En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.002 mesaj var

2 saat önce, Pablo 'Definitive' Vader said:

iPad'de Google Chrome üzerindeki reklamları engelleyecek bir çözüm olsa Macbook'u hiç açmayacağım.

Pihole...

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 dakika önce, wazzap said:

@Copperminehocama katılıyorum, imza değişmediğine göre internetten bulunan rastgele fotolarla şekil şukul yapılmış. :baba:

hahah... o zaman ben de imzama rtx 4080ti-bi-ci  yazıciim efem :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şaka maka GPU fiyatları dünyada düşmeye devam ediyor, gerçi bizde de aynı endekste dolar arttığı için bizim için bir şey değişmiyor tabi ancak yurtdışındaki arkadaşlar için sevindirici bir haber.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 hours ago, TatanQa said:

MTB için Selle Royal Respiro Soft Athletic  sele almıştım. Bugün montaj ve inceleme için zaman buldum en sonunda. Stok seleden sonra izlenimlerim olumlu. 

https://www.youtube.com/watch?v=Or3pHtRGv1E

Bayağı da fiyatlı bir sele imiş. Hayırlı olsun.

Bende hibrit bisiklete alıp taktığım Decathlon Sport Comfort 900 jelli sele var, yol bisikleti selesi tipinde, üzerine de Decathlon memory foam'lu sele kılıfı takılı. Çok çok memnunum. Ghost bisikletimdeki Justek seleden kat kat rahat.

Benimki üzeri kırmızı renk detaylı olan. Bir de MTB/trekking tipi jelli seleleri var, onun üzerindeki detaylar mavi renkli ve daha dik pozisyonda sürüş için.

Decathlon jelli sellerin ikisi de Selle Royal üretimi rahat seleler. Almışsınız artık ama yine de bilginiz olsun diye paylaşayım.

Edit: Benimki şu:

https://www.decathlon.com.tr/p/bi̇si̇klet-selesi̇-30/_/R-p-113729?mc=8325345&c=SİYAH

Diğeri de şu:

https://www.decathlon.com.tr/p/bisiklet-selesi-60-sd-gel/_/R-p-15214?mc=8315962

Bu arada ikisi de internet stoğunda kalmamış. 🤷🏻‍♂️

Bir de o tork anahtarını nereden aldınız acaba, bana da çok lazım oluyor?

Peregrine tarafından düzenlendi
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Peregrine biraz tuzlu evet ama toti için çok kaçmıyorum rakamdan :)

decathlon selelerin ortasında boşluk yokmuş . Bu boşluk kısmı alt tarafta büyük rahatlık sağlıyor özellikle 40-50km üzerinde sürüşlerde. Kısa mesafelerde stok sele bile iş görüyor esasen.

Bu tork anahtarı Van Rysel bisikleti aldığımda yanında hediye vermişlerdi , çok işe yarıyor .

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yaklaşık 4 yıl önce sistemi toplarken işlemcim I7 7820x seçimi yapmıştım. @T800 ile konuşarak 280mm Corsair H115i almıştım.

şimdiye kadar memnunum ama biraz daha iyi bir soğutma tercih etmek istedim. Ayrıca bu kadar zaman sonra bir şey olursa elimde kalmasın diye. 

NZXT KRAKEN X73 360mm satın aldım. Fanları RGB olan değil. Ama pompa ünitesi RGB li güzel.

Bunu tercih etmem de ki sebep hem incelemelerde çok başarılı seçilmiş hemde Asatek 7. nesil pompa kullanıyor. 

Yalnız bunu sıradan bir kullanıcı olsa kesinlikle iade eder çalışmıyor diye.

yaklaşık 2 saattir Asatek'in driver'ını kurmaya çalıştım. Benim kuramamış olmamım sebebi daha önce kullandığım Corsair'in de Asatek pompa kullanıyor olması. Muhtemelen yeni nesil pompanın driver'ı ile bir çakışma söz konusuydu.

Corsair'in kurduğu driverları regedit den ayıklayarak kaldırdım. Daha sonra netten asatek'in yeni driver ını buldum. SYS de modifiye ederek yüklemeyi başardım.

Ama dediğim gibi başka biri olsa kesinlikle bu pompa bozuk çalışmıyor diye iade ederdi. 

280mm den 360mm ye geçtiğim için tabi biraz daha iyi, sessizlik ve soğutma performansı alıyorum. Ekstra macun kullanmadım.. NZXT ile gelen macunu kullanıyorum. 

not: test yaptım. 280mm radyatörlü Corsair de cinebench r15 yaparken CPU Package 91-97 derece görüyordu. CPU ise 80 derece civarındaydı. Aynı default değerler ile 360mm Kraken x73 de test yaptım. CPU Package 80-82 Derece, CPU 61 dereceden yukarı çıkmıyor. 360mm farketti sanırım.

fanları cidden sessiz ya. corsair de resmen tren geçiyor oluyordu işlemci yüke bindiğinde. bunda zerre ses ve titreme yok. NZXT fanlarını beğendim cidden.  

jackjoker tarafından düzenlendi
stardust and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
46 minutes ago, jackjoker said:

yaklaşık 4 yıl önce sistemi toplarken işlemcim I7 7820x seçimi yapmıştım. @T800 ile konuşarak 280mm Corsair H115i almıştım.

şimdiye kadar memnunum ama biraz daha iyi bir soğutma tercih etmek istedim. Ayrıca bu kadar zaman sonra bir şey olursa elimde kalmasın diye. 

NZXT KRAKEN X73 360mm satın aldım. Fanları RGB olan değil. Ama pompa ünitesi RGB li güzel.

Bunu tercih etmem de ki sebep hem incelemelerde çok başarılı seçilmiş hemde Asatek 7. nesil pompa kullanıyor. 

Yalnız bunu sıradan bir kullanıcı olsa kesinlikle iade eder çalışmıyor diye.

yaklaşık 2 saattir Asatek'in driver'ını kurmaya çalıştım. Benim kuramamış olmamım sebebi daha önce kullandığım Corsair'in de Asatek pompa kullanıyor olması. Muhtemelen yeni nesil pompanın driver'ı ile bir çakışma söz konusuydu.

Corsair'in kurduğu driverları regedit den ayıklayarak kaldırdım. Daha sonra netten asatek'in yeni driver ını buldum. SYS de modifiye ederek yüklemeyi başardım.

Ama dediğim gibi başka biri olsa kesinlikle bu pompa bozuk çalışmıyor diye iade ederdi. 

280mm den 360mm ye geçtiğim için tabi biraz daha iyi, sessizlik ve soğutma performansı alıyorum. Ekstra macun kullanmadım.. NZXT ile gelen macunu kullanıyorum. 

not: test yaptım. 280mm radyatörlü Corsair de cinebench r15 yaparken CPU Package 91-97 derece görüyordu. CPU ise 80 derece civarındaydı. Aynı default değerler ile 360mm Kraken x73 de test yaptım. CPU Package 80-82 Derece, CPU 61 dereceden yukarı çıkmıyor. 360mm farketti sanırım.

fanları cidden sessiz ya. corsair de resmen tren geçiyor oluyordu işlemci yüke bindiğinde. bunda zerre ses ve titreme yok. NZXT fanlarını beğendim cidden.  

Bende de X53 olan 240mm'lik modeli var. 1080 ti'ı soğutmak için NZXT G12 ile birlikte kullanıyorum. Çok da memnunum. X73 bundan da iyidir. Güzel soğutuyor. Güle güle kullan jack:thumbs:

Sadece NZXT fanlar benim için fazla gürültülü geldiği için Arctic fanlarla değiştirdim. 

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, MilesTeg said:

Bende de X53 olan 240mm'lik modeli var. 1080 ti'ı soğutmak için NZXT G12 ile birlikte kullanıyorum. Çok da memnunum. X73 bundan da iyidir. Güzel soğutuyor. Güle güle kullan jack:thumbs:

Sadece NZXT fanlar benim için fazla gürültülü geldiği için Arctic fanlarla değiştirdim. 

valla X73 de çok araştırdım. Alma sebebim dediğim gibi performansı çok iyi. Ağırlıklı olarak hep en tepeye oynuyor. Hemde yeni nesil pompa kullanıyor olması. Çok daha ışıklı oyuncaklı modeller var ama hem güncel olsun dedim hemde pompa cidden önemli. Bir de NZXT  infinity mirror olayını çok seviyorum. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 saat önce, MilesTeg said:

Bende de X53 olan 240mm'lik modeli var. 1080 ti'ı soğutmak için NZXT G12 ile birlikte kullanıyorum

Bu biraz overkill olmuş ya :D Bende de Asatek üretimi 120mm bir AIO var; G12 ile 1080Ti'a monte ettim. Birazcık undervolt ile, 750 rpm'lik tek bir 120mm fanla sessiz-serin çalışıyor kart. Hem de sıkış tepiş mini-ITX kasa içinde.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/14/2022 at 11:50 AM, Najaz said:

Bu biraz overkill olmuş ya :D Bende de Asatek üretimi 120mm bir AIO var; G12 ile 1080Ti'a monte ettim. Birazcık undervolt ile, 750 rpm'lik tek bir 120mm fanla sessiz-serin çalışıyor kart. Hem de sıkış tepiş mini-ITX kasa içinde.

Sadece fantezi işte benimkisi:lol:

On 3/13/2022 at 11:17 PM, jackjoker said:

pompa cidden önemli

:icon_eek::8:lol:

Şaka bir yana seçimin çok güzel hocam. Görsel olarak da tatmin edici. Donanım tanrıları zeval vermesin:mrgreen:

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şunu da şuraya koyalım...

127395_large.jpg

İkinci el aldım. Piyasanın çok altında, hatta 3080'lerden bile ucuza hem de daha 2.5 yıl Türkiye garantili olarak. 

MSI 1080 Ti Gaming X Trio kullanıyordum. Bir süre bekleteceğim kenarda, sonra da hangisini satacağıma karar veririm. Belki biraz hevesimi alıp bunu satarım. Piyasa değişmezse karlı bile satabilirim. Neyse bakacağız gidişata göre.

Undervolt çalışmalarına başlamam lazım yoksa elektrik faturası abartacak kesin:baba:

Squall, TatanQa, quad and 5 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
40 dakika önce, MilesTeg said:

Şunu da şuraya koyalım...

127395_large.jpg

İkinci el aldım. Piyasanın çok altında, hatta 3080'lerden bile ucuza hem de daha 2.5 yıl Türkiye garantili olarak. 

MSI 1080 Ti Gaming X Trio kullanıyordum. Bir süre bekleteceğim kenarda, sonra da hangisini satacağıma karar veririm. Belki biraz hevesimi alıp bunu satarım. Piyasa değişmezse karlı bile satabilirim. Neyse bakacağız gidişata göre.

Undervolt çalışmalarına başlamam lazım yoksa elektrik faturası abartacak kesin:baba:

maşallah. güle güle kullan. hemde suprim. vay anasını 

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
42 minutes ago, jackjoker said:

maşallah. güle güle kullan. hemde suprim. vay anasını 

17 minutes ago, RFID said:

Maşallah, ben beklemede o paralar rüya.

Teşekkürler. Darısı sizin de başınıza. Yurtdışından gelen garantisiz ve baz model kartlardan bile düşeş olunca ben de kıydım paraya ama yine de hala emin değilim açıkçası. Büyük ihtimal biraz hevesimi alıp satarım. En kötü paramı geri almış olurum. Hayırlısı bakalım.

Edit: Görünüşe göre yurtdışı vergileri artırılmış. Kartlar yakın zamanda ucuzlayacak gibi görünmüyor:icon_think:

MilesTeg tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Normalde "biraz hevesini al, güzel rakam bulursan sat, 4000 serisi için de usd olarak tut elinde paranı" derdim ama bu şerefsizler gümrük vergisini de %30 yapmışlar avrupa harici. O yüzden 4000 serisini msrp fiyatlarından alma şansımız olmayabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
32 minutes ago, ZvAnA said:

Normalde "biraz hevesini al, güzel rakam bulursan sat, 4000 serisi için de usd olarak tut elinde paranı" derdim ama bu şerefsizler gümrük vergisini de %30 yapmışlar avrupa harici. O yüzden 4000 serisini msrp fiyatlarından alma şansımız olmayabilir.

Aynı şeyi düşünüyorum. İzleyip göreceğiz ama hiç umudum yok benim de. Eğer kartlarda genel bir fiyat artışı olursa 1080 Ti'ın fiyatı da artar. Belki o zaman onu çıkartırım elden bu kalır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok