Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

Bizim ebevenyler icin en ucuzundan sifir araba bakiyorum, fiat egea cross'u begendim ,en mantiklisi gibi duruyor.

1.0 motor, urban ve guvenlik paketi olsun istiyorum

Yalniz internette dogru duzgun fiyat/karsilastirma bulamiyorum, bunlarin detaylarina nerelerden bakabilirim?

MonkeyBusiness tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

C5 in sağ ayna katlama bozuldu. Motoruna kadar demonte ettim. 

Motorun önünde elektronik devre var aynada . O arıza yapmış. 12 v gelince dönmesi gerekirken biraz hareket edip duruyor. Her iki yonede aynı. Tamir ettirmeye calisicam. İnşallah kurtarır

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bende yeni araç almaya niyetlendim. mevcut 2017 b180 i 300-320 bin civarı birşeye satabilirim galiba. (vavacars 289 bin tl veriyor) 20.000 km. de baya temiz zaten. Üste para vermeden ne alabilirim diye baktım.

seat leon, skoda scala, skoda kamiq, mini cooper, peugeot 208 baktım dün.

En çok 208 i beğendim. hem fiyatı diğer araçlara göre uygun hem de gt pakette herşey var. malzeme kaliteside seat, skoda dan aşağı değil.

Seat leon da 320 bin lik orta paket çok boş. (anahtarsız giriş bile yok)  Seat leon un dolusu 370 küsür bin oluyor. 

Skoda lar aile arabası (eski tip el freni var birde skodalarda) bana bagaj büyük hacim lazım değil zaten.

Mini cooper da güzelde geri görüş olan paketi bile 400 ün üzerine çıkıyor. 3 kapı yok zaten.. 

Cupra Formentor baya iyi duruyor ama 580 bin tl fiyatı var...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Formentor cok pahali ya, ben de onu dusunuyodum A3'ten evvel... Leon 1.5 FR DSG icin 409.000 TL fiyat veriyorlar... :facepalm:

Su an fiyat / performans araci Passat ama o da genc isi degil... 

Eski kasa A3'u oneririm, Sahibindende 2020 modeller mevcut..

Yalniz ikinci el arac satmak da su an pek kolay degil...  A3'u soran cok, bayi fiyatindan 26bin TL ucuza veriyorum 1.600kmdeki araci ama alan yok...

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet, fr olmayan en yüksek paket xcellence leon da fr deki full led fark yok tam dolu leon istenirse 400 bin tl nin üzerine çıkıyor.... bende bayramdan sonra satılığa çıkaracağım ama dediğiniz gibi gider mi gitmez mi göreceğim...

emre666 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet biraz arac fiyatlarina bakalim, Donanimhaber'de birisi bayii dolasip fiyat almis;

Mercedes-Benz CLA 200 4MATIC AMG - 676.700 TL

Mercedes-Benz GLB 200 AMG - 787.800 TL

Mercedes-Benz C 200 4MATIC AMG - 689.200 TL

BMW 3.20i Sport Line - 680.800 TL

BMW X1 SDrive 18i X-Line - 659.300 TL

VW Passat 1.5 Business DSG - 380.000 TL

Seat Tarraco FR 1.5 DSG - 577.100 TL

Skoda Kodiaq 1.5 Premium DSG - 459.000 TL

:facepalm:

Suriyeli olsaydik A3 fiyatina A7'ye biniyorduk anasini satayim... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 hours ago, JardeL said:

BMW 3.20i Sport Line - 680.800 TL

suriyeli olmana gerek yok

bulgaristan'da ayni arac 384.550 liraya satiliyor.

bmwCeni.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
29 dakika önce, infestor said:

Aynısı bile değil. Bu 2000cc motor olan. Bizdeki dandik kırpılmış 1600cc olan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk çıktığında Hyundai Kona Electric alırım diyordum.
Vergi diliminin değiştirilmesinden sonra fiyatı iki katına yakın arttı.Sarı sitede ilanlar 750 bin liralarda şimdi.

B segment pilli araç bile hayal oldu..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, infestor said:

suriyeli olmana gerek yok

Kendi memleketimizde bizden iyi yasiyorlar diye sitem benimki de Bulgaristandan bunu sorunsuz alabilyorsak alayim :]...

Sattim bu arada A3'u kurtuldum... 

emre666, TiesTorN, infestor and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, Whooosh said:

Arabalar bu kadar pahalı iken trafiğin ve park yerlerinin durumu ortada, bir de ucuz olduğu halini düşünemiyorum.

bu bir kriter değil ki. fiyatlar normal olsa honda civic'e binecek olan adam şu an şahine biniyor ama yine biniyor. trafik değişmez sadece trafikteki araçların kalitesi artmış olur. olması gereken de o zaten, etraf çöp araba dolu.

rammstein, Omfs, infestor and 4 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 saat önce, TiesTorN said:

trafik değişmez sadece trafikteki araçların kalitesi artmış olur.

Otomobil daha kolay ulaşılabilir olsa idi, her evde ikinci, üçüncü arabayı daha sık görmeye başlardık. Bu da araç sayısında artışa sebep olurdu.

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
50 minutes ago, JardeL said:

Subaru'nun araclarina baktim da cok iyilermis ya, keske memlekette piyasasi ve duzgun vergilendirme sistemi olsa da alsak... 2.0i e-Boxer Forester acayip hosuma gitti... 

tam bir tip fukarası bence...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, TiesTorN said:

tam bir tip fukarası bence...

Ateşe yakıt dokuyorum:

İç mekanları da bayaa kalitesiz. hatta Subaru bu konuda ısrarcı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 minutes ago, infestor said:

Ateşe yakıt dokuyorum:

İç mekanları da bayaa kalitesiz. hatta Subaru bu konuda ısrarcı.

Subaru bu. Tersane iscisi, demirci, pro boksor. Tip, estetik falan arayan roof barlara bakacak. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tip goreceli ya, ben begendim Forester'i...

Ic mekan olayina soyle bakiyorum; misal Subaru'da simetrik surekli 4 ceker sistem var (Süspansiyon - (4 teker bağımsız) Ön MacPherson süspansiyon kolu Arka Çift salıncaklı)... Benim icin varsin aracin ic mekani Skoda kalitesinde olsun ama bu ozellige sahip olsun ... 

escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/08/20210813-11.pdf

https://forum.donanimhaber.com/otomobillerin-otv-matrahi-duzenlendi-bazi-modellerde-otv-indirimi--150137984

Ötv matrahlarına düzenleme yapıldı.

Kabaca anladığım kadarıyla mevcut vergiler dahil satış fiyatı 318 bin tl ye kadar olan araçlarda yüzde 15-20 arası bir indirim olmuş olacak.

Tabi yetkili satıcılar nasıl satacak, aradaki farkı kendilerine mi kullanacak, galericiler hücüm edip araçları toplayıp pahalı mı satacak göreceğiz...

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni Aronaya baktim, FR ve Xperience paket araclar bayagi dolu... Fiyati da 258bin TL'ye dusmus, tam fiyat performans araci... Aradim bayileri "arac yok, TR'ye gelmiyor" diyorlar :) ... E o zaman niye fiyat listesinde yer aliyor diyorsun cevap yok... 

Matrah duzeltmesi sonrasi bayiler, distributorler yine cakallik pesinde ama dur bakalim ne olacak... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
49 dakika önce, JardeL said:

Yeni Aronaya baktim, FR ve Xperience paket araclar bayagi dolu... Fiyati da 258bin TL'ye dusmus, tam fiyat performans araci... Aradim bayileri "arac yok, TR'ye gelmiyor" diyorlar :) ... E o zaman niye fiyat listesinde yer aliyor diyorsun cevap yok... 

Matrah duzeltmesi sonrasi bayiler, distributorler yine cakallik pesinde ama dur bakalim ne olacak... 

galiba bir süre araç yok diyip, daha sonra araçlar geldi ama yeni döviz kurundan geldiği için eylül fiyat listesi açıklayıp yüzde 5 - 10 pahalı satacaklar...

bende 2011 nissan x-trail satmaya çalışıyorum. satılınca 208 vs. bakacağım artık... 

emre666 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok