Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.889 mesaj var

Geçen benim yaptığımda doğru değil ama trafikte beyinsiz insanlar olunca insan ister istemez agresiflikle benzer bişiler yapabiliyorlar. Geçen hatunla beraberdik onu bırakıcam gece saat 10 falan, şu an oturduğum Seyrek yolundan otoban yoluna çıkış ayrımının olduğu yerde hödüğün teki normalde sol taraftan yola devam etmesi gerekirken tam ayrımın olduğu yerden ben sağdan çıkıyorken sağa doğru geldi; son anda farkettim yoksa gircektik az daha fren yapıp geçmesine müsade ettim. Sonra yanına yanaşıp pencereyi açıp napıyon gibisinden elimi işaret ettim, en azından sinyal falan ver dercesine sinyal hareketi falanda yaptım. Hani genç adam olsa yapmış hanzoluğunu denir yaşlı başlı bi adam adam baktım birden böle bi gaza köklendi altında kide dusterdı galiba öle suv tarzımsı bişi neyse benimde kafam attı ortada araba vardı sağ şeritten bi yardırıp solda herifin önüne kapattım bastım gittim sora zaten dalkavuk gelemedi sora arkadan. Neyse ki kazasız belasız geçirdik insan kendi kendine ne gerek var diyor ama orda farkında olmasam herif sıkıştırcak beni bariyere falan giricez ister istemez sinirleniyor insan.

Bir de akü belası çıktı başıma gerçi normaldir heralde aracın üzerinde orijinal aküsü mevcut. 6 sene belki biraz daha fazladır, geçen yazda 1 saate yakın müzik dinlerken sonra marş yememişti takviye yapmıştım. Geçen 1. sanayiye gittim civata somun rulman falan fistan bişiler bakınıcam. Park ettiğim yer biraz sıkıntılıydı 4 lüleri açık bıraktım 30dk falan dolandım. Geldim tık baktım marş yine yemiyor 2. çevirişimde zaten artık tepki bile vermicek gibi ışıklar falan öldü iyice :D Yine bi aktarma yaptılar şimdilik gel git yapıyorumda en kısa sürede değiştirmek gerekicek. Mutlu aküyü sordum bi kaç yerde fiyatları maşallah tabide, yiğit aküde var alternatif fiyatı fena sayılmaz. Tavsiyesi olan var mı hiç uğraşmadan az tuzlu olsun mutluyu yapıştırıp devam mı edeyim ? Aynı fabrikasından Çelik ve Halk akü var galiba bide mutluya alternatif.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tip olaylarda sinirlerimize hakim olmayı öğrenmemiz hem kendimiz, hem sevdiklerimiz için çok önemli. Belinde silahla gezen cahil magandalarla dolu memleket. nerde kime rastlayacağımızı bilemeyiz. 

ben bunu en çok kendime söylüyorum aslında, hala anlattığın durumlarda sinirlerime hakim olamayıp benzer hareketler yapıyorum... 

sCoRPion_tr, pentaman and TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

lol küçük star'a nadir de olsa katıldığım yorumlardan biri...

akü konusunda çok kafaya takmaya gerek yok, hepsi 3 aşağı 5 yukarı aynı zaten. kimyası belli olan bir teknoloji neticede. en hesaplısını alıp geçmek gerek, çok uyduruk bir marka olmadığı sürece. akülerde püf nokta, eğer imkan varsa bir kaç ayda bir external bir charger ile aküyü "top"lamak olacaktır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lotus efsane markadır. Eski havası kalmadı gibi ama dirilebilir Çin sermayesi ile. Aslında Lotus özellikle şu dönem için çok önemli, zira yavaştan elektrikli arabalara geçiş başlıyor. Eski tarz ağır arabalar yerine hafif ve çevik tasarımların önemi arttı. Lotus'un kurucusu Colin Chapman'ın (Chapman Strut süspansiyon sisteminin de mucidi büyük insan) "büyük motor sizi düz yolda hızlı yapar, hafif kasa sizi heryerde hızlı yapar" lafını çok severim. Bu felsefe sayesinde Lotus kurulduğu günden beri arabaları hafifletme üzerine çalıştı, zamanında küçücük (1.8L filan) motorlu arabalarla dönemin hızlı modellerine kök söktürdü. Bugün piyasadaki tüm firmaların işine yarar bu tip "hafifletici" teknolojiler. Umarım Geely Lotus'a can verir ve kendine getirir.

pentaman and Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir arkadasin benzinli Golfunde ESP Error hatasindan sonra sanayide aracin beyni degistirildi... Simdi araci ilk calistirirken mars basmiyor, garip bir ses cikariyor... Ikinci kez deneyince biraz zorlanir gibi calisiyor... Bu ECU ayarlarindaki bir sikintidan kaynaklaniyor olabilir mi?.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ESP sistemi, fren bloğu üzerinde diye biliyorum. Motor ecu su mu değişti, fren blogu mu.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Motorunki diye biliyorum... ESP Error yazisi cikiyor motor ve hicbir sekilde calismiyormus 20dk once park edilen arac...

ECUya baglanip hata koduna bakmak istemis sanayidekiler ama soylediklerine gore "yandigi" icin baglanti kurulamamis... Cikma bir tane takip denemisler calismis... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tarz cihazlara o kadar çok güncelleme ve değişiklik geliyor ki, çıkan parça ile giren parçanın fiziki benzerliği olabilir ama, sanırım yazılım ve iç elektroniği aynı değil gibi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selam, bu bloklar ABS beyni diye geçiyor. Fren merkezinden basılan yağı, tekerleklere bağımsız şekilde dağıtımını sağlıyor.

En azından ABS(fren blokajı) olmak üzere, ESP(denge sistemi), TCS(çekiş sistemi), yokuş kalkış desteği gibi özelliklere zenginleşir.
İçerisinde ivme ölçer, eğim ölçer gibi sensörler de bulunur.

ESP off hatası, tekerlemelerdeki rotasyon ölçümü yapan sensörlerden başlayıp bunları okuyan kablolar ve devamında bu bloktan etkilenebilir.

Motor beyni ile alakasını bilmiyorum.012b2c67e28a63b9be605a1e7adca3e4.jpg794712d613fbc6fae45641fd138d51fd.jpge150d96d0f179f40fdcf6eb7cbb11fa5.jpg

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm vallahi o kadar detayi bilemiyorum... Kimisi arac egimli yerde park halindeyken ayni hatayi aldim yazmis, kimisi direksiyonu kilitleyip acinca duzeldi yazmis vs.. Servis bir suru sebebi olabilir bakmak lazim; bujiden de olabilir motordan da demisti... Sanayideki bakmis ECU'yu degistirmis iste... Ben acaba motor teklemesi ondan mi diye dusundum, ayar mayar bozuksa filan... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Su oto parfumunu aldim bakalim, daha denemedim ama ne kadar kaliyor vs. bilmiyorum;

4l5ax.jpg

Arabayi her temizlettigimde elma kokularindan gina gelmisti... Insallah bu kanser etmez :)... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@JardeLbende bu oto kokusu konusunda çok dertliyim, aldığım her koku 2-3 gün içinde kaybolup gitti, onlarca koku denedim kalıcılığı yok. 

Denedikten sonra görüşlerinizi yazabilir misiniz ? ona göre bende edineyim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

20 haziran da, sehirler arası yolda ceza yemişim 2002den beri 2. Cezam oldu.

1.si girilmez sokakdan gecmisim diye eve geldi 7 haziran 2016de, simdi de radar cezası gelmis 20 haziran 2017.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şişelerde ki kokudan bir defa aldım, sonra da rebul kolonyadan bittikce dolduruyorum.. bir hafta falan dayanıyor, 17tl bir yıla yakın, fiyat/performans ürünü :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
44 minutes ago, infestor said:

kokular o kadar dar alanda (arac kabini) zararli bence. ayrica hicbiri de hosuma gitmiyor

+1

bu kokuların çok iyi bir şey sanılıp her yere sıkılması & konulmasına uyuz oluyorum. ofiste de sıkıp duruyorlar. sonuçta kimyasal bunlar kardeşim, hepsi zararlı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 07.07.2017 at 13:05, srk said:

@JardeLbende bu oto kokusu konusunda çok dertliyim, aldığım her koku 2-3 gün içinde kaybolup gitti, onlarca koku denedim kalıcılığı yok. 

Denedikten sonra görüşlerinizi yazabilir misiniz ? ona göre bende edineyim. 

Arabayi bir temizleteyim, o zaman kullanacagim, yazarim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok