Filtre Kahve Makinesi
1 1

59 posts in this topic

Ben yine kızıp almayacağım belli oldu, geçen sene de bir beğenmiştim bir değirmen, ona da 800 lira demişlerdi. Şimdi 2000 olmuştur...

En son elde çekim ucuz yollu bir şey alıp geçeceğim bu gidişle, geçen gün starbucks'ta çektirdim, Bildiğin çekirdek yanmış bence, sonra tadından anladım. Aynı kahveyi uzun süredir kullanıyorum bu işi en güzeli evde yapmak...

Ben Sinbo'nunkini almıştım, 130 TL'ye mi neydi sanırım. Elle ayarlama olduğu için kafama göre çekiyorum. Muhteamelen ötekiler kadar profesyonel değildir tabi. Sanırım bu pahalı olan modeller tek tuşla istediğiniz şekilde çekip duruyor, doğru mudur?

2 saat önce, wazzap said:

Ben Sinbo'nunkini almıştım, 130 TL'ye mi neydi sanırım. Elle ayarlama olduğu için kafama göre çekiyorum. Muhteamelen ötekiler kadar profesyonel değildir tabi. Sanırım bu pahalı olan modeller tek tuşla istediğiniz şekilde çekip duruyor, doğru mudur?

Ne profesyoneli en basitinden değirmen burada olduğu için o kadar pahalı.

On 15.10.2020 at 14:29, escape said:

Gerçekten iyi ve astronomik fiyatı olmayan bir değirmene ihtiyacım var.

Bu konuda deneyimli arkadaşların yardımını istiyorum...

Astronomik fiyattan kasıt ne bilmiyorum. Ameriganın Dıj güçlerin oyunu yüzünden paramızın yücelmesi sonucunda Comandante C40 2200 lira civarı alınabiliyor. El değirmenleri konusunda tepe. ( Gerçekten iyi dediğin için önerdim ) 
Ama ondan bir tık geride olan fiyat performans açısından Timemore Nano ya da Slim olabilir. O da sanırım 800-900 lira civarıydı yanlış hatırlamıyorsam. Bunun dışında aldığın her değirmen hayal kırıklığıdır. 

Şu anda araba değişikliği vs.. yaptığım için çılgın harcamalara giremiyorum.

Evet Comandante cidden iddialı bir değirmenmiş sanırım , Timemore alacağım.

En azından şimdilik Pour Over tercih edeceğim için makinaya para vermediğimden, kendime sürekli yüksek kalite kahve almak gibi bir hedef koydum:)