Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.892 mesaj var

benim 1,2 tsi ibiza şehir içi 10 lt. altına düşmüyor. şehir içi ama tamamen şehir içi 70km ye çıkıp gittiğim bir kısım yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eşim aynı motor octavia kullanıyor şehir içi 8-8.5 civarı geziyor. O da senin gibi hiç 60-70 görmüyor. Senin araçta bir sıkıntı olmasın @@emre666

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim araç için şehiriçi tüketimde vereyim. 

Yaz aylarında istanbulda dur kalk trafikte ortalama 9.5 lt, hafta sonları ortalama hızın biraz daha yüksek olduğu durumlarda 8,5 lt., havaların soğumasıyla kışlık lastiğe geçmeden yine dur kalk trafikte 10,7 lt., henüz takmadım, şimdilik takmayıda düşünmüyorum ama herhalde kışlık lastiğe geçtiğimde 11,5 civarı birşey olacak. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sorento sehir ici mazot 10.5(insanlar kurus anlıyor tabi), sehir disi 9, arazide 14litre civari yakiyor. Yük durumundan etkilenmiyor. Darasi 2450Kg zaten. Baska birsey var yok anlamıyor.

Picanto, sehir disi 5.7litre benzin, sehir ici 7.5 litre benzin yakiyor. Bagaji yok, tek suruyorum, insan olursa ne kadar artar bilemeyecegim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

IOS için Fuel diye bir uygulama indirdim geçen gün. Her yakıt aldığınızda değerleri giriyorsunuz. Hem ortalama yakıt harcamanızı hem de geçmişte ne kadar para harcadığınızı görebiliyorsunuz. Tavsiye ederim.

Henüz 2.yakıt alışım ama sanki yol bilgisayarına göre daha fazla harcıyormuşum. Son 2 seferde de tam doldurdum depoyu. Bundan sonra sürekli tam doldurarak takip edeceğim bakalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eşim aynı motor octavia kullanıyor şehir içi 8-8.5 civarı geziyor. O da senin gibi hiç 60-70 görmüyor. Senin araçta bir sıkıntı olmasın @@emre666

olabilir. şanzımandan dolayı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Henüz 2.yakıt alışım ama sanki yol bilgisayarına göre daha fazla harcıyormuşum. 

Degerler tutmuyor dogru, benim ornekte de yol bilgisayari 4.9lt gozukuyor ama gerceklesen 5.26lt civari... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Kasim ayi, ODD verilerinden*;

MODEL Ekim Kasım Toplam
1 SERİSİ 305 914 4.274
A SERİSİ 262 570 3.419
A3 777 961 4.180
GOLF 1.490 2.264 17.287
LEON 1.141 1.665 10.298
V40 53 98 484

3 SERİSİ 488 1.419 7.659
A4 550 687 4.321
C SERİSİ 1.054 3.222 11.526

XC90 52 99 509
Q7 30 46 278
X5 38 160 826

* Word'den yapistir dogru duzgun calismadigi icin tirt oldu seklen

OTV soylentisi BMW ve Mercedes'i ucurmus, Audi pek etkilenmemis

XC90'in Q7'den fazla satmasi cok ilginc bence 

C serisi delirmis  :icon_eek:

V40  :cry:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Söylenti doğru çıktı, saldıranlar acayip kar yaptı şimdi. O BMW Mercedes'leri kesin galeriler veya kiralama firmaları kapattı zaten. Şimdi yeni fiyata satacaklar. Yanlış bilmiyorsam 320d 'de 30.0000TL fark var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

merhaba arkadaşlar, 

geçen hafta başında ankara armada alışveriş merkezi önünde bir kaza geçirdim. neyse ki ben ve eşimde birşey yok. sekişehir yolundan armada önüne şerit değiştirip geçmişken. önümdeki ani fren yapmak zorunda kaldı. 2miz de durduk.  arkadan gelen transit kamyonet hiç görmemiş olacak ki frene bile basmadan aradan geçirdi. bu çarpma sonucu bizim araç bir de önümdeki araca vurdu. 

yetkili servise çektik 2012 c4 aracıma 37bin + kdv + işçilik maliyet çıkarmışlar pert süreci için sigortamdan haber bekliyorum. bu işleri hızlandırma şansımız var mı ?

bir de yeni araç almam gerekecek. yeni ötvler ile sıfır almaya elim gitmiyor. 2.el dizel otomatik aracını satan var mı acaba forumda? dizel otomatik birşey arıyorum... :) kafamda bir model olduğunu söyleyemiyeceğim... tavsiyelerinize yönlendirmelerinize açığım...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

merhaba arkadaşlar, 

geçen hafta başında ankara armada alışveriş merkezi önünde bir kaza geçirdim. neyse ki ben ve eşimde birşey yok. sekişehir yolundan armada önüne şerit değiştirip geçmişken. önümdeki ani fren yapmak zorunda kaldı. 2miz de durduk.  arkadan gelen transit kamyonet hiç görmemiş olacak ki frene bile basmadan aradan geçirdi. bu çarpma sonucu bizim araç bir de önümdeki araca vurdu. 

yetkili servise çektik 2012 c4 aracıma 37bin + kdv + işçilik maliyet çıkarmışlar pert süreci için sigortamdan haber bekliyorum. bu işleri hızlandırma şansımız var mı ?

bir de yeni araç almam gerekecek. yeni ötvler ile sıfır almaya elim gitmiyor. 2.el dizel otomatik aracını satan var mı acaba forumda? dizel otomatik birşey arıyorum... :) kafamda bir model olduğunu söyleyemiyeceğim... tavsiyelerinize yönlendirmelerinize açığım...

öncelikle çok geçmiş olsun...

sigortacı olarak ilk sorunuza cevap vereyim, sigorta şirketlerinde pert sürecinin sonuçlanması şirkete bağlı olarak ortalama 1 ayı bulur. Sizin aracınız için hurda değeri, piyasa rayici vs gibi işlemler yapılacak. Tavsiyem eksper ile iletişime geçin eksperin raporunu hızlı sonuçlandırması için ricada bulunun, bu size zaman kazandırır. 

KaraSinek beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Büyük geçmiş olsun, cana gelmemiş şükür. Dün ufak bir talihsizliğide ben yaşadım kıl payı atlattım. Oda tamamen dikkatsizliğimden oldu, elimde telefonla aracı marş edip manevra yapmaya çalıştım akıl bu ya arkada gitmeye pay var nasılsa rahatlığıyla mesajı okurken biraz fazla gittim; bazen ufak tefek oluyor ama bu sefer küt diye sağlam bi ses geldi. İndim baktım neyse ki 2 tarafta da görünen bir sorun yok şükür yoluma devam ettim.

KaraSinek beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@srk hocam, hazır sizi bulmuşken birşey sorsam. şimdi kazasa bana %50 kusur ve arkamdan çarpan araca %50 kusur bulmuşlar.  buna itiraz etmek istiyorum. fakat sistemdeki buton ilk günden beri aktif değil bir link veriyor. o linke bastığımda ise aşağıdaki mesajı alıyorum.  nasıl itiraz etmem gerekiyor? neyi yanlış yapıyorum?

"Hazine Müsteşarlığının 07.06.2012 tarih ve 2012/6 sayılı genelgesi gereğince sadece tarafların tüm poliçelerinin aynı sigorta şirketine ait olduğu durumlarda kusur oranına bu uygulamadan itiraz edilebilmektedir."

sbm nin sayfasında "KTT durumunuz MUTABAKAT - ŞİRKETLER ARASI MUTABAKAT (SON DURUM) ise; Merkezimizce yapılabilecek herhangi bir işlem bulunmamaktadır." şuanda benim dosyam bu durumda

post-123-0-81956700-1482143614_thumb.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

akıl almaz saçmalıklar ülkesindeyiz işte, arkadan çarpılanın hatalı bulunduğu, geçmiş olsun.

yılda kaç km yapıyorsunuz? yeni benzinli motorlar oldukça az yakıyor, kendinizi şartlamayın dizel için eğer senelik 20.000 km altında yol yapıyorsanız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@srk hocam, hazır sizi bulmuşken birşey sorsam. şimdi kazasa bana %50 kusur ve arkamdan çarpan araca %50 kusur bulmuşlar.  buna itiraz etmek istiyorum. fakat sistemdeki buton ilk günden beri aktif değil bir link veriyor. o linke bastığımda ise aşağıdaki mesajı alıyorum.  nasıl itiraz etmem gerekiyor? neyi yanlış yapıyorum?

"Hazine Müsteşarlığının 07.06.2012 tarih ve 2012/6 sayılı genelgesi gereğince sadece tarafların tüm poliçelerinin aynı sigorta şirketine ait olduğu durumlarda kusur oranına bu uygulamadan itiraz edilebilmektedir."

sbm nin sayfasında "KTT durumunuz MUTABAKAT - ŞİRKETLER ARASI MUTABAKAT (SON DURUM) ise; Merkezimizce yapılabilecek herhangi bir işlem bulunmamaktadır." şuanda benim dosyam bu durumda

İtiraz süreci çok çetrefilli bir iş, sizin hasarınızda sigorta şirketleri mutabakat sağlamışlar. Yine burada eksper ile iletişime geçmek gerekecek. Ekspere kusur dağılımının yanlış olduğunu, öndeki araca çarpmadan durduğunuzu, arkadaki aracın darbesiyle öndekine vurduğunuzu, bunun için ek beyan vermek istediğinizi söylemelisiniz. Bu tezinizi desteklemek için öndeki aracın sürücüsünden de olayın bu şekilde olduğunu anlatan bir beyan almak işinizi daha da kolaylaştıracaktır. 

Ekspere bu beyanı verdikten sonra kontrol için sigorta şirketini arayıp müşteri ilişkileri veya hasar departmanına durumu anlatmanızı ayrıca tavsiye edeceğim, çünkü bazen eksperler uğraşmamak için beyanı dikkate almıyorlar veya sonuç değişmedi diye sizi geçiştiriyorlar. 

Yanlız bunun için süreniz kısıtlı bir an önce bu işlemi tamamlamanız lazım. Eğer ayrıca bilgi isterseniz telefonumu vereyim size telefonda da konuşabilriz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Normalde vuran siz değilsiniz resmen collateral giriyor en öndeki araca nasıl oluyor da siz %50 suçlu kabul ediliyorsunuz anlamak güç. 

kusur dağılımlarında sigorta şirketleri kendi aralarında mutabakat sağlayarak ilerliyorlar. tutulan kaza tutanağında ortadaki aracın vurmadan durduğu net şekilde belirtilmediyse böyle bir sonuç çıkmış olabilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sağolun arkadaşlar,

kazayı sizden bir yorumlamanızı isteyeceğim zira telefonda kusura itiraz ettiğim birim, yol önceliği A aracında görülüp size %100de çıkabilir dedi. telefonda ne yol önceliği arkadaşım demeyip. sizi tekrar arayacağım diyip kapadım. bu konuda net bir sonuç çıkarıp bugün itiraz etmem gerekiyor.

tutanakta C aracının şöförü, B aracının durduktan sonra A aracının çarpmasından sonra B aracının A aracına şarptığını ifade etmiş.

A aracının şöförü kendi işine gelen şekilde yorumlayarak yazmış durumda. ona göre önüne kırmışım... (tutanak tutulurken bu durumda ne yapıyoruz. adam kafa karıştıracak bir beyanda bulunuyor... )

bu arada olay yerine polis çağırdık polis gelir gelmez fotoğraf çektiniz mi dedi evet dedik. fevri bir tavırla ne bekliyonuz çekin araçları dedi. sağa çektik araçları. sonra kendisi de C A aracı suçlu sözel yorumunu yapıp. 3 nusha tutanak tutmamızı söyleyip olay yerinden ayrıldı

post-123-0-97471000-1482148438_thumb.png

post-123-0-59249000-1482148408_thumb.png

Bu fotoğrafta bağlanan yol net şekilde gözüküyor.

post-123-0-15073300-1482148761_thumb.jpg

post-123-0-05661800-1482148743_thumb.jpg

post-123-0-50396100-1482148752_thumb.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam en öndeki C aracı hatalı o noktada durmaması gerekiyor aslında. Polisin doğrudan C aracı suçlu diye tutanak tutun demesi bundan aslında. Burada hata bölümleri %33 %33 %33 olacak şekilde de verilebilir dikkatli olmak lazım. %50 yi direk size kitleyemezler. Sizin geldiğiniz yolu bildiğimden o noktada armada önüne geçmek için şerit değiştiriyorsunuz. Sinyal de vererek yaptıysanız buna itiraz edebilirsiniz netekim minibüsün önüne kırsanız sağ tarafınızdan vururdu ama minibüs çok hızlı bir biçimde gelmiş ve sizin varlığınızı son anda farkedip sol tarafınızdan sıyrılmak isterken kurtaramamış ve solunuzdan vurmuş bu da önemli. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ilk aracın önüne bmw kullanan bir mahlukat en sağdan sert bir biçimde kırdı. C aracı o şekilde durdu. orada C aracında bir ksuur olmamasını yadırgamıyorum. ben de durmayı başardım. dediğiniz gibi A aracı beni muhtemelen hiç görmedi bile en azından fren yapmış değil hiç fren izi yok o aracın. vuruş sertliği de onu doğruluyor. sola geçmek için sola bakarken direk benim araca geçirdi.

sanıyorum daha sonraki yıldaki hasarsızlık indirimim %50 de %100 de suçlu olsam aynı şekilde bozulmuş ve sıfırlanmış oluyor. bu koşulda itiraz edeceğim. benim bir kaybım yok. %100 ile %50 kusurlu olduğum durumda. @@srk

edit: @@SkyWarrior hocam yanlış yazmışım, polis A aracı (minibüs) suçlu demişti...

srk beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

merhaba arkadaşlar, 

gecmis olsun

70K civarlarina 5000 km focus otomatik dizeller var (en bos donanim)

ama o para o arabaya verilir mi...orasi iste ayri bir tartisma konusu

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok