Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.880 mesaj var

Selamlar,

Kesinlikle boşa atıyor. Ben de ilk son vitese mi atıyor diye düşündüm (çünkü bulunduğu vitesi D'de iken göstermiyor) ama orandan hedaplayınca kesin boşa atıyor.

Belli bir hızın üzerinde yapmıyor, ayağınızı frene dokundurduğunuz anda ise vitese alıyor.

Bugün hızlı bir kullanımım oldu, kesinlikle fena gidiyor. Üst hızlarda bile ara hızlanması muhteşem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sokak ağzıyla ^Yelken Modu^ diyorlar.

VW'de Serbest Surus diye geciyormus bu;

Serbest sürüş modu, aracın kinetik enerjisinin daha iyi değerlendirilmesine yardımcı olur.
Hamso and Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@infestor Geçmiş olsun, yeni gördüm. Bana da bahçelievler E5'te arkadan çarptılar, gerçi çok daha küçüktü ama öyle bir canı sıkılıyor ki insanın. Sen üstüne titriyorsun, başkası geliyor çarpıyor :cry:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 hours ago, Kibitzer said:

@infestor Geçmiş olsun, yeni gördüm. Bana da bahçelievler E5'te arkadan çarptılar, gerçi çok daha küçüktü ama öyle bir canı sıkılıyor ki insanın. Sen üstüne titriyorsun, başkası geliyor çarpıyor :cry:

@Kibitzer sagolasin

artik nasil mal seven bir insansam carpma aninda tek dusundugum "gitti yepisyeni arabam!" olmustu :)

2500 kusur lira tuttu tampon degisimi (carpanin trafik sigortasi oduyor)

orijinal parca koyduklarini tahmin ediyorum

infestor tarafından düzenlendi
gramer

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim düldül fordta (07 focus) hafif bir vuruntu vardı. bir ara geçerken özel servise gösteriyim diye düşünüyordum.

neyse geçen yolum düştü. adamlar pek bişey yok gibi ama bir bujileri söküp bakalım dediler. bujileri sökünce yağ içinde oldukları görüldü. 

bizim düldül üst kapaktan yağ kaçırmış :|. kapak sökülüp bujiler ve üst kapak contası değişecekmiş.:2no:

tabi hafif vuruntunun sebebi bu yağ kaçakları mı tam belli değil. ama bunun yapılması gerekiyormuş.

150-200 gibi bişey sıkışmış. yarım gün işi varmış. bakalım bir ara bırakıcaz

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
benim düldül fordta (07 focus) hafif bir vuruntu vardı. bir ara geçerken özel servise gösteriyim diye düşünüyordum.
neyse geçen yolum düştü. adamlar pek bişey yok gibi ama bir bujileri söküp bakalım dediler. bujileri sökünce yağ içinde oldukları görüldü. 
bizim düldül üst kapaktan yağ kaçırmış . kapak sökülüp bujiler ve üst kapak contası değişecekmiş.:2no:
tabi hafif vuruntunun sebebi bu yağ kaçakları mı tam belli değil. ama bunun yapılması gerekiyormuş.
150-200 gibi bişey sıkışmış. yarım gün işi varmış. bakalım bir ara bırakıcaz

Bujiler yağ yüzünden doğru şekilde ateşleme yapamazlarsa vuruntu olur. Büyük ihtimalle sebebi odur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eheh o bile hayal oldu ama yeni ötv ve tl nin çöp oluşuyla. Yeni 5 serisinin 1.6 si gelince belki rekabet olur fiyati biraz daha düşürürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

(yanlis yerde soruyorsam affola)

gencler, HGS etiketini scotch brite sunger ve su ile cikardim. cikardim ama ardindan camda (derin olmayan ama sayica cok) cizikler birakti. cizikler halledilebilir mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bak merak ettim simdi bicak ile dalip cizmeden vok korkarim yorumlarda adamin biri amerigan malii o yeah mevalinda atmis tutmus ama satisinda uurun cin malidir diye kocaman yaziyo

" americans"

guzele benziyormus

ben cesaret edemizdim cama aynaya kapida evde dukkanda dalsamda arabada cekinirdim

acemilik benimki tabii

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar Selam, belki daha önceden önerilmiştir ben kaçırmışımdır ama araçlarınızda benzin katkısı - temizleyicisi kullanan var mı? Ya da buna benzer ürünler tavsiyelerinizi alabilir miyim? Aşağıda paylaştım mesela bir tane :)

http://www.hepsiburada.com/wurth-benzin-enjektor-temizleyici-yeni-nesil-300ml-p-OTEV04893560?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=Cj0KEQjw6LXIBRCUqIjXmdKBxZUBEiQA_f50Pq7Mi2MMpMg2Cj7mKlK-wFVd_YiPtc5QfGK0loh5hPcaAs-s8P8HAQ

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gecen gun depo bosaldi yaklasik 35km daha gider gosteriyordu, "aksam motorine indirim geliyor simdilik 20TLlik alayim yarin fullerim" diye dusunerek gittim benzinlige... Pit stop yapiyormus gibi aractan inmeden camdan parayi uzatip mazot aldim, eleman doldurdu ciktim benzinlikten ama hala 35km gosteriyor... Neyse eve gittim biraz sonra tekrar ciktim filan baktim hala azaliyor, 10km gosteriyor, gittim bi 20TLlik daha aldim... Tabii degisen birsey yok, en sonunda 0kmye indi ama depoda 40TLlik mazot var... Kontagi acip kapayinca duzelir dusuncem de bosa cikti... Neyse ertesi gun gittim servise, gerci tahmin ediyordum ne oldugunu da... "Pit stop" misali kontagi kapamadan mazot aldigim icin beyni sulanmis aracin... Start/stop calisinca benim de dalginligima geldi, kontagi kapamayi unutmusum... :facepalm:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kontağı kapayıp açınca niye düzelmemiş ki o zaman? ilginç...

2 hours ago, GoXeL said:

Arkadaşlar Selam, belki daha önceden önerilmiştir ben kaçırmışımdır ama araçlarınızda benzin katkısı - temizleyicisi kullanan var mı? Ya da buna benzer ürünler tavsiyelerinizi alabilir miyim? Aşağıda paylaştım mesela bir tane :)

http://www.hepsiburada.com/wurth-benzin-enjektor-temizleyici-yeni-nesil-300ml-p-OTEV04893560?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=Cj0KEQjw6LXIBRCUqIjXmdKBxZUBEiQA_f50Pq7Mi2MMpMg2Cj7mKlK-wFVd_YiPtc5QfGK0loh5hPcaAs-s8P8HAQ

bunlar hakkında çoook konuşuldu, bu konudaki tarihin tozlu sayfalarındaydı sanırım. işte bu yüzden önemli herşeyi tek başlık altında konuşmamak...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Araban var derdin var olayı yine kendini gösterdi geçen gün. Tekere vida girmiş geçen, kim bilir ne kadardır öyle gidiyordum onuda bilmiyorum doğrusu... 2 hafta önce falan Aytemiz istasyonundan yakıt alırken bi hava basayım demiştim. Zaten lastikte ondan sonra patladı büyük ihtimalle. Neyse 1 hafta gitmiştim, sonra bi gün gelirken otobandan farkettim direksiyonu bıraktığım an araba kendi kendine sol şerite geçiyor benim arabada ince bi sola çekme vardı zaten rot-balansa girip çözülüyordu dedim heralde gitti yine. Akşam dönecekken farkettim sol ön lastik inik gibi elle bi bastırttım zaten yumuşamış. Ordan bi shelle uğradım yakında o vardı, havaya baktım 16 barlara düşmüş diğerleride 36' ya çıkmış. Bi kaç gün daha gittim düzeldi gibi geldi lastiğin patlak olduğundan hala haberim yok tabi; ya basınçsal bişi yada aytemizdeki aletten kaynaklı bi sıkıntı olabilceğini falan kafada kuruyom, bi baktım yine başlamış ufaktan sola çeker lastiği kontrol ettim yine iniyor gibi. Doğru lastikçiye gittim söktü bi baktık vida girmiş :D Neyse ki bi kaç gün öle gittim geldim bi kaza geçirmedik Allahtan artık. 30 liralık yamaya mal oldu bunada şükür.

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok