Artık bazı şeylere katlanamamak
0

14 posts in this topic

Yaşım 42 oldu. Artık bazı aptallıklara katlanamaz oldum. Eskiden severek izlediğim bazı tür dizi ve filmler artık çok aptalca geliyor.

Mesela disneye üye oldum, eskiden izlediğim bir seriye daldım sleepy hollow diye, 2. sezondan devam edeyim dedim ama 2 bölüm izledim bıraktım çok aptalca ve çocukça geldi, sonra obi van kenobiyi, izleyeyim dedim 2. bölümün ortalarında o kadar aptalca şeyler olduki vakit kaybı olduğunu hissettim bıraktım.

Aynı şekilde filmlerdede çoğu birbirinden aptalca geliyor sadece mubideki bazı filmler hoşuma gidiyor artık.

Bana şöyle ciddi ama sıkıcı olmayan diziler önerin lütfen, mesela the wire izledim 2 sezon evet çok iyi ama ondada sıkıldım çünkü aksiyon çok az ve karakterleri sevemedim.

Şöyle true dedective yada sopranos seviyesinde diziler var mı önerebileceğiniz? Bunu nasıl kaçırdın mutlaka izlemelisin denecek seviyede diziler?

TatanQa and rammstein like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bende de benzer bir sıkıntı var. 2,5 dakikayı geçtimi bir video dayanamıyorum kapıyorum. Eskiden oyunda oynardım artık sıkılıyorum.

Sebeplerini araştırdım sosyal medya bu konuya dikkat edin. 
Bir diğeri CRT monitörlerin yerine gelen ekranlar inanmayacaksınız ama ciddiyim.
Diğeri ise yabancı dilde sürekli akış izleme onu zihinde tercüme edip yorumlama.
Konstantrasyon yoğunluğu, gereksiz şeylere çok fazla odaklanma.

Çözüm: Yüzyüze iletişim, günlük ekran olayını azaltma.

TatanQa likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eskileri tekrar izleyince oluyor böyle şeyler ama maalesef bu aptalca gelme sıkıntısı yeni dizilerde de var. Yaşla ne kadar alakası var bilmiyorum ama ben senaristlerin iyice işi tembelliğe vurmaya başladıklarını düşünmeye başladım. Bazen bile bile çok ciddi aptallıklar çıkıyor hikayelerde. Ben senaristim diyen adamın böyle birşeye göz yummaması lazım. Yapımcılar da aynı kafada ki onay veriyorlar o senaryolara. Belki de hem senaristler hem de izleyici kitlenin nesil farkındandır kim bilir. Kuşak farklılıkları böyle şeylere yol açıyor olabilir. Yine de tahammül edilemez şeyler çokça çıkmaya başladı dizi ve filmlerde.

TatanQa and Altan Yoklar like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gayet güzel gelen şeylerde var, bu yüzden meselenin izlediklerimde olduğunu düşünüyorum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, Squall said:

Gayet güzel gelen şeylerde var, bu yüzden meselenin izlediklerimde olduğunu düşünüyorum.

Doğru, iyileri de unutmamak lazım. Cidden çok başarılı çalışmalar da var neyseki.

Birileri yaptıkları işi baştan savma yapıyor ve bu olay da gitgide artıyor. Kalitesizlik liyakat problemiyle birlikte ortaya çıkıyor işte. Sözüm meclisten(ülke) içeri:mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Squall  yanlız değilsin :8  , yaş 43..

TV ye zaten bazı programları dışında bakmıyorum.. Bir kış sezon dizisi Yargı hoşuma gidiyor , bir de arada Güldür Güldür gibi programlara bakıyorum... Eskiden Netflix dizileri amanın diye aranırken , şimdi saçma ve zaman kaybı geliyor. Disney+ baldız aile üyeliği almış sağolsun bizle de paylaştı , açtım iyi güzel de zaman ayırmaya bile üşeniyorum..  

Oyunlar için 6600XT kart aldım , bir sürü oyun oynanır , onlardan da sıkılıyorum bir süre sonra.. BF5 ile 1 saat takılıyorum o kadar.

Bisiklete sardım tek sevdiğim hobim bu , geliştirmeye odaklandım , hoş yarış koşmayacağız ama yavaştan gelişim göstermek , dahası bazı hedefler koymak önemli , bunun yanına yt kanalı uğraşım var video işlerini sevdiğimden.. Geri kalan aile-iş-çocuk vs. sorumluluklar..

Covid19 mudur , gizli depresyon mudur bu hal ve vaziyetten ötürü bilemedim , genel bir bıkkınlık mevzu bahis evet. Paran çoksa hayat öyle de güzel böyle de güzel. Canın sıkıldı git haftasonu istediğin yerde tatilini yap gel. 

Neyse böyle işte .. 

 

 

Edited by TatanQa
MilesTeg, RFID and snc-tr like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Olur öyle

Ülkenin mevcut ekonomik durumu, zor çalışma şartları, artan stress, depresyon, ilerleyen yaş ile birlikte ortaya çıkan fiziksel rahatsızlıklar, çevrenizde her geçen gün artan ölüm haberleri, hedeflediğiniz noktaya ulaşamayacağınız gerçeği ile yüzleşme, geçmişten günümüze elde ettiğiniz görsel ve işitsel uyaran zenginliği her geçen gün "niche"leşen damak tadı nedeni ile zamanında severek yaptığınız aktiviteler eski tadını vermeyebilir.

Tarz değiştirin.
Sevdiğiniz diziler filmler bırakın anılarınızda yaşasın. Daha önce izlemediğiniz türde diziler filmler seyredin. Misal daha önce izlemediyseniz Anime'lere göz atın. Avrupa sinemasına, Uzak doğu filmlerine göz atın.

Eskiden aksiyon oyunlarından keyif alıyorsanız, biraz da city building, tower defence, gibi daha önce denemediğiniz türlere göz atın. Genelde single oynuyorsanız co-op oyunlara göz atın.

Başka hobiler edinin.
Sizi heyecanlandıracak, boş vakitlerinizde kafanızı kurcalayacak yeni şeyler deneyin.

Düzenli spor yapmıyorsanız, spor yapın.

Bu reçeteyi deneyin, 3 haftaya hiç bişi kalmaz :D

TatanQa and snc-tr like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
0

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.