Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.870 mesaj var

Merhaba,

Ben lazīm oldukça buraya gidiyorum. Size çok uzak ama bilgi açısından vermek istedim.

Kaportacı ve boyacı bir arkadaş var. İkisiyle ayri ayri el sıkışıp işi veriyorsunuz.

X5, xc60 v.b. Modelli araçlar buraya geliyor. Bir de Bursa otokoop galericiler araçları satmadan önce bu arkadaşlara getiriyorlar. Görsellik olarak iyi iş yaptıklarını dusunuyorum.

Tınaztepe Oto

Fatih Mahallesi, 2. Beyaz Sk., 16200 Osmangazi/Bursa

https://goo.gl/maps/QgPM7XU1CCM2

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar selam örnek konusu Otomobil geneli altında geçtiği için paylaşım yapmak istedim. Konuyla ilgili biraz daha hassas davranmanızı rica edeceğim, sırf bu durum yüzünden aslında başından beri dışarıya tamamen gizli bir forum olmasını istiyordum, bazı forum bölümlerinin açık olduğu için googleda endeksleniyor. İsim verilerek kullanılan kurumlar durumdan rahatsız olabiliyor demekki bunun sonucunda avukatlık bürosuna müracat edilmiş. İlgili konunun yayımdan kaldırılmasıyla ilgili uyarı mesajı aldım aksi halde savcılığa dava edileceği şeklinde gelişiyordu. Burada kendi aramızda hakaret diye nitelendirebileceğimiz sözleri yazarken bunun ismini kullandığımız firmalar baz alındığında işin gerçek boyutunun ne denli sonuçlar doğurabileceğini ve bu yükümlülüğün şahsım adı altında üstlenildiğini unutmamanızı rica ediyorum.

Koşulları katılaştırmak gibi bir niyetim hiç olmadı şimdiye kadar kendi aramızda dhwden kalma emaneti sürdürmek için bu işe gönüllü giriştik ama lütfen konu üzerinde ki hassasiyetinizi koruyunuz. Sevgiler saygılar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aklıma bir fıkra geldi.

Temel bir kadına..pu dediği için mahkemeye çıkmış. Hakim "Söyle bakalım bu kadına ..pu dedin mi?" diye sormuş Temel de "Evet dedim" demiş. Hakim "Sen nasıl bir hanımefendiye ..pu dersin" diyerek Temel'e 6 ay hapis vermiş. Temel mahkeme salonundan çıkarken hakime sormuş. "Hakim bey, bu hanımefendiye ..pu dedim diye ceza aldım. Peki bir ..pu'ya hanımefendi deseydim ceza alır mıydım?" demiş. Hakim de "Olur mu evladım öyle şey, ceza almazdın tabii" demiş.

Temel de kadına dönmüş, "İyi akşamlar hanımefendi" demiş :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yine ne içtin najaz...

konuyla alakasını anlayan varsa beri gelsin  :baba:

Diyor ki "Kötüye kötü dedik, kötü olmasına rağmen iyi mi deseydik?".

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o kadarını anladım da... neticede burda "niye kötü dedin" denmiyor zaten, böyle bir durum oluştu ve gelecekte de oluşma ihtimali var o yüzden firmalar hk. konuşurken daha hassas olunması gerektiğinden bahsediliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kötü yorum yapıp markayı karalamayın demiş avukat abiler kısacası. Bundan sonra bir markanın belli bir ürünü veya bazı ürünleri kötüyse onun hakkında "Şusuyla meşhur şu ülkenin X markası" deriz artık isim vermeden.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kötülemekle ilgili değilde üçkağıtçı, dolandırıcı nitelikleri gibi terimler geçtiği için rahatsız olmuşlar belli ki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Deathknight Bilmediğimden soruyorum bizim hit almak, dışarıdan adam çekmek gibi dertlerimiz yok forum olarak neden botların indeksleme yapmalarına izin veriyoruz ? Güvenlik amaçlı olarak bunları devre dışı bıraksan küçükte olsa bi güvenlik katkısı olmaz mı forum adına ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Burada bazı arkadaşlarımız açık platformvari olup üye katılımıda olsun demişlerdi zamanında. O vesileyle bazı ana başlıklar hariç üye olmayana bile gözükür şekilde alt forumlarımız mevcut.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben botların kapatılmasını istyorum şahsen bot mot gerek yok.full kapalı bir forum olmamızda bir sakınca yok.

Bence de. Bu saatten sonra internette bulup gelecek olanların pozitif katkı ihtimali %5 falandır. O %5 zaten referans, tavsiye vb ile gelir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@tiestorn

maslak atatürk sanayi'de bahsettiğin şekilde yanarlı dönerli boya yapan ustam var. ben yaptırmadım tabi öyle bişe ama kendisinin aracı vardı. S14 olması lazım. O araç candy red boyalıydı ve kalite dev duruyordu. başka biçok araca da benzer uygulamalar yaptığını gördüm. 

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pazar günü kaldırımın yüksekliğini tam hesaplayamadım, aracım Mercedes C200D - AMG.

Altta 2 cm farkla düşük hızla çarptım ama kırık oluştu, tüm tampon değişecek.

Dün aracı Has Otomotiv'e bırakıp, şirkete geçtim. Yaklaşık bir saat sonra da kiralama firmasından BMW 320d geldi. 

Bu aracı da 200 km kullanmış bulunuyorum. Benim araç göreceli olarak dolu, BMW sanırım biraz boş bir model. 

Benim araç, AMG olması sebebiyle incecik yanaklı lastiklere sahip.

Buna rağmen konfor daha iyi. 

BMW Kesinlikle hızlanma ve şanzıman konusunda 2 adım önde, vites geçişleri fena. Ama yüksek hız stabilitesine gelince olay, benim araçla alakası bile yok. 

Yol gürültüsü benim araç çok daha iyi. 

Motor gürültüsü benim araç çok daha iyi. 

Rüzgar gürültüsü - açık öre benim araç önde. 

Bagaj ve diz mesafelerinde tam ölçmedim ama 320 önde. 

İç malzeme kalitesinde inanılmaz fark var. Tamam, boş model göreceli olarak ama yine de bu kadar kötü olmaması lazım. Bu aracın donanım seviyesini bilmiyorum, deri koltuk, geri görüş kamerası falan var. 

Tüketim olarak da benzer kullanımda benim araçtan 1 lt az yakıyor.

Yalnız, şöyle bir fark var.

Benim araçta Eco, Comfort, Sport ve Sport + var. 

Eco modda her şey eco, gaz tepkileri yavaş vs. Comfort günlük kullanımda bence en uygun, sport biraz agresif, sport + ise araçta baya fark oluşuyor (136 hp ile ne fark oluşacaksa :D Ama işte karakteri değişiyor)

BMW'De de eco, comfort ve Sport var. Yalnız bunun ecosu bir garip, sanki hız limitörü varmış gibi çalışıyor. Garip geldi. Benim araçta eco var ama hani insaflı :)

Neyse, 320 (benzinli veya dizel) almadığıma sevindim. Seven mutlaka olacaktır, gaza basınca cidden yapıştırıyor :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

karşılaştırmanız gereken 3.20d m paket yalnız, standart olanı değil. süspansiyon & jant vs. bir çok şeyi değişiyor + araba doluluğu tatmin eden seviyeye geliyor.

konfor olarak mercedes her zaman biraz daha üstündür, ancak bu öyle çok kaydadeğer bir fark olmaz eşdeğer araçlar karşılaştırıldığında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bmw'nin standart süspansiyonları çok iyi değil zaten, m paketteki spor süspansiyonu da otomatik olarak iptal ediyorlar Türkiye yolları için sert ve konforsuz oluyor diye özellikle run-flat lastiklerle birleşince.

o yüzden ben opsiyon olarak m adaptif süspansiyon aldım misal, akıyor, mercedes falan tanımam zaten yolda da uğraşmıyorlar. merso yaşlı arabası, 55 yaşına gelince alacağım :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

karşılaştırmanız gereken 3.20d m paket yalnız, standart olanı değil. süspansiyon & jant vs. bir çok şeyi değişiyor + araba doluluğu tatmin eden seviyeye geliyor.

konfor olarak mercedes her zaman biraz daha üstündür, ancak bu öyle çok kaydadeğer bir fark olmaz eşdeğer araçlar karşılaştırıldığında.

Sebebini bilmiyorum ama yol gürültüsü, rüzgar gürültüsü ve motor gürültüsü benim araca göre çok fazla. Belki baz donanımdır diye yalıtımdan kısmışlardır. 

bmw'nin standart süspansiyonları çok iyi değil zaten, m paketteki spor süspansiyonu da otomatik olarak iptal ediyorlar Türkiye yolları için sert ve konforsuz oluyor diye özellikle run-flat lastiklerle birleşince.

o yüzden ben opsiyon olarak m adaptif süspansiyon aldım misal, akıyor, mercedes falan tanımam zaten yolda da uğraşmıyorlar. merso yaşlı arabası, 55 yaşına gelince alacağım :D

Tabi tabi :P

Ya gerçekten ben BMW ilk kez bu şekilde kullanıyorum, çok şaşırdım yol tutuşuna. Böyle leylek leylek geziyor. Ama dediğiniz gibi olabilir, sonuçta benim araç her ne kadar "çakma" da olsa AMG paket, süspansiyon vs çok farkediyor. 

Hızlanmasını ve vites geçişlerini inanılmaz başarılı buldum.

Bir de, dikkatimi çeken, benim araç vitesi hep viteste tutuyor. 6, 7 vs neyse. BMW ise, gazdan çektiğin anda boşa atıyor. 

Son vites demiyorum bak, boşa atıyor. Garip geldi. Benim araç bir de, daha az vites değiştiriyor. BMW sürekli oynuyor. Mantıklı, çünkü zaten çok hızlı vites değişiyor ve optimum viteste tutmak BMW için daha kolay. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok