Steam'de TL ile Alışveriş Devri Kapanıyor
0

Bu konuda 103 mesaj var

Just now, jackjoker said:

İşin kötüsü ocaktan sonra dolarda ki fren bırakılacak diye söylenti var. Şuan 28 de tutuyorlar. Bıraktıklarında ne olur artık hayal edemiyorum. Ekonomistler 40 civarına 2024 de dayanacak tahminleri var. 

seçimden önce 17 tl iken de aynısını söylüyorlardı, bıraktıkları anda 25 üstüne fırladı. doğrudur yani fren bırakılınca sıçacağı.

benim anlamadığım ülkenin durumu ne kadar kötü ki her bırakıldığında %40 devalüasyon yiyoruz. bu nasıl bir rezalettir.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Definitive said:

Nas Ekonomisti ile o kadar oluyor idare edin.

Evet mesela güzel bir NAS alıp, bundan sonra paramız yetmediği için alamayıp torrendden indireceğimiz oyun kütüphanesini saklamak için kullanabiliriz. 🤡

Peregrine tarafından düzenlendi
edit: double "mesela" olmuş, düzelttim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 dakika önce, Peregrine said:

Evet mesela güzel bir NAS alıp, bundan sonra paramız yetmediği için alamayıp torrendden indireceğimiz oyun kütüphanesini saklamak için kullanabiliriz. 🤡

34 tb hazır bende :8

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 minutes ago, Peregrine said:

Mantıklı. 2 x 4 TB NAS'ı büyütmek lazım galiba. :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, MilesTeg said:

İllegal platformlardan oyun indirmek günahsa şu durumda indirenlerin günahları hükümete mi yazılacak? Bir alim açıklasın lütfen bunu. Halk merakla cevabı bekliyor:icon_think:

94b46955a24980e12f3d38d6e1561720.jpg

ekonomik sömürge olduğumuz için zaten vergilerimizin %60'ı ile dış borcun faizini ödüyoruz. o yüzden nerden ne kurtarsak kardır gözüyle bakıyorum ben.

şimdi NAS'a göre biliyorsun, o ödenen faiz de günah. faiz haram diye Türk'lere faiz almadan borç para verelim diyen bir gavur ya da arap din kardeşimizi gördük mü ? görmedik.

şimdi steam'den almayıp, torrentleech'den indirsek ne oluyor, dilan polat ablanın dediği gibi: "ülkesine döviz sokan insanlarız biz" yani ülkenin dış borç açığının kapanmasına katkıda bulunuyoruz biz.

sevdiğim ve sonuna kadar bitirdiğim oyunların hepsini de indirimlerden almıştır. en kötü 5-6 seneye alırız %95 indirim olduğunda hepsini...

şimdi biliyorsunuz zaman ve mekan göreceli kavramlardır. bazen bir hizmetin bedelini önden öderiz, bazen de tüketim fiili gerçekleştikten sonra öderiz.  biz biraz daha geç ödemeyi tercih ediyoruz sadece yoksa ortada illegal bir durum yok.

neyse... şimdilik daha ne kadar kıvırıp, daha fazla nasıl kılıf uydurulur bilmiyorum. :lol:

MilesTeg and SkyWarrior beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben eskiden dahada garip bir hareket yapardım mesela oyun çıkardı öyle ties gibi sabır nerde pahalı ama hemen oynamak isterdim ama oyun yeni çıkmış pahali.. Bende se versiyonunu oynar bitirirdim sonra oyun steamde indirime girince satın alırdım.. 

Squall tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ne zamandir Call of Duty 2 mantikli bir fiyata insin diye bekledim... Manikli dedigim de 50 TL civarlari... Simdi email gelmis, indirim var diye; $14,99 ... 20 yillik oyun 450TL :D ... Neyse bakalim belki geympese gelir seneye... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Counter hala beleş. :zuh:

Son çıkan MW oyunlarının hala SE versiyonları yok mesela, Campaign oynayamıyoz. :( 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 dakika önce, Erwin said:

Counter hala beleş. :zuh:

Son çıkan MW oyunlarının hala SE versiyonları yok mesela, Campaign oynayamıyoz. :( 

psn geçen beleş vermişti birinin campaign ini oynamıştım birşey kaybetmiyorsun merak etme :D Hatta biraz online da oynadım onuda beğenmedim..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Call of Duty iyidi de kötü oldu, son oyunda saçma sapan şeyler çıktı multi için, garip garip kostümler vb.

Son oyunun campaign hele baştan son oyuna eklenti olarak tasarlanmış diyenler var.

70 USD bir ABD’li için de ciddi bir rakamdır bir oyuna ödemek için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
51 minutes ago, T800 said:

Call of Duty iyidi de kötü oldu, son oyunda saçma sapan şeyler çıktı multi için, garip garip kostümler vb.

Son oyunun campaign hele baştan son oyuna eklenti olarak tasarlanmış diyenler var.

abi senin de bilmediğin oynamadığın oyun yok yahu bu kadar zamanı nereden buluyorsun anlamıyorum :D kendine zaman makinesi falan mı icat ettin kendini zaman kapsülü içine alıp oynuyosun ama dışarıda zaman geçmiyor falan :mrgreen:

T800 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

EA Play 1 yıllık üyelik PS Store'da hala 250 TL; aylık 20 TL'ye geliyor. 5 yıllık PS Plus Extra aboneliğin yanına 3-4 yıllık da EA Play alayım diyorum. 1 oyun parasına, 3 yıl boyunca kütüphaneye eklenecek oyunları hesaba katarsak bedavaya gelecek. Misal en son Dead Space eklendi kütüphaneye ki oyunun satış fiyatı 700 TL.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Najaz said:

EA Play 1 yıllık üyelik PS Store'da hala 250 TL; aylık 20 TL'ye geliyor. 5 yıllık PS Plus Extra aboneliğin yanına 3-4 yıllık da EA Play alayım diyorum. 1 oyun parasına, 3 yıl boyunca kütüphaneye eklenecek oyunları hesaba katarsak bedavaya gelecek. Misal en son Dead Space eklendi kütüphaneye ki oyunun satış fiyatı 700 TL.

keşke PC'de de o fiyat olsaymış :S

250 lira gerçekten para değil, alayım bari PS5 salonda yata yata çürüdü, oynamak için bir bahane olur.

Ben farkında değildim onun fiyatının öyle uygun olduğunun, sağol Altuğ.

stack yapılıyor mu acaba 2-3 senelik alsak mı...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 dakika önce, stardust said:

stack yapılıyor mu acaba 2-3 senelik alsak mı..

Yapılıyor muhtemelen. PS Plus aboneliğini o şekilde üstüne ekleye ekleye almıştık. Sony ödeme sistemi üzerinden alıyoruz, aynı sistemin bundan da geçerli olmasını lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok