Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.883 mesaj var

Bir de, dikkatimi çeken, benim araç vitesi hep viteste tutuyor. 6, 7 vs neyse. BMW ise, gazdan çektiğin anda boşa atıyor. 

yeni araçlarda nasıl bilmiyorum ama mesela benim e39 aracımda eğer yol düzse gazı bıraktığında boşa atar(otoban hızında giderken boşa atmıyor, 5. viteste tutuyor), eğer aşağı doğru eğim varsa hız ne olursa olsun viteste tutuyor motor freni yapıp frenleri fazla yormamak için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Boşa atması çok saçma. Boşta giderken daha fazla yakıt harcar gaz verilmeyip viteste gitmesi durumuna göre.

düz yolda viteste tutması demek motor freniyle daha çabuk yavaşlayıp tekrar gaza basarak daha çok yakmak demek  :cici:  motor freni baya kuvvetli benim aracın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o zf8'i bi de sportschalter açıkken dene.  :icon_dance: (kulakçıklı modellerde default açık)

güzel bi square 18" lastik ve jant setup'ı. (ısrarla tavsiye ederim: ön arka 245/40/18 lastik ve 18x8 ET19-24 jant) tad bi coil takımı. bi daha c'ye binmezsin.  :zuh: bambaşka bi alet oluyor bu şekilde.

yol/rüzgar gürültüsü ve iç mekan malzeme kalitesini ise yeni C ile kıyaslamaya çalışmak bile abes. benim 320i, 04/2012 üretimi olduğu için zaten panellerin paralelliği, kapı ayarı zartı zurtu baya kötü. tahmin ediyorum daha sonraki üretimlerde kademe kademe 1-2 çıt da olsa yükselmiştir malzeme kalitesi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pazar günü kaldırımın yüksekliğini tam hesaplayamadım, aracım Mercedes C200D - AMG.

Altta 2 cm farkla düşük hızla çarptım ama kırık oluştu, tüm tampon değişecek.

Dün aracı Has Otomotiv'e bırakıp, şirkete geçtim. Yaklaşık bir saat sonra da kiralama firmasından BMW 320d geldi. 

Bu aracı da 200 km kullanmış bulunuyorum. Benim araç göreceli olarak dolu, BMW sanırım biraz boş bir model. 

Benim araç, AMG olması sebebiyle incecik yanaklı lastiklere sahip.

Buna rağmen konfor daha iyi. 

BMW Kesinlikle hızlanma ve şanzıman konusunda 2 adım önde, vites geçişleri fena. Ama yüksek hız stabilitesine gelince olay, benim araçla alakası bile yok. 

Yol gürültüsü benim araç çok daha iyi. 

Motor gürültüsü benim araç çok daha iyi. 

Rüzgar gürültüsü - açık öre benim araç önde. 

Bagaj ve diz mesafelerinde tam ölçmedim ama 320 önde. 

İç malzeme kalitesinde inanılmaz fark var. Tamam, boş model göreceli olarak ama yine de bu kadar kötü olmaması lazım. Bu aracın donanım seviyesini bilmiyorum, deri koltuk, geri görüş kamerası falan var. 

Tüketim olarak da benzer kullanımda benim araçtan 1 lt az yakıyor.

Yalnız, şöyle bir fark var.

Benim araçta Eco, Comfort, Sport ve Sport + var. 

Eco modda her şey eco, gaz tepkileri yavaş vs. Comfort günlük kullanımda bence en uygun, sport biraz agresif, sport + ise araçta baya fark oluşuyor (136 hp ile ne fark oluşacaksa :D Ama işte karakteri değişiyor)

BMW'De de eco, comfort ve Sport var. Yalnız bunun ecosu bir garip, sanki hız limitörü varmış gibi çalışıyor. Garip geldi. Benim araçta eco var ama hani insaflı :)

Neyse, 320 (benzinli veya dizel) almadığıma sevindim. Seven mutlaka olacaktır, gaza basınca cidden yapıştırıyor :)

Bende de 2013 320 ied 170 hp sportline paket var. 

Eco mod ve ses yalıtımı konusunda katılıyorum. Uzun süreli mercedes kullanmadım ama bende daha iyi bir yalıtım beklerdim. Yanlız paket boş olduğu için yalıtımın az olduğunu düşünmüyorum. Arkadaşımın aynı kasa m paketli olanını kullandım jantların büyüklüğünden sebep ses daha fazla içerideydi sanki, benden daha sakin kullanmasına rağmen aracın birçok yerinden ses geliyordu. 

Arkadaşım m paketli olan aracını satıp yeni c180 coupe amg aldı, bmw mi mercedes mi dediğimde biri güzel kadın, diğer güzel sevişiyor gibi bir yorum yaptı. :) 

Motorun verimliliği konusuna katılıyorum, muazzam bir ivmelenme ve vites performansı var, 320d 320 nm torkuyla daha da iyidir heralde. 

iç malzeme ise dolu pakettede boş pakettede aynı, sadece içerideki renkler vs değişiyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

arkadan vurdular yepisyeni arabama  :cry:

TEM basaksehir'de trafik zaten tikaniyor. sonra acilir gibi oldu. ondeki birdenbire kazik fren yapti. ben durdum; cunku takip mesafesi birakiyorum. arkadaki duramadi bana patlatti. arkasindaki de ona. 

siz takip mesafesini korusaniz da, arkanizdaki korumayinca maalesef bu sictimi istanbulunda boyle kazalar oluyor.

servis 2 hafta sure verdi. ona da yuh! bir tampon degisimi icin.

ZN2Km9.jpg

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bagaj kapağında veya tampon demirinde birsey yoksa sadece tamponla kurtardıysanız çok şanslısınız. Geçmiş olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçende benim başıma gelenin aynı. Bende bi hasar olmadı şükür ama insanlar neden takip mesafesine dikkat etmemek için elinden geleni yapar veya öndekini sıkıştırmak için ayrı bir emek verir anlamak güç. Beyinsiz olduklarını düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@infestor geçmiş olsun, benim arabada da benzeri bir görüntü var, Polo kullanan bir kadın çarpmıştı benzer şekilde, 2 senedir yaptırmadım, görüntüye bakan yaklaşmıyor arkadan çok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@infestor

Gecmis olsun...

Dizayn konusunda evet BMW onden agresif gorunumlu ama Mercedes'in dizayni cok daha etkileyici geliyor bana... Bir de nasil desem "zamansiz" bir dizayni var, 2 sene sonra baymaz bence ama misal Audi'nin on dizayn cok bayik geliyor artik... (Her C serisi gordugumde, ozellikle de beyaz ve cam tavanliysa donup donup bakiyorum evet ^_^) Ic mekan zaten BMW'nin en zayif noktasi, cok tirt 3/4 serilerinin ici... Yeni 7 ve 5 serileri ile duzeltmeye basladilar, 3 ve 4'e de sira gelecektir...

Su vitesi bosa atma konusu ilginc yalniz, yeni araclarda da mi boyle?.. Bana cok mantikli gelmiyor guvenligin bu kadar on planda tutuldugu bu devirde ayagini gazdan cekince vitesi bosa atan bir sistemin satisina/trafige cikisina izin verilmesi filan... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yakın zamandan şöyle bir inceleme vardı :

C200d Dizel Mercedes İnceleme "BMW 3 kullanıcısından"

Arkaya oturunca Polo'ya oturmuş gibi oldu adam. Belki kendisi çok iridir bilemeyeceğim ama garip geldi.

iceice tarafından düzenlendi
JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yakın zamandan şöyle bir inceleme vardı :

C200d Dizel Mercedes İnceleme "BMW 3 kullanıcısından"

Arkaya oturunca Polo'ya oturmuş gibi oldu adam. Belki kendisi çok iridir bilemeyeceğim ama garip geldi.

Eleman 1.95'mis yalniz, normal... Megane inceleme videosunda gordum... Elemanin videolar iyiymis, begendim... BMW'yi satip E250 almis bu arada... Aldiktan sonra E250'ye yaptirdiklarini @ƮiɛsƬσᴙƝ izlemeli bence, kaplamalar, hare gidermeler, detay temizlikler sunlar bunlar bir suru islemden geciriyor araci... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@infestor Geçmiş olsun bi kaç ay evvel benimde başımdan talihsiz bi kaza geçmişti ön taraftan anısı taze olduğu için insanın içinde verdiği huzursuzluğu anlayabiliyorum. Sağlık olsun cana gelmemiş sizde de bu kadarla atlatılmış olsun...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

geçmiş olsun. biraz da ben başıma geleni anlatayım da bu kadar da olmaz deyin.  :zuh:

valla ben arkamda kadın sürücü görünce hemen kaçıyorum ordan. (istisnalar kaideyi bozmaz.) 04/2012'den bugüne kadar 5 sene içinde arka tamponuma bu şekilde 8 kere çarptılar. şansıma tamponun plastiği hariç başka hasar olmadı. (olmadı derken artık en son kazada ustam plastiği daha fazla düzeltemedi. macundan da nefret ettiğim için arka tamponu değişmek zorunda kaldım.)

İstisnasız 8'inde de kesinlike ani fren yapmak vs. gibi en ufak bi hatam yok. 8 kazanın 7'si kadındı. 7 kadının 7'sinde de cebimden yaptırdım çünkü çarptıktan sora bu sorumluluğu üstlenmeyip carlamaya başladılar. tutanak tutamadık. (bi tanesinin erkek arkadaşını dövmek zorunda kaldım.) 7'de 5'ini aynadan makyajını tazelerken ve telefonunu kurcalarken aynadan acaba ne zaman çarpacak diye izledim resmen. 1'i arabadan indiği gibi kusura bakmayın ayağımda topuklu var diye frene basamadım gibi bi açıklama yapıp bana yazılmaya başladı. 7. kadına biraz ayıp ettim yannız. 6. kadının verdiği hasar yeni yapılmış ve tampon boyanmış halde atatürk sanayiden teslim aldım arabayı. kanyon'un yanındaki ofisime tam girerken nasıl becerdi bilmiyorum ama geldi güp diye koydu arkadan. arabadan inip biraz agresif bi şekilde napıyosun ya diye çıkıştım. bana üff amma değerli araban varmış nolcak alt tarafı çizildi dedi... gerisini annatmanın çok bi anlamı yok. :çomar:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

arkaya biraz daha uzun menzilli ultrasonik sensor koyup (bildigimiz park sensoru), dibime girdiginde tetiklenip kirmizi LED isikli "yaklasma ayi" yazisi veya piktograf* koymayi dusunuyorum.

*: Stopsign_Israel.JPG

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

arkaya biraz daha uzun menzilli ultrasonik sensor koyup (bildigimiz park sensoru), dibime girdiginde tetiklenip kirmizi LED isikli "yaklasma ayi" yazisi veya piktograf* koymayi dusunuyorum.

*: Stopsign_Israel.JPG

Bende  kırmızı power LED çakarı tam arkadaki ayının gözüne gelecek şekilde monte edip, içeriden bir tuş iie aktiflemeyi düşünüyorum.

Sürat tahdidi 50km olan şehiriçinde 60km giderken dibime kadar giren (Üstelik ön taraf dolu iken) şehir magandalardan gına geldi artık.

4x4 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tork konvertörü bulunan araclar boşa atmiyor, overdrive ile atabileceği en yüksek vitese geçiriyor. Picanto da overdrive iptal var, ayagini gazdan cekince hangi viteste ise devam ediyor. Sorentoda da +- kısım var,oraya alınca vites konumunu koruyor.

Overdrive yapacak vites kalmayinca da 100Kmsaat civarindan sonra, devir düşüremiyor, çünkü bir ust vites kalmiyor.

Ben böyle yorumluyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok