En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.014 mesaj var

amazon.com üzerinden alışveriş yapmak konusunda kararsız kaldım sebepleri :

1-maliyet düşük olabilir ama kart kaç günde ulaşacak elime ?

2-hiç gümrüğe takılma olayı oluyormu ?

3-gelen kart darbe almış veya arızalı ise bunu amazona gönderip sonrasında cevap alıp yeni kartın (değişim yaparsa) elime geçme süreci ne kadar sürecek.

4-sağlam gelen kart 6 ay sonra bozuldu diyelim bütün markalar uluslararası garanti veriyormu ?

5-sadece amazon üzerinden alışveriş yapanlarmı zeki ?

sorumlarım şimdilik bunlar.birde iyiki varım veya yokum ama gereksiz polemiğe girmek istemiyorum herkes kendi bildiğini yapsın.

1- En fazla 10 gün. Çoğunlukla 3-5 gün. 2 günde geldiği bile oldu.

2- Hayır gümrük işlemlerini Amazon kendi hallediyor. Bazen gümrük ücreti geri bile gelebiliyor eğer öyle bir olay olsa alacağın kart 1060'dan daha ucuza gelirdi.

3- Öyle bir şey oldu mu foto çek at Amazon'a hemen yenisini göndersinler. Öyle bir firmadan bahsediyoruz.

4- EVGA veriyor uluslararası garanti, diğerleri benim bildiğim vermiyorlar.

5- Hayır tabii ki değil ama bazı ürünler aradaki fiyat farkı için riske değer. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

amazon.com üzerinden alışveriş yapmak konusunda kararsız kaldım sebepleri :

1-maliyet düşük olabilir ama kart kaç günde ulaşacak elime ?

2-hiç gümrüğe takılma olayı oluyormu ?

3-gelen kart darbe almış veya arızalı ise bunu amazona gönderip sonrasında cevap alıp yeni kartın (değişim yaparsa) elime geçme süreci ne kadar sürecek.

4-sağlam gelen kart 6 ay sonra bozuldu diyelim bütün markalar uluslararası garanti veriyormu ?

5-sadece amazon üzerinden alışveriş yapanlarmı zeki ?

sorumlarım şimdilik bunlar.birde iyiki varım veya yokum ama gereksiz polemiğe girmek istemiyorum herkes kendi bildiğini yapsın.

1. 5-10 gün ortalama.

2. Çok nadir bu tip sorunlar, amazon sizi mağdur etmeden çözer.

3. Yol yordam biliyorsanız , kötü niyetli değilseniz yine amazon 'da sorun çözülür. Bunlar yerli sitelerde daha sorunlu. 

4. Hayır.  Tek tek senaryoları incelerseniz burda bir mağazadan almanın avantajlı olduğu senaryolar var. Ancak genelde Amazon avantajlı.  Burda 2250₺ satılan monitoru Amazon'dan 1560₺ a aldım. Her alışverişte yüzdesel olarak ciddi miktarda para cebimde kalıyor. Garanti durumunda da şu ana kadar amazon hep avantajlı oldu.

5. Evet :) 

Herkes istedği yerden alır , kendi bilieceği iş. Amazon'dan alışveriş yapanların artmasının bize faydası yok , aslında zararı da var. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ozan abi.. şey pardon star ablacım sen forumda bıdı bıdı yapcana gidip 32 yıl sonra gta 5 aldığı için sevinen zavallı kardeşine öğretsene oyunu..

oğlunun tipi biraz kayık ama delikanlı çocuk hiç değilse.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Erwin ve Reset i evlilik programına yollamamız lazım sanırım..

Hiç izlemedim o programları , madde madde sorulara mı cevap veriyorlar?

Bir denk geldiydim. Baya hararetli tartışıyorlardı. Bu programlara katılanlar gerçek mi , yoksa mizansen mi oynanıyor?

En son Aliexpress ten punisher tshirt aldım , güzel baya. Bir tane daha alırım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton

narcissus'a bakma hocam sen, iki kişinin ortak paydada buluşmasını, kendi üst aklına tehdit olarak gördüğü için, badi salonlarında bastırılmış homo duyguları açığa çıkınca böyle yorumlar yazma mecburiyetinde hissediyor kendini.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1znmneo.jpg

G810 aldım nihayet. Kopup duran bağlantısıyla deli eden eski kablosuz klavyeyi yedeğe çıkardım. Memnunum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ZvAnA Teşekkürler hocam. Lakin ben kullanmayacağım bu bisikleti, eldeki parçaları değerlendirmek için topladım. Ufak tefek birkaç eksiği var, tamamlayınca satılığa çıkaracağım. İlgilenirsen görüşelim :)

Parça alışverişlerimi yurtiçinde genellikle Erdoğanlar Bisiklet'ten yapıyorum. Sahibi Lütfi abi ve oğlu Mehmet Yeşilören, Türkiye'de bu işi en iyi ve düzgün yapan insanlar bana göre. Lütfi abi eski milli sporcu, bisiklet camiasının içinden gelen biri. Ankara'da mağazaları.

Erdoğanlar'ın dışında, yine bisiklet sporuyla aktif olarak uğraşan Serkan Taşdelen'in Pedalla adında bir mağazası var Muğla'da; internet üzerinden sıkça alışveriş yaparım kendisinden. O da çok düzgün bir esnaftır.

Yurtdışından pek parça almıyorum, genelde Türkiye'de bulunmayan ufak tefek çevirici, adaptör vs. gibi parçaları temin ettiğim birkaç site var. Evans Cycles, Merlin, Chain Reaction Cycles, Bike-Components.de gibi sitelerden birkaç alışverişim olmuştu. Ama kadro, maşa için bazen çok uygun indirimler oluyor, nakliye ve gümrük eklendiğinde bile Türkiye fiyatının çok çok altına güzel parçalar denk getirebiliyorsun.

Bu işe özel bir ilgi duymuyorsan ve kendi alet takımını dizmeye niyetin yoksa, toplama yerine hazır bisiklet almanı öneririm hocam. Özellikle bisiklet sezonunun kapandığı şu günlerde, firmalar 2016 stoklarını eritmek için cazip kampanyalar düzenliyor. Kendi yaptıkları indirimin haricinde, peşin ödemede ilave indirim de alabilirsin sıkı bir pazarlıkla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Najaz teşekkürler açıklamalar için. Şuan için bir bisiklet alma gibi bir planım yok. Ama parça temini falan sıkıntı olmuyorsa kendi bisikletini kendin toplamak zevklidir diye tahmin ediyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anakartımla beraber gelen Mafia III(Beleşşşş :baba: ) Steam'de aktifleştirdim.

Hepsiburada kutudan kod çıkmadı hişşş diye attığım mesaja cevap verip bir seferde işimi halletti dumur etti beni. Teşkür ederiz. :2no:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Erwin

MSI ekran kartı ve ana kart ile geliyordu dimi o oyun? Benim de almam lazım galiba da bir bakayım akşam eve gidince nasıl yapmak gerekiyormuş. Gerçi oyun çöp durumda galiba ama belki düzelir ilerde. Alalım dursun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Asus'da var kampanya. MSI'da da varmış. MSI daha az uğraştırıyor sanırım. Asus kod falan lazımdı benimki için o yüzden Hepsiburadadan istedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

9h5105.jpg

https://shop.lego.com/en-CA/Ferrari-F40-10248

Teknoseyir'den gaza gelip aldım. Hediyesi 350TL;

Lego için biçilmiş kaftan olmuş F40, inanılmaz güzel, çok beğendim. Yaparken de çok keyif aldım, özlemişim gerçekten.

Şöyle bir de speed build videosu mevcut;

Brick builder harika bir kanal. Bende zaman zaman gaza gelip Lego alip kenara atıyorum. Ufakligi bahane edip psikolojik olarak cok guzel rahatliyorum. Kurlarin etkisi ile aldiklarimiz yanimiza kar kaldi...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok