Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.897 mesaj var

Merhaba arkadaslar, arkadasin babasi, tarlada symbolun altini sürtmüş , sonra bu hata yanmis, ben de kizdirma bujisi dedim de, servise gitmiş biz tahmin edene kadar, sensorler bozulmuş falan demişler. :)
acacam bi servis, kiracam parayi

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Demekki Symbol modern Toros değil, bildiğin kırılgan bir Fransızmış. Şirketteki Dacia Logan'ın direksiyon pompası arızalanıp sırf parçaya 800TL verdiğimizde anlamalıydım (:

Şaka bir yana bozulmayan bir araba isteyen Japon almalı. Koreliler de yükselişte.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, stardust said:

maddi özgürlüğünü ele geçirmiş kadınlar olmasa bu fransızlar kime araba satacaktı acaba...

saka bir yana, ucuz diye alanlara satacak tabii ki :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya her malın müşterisi vardır, fiyata göre ürün sonuçta. Ben alanlara şaşırmıyorum da, hayranı, fanatiği olanlara şaşırıyorum. Ankaralı olmayıp Gençlerbirliği taraftarı olmak gibi birşey bu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/5/2017 at 23:25, S@N@Ne!!! said:

Demekki Symbol modern Toros değil, bildiğin kırılgan bir Fransızmış. Şirketteki Dacia Logan'ın direksiyon pompası arızalanıp sırf parçaya 800TL verdiğimizde anlamalıydım (:

Şaka bir yana bozulmayan bir araba isteyen Japon almalı. Koreliler de yükselişte.

Toros'un yerini su an icin alan yok kullanilamaz hale gelene kadar da olmaz zaten... Clio'ya daha bir 20 sene var ama :) , yavas yavas Renault 9'lar goruyorum, Broadway vs ... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya yalniz ne pis mazot kullaniyormusuz, arac bakimdan sonra sahlandi... Bu yakit filtresini 6 ayda bir degistirsek bir zarari olmaz herhalde?.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

cebine vereceği zarar dışında bir şey olmaz tabi neden olsun ki :)

benzinli araçlarda 60k'da falan değişiyor bu yakıt filtresi, hatta 100K'ya kadar yolu var. mazotlarda neden bu kadar sık?

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2015 model, yillik bakimda degistirdiler, 27.000km'de arac... Normal prosedur sanirim cunku gider gitmez "bu bakimda yakit filtreniz de degisecek" diye bilgi verdiler... 70-80TL birsey yanilmiyorsam... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni bir araç aldım. Buralarda tartışıldı herhalde ama arayamayacağım... Özellikle Antalya güneşine karşı aracı korumak için (ve tabi ufak çizikleri olmadan önleyebilmek için)  bunu ne koruma yaptırmak lazım? Nerede (ziebart vb.) yaptırmak lazım?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende manuel, dizel Kia Ceed var. Işıklara ya da kavşaklara yaklaşırken, yokuş inerken falan hep motor frenini kullanırım, vites küçülte küçülte ilerler, en son fren yaparım. Araçlarda motor frenini sürekli kullanmak uzun vadede daha masraflı olur mu? Baskı balatanın aşınması vb? Fren balatası, baskı balataya göre baya ucuz tabi. 110K km 206 benzinli kullandım aynı yöntemle, bir sorun yaşamadım. Bu aracım da 60K km oldu. Acaba motor frenini azaltsam mı diyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Tesla, motor freni kullanmanın bir zararı yok, aksine fren balatası ve yakıt tüketimi açısından faydalı. Debriyaj balatası için de zararlı olacağını sanmıyorum, ki onun için zararlı olan şey mesela trafikte ışıklarda vs. yarım debriyaj kullanmak.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tanıdığım biri var, tüm yokuşlarda (ne kadar dik olursa olsun) vitesi boşa atar öyle gider frene basa basa. motora zarar vereceğime balataları değişirim, çok daha ucuz falan deyip durur. hatta ve hatta vitesi boşa attığında tüketimi de daha azalttığını düşünür :lol: 

ben bu herife yıllardır öyle bişeyin olmadığını, yanlış bildiğini anlatmaya çalışıyorum ama anlamıyor :lol: maalesef böyle kekolar da var... arabaya yazık.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yeni arabalarda motor freni aküyü şarj ediyor, klimanın yarattığı yakıt tüketimini düşürüyor.

eco-pro efficent dynamics cart curt ekranlarında gösteriyor bmw'ler zaten ne kadar tasarruf ettiğini.

zararlı bir şey olsa özendirmezlerdi heralde yaptığınız tasarrufla 40km fazladan menzil oldu falan yazıp :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
cebine vereceği zarar dışında bir şey olmaz tabi neden olsun ki

benzinli araçlarda 60k'da falan değişiyor bu yakıt filtresi, hatta 100K'ya kadar yolu var. mazotlarda neden bu kadar sık?
Mazot filtresi altinda su biriktiriyor, bundan olabilir belki.
Alfa, her bakimda degistirmeyi sart koymuş, yada mengerler böyle calisiyor.
dfd11e69244681686f79670749b8cab1.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/29/2017 at 10:57 AM, Hamso said:

Birçok firma sanki bu arka stoplari birleştirip tek kaş yapıyor gibi :)

eski mazda 323 ve 626 ekolü :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Adaptif farın ilk kullanıldığı araba. Ortadaki far direksiyonla birlikte dönüyor, virajın içini aydınlatıyor. Bir anda çok fazla yenilik yapıp bunların maddi yükü altında ezilip batan bir firma işte.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok