Otomobil Hakkında Her şey
6 6

3,258 posts in this topic

54 minutes ago, CandleGarden said:

Bunlar nasıl fiyatlar böyle ya. Galiba ben bir daha istediğim gibi sıfır bir araç alamayacağım.

Sanırım bende. 2015 Highline 1.4TSi Golf ile 2030'a kadar devam ederim :D araç zaten 35.000km'de. Gözüm gibi bakıyorum.

vallahi öyle.. hadi bizden geçiyor yavaş yavaş ama 18 yaşında olup bu ülkede ne tür bir gelecek görüyor gençler... 4 sene önce aldığım araba nin sıfırını şimdiki fiyatı ile almam mümkün değil. babamin 90 larda 2000 lerin başında aldığı arabalar şimdi hayal oldu. ancak günü kurtarıyoruz...

On 04/04/2021 at 7:40 PM, Atrin said:

Sanırım bende. 2015 Highline 1.4TSi Golf ile 2030'a kadar devam ederim :D araç zaten 35.000km'de. Gözüm gibi bakıyorum.

ben de 2017 astra (48K km) ile aynen devam ebediyete dek :zuh:

kapali garaji olmayan yere gitmiyorum. zaten pek bir yere gitmiyorum :D 

2 haftadir yeni kasa A3 Sportback kullaniyorum, bunu alacaginiza gidin Seat Leon alin, Citroen alin, Peugeot alin hicbir sey kaybetmezsiniz, o kadar soyleyeyim... 

infestor likes this

On 14.04.2021 at 10:55, JardeL said:

2 haftadir yeni kasa A3 Sportback kullaniyorum, bunu alacaginiza gidin Seat Leon alin, Citroen alin, Peugeot alin hicbir sey kaybetmezsiniz, o kadar soyleyeyim... 

nasıl eksikler var? otopark.com incelemesinde güzel ama önceki kasa daha premium du diyordu... malzeme kalitesi mi düşmüş.

Eski A3'te bir ozen vardi, "vay be buna bile ozenmisler" dedigim anlar cok olmustu Golf'ten sonra... Bunda tam tersi, Audi logosunu kaldirip Peugeot, Seat logolarini koysaniz "bu Pejo/Seat olamaz" demem yani... 

Eski kasaya gore aracta malzemeden calinabilecek ne varsa calmislar... Elimi nereye atsam tas gibi plastik;

https://streamable.com/zro6nq

Konsoldaki o gri kisim felaket, ustune biraz abanilsa veya sert birseyle cocuk filan vursa kirilir, ici bombos... Sesli izleyin ne dedigim anlasilir... Aracin direksiyondan asagi hicbir kisminda yumusak plastik yok resmen... Tamam ekranlar filan guzel ama kalite hissi yerine teknolojik ozellikler vs. arasaydim gider Ford, Pejo, Kia filan alirdim, bu fiyata cok daha dolu araclari var... 

Yalitim iyi degil, eski aracta on cam yalitimliydi yanilmiyorsam, bunda o bile yok...

MMI'da neredeyse dogru duzgun ayar yok... Yazilim cok zayif, ki bu arac yeni degil, aylardir satiliyor yurt disinda... 

Bayagi sikayetciyim yani... 

En iyi tarafi bagimsiz arka suspansiyon olmasi, o da 35 TFSI (1.5) aldigim icin var, 30 TFSI (1.0) motorlarda o da yok... 

Tabii simdi, "almadan bakmadin mi" denilecek hakli olarak... Fiyatlar her gecen gun arttigi icin buldugum ilk A3'u aldim desem yeridir, ben aldiktan 2 gun sonra 30bin TL zam yedi arac mesela... Bir de 5 yildir kullandigim arac/marka oldugu icin cok bakma geregi de duymadim acikcasi, hata etmisim... 

Golf'u daha incelemedim ama sanirim o da eski Golf'ten daha "kalitesiz" duruyor... 

Edited by JardeL
TiesTorN, infestor, wazzap and 3 others like this