Windows 11
2 2

Bu konuda 275 mesaj var

18 minutes ago, ZvAnA said:

ya windows olsun, oyun, uygulama olsun bu devirde nasıl güvenip de torrentten veya herhangi bir yerden indirip kullanabiliyorsunuz şaşırıyorum. Çok uzun yıllardır crackli vs hiçbir şeyi güvenlik sebebiyle kullanmıyorum. 

indireceğin yerleri bilirsen sorun olmuyor.

windows ve office zaten direkt ms'nin kendi sitesinden indiriyoruz, orda bir sorun yok. ilacını da temiz olanı kullanırsan herhangi bir sorun olmaz. yukarıda bol bol konuşuldu.

diğer uygulamalar için durum biraz daha karışık ama yine yıllardır bildiğin sitelerden yorumlara bakarak indirirsen sorun olmuyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 minutes ago, ZvAnA said:

ya windows olsun, oyun, uygulama olsun bu devirde nasıl güvenip de torrentten veya herhangi bir yerden indirip kullanabiliyorsunuz şaşırıyorum. Çok uzun yıllardır crackli vs hiçbir şeyi güvenlik sebebiyle kullanmıyorum. 

Doğrusunu yapıyorsun. Güvenli olduğu düşünülen bir ton indirilmiş içerik saatli bomba üstünde oturmayı sağlıyor ama kimse farkında değil. Küçük bant genişlikleri ile ddos ataklarına zombi olarak katıldığının da farkında olmuyor çoğu kullanıcı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

maasgrave deki linkler direk MS den şayet MS DEV üzerinden gelen değilse. Diğerleri mecburen 3rd party üzerinden. Crack vs kullanımını tavsiye etmiyorum. Zaten windows 11 olsun office olsun herhangi bir 3. parti site olmaksızın MS den indirebilir şeyler. Deneysel olarak maasgrave i birkaç kez kullandım sonra uçurdum zaten. VM ihtiyacı olduğu bir iki durumda. Sonra VMleri de uçurdum zaten mesele yapmak istediğim şeyin çalışıp çalışmayacağını görmek idi. Oldu da. Yoksa crack iyi bişi değil. 

Bana sorarsanız herkes bıraksın zaten windows ortamını ama kazın ayağı öyle değil tabi. Ben kendi ekosistemimde rahatım (Linux FTW). 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

asıl ben kmspico veya türevlerini kullanan kişilere şaşırıyorum. yaşınız başınız kaç oldu halen bu tarz 3. part yazılımları kullanıyorsunuz. 
alın size windows'u aktive eden komut.

txt açın. aşağıda ki satırları ekleyin ve .bat olarak kaydedip yönetici olarak çalıştırın olsun bitsin. 

kullandığınız programlar da aşağıda ki metodla aktive ediyor ama arka planda kimbilir neler kullanıyorlar. 

windows 10 / 11 pro için aşağıda ki komutu kullanabilirsiniz. 

cscript slmgr.vbs /ipk "W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX"
pause
cscript slmgr.vbs /skms kms.lotro.cc
pause
cscript slmgr.vbs -ato
pause

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

maasgrave KMS bazlı çözümleri en sona koyuyor. Maasgrave in git sayfasına veya ana sayfasına girip bir bak hocam. Yaptığı olayı net olarak anlatıyor. windows 10 11 KMS ile değil direk digital licence ile aktif hale geliyor mesela. Office desen direk permanent lisans tekrar reaktivasyon gerektirmiyor. Sisteme birşey yüklenmiyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 hours ago, SkyWarrior said:

Bana sorarsanız herkes bıraksın zaten windows ortamını ama kazın ayağı öyle değil tabi. Ben kendi ekosistemimde rahatım (Linux FTW). 

evde yillardir linux (debianspor) kullaniyorum ama ms office'in muadili yok maalesef. ha olsa bile bu saatten sonra tekrardan google veya libreoffice'in spreadsheetini ogrenecek degilim :) kaldi ki zaten yetersizler. bir de oyunlar var. seve seve dual boot.

is yerinde win10 kullaniyorum mecburen (win11'e gecmeye baslamislar. etraf tam senlik yeri :lol:)

yani mecburen findofsa maruz kaliyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Onlyoffice fena değil şayet çok aşırı kompleks işler yoksa ms office altında yapılan. Formatlar genelde sıkıntısız. Daha da olmadı Softmaker office 1:1 e yakın uyumlu veya WPS çinlilerden tırsmıyorsanız. Bunu VM içinde kullanmak gerekebilir :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

torrentlerde cok indirilmis ve dogru duzgun bir suredir devam eden gruplar oluyo

bide tiny falan gibi kirpilmis kapatilmis seyler de yapiliyo bunlarla alakali hic sorun durmadim

bu arada torrent morent indirip sorunlar yasayanlar varasa ama olay ozellikle laptop ve bazi telefonlarin full zirva le gelmesi

cinden lapop ici full spyware dolu olaibiliyo

yada guvenip aliyorsn dell hp bla bla marka onlarda baska turlu yazilimlar kullaniyolar datalarini alip da satsinlar diye

yani guvenilir guvenilmez olayi yasal yasa disi dan cikali cok oldu

yasal yasa disindan daha ok sorun cierebiliyor bile

browersarda ben chroma allah belanizi versin dedim adblocklara savas actiklarinda brave gectim

heriflerin hendi servislerinden yaptiklari izlemeleri oooooooooo

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

win11'e alıştıktan sonra 10 çocuk oyuncağı gibi geliyor... laptopu da formatlayıp 11'e geçtim, rahatladım.

11'le sorun yaşayanların çoğu win10'dan upgrade ile geçenler. upgrade ile geçişte bütün win sürümlerinde anlamsız sorunlar yaşanıyordu zaten 11'e özel bir durum değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10 a döndüm oh be kardeşim sağ tıklayınca ihtiyacım olan komutları görebilmek bile harika.. Neymiş sağ tıkla ek göstere bir daha tıkla mikrofost sen nasıl bir salaksın ya..

Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
36 minutes ago, Squall said:

Windows 10 a döndüm oh be kardeşim sağ tıklayınca ihtiyacım olan komutları görebilmek bile harika.. Neymiş sağ tıkla ek göstere bir daha tıkla mikrofost sen nasıl bir salaksın ya..

Windows 11'de de klasik menüye dönülebiliyor ama biraz uğraştııyor registry ile falan uğraşmak gerekiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 dakika önce, Definitive said:

Windows 11'de de klasik menüye dönülebiliyor ama biraz uğraştııyor registry ile falan uğraşmak gerekiyor.

Valla ben sadece şu auto hdr olayı için yüklemiştim 11 i baktım onuda beceremiyor ışığı açıp kapıyor saçmsa sapan hareketler renkler desen leş gibi bir hdr ı beceremeyen adamlardan ne olur zaten.. Sağ tıklayıp bir refresh yapamıyorsun settings desen karman çorman neyin nerede olduğu belli değil bu adamların amacı nedir cidden anlamak mümkün değil .

İlk formatta 10 a döndüm..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

HDR olayından ben de şikayetçiyim. Her bilgisayarı açtığımda yada oyuna girip çıktığımda saçmalıyor. Windows 10'a dönesim de yok zaten bilgisayarı akşam 1-2 saat açıyorum alt tarafı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Win 11'in menü arayüzünü hiç sevememiş birisi olarak şunu kullanıp huzura kavuştum:

http://www.classicshell.net/gallery/Classic-Explorer

Alışıldık Win 10 menüsünü ve daha fazlasını sunuyor.

HDR konusunda şikayeti olan bir tek ben değilmişim neyse ki. Ayarlardan kapatılabiliyor. Bık bık bık ortaya çıkmasın istiyorsanız kapatın gitsin. Bir işe yaramıyor zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 hours ago, Squall said:

Sağ tıklayıp bir refresh yapamıyorsun

:lol: ya bu alışkanlık nedir abi biri açıklasın... bir kere bile yapmadım şunu ama yapan çok var tanıdığım. bağımlılık gibi. :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, TiesTorN said:

:lol: ya bu alışkanlık nedir abi biri açıklasın... bir kere bile yapmadım şunu ama yapan çok var tanıdığım. bağımlılık gibi. :lol:

Ya bak burada basit birşey gibi geliyor ama..

O refreshi yapamazsam delleniyorum ben bildiğin.. Aynen hastalık.

TiesTorN and achfighter beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
26 minutes ago, Squall said:

Ya bak burada basit birşey gibi geliyor ama..

O refreshi yapamazsam delleniyorum ben bildiğin.. Aynen hastalık.

F5? :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Squall said:

Olmaz sağ tıklayıp refresh yapmam lazım.

şimdi baktım var? masaüstüne sağ tıklayınca refresh çıkıyor orda (tek seferde)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, TiesTorN said:

Sürekli kullanılan ve normalde sağ tıkta gözükmeyen ek alanlar zamanla ekleniyor ilk çıkan menüye

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 minutes ago, allreadydead said:

Sürekli kullanılan ve normalde sağ tıkta gözükmeyen ek alanlar zamanla ekleniyor ilk çıkan menüye

bu konuda okuyana kadar bir kere bile kullanmadım ki refresh'i.

CandleGarden beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
32 minutes ago, CandleGarden said:

Vay arkadaş, millette ne büyük dertler var be :lol:

eh işte... (sözüm meclisten dışarı) bu win11 bok gibi 10'a geçtim rahatladım falan diyen güruhun yarısından çoğunun sebepleri bunlar :lol: gören de gerçekten bir şey var sanacak. bana kalırsa ortadaki tek sorun yeniliğe kapalı olmak.

omertocarlos beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, TiesTorN said:

Masaüstünde var ama klasör içinde sağ tıklandığında ilk açılan menüde çıkmıyor, ek menüyü açınca çıkıyor.

"Allah başka dert vermesin" sözü buraya tam uyuyor aslında. :D

Başlarda ben de sağ klik menüsündeki "kes", "kopyala" veya "yapıştır"ın yerlerinin değişip simge haline gelmesine alışamamıştım ama sonra farkettim ki fareyi yoğun kullanıyorken onları menüde veya explorer penceresinde kullanmak daha rahat geliyor şimdi. Alışma meselesi.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 hours ago, TiesTorN said:

bu konuda okuyana kadar bir kere bile kullanmadım ki refresh'i.

Yahu refresh'i kullanmıyorsun ama mesela ben sağ klikteki 7-Zip'in menüsünü kullanıyordum. O eklendi mesela. Sürekli daha fazla deyip refresh yapan biri için de bir süre sonra eklenir aynı şekilde demek istedim :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok