Yeni AKN uygulaması ile yeni tarifeler geliyor . Tercihiniz?
4 4

Bu konuda 788 mesaj var

upload; vdsl'de de kotadan yemiyor. 4mbit var bende de, salonda duran küçük serverdaki torrentler 7/24 upload ediyor, geçen ay 200gb upload yapmışım. mis gibi...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 2017-5-10 at 5:01 PM, Vieri said:

Açıkçası 100 Mbit olunca güzel de 50 mbit 16'ya düşünce gece çıksa da benim işimi görmüyor. Netflix 4K üyeliğim var ve 16mbit ile 4K içerik izlenmiyor. Ayrıca internet sadece DL demek değil benim için, evde iş için de kullanıyorum ve upload'un düşük olması bayağı etkiliyor.

Katılıyorum gönülden. Bana download yanında upload gerekiyor, streaming olmasa da veri gönderen servislerim var evde. Hiç bir yerde UL verisi alamıyorum. Tarifeler yazmıyor, teknik desteğin haberi yok...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1 mayıstan sonra ttnet fiber bağlantımda torrent indirimlerimi gece 2 sabah 8'e göre yaptım. Her indirmeden önce de ss aldım. 200 gb'lık kotam şuan 215 gb oldu ve şu anda hız düşürme olayı yok. AKN nin devre dışı olduğu saatlerdeki indirmelerim 120-130 gb. Yani bu gözüken 215gb'lık kotanın min 120gb'ı AKN'nin devredışı olduğu saatlerde kullanıldı. Görünen o ki TTnet Kota sorgulamada bunları kota toplamına dahil ederek gösteriyor ama uygulamaya bakılırsa henüz AKN aşım uyarısı ya da kota'nın %80'inin dolduğuna dair bir bildirim gelmedi. Görünen o ki gece 2 sabah 8 saatleri arası kullanımı arka planda AKN'ye saymıyor. Yine de biraz daha bekleyip, daha fazla download sonucunda bakacağım son duruma.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim icin kotada akn de hic bisi sorun degil

sorun mal tipi fiyatlama

cogu kisi icinde oyle

kac senedir sirf internet makul hizlarda 29-39 lirata tv ile birlikte 42-49 kliraalinan hizmetler simdi 15 lira ortalama zamli

gecen sene adam 50-75 gb kota kullanip 40-50 lira inetede oderken simdi 65-75 lira isityorlar

yoksa kota falan kota asimi derdim degil cok

yani 25 mb ineteri 75 hb kota teledunya ile 45 lira civarina versinler millet hem ucu hem duzgun internet vr tv sahip olsun

aknli donemde oluyordu simdi olmuyo

1/4 geceleri kotadan yemicek ya 02-08 6 saat gunun 4 de biri

ozaman bizde zamn yapariz parasini alirz olay tamamen bu

dahasi uyku yok paketi diye bisi satiyorlar ki 02-08 degil 00-09 9 saat lik

10 lira

yani eski paketin ustune 10 lira koysan ble eskisi isistem daha ucuz oluyo

tamamaem okuzluk tamamen tekel ve rekabet kurullarini cignemek tamamen hayvanlik

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Superonline 'ın  tarifelerinde de AKN kaldırılmış ve kotaya geçmiş görünüyor. 

http://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/isik-hizinda-fiber-internet-kampanyasi

http://www.superonline.net/kampanyalar/vdsl-kampanyalari/super-hizli-internet-vdsl-kampanyasi

Umarım bizim taahhütler bitene kadar bir çözüm bulunur, yoksa bu tuhaf tarifelere kalacağız.

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

verdigin linklerden bisi anblasilmiyo

ustelik akk diyordu superonline zati onceden de akn kablonun jargonu akk superonline

deki kota olsun kota asilinca her gb icin su kadar doserim olmadigina gore kotadan sonra hizlar dusucektir iste dusmeyecekse zati kotali degil sinrrsiz demektir.

aha hatta altina yazmislar

Limitsiz AKK’lı Paket: İnternet kullanımınız limitsizdir. AKK sonrası 24 Mbps limitsiz pakette 8 Mbps indirme (download)  hızında, 1 Mbps yükleme (upload) hızında internet kullanmaya devam edersiniz. 02:00 - 08:00 saatleri arasında gerçekleştirilen internet kullanımlarınız AKK’ya dahil edilmez ve bu zaman diliminde AKK sonrası hız kısıtı uygulanmaz.

senin kafa karisikligin kablo ile superonline arasinda olan bu jargon farkini ya bilmemem yada unutman senelerdir 3-4 senedir yani en azindan bu is boyle

uydunet kablonet akn derken.superonline akk diyordu adil kullanim noktasi adsil kullanim kotasi

yani superonline eski usul 1 mayistan onceki tariflerinde de akk yani kota diyordu

resetcigim cvok kuruntu yapma :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Limitsiz AKK’lı Paket: İnternet kullanımınız limitsizdir. AKK sonrası 24 Mbps limitsiz pakette 8 Mbps indirme (download)  hızında, 1 Mbps yükleme (upload) hızında internet kullanmaya devam edersiniz. 02:00 - 08:00 saatleri arasında gerçekleştirilen internet kullanımlarınız AKK’ya dahil edilmez ve bu zaman diliminde AKK sonrası hız kısıtı uygulanmaz.

BTK'nın açıkladığı değerler bu şekilde değil. Yine yasa çiğneniyor demektir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, cherqes said:

BTK'nın açıkladığı değerler bu şekilde değil. Yine yasa çiğneniyor demektir. 

24mbps içinAKN sonrası hız 8mbps değil mi?  25mbps olsa 16 idi.

Dikkatli olmak lazım, özellikle tahhütü bitenleri telefonla arayıp yeni kotalı tarifelere geçirmeye çalışıyorlarmış, bizde kimse yutmaz ama kafa başka işle meşgulken telefonda taklaya getirebilrler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mevcut kampanyalar da yaz aylarında bitiyor. Eğer yenileri çıkmazsa Kota saçmalığına Superonline da katılmış oluyor. Böylece Superonline bayilerine giden mailin de bir nevi gerçek olduğu ortaya çıktı. Utanmadan yalanlamışlardı üstelik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 saat önce, ResetButton said:

24mbps içinAKN sonrası hız 8mbps değil mi?  25mbps olsa 16 idi.

Dikkatli olmak lazım, özellikle tahhütü bitenleri telefonla arayıp yeni kotalı tarifelere geçirmeye çalışıyorlarmış, bizde kimse yutmaz ama kafa başka işle meşgulken telefonda taklaya getirebilrler.

Ben yanlış anlamışım, BTK 24 Mbit/sn üzeri diye açıklamış, buna 24'de dahildir şeklinde yorumladım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sürekli Bulgaristan ile kıyaslanıyor. Oranın özel durumumu var? Ben internet trafiğinin çoğu ülke içinde diye hatırlıyorum.

https://twitter.com/kotayahayir/status/866349690027225093

Bu yeni kotalı tarifeler bana zaman kazanma taktiği gibi geliyor. Yakında başka tarifeler duyurabilirler ,ona göre taahhüt vermek lazım. Şu andan sonra evde kotalı tarife kullanılmaz.

Büyük boyutlu downloadları 8'den önceye bırakınca 100gb zorda olsa yetiyor gibi. Netflix kullanmadım  hiç, 1080p youtube izledim hergün . 

düşse de zaten 24mbit e düşecek, iyi bu tarife.

Kampanyalı tariflerin çoğunun fiyatları tuhaf. Mesela 220₺ ama taahhüt ile 80₺ e düşüyor. Belli ki taahhüt bittiğinden sonra devam etmeni istemiyor isp ler.

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bana 200 bile yetmiyor, bunun çok azı download. Netflix 4K içerik izleyince AKN filan dayanmıyor, üzerinde gün içinde izlenilen YouTube çizgi filmleri filan eklenince ayın ortasında 150'yi bitiriyorum ben.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben eski 3Mbit stabil bağlantımı istiyorum arkadaş. Bu nedir ya? Daha doğru düzgün oyun oynayamadım pingten dolayı. Eskiden 100'ü bulmazdı avrupa serverları şimdi 100 olursa şükrediyorum. Bugün sabahtan beri 200'ün altına düşmedi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim taahhütlü Superonline 100Mbit bağlantı var 250GB AKN'li. Sorduğumda AKN geçilince 24 MB/s olacak bağlantınız dediler, onun dışında birşey yokmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben kotali internetede cok cok cok karsi degilim

sorun fiyaltarin yukselmesi

yarin benim 3 ay onceki internetim 10 mbps 75 gb kotali idi docisis 2 modemim vardi.yoksa ayni paraya 25mbos 50 gb alabiliyordun da

29 liraya falan geliyordu 39 lira idi faturan teledunya normal paket arti intenrnet analog icinde para almiyordlardi

3 sene oncede cok uzun seneler ondan once tahadut vermeden 1 mbps kulladimki 3-5 veriyorlardi.analog kablotv + inetnere asirlardir 39 lira oduyordum

su an 52 oduyorum ama gereksizde olsa vizoon sinama paketi ile daha gerekli olan teledunya ust paketi var hizi da 50 mbps e 50 gb yaptimdi

bu ay 30 hb indirmisim.gece 2 den sonra yaptigigim 3-5 sildigim blizz oyunun indirdim falan derken 30-50 gb indirmisimdir tonlada dizi indirdim

yani benim ve meleketeki cogu icin bence ana sorun bu

ucuza internet kalmadi

kalanin da manasi yok 10mbit minnacik kota kota o kadar az olunca asmak cok kolay

o seylere tahadut kampanyada olmuyo

yani sorun ucuz internet kalmadi

var olan ayni kosullara acayip zam geldi

eski hizlara eski fiyatilarin sutune 10 lira eklesen ki bu uyku yok paketi oluyo btk inin kararindan daha iyi yani 12 ile 0 arasi o btedaki 2-8 .

yani eski durum +10 lira uyku yok hizmet olsa bugunkinden ucuz oluyo

diyatlandirma cok mal

fakirlere gercekten duzgun bi internet sunulmuyo

ben omru hayatimda ilk kez bu kadar cok oduyorum fatura

onceki yazilarda yazmistim 2 ay once girdigim tahadute girmesemde mayisi bekliyim desem

ayni hiz ayni tv kosullari icin kampanyali olarak 21 lira daha cok istiyor.%40 dalan zam

bazi larinda %20 zamli

okuz gibi soktular yani olay o

yoksa kota mota dert degil

ne kullaniyorsan ona gore kotaya bakip kotayi gecmemeye calisabilirtdin

misal eskiden adamlar 100 gb akn alip sonra 1 hafta 3 kullanip surunuyorduysa direk asimda olmasin diyip makul bi fiyat farki ile 150 alir kotayi ek asmaz koyayi da bakti ayin yarisi cok kullanmis bi kac bisiyi geceye kaydirip idare eder falan

bidaha diyip 2 ay onceki fiyatlarin ustune uyku yok paketi fiyatli eklense bile daha ucuz oluyo

yani btw geceleri beles yapti ozaman bizde 15-20 lira doseriz in hic bir mantigi yok

10 lira olsa madem ole bizde uyku yok paketi satmis gibi davraniriz da degil

ustelik adam kotayi gecse para alicaksin once 2 lira dedin simdi 0.5 kurus 20 gb kotayi assa 3 mbit sinirsiz yerine 25 mps  devam ediyo olmaz diyorsan olan zati bi ust paket kotayi 10 lira farkla sattiniz senelerce max

yani zammin hicbir tutar eder kismi yok

yakin vade uzun vadde orta vade hic bir sekilde yeni tariflerin bir mantrigi yok

zarari eski abonelerden edecekler edeceklerse yenilerinden degil

tek acaba denilecek konu misal adamin tarifesi aslinda 65 olduyo ama yahadutsuz fiyati cok pahali idi eskiden de 95lira efendim tahadtusz eskisi gibi dvam edebilirisiz diyip o eski kallavi fiyatlari odsemek yada yeni kotali patal seylere surun hah baklaklim 40 satin mi 40 katir mi demek heralde

cunku tamamen acikladigim gibi u kadar bariz fiyat artisinin hic bir tutari yok

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kalonet kullanıp deli gibi ping alan bir ben miyim? Steam avrupa sunucuları 200ping veriyor en düşük. Geçenlerde konuşulmuştu bu ortak IP muhabbeti onunla ilgili olabilir mi? İnternet hızımda sorun yok, torrent full çekebiliyor; hem upload hem downlad.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ortak ip kontrolü için internete bağlı olduğunuz ipnizi kontrol edin, daha sonra da modem arayüzünde yazan WAN ipsini kontrol edin ikisi birbirinden farklı ise havuza almışlardır sizi.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 saat önce, wazzap said:

Kalonet kullanıp deli gibi ping alan bir ben miyim? Steam avrupa sunucuları 200ping veriyor en düşük. Geçenlerde konuşulmuştu bu ortak IP muhabbeti onunla ilgili olabilir mi? İnternet hızımda sorun yok, torrent full çekebiliyor; hem upload hem downlad.

Akşamları ow de falan min 150 ms..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
40 minutes ago, omertocarlos said:

Nerede TR serverlarında mı alıyorsun o pingi VDSL ile?

yoo yurtdışı? avrupa sunucuları.

tr sunucularında 5 ping fix.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok