En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.001 mesaj var

Amazon ve satıcı iptal talebimi kabul etmiş. O halde mademki gümrük ödeyeceğim bende gearbest üzerinden alayım orada 120 usd diye düşünüyorum. Postane gümrüğünden vergimi verir alırım. 120 usd lik alete ne kadar gümrük çıkartabilirler ki sonuçta?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gearbest üzerinden bir üst modelini aldım. Sigorta vs dahil 157 usd tuttu. Aslında Vacuum25 kuponuyla free shipping olması gerekiyodu ama 22 USD shipping aldı. Yinede amazondan bir miktar daha ucuza bir üst modelini almış oldum.

Gelince hem vergi kısmını kullandıktan sonrada işe yarar olup olmadığını yazarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gearbest üzerinden bir üst modelini aldım. Sigorta vs dahil 157 usd tuttu. Aslında Vacuum25 kuponuyla free shipping olması gerekiyodu ama 22 USD shipping aldı. Yinede amazondan bir miktar daha ucuza bir üst modelini almış oldum.

Gelince hem vergi kısmını kullandıktan sonrada işe yarar olup olmadığını yazarım.

Vergisi belli, kargo bedeli hariç(ki bazen gönderici hatası yüzünden dahil oluyor) fatura değeri üzerinden AB ülkelerinden gelenler için %18 onun dışında %20.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

temizlik robotu bu pazartesi günü geldi. Gümrük için kutuyu kendileri açmışlar PTT'nin mavi koli bandı ile yapıştırılmıştı. Üzerinde 25 USD yazmalarına rağmen açılıp bakılmış ve 82.50 TL gümrük vergisi istediler. Ama beni gümrüğe çağırmadılar, kargoyu getiren postacı aldı parayı. Sanırım artık usul değişmiş. Yine de umduğumdan uyguna gelmiş oldu.

Bu arada kesinlikle tavsiye ederim, halıların üzerine rahatlıkla tırmanıyor. Temiz bir odada dahi çıkardığı zibili görseniz şaşırırsınız. Bir ara fotograflarını da koyarım isterseniz. Düşünen arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum. Ben ilife v5s almıştım ama sonraki youtube videolarına göre V7 yada V7s daha efektif gibi bir yargıya kavuştum. Bunu kayınvalideye verip v7s de alabilirim belki.

Sözün özü, evde gün boyu çalışıp ufak tefek toz pislik vs toplasın diyenler için biçilmiş kaftan. Evi her daim tozsuz tutabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gene "sayfanın son mesajı" lanetine takılacağız gibi ama dur bakalım..

En son Apple Store Akasya'dan bir şeyler aldım. Asıl amacım Time Capsule almaktı (ufukta MacBook Pro görünüyor), onun yanında birkaç ıvır zıvır da aldım:

Time Capsule 2 TB

Thunderbolt to Gigabit Ethernet Adapter

iPhone Dock

USB to Lightning Cable 1 m

Time Capsule gayet kaliteli, şık bir alet. Kurulumu çok kolay, basit de olsa gerekli ayarları da koymuşlar. 5 gHz ve 2,4 gHz bandından kablosuz internet yayıyor, ac destekli. 3 gündür sorunsuz çalışıyor, Time Capsule yedeğini de aldım (hız çok iyi değil, saniyede 35 MB falan, ama doğrudan dosya kopyalamada daha iyidir tabi). Salonda eski bir AirPort Express vardı, onu da yeniden ayarlayıp "Kablosuz ağı genişlet" şeklinde kurdum (önceden ayrı bir ağ açıyordu). Şu anda bütün evde gayet iyi kablosuz internet kapsamı.

Yalnız yeni MacBook Pro'da sadece 4 tane USB 3.1 olması ihtimali var, böyle bir durumda Thunderbolt adaptör boşa alınmış olacak. :/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkür ederim. :) Sizin olumlu tecrübeniz de heveslendirdi beni açıkçası.

Şu anda Mac mini var, Gigabit ethernet ile bağlı. Time Machine pek çok küçük dosyayı transfer ettiği için olağan karşıladım o an o performansı. Bir gün büyük boyutlu bir dosya transfer edersem o zaman anlaşılır maksimum kapasitesi.

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son olarak Samsung Edge 7 telefon ve Gear VR aldım. Android'in şirket ile uyumu cebimde tek telefon içerisinde iki ayrı telefon taşıyormuş gibi bir rahatlık sağladı. İş kısmı ayrı bir container içerisinde, kişisel verilerim ayrı bir yerde. Çok hoşuma gitti. Gear VR ise gözleri bozuk adama göre değilmiş. Çok beğendim ama gözlükle kullanamadığım için yeterince keyif alamıyorum. En çok kızım beğendi, iPhone'a dönersen Samsung'u bana ver diye her gün başımın etini yiyor.

Genel olarak Android ve donanım gücü ne kadar artmış olursa olsun iPhone'daki akıcılık ve stabillik yok. Telefonla konuşurken Internet kesiliyor, geri gelmesi 5-6 saniyeyi buluyor. 4G performansı da iPhone kadar iyi değil gibi görünüyor. İşimi beklediğimden fazla görüyor, daha kötü bir tecrübe bekliyordum ama bu kadar güçlü donanım ve amiral gemisi diye tabir edilen cihazlar böyleyse düşük seviye Android cihazların sahipleri iPhone'a geçseler sanırım delirirler fark yüzünden. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Coppermine

hocam ürünü beğenmişsiniz belli fakat size birkaç sorum olucak. bende bu tarz bir alet almayı düşünüyorumda.

1+1 evde oturuyorum. mesela aletin dock'ını odama koysam orda çalıştırmaya başlasam salona gelir mi kendi başına :D. fiziksel olarak bir engel yok kapı hep açık. bıktım evdeki tozdan. nerdeyse hergün süpürge tutmak zoruna kalıyorum.

bir üst modeli gearbest'te şuan 156$. Pahalı gerçi biraz ama işe yarıyorsa alınabilir. Gearbest'ten alırken faturaya düşük yazmalarını söylediniz mi ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Atrin

Abicim kesinlikle al kesinlikle memnun kalırsın arada bir kapı fln yoksa mutlaka tüm alanı temizleyecektir. Hatta ıslak model olmasada olur kuru model iş görür dersen ilife A4 biçilmiş kaftan, hemde indirimde

şunları bir izlemeni öneririm. Sorularına cevap verecek videolar.

Gearbest rakamı 29 USD belirtmiş ama kutu görece büyük ve ağır okduğundan açmışlar günrükte. O yüzden vergi çıkmış zaten. Sizde şanslıysanız buna bakılmayadabilir.

ufak bir ekleme; benim aldığım mdel ufak bir süpürge, denildiğine göre 1000pa emiş gücüne sahip fırçasız bir motoru varmış. V7s yada a4 ise süpürgeden ziyade bir nevi elektronik gırgır gibi çalışıyormuş, emiş kapasitesi 600pa imiş ve standart tip motor kullanıyormuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada enson ne aldıma devam edersek, xiaomi yi aldım. Yi 2 250 USD ye ön satış yapıyor. 4K çekebilecekmiş iyide benim 4k izleyecek bir cihazım yok :) gerçi 120 fps 1080p kulağa güzel geliyor ama cihaz bence yinede pahalı. Sonuçta aquapark kaydırağından kayarken kullanacağım alet için 250 usd veremem :)) aktif ekstrem sporcu da değilim, maksat modaya uymak olsun :))

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Coppermine Hocam peki V5s mi alsam V7 mi ? v7 sanırım ıslak model değil ama tam anlamadım. 

http://www.gearbest.com/smart-home/pp_187246.html

Yani ev küçük, salon ve oda arasındaki kapıda hep açık. anladığım kadarı ile şansı yaver giderse salona geçer veya ben alıp salona koyucam. Evdeki toz derdi ile başa çıkamıyorum yani hergün süpürge tutmam gerekiyor neredeyse. Sinir oluyorum şu ara.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hocam sulu model olmasada olur dersen A4 yada v7 ye bakabilirsin. V7 bluetooth ile cep telefonu üzerinden de kumanda edilebiliyormuş. A4 de de çift fırça var.

Ben v5s den memnunum. Daha sulu kullanma fırsatım olmafı ama kuru performansı gayet tatminkar. Bence salonun yolunu bulabilir. Bende de mutfak ve salon yan yana, arada kapı yok ve dock da mutfakta. Çalışmaya başlayınca mutfaktan çıktığı ve salona gittiği oluyor belli bir zaman sonradında. Ama baktınız olmuyor salona getirip çalıştırırsınız kapının önünede ufak bir engel koyarsanız salondan çıkmaz. Bu arada pili bitmeye yakın kendisi dock'a dönüyormuş. Ben kumandası üzerinden dock'a dön emri verince kendisi bulup dönüyor ama bulup dönmesi bazen zaman alabiliyor.

Dediğim gibi hangi modeli alırsanız alın bence kesin memnun kalırsınız. Gırgır gibi bir alet iş görür derseniz v7, V7s yada A4. El süpürgesinden hallice bir emiş gücü olsun derseniz de v5 yada v5s. Islak kuru olsun derseniz de v5s yada v7s.

içlerinde birtek v5s de fırçasız tip ithal motor varmış, bu sayede emiş gücü en yüksek oymuş diyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Coppermine hocam V7 modelinden vazgeçtim tek fırçalı olmasından ötürü. Esasında telefondan kontrol imkanı güzel bir özellik ama tek fırça ile olmaz gibi geldi. Emiş gücü önemli diye düşünüyorum o yüzden sanırım V5 alıcam. Gearbest te V5s bulunmuyor şuan. Olsa onu alıcam. V5 Pro diye bir model var ama sanırım aynısı değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O_O

Ben de action cam tarzı bir cihaz bakıyordum. Bu iyi midir ? bir yerlere bakıp mı aldın hocam ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

aslında bir gün önce xiaomi yi almıştım gearbestten bir de ona su geçirmez kılıf tripod vs almıştım. Bunun güzel tarafı bu alet 10 metreye kadar su geçirmiyormuş. Ben zaten 10 metreden daha derine dalmam. Ayrıca kendinden su geçirmez bir yapıda yani ayrı bir kılıf vs de almıyorsunuz.

Fiyatı xiaomi yi nin yarı fiyatı, ama xiaomi yi 1080p da 60 fps bu ise 30 fps kayıt yapıyormuş, birde xiaomi'nin su geçirmez kılıfı 60 metreye kadar su geçirmezlik sağlıyormuş.

Kısaca ciddi bir aksiyon sporcusu değilseniz bence ion yeterli gibi durmakda. Sonuçta 600 liiraya halen satılıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok