/0rfxxocm57mxf1r/111-ivan_tucakov_-_cinnabar_mix-ume.mp3?dl=0

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@MilesTeg

Beelink GT1 eline ulaştı mı? Ulaştıysa ufak bir yorum alabilirmiyin özellikle Kodi performansı hakkında. Rpi2 kullanıyorum h265 desteği yok 720p videolarda bile şişiyor bu tarz bir android box a geçesim var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok