time spy 3DMark Time Spy
1 1

Bu konuda 370 mesaj var

On 30.07.2022 at 13:53, stardust said:

f1gdapb.jpg

Böylesi taşınabilir bir alet için cidden iyi bir skor...

5600H + RTX 3060

Ideapad'in 2021 modelleri gerçekten güzel olmuştu. Ekran, soğutma sistemi, rgb, donanım, gayet iş görecek modeller sundular. Fiyatına göre oldukça iyi. Tek sorun, plastik kasa olması. Bir de ideapad'ler üst düzey ürünler olmadığı için, kullanılan plastiğin kalitesi de sorgulanır.

Birkaç ay önce 2022 modelleri duyurulmuştu, onlar daha da güzel hazırlanmış görünüyor. Sanırım mux switch de var onlar. 2021 modellerinde yok.

rammstein and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

aldığım fiyatın 5000 lira üstüne bile bundan iyisi yoktu. sırf dün eşimin ailesinin yazlığında 4-5 saat oynadım. parasını çıkardı benim gözümde :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 saat önce, stardust said:

aldığım fiyatın 5000 lira üstüne bile bundan iyisi yoktu. sırf dün eşimin ailesinin yazlığında 4-5 saat oynadım. parasını çıkardı benim gözümde :zuh:

Fiyatı neydi ki?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 01.08.2022 at 16:34, stardust said:

17500 - 9 taksit.

Güle güle kullanın. Bu modeller zaten 17 bin seviyesinde satılıyor diye aklımda kalmış ama o birkaç ay önceymiş. O yüzden güzel fiyata almış görünüyorsunuz. Özellikle de 9 taksitle olunca.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@rammstein

yeğen hayırlı olsun fakat 3080 Ti için o puan düşük kaçmış, çok rahat 17500-18000 almalı o kart.

temiz bir sistem kurup tekrar yapsana. arkada çalışan bir uygulama üzmüş muhtemelen test alırken.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, stardust said:

@rammstein

yeğen hayırlı olsun fakat 3080 Ti için o puan düşük kaçmış, çok rahat 17500-18000 almalı o kart.

temiz bir sistem kurup tekrar yapsana. arkada çalışan bir uygulama üzmüş muhtemelen test alırken.

3080 Ti lar 19k bandında. Hele ki FTW3 Ultranın 19k üzeri alması gerekiyor. 
misal,

https://www.3dmark.com/spy/20791612

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi biraz daha iyi bir skor elde ettim: Genel skor 17566, grafik skoru ise 19470.

17566-rammstein-EVGA RTX 3080 Ti XC3 Ultra@1905MHz-Intel i9 9900k@4700MHz-GSkill Trident Z Royal 64GB 3600MHz CL16

per6yfu.PNG

rammstein tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

RTX 3080 12GB versiyon.

O degil de, su islemciyi de birkac ay once aldim (Ryzen-5800X) ve memnun degilim, tavsiye etmem dusunen varsa. Hani bu saaten sonra heralde bu islemciyi alan olmaz ama yeni seride de ayni sorun varsa dikkat etmek lazim.

Cunku sogutmak cok zor. Aninda 90C oluyor ve frenlemeye basliyor.

Daha iyi bir sogutucu alayim diye baktim, ama heatsink sicak degil ki, dolayisi ile bir faydasi olmayacak. Termal macun noctuanin en pahalisi, orda da sorun yok. Islemcinin termal dizayni kotu, bu kadar basit. Bilseydim 5700X alirdim, muhtemelen daha ucuza ayni performansi elde ederdim. Bu zamana kadar 65watt islemcilerle takildigim icin bu durumun farkinda degildim.

En son hic girmedigim islere girip undervolt yaptim biraz. 4.1Ghz civarinda frenlerken simdi 4.5GHZ'ye kadar cikiyor. Dolayisi ile 3D mark skoru da 1000 puan falan oynuyor.

byh3tcc.jpg

MonkeyBusiness tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunlarda 90C falan olmaması lazım, bende 5800X3D var, oyunlarda kış aylarında 50-60C arası çalışıyor, Cinebench'te 70-80C arası. Bunu overclock falan da yapmak mümkün değil, ancak "MSI Kombo Strike" diye bir ayar var BIOS'ta, onu son seviyesi olan "3" modunda kullanıyorum, bir miktar undervolt yapıyor sanırım. Benim işlemci maksimum 4450MHz oluyor bir de.

Oyunlarda 90C falan olup throttling oluyor ise sıkıntı var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dflzirn.png

dümdüz 6 saat bu makina öğrenmesi algoritması ile çalıştı tüm çekirdekler. 4.6 ve 63 64 derece. 5700X cidden olması gereken cpuymuş. Dark Rock ile soğutuyorum sadece NZXT S340 kasa içinde. Push Pull fan düzeneğinde. 

ljmyv58.jpg

SkyWarrior tarafından düzenlendi
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Palit 4080 RTX Gamerock OC

Herşey default değerlerde. Sıcaklık maks 63 derece. Ses yok denecek kadar az. RGB tamamen kapalı:zuh:

Palit 4080 Gamerock OC - 24451.jpg

MilesTeg tarafından düzenlendi
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
35 minutes ago, wazzap said:

Undervolt yap. :mrgreen:

Benchmarklardan sonra derhal yaptım zaten:kayik:

Zaten çok düşüktü enerji tüketimi şimdi daha da azaldı. Şükela:mrgreen:

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
28 minutes ago, wazzap said:

@MilesTeghocam o değil de, senin skor ortalamanın da altında. :icon_think:

Çünkü CPU da undervoltlu:icon_redface: Bench'den sonra farkettim onu değiştirmediğimi. Bir ara default'a çekip tekrar yaparım:thumbs:

Ekledim:

image_2023-04-03_220010099.png

MilesTeg tarafından düzenlendi
wazzap and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yahu benim hevesim kaçmış heralde, tam 5 ay olmuş RTX 4070 Ti alalı ve bir 3dMark atayım bile dememişim. Belki yarın sabah üşenmezsem 4070 Ti söküp 4080 takacağım. ondan önce bir 3dMark alalım dursun arşivde dedim.

hzzqesg.JPG

AMD 5800x - PBO Eco 95W

Asus RTX 4070 Ti TUF OC - default ayarlar ne kendi üstünde gelen harici overclock var, ne de undervold var...

Çok temiz bir kart. Yeni monitörü öyle beğendim ki yanına RTX 4080 almak istedim. 

Henüz ne yapacağıma da karar vermedim bu kartı.

-

İlk sayfadaki puanları bir süredir güncellemedim. Alınan darılan yoktur umarım. RTX 4080 hatrına belki baştan bir düzenlerim.

Fakat Timespy benchmark'ın artık miadı doldu. Herkeste standart bir test yaparken DLSS, FSR, Ray Tracing gibi güncel teknolojileri de kullanacak yeni bir bencmark bulmamız lazım. Bilen duyan yazsın.

Cyberpunk'da bench alıp atabiliriz ama iki sorun var. Öncelikle bench almak için kimse koca oyunu yüklemez. ikincisi de herkese uygun standart bir ayar, çözünürlük vs. nasıl bulacağız...

Yeni firikleri açığım, hatta isteyen yeni bir konu başlatıp liste düzenlesin, reklam ve konuyu kalkındırma hususunda ben yardımcı olurum :icon_twisted:

wazzap and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok