Hangi oyunu oynuyorsunuz?
3 3

Bu konuda 1.228 mesaj var

On 03.09.2023 at 09:15, Squall said:

PS5 de heri pötürü oynayıp bitirdim 50 saat kadar oynadım çok sevdim hastalık derecesinde ayrıntılara sahip bir oyundu.

Starfield açılana kadar bramble the mountain kinge başlayayım dedim oda az önce bitti bir oturuşta bitirilecek sanat eseri gibi bir oyundu oda.

Şimdi birkaç gün amnesia the bunkera bakacağım starfield açılana kadar oda biter sanırım..

Ben de oynamak istiyorum herri potırı , 630 liraymış. 
Beklesin biraz demlensin.
ek:

Bramble: The Mountain King
PSstore'da 299 lira.
Steam'de 280 lira.
Hmm takibe alındı.

e34vqfd.jpg

Death's Door oynuyorum , psplus ücretsiz. 
Miyazaki esintili.

Güncelleme: 14 Eylül
Çok severek oynuyorum,iyice sardı , espriler ince zeka pırıltılı , grafik-estetik çok iyi , aksiyonda kolaya kaçılmamış ayrı ayrı emek harcanmış ,oyun basit tam benlik.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

y52Fi1.jpeg

ZwO7Yx.jpg

gihvr6d.jpg
.
SUPERLIMINAL
Steam 5.24 dolares.
Epic 33 lira.
Psstore 349 lira??? (Psplus bedava)
.
Oyunun daha çok başındayım.
Değişik bir portal kopyası olarak başladı.
20 dakika o şekilde gitti sonra acayip şeyler olmaya başladı.
Bir göz atın.

ek: Ekşisozluk'te çok beğenilmiş.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi
Squall and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Superliminal'den sonra Valiant Hearts:The Great War da bitti.
.
f5bc96136655c519d6aa54278226c2a3aa6e6bfd
.
Savaşın ne b.k olduğunu anlatan mutlu bitmeyen ama çocuk oyunu tadında oynanışı olan ,basit ama etkili bir oyun.
Karikatürize çizimleriyle göz dolduruyor.
1. Dünya Savaşı hakkında da hafif bilgi vb. var.
Steam 2.99 usd
Ubisoft store 176 tl
Epic 179 tl
Psstore 81 lira (psplus ücretsiz)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Borderlands 3 (İşlemci üzerinde gelen AMD Radeon™ 780M bile gtx 960m'den iyi performans verdi ya la, gtx 960m'de tüm detaylar low'da çözünürlüğü 1080p'nin %75'ine düşürmeden 60 fps vermiyordu, 780M ile medium/low karışımı ayarlarda TAA ile 1080p de 60 fps veriyor, RTX 4070 zaten "Badass" preset'inde 144 fps veriyor, vsync açık olduğundan üstünü denemedim)

Hogwarts Legacy (bunda ray tarcing açınca bazı mekanlarda frame düşerek oynanmaz hale gelip sonradan yine random olarak toparlıyor, böyle oynanmaz ama, RT kapalı oynuyorum)

Red Dead Redemption 2 (gtx 960m'den rtx 4070 laptop'a geçince daha önce mok gibi çalışıp oynayamadığım için şimdi yeniden kurdum, şimdi yağ gibi akıyor)

Bunlardan hevesimi alınca bir de Alan Wake 2 deneyeceğim bakalım, performans sonuçlarını paylaşırım. :)

Edit: Ha bu arada Hogwarts Legacy'de bug varmış, RT açıkken bazı mekanlarda memory leak oluyormuş, yamayla düzeltmişler ama benim oynadığım SE versiyona daha güncellemesi çıkmamış :))

Peregrine tarafından düzenlendi
Typo ve "Edit" eklemesi
Najaz and Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Peregrine said:

Borderlands 3 (İşlemci üzerinde gelen AMD Radeon™ 780M bile gtx 960m'den iyi performans verdi ya la, gtx 960m'de tüm detaylar low'da çözünürlüğü 1080p'nin %75'ine düşürmeden 60 fps vermiyordu, 780M ile mendium/low karışımı ayarlarda TAA ile 1080p de 60 fps veriyor, RTX 4070 zaten "Badass" preset'inde 144hz veriyor, vsync açık olduğundan üstünü denemedim)

Hogwarts Legacy (bunda ray tarcing açınca bazı mekanlarda frame düşerek oynanmaz hale gelip sonradan yine random olarak toparlıyor, böyle oynanmaz ama, RT kapalı oynuyorum)

Red Dead Redemption 2 (gtx 960m'den rtx 4070 laptop'a geçince daha önce mok gibi çalışıp oynayamadığım için şimdi yeniden kurdum, şimdi yağ gibi akıyor)

Bunlardan hevesimi alınca bir de Alan Wake 2 deneyeceğim bakalım, performans sonuçlarını paylaşırım. :)

Hogwarts kadar kasan oyun yok şu anda.. :)

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
40 minutes ago, Squall said:

Hogwarts kadar kasan oyun yok şu anda.. :)

Hocam Hogwarts sizde de mi aynı? Sizin sistemdeki durumunu, deneyiminizi biraz anlatır mısınız?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, Peregrine said:

Hocam Hogwarts sizde de mi aynı? Sizin sistemdeki durumunu, deneyiminizi biraz anlatır mısınız?

Şöyleki bende senin gibi  şu anda yeni ekran kartını test ediyorum deli gibi ve tabii ondan öncede almadan tonlarca video izledim benchmarkları ezberledim xD 

Genelde aynı oyunları kullanıyorlar ve dikkat ettiğim kadarıyla hogwarts kadar zorlayan bir oyun yok sistemleri öyleki cyberpunk falan bile daha az zorluyor. Neden bilmiyorum sanırım oyundaki bir optimizasyon eksikliğindendir.

Ben hogwartsı bayağı bir oynayıp bitirdim çok güzel oyun bence ama ps5 de oynadığım için kendim bilmiyorum tabii pcde durum nasıl.

Ben birde bilinmeyen sularda geziyorum son 2 nvidia karttan sonra amd ye dönünce sudan çıkmış balık gibi. İlk olarak format atıp win10 a döndüm ve ilk iş vr ı test ettim. Yükledim half life alyx i.

Taktım quest 2 falan neyse işte birde amd nin vr konusundan kötü şöhretide varya neyse taktım açtım birde ne göreyim stuttering ve tearing ekranda bazen sanki görüntü su yüzeyindeymiş gibi bulanıyor falan (sanırım double visionb diyorlar bu olaya hepsini öğrendik dün xD ) aha dedim şimdi sıçtık.. O an bu arada bir kere daha amazondan aldığıma şükrettim xD. Kendime dedimki korkma arkanda amazon baba var. Ekran kartına bakıyorum yorumlar okuyorum bir sürü kişi yazmış bunları aynı semptomlar falan redditte ama dikkat ettim bir sürü kişide sorun olmadığını yazmış millet ikiye bölünmüş neyse bütün bunlar hepside virtual desktop denen bir kablosuz aracı programda oluyor bu arada çünkü ilk onu yükledim. Dedim birde resmi uygulamayı yükleyeyim 1 saat onu yükledim boşuna bilmeden..

Bu arada redditte okuduğum yorumlardan birinde interpolasyon kelimesini gördüm ve lambalar o zaman yandı.. Çünkü bu bahsettiğim görüntü bozulmaları aynı güçlü interpolasyonda olan şeylere benziyordu. Sonra virtual desktopun ayarlara baktım aptal programın ayarlardan spacewarp ayarı açık onu kapatınca düzeldi yırttık.. 

Bugün birkaç oyun yükleyip bakacağım. Hogwarts gibi kötü şöhretli zorlayan bazı oyunlar var. Last of us remake ve dead space remake i yükleyeceğim falan akşam yazarım. Alan wake de sanırım çok zorluyor ama onu ps5 de oynuyorum şu anda yarısındayım baştan başlayamam. CPU bottleneck olayım var benim birde işlemcim düşük o sıkıntı çıkartırsa birde battı balık yan gider deyip işlemci alacağım artık.

Deneyimlerini yazarmısından destek alıp içimi döktüm kusura bakma :D 

Squall tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Squall said:

Şöyleki bende senin gibi  şu anda yeni ekran kartını test ediyorum deli gibi ve tabii ondan öncede almadan tonlarca video izledim benchmarkları ezberledim xD 

Genelde aynı oyunları kullanıyorlar ve dikkat ettiğim kadarıyla hogwarts kadar zorlayan bir oyun yok sistemleri öyleki cyberpunk falan bile daha az zorluyor. Neden bilmiyorum sanırım oyundaki bir optimizasyon eksikliğindendir.

Ben hogwartsı bayağı bir oynayıp bitirdim çok güzel oyun bence ama ps5 de oynadığım için kendim bilmiyorum tabii pcde durum nasıl.

Ben birde bilinmeyen sularda geziyorum son 2 nvidia karttan sonra amd ye dönünce sudan çıkmış balık gibi. İlk olarak format atıp win10 a döndüm ve ilk iş vr ı test ettim. Yükledim half life alyx i.

Taktım quest 2 falan neyse işte birde amd nin vr konusundan kötü şöhretide varya neyse taktım açtım birde ne göreyim stuttering ve tearing ekranda bazen sanki görüntü su yüzeyindeymiş gibi bulanıyor falan (sanırım double visionb diyorlar bu olaya hepsini öğrendik dün xD ) aha dedim şimdi sıçtık.. O an bu arada bir kere daha amazondan aldığıma şükrettim xD. Kendime dedimki korkma arkanda amazon baba var. Ekran kartına bakıyorum yorumlar okuyorum bir sürü kişi yazmış bunları aynı semptomlar falan redditte ama dikkat ettim bir sürü kişide sorun olmadığını yazmış millet ikiye bölünmüş neyse bütün bunlar hepside virtual desktop denen bir kablosuz aracı programda oluyor bu arada çünkü ilk onu yükledim. Dedim birde resmi uygulamayı yükleyeyim 1 saat onu yükledim boşuna bilmeden..

Bu arada redditte okuduğum yorumlardan birinde interpolasyon kelimesini gördüm ve lambalar o zaman yandı.. Çünkü bu bahsettiğim görüntü bozulmaları aynı güçlü interpolasyonda olan şeylere benziyordu. Sonra virtual desktopun ayarlara baktım aptal programın ayarlardan spacewarp ayarı açık onu kapatınca düzeldi yırttık.. 

Bugün birkaç oyun yükleyip bakacağım. Hogwarts gibi kötü şöhretli zorlayan bazı oyunlar var. Last of us remake ve dead space remake i yükleyeceğim falan akşam yazarım. Alan wake de sanırım çok zorluyor ama onu ps5 de oynuyorum şu anda yarısındayım baştan başlayamam. CPU bottleneck olayım var benim birde işlemcim düşük o sıkıntı çıkartırsa birde battı balık yan gider deyip işlemci alacağım artık.

Deneyimlerini yazarmısından destek alıp içimi döktüm kusura bakma :D 

Yok gayet isabetli olmuş, detay severim. Benim Hogwarts 'daki tecrübem şu, ultra ve ray tracing high da açtım, baştan itibaren şapka töreni kapısına kadar tökezlemeden akıcı bir şekilde çalıştı, ama şapka töreni cutscene girince (oyun motoruyla, FMV değil yani) oyunda deli gibi Frame düşmesi ve atlamalarla tamamlandı. Odamızda başladık oyuna, ben Ravenclaw seçildim, bizim boyun otağına girince yine akıyor ama karşı salona geçince yine stutter'lar frame atlamaları başlıyor sonra yine aynı mekanda birden bire geçiyor. Araştırdım, son patch'lerin changelog'larından baktım, oyunda VRAM memory leak problemi varmış, son yamayla düzeltilmiş ama SE versiyon için o yama yok. Oyunda RT kapatıp diğer ayarları high ayarlarsanız ve grafik ayarları değişimi sonrası oyunu kapatıp yeniden başlatırsanız bu stutter artık çok seyrek oluyor ve hissedilmesi zorlaşıyor. Rivatuner statics server kurup FPS sayacı açtım, FPS rakamları da benim oyun tecrübesinden çıkardığım sonucu destekliyor. Yine DLSS quality açarsanız daha da akıcı oluyor ama frame generation açınca yine stutter'a neden olabiliyor. Ama bu durum sürekli random gerçekleşiyor, sürekli consistent bir şekilde tekrarlanabilir bir stutter değil, başlayınca oyunu kapatıp açıncaya kadar geçmeyebiliyor ya da 15-20 sn içinde kendiliğinde düzelip tekrarlamayabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, Najaz said:

cs.rin.ru'ya baktın mı? Oyun için gelen yamalarla ilgili SE güncellemeleri oluyor.

Rusça Counterstrike forumu gibi duruyor, üye olmakla vakit kaybetmedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aliens: Dark Descent ve Terminator: Resistance

İkisi de SE.

Terminator baya güzel, özellikle benim gibi serinin hastasıysanız future war atmosferini güzel veriyor. Terminatorler, özellikle T-800'ler korkutucu. 

Aliens ise bence gayet başarılı olmuş, o gerilimi veriyor böyle bir oyun olmasına rağmen.

RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

The Last Guardian'i bitirdim... Gamespot 9 vermis ama bilemedim, ben ICO ve SotC seviyesinde bir tat alamadim... Bilmiyorum belki evde hayvan besleyen birisi olsam daha fazla mi severdim, bilemedim...

Oyunun oynanisi biraz sikko geldi, normalde Trico'ya bir komut verdigimde hemen yapmasini bekliyorum ama ama genelde o sekilde olmuyor o da oyun suresini gereksiz uzatiyor gibi geldi bana... Belki de adamlar hayvanlarin davranis tarzi uzerinden gidip isi biraz daha cetrefilli hale getirmislerdir, hicbir fikrim yok... Bazen ilerlemek icin sadece beklemeniz gerekiyor, o da ilginc ve sabir zorlayan bir durum... Mesela Trico'nun ustune tirmanip durunca bir sure sonra hayvan gitmesi gerektigi yere gidiyor ama komut verirseniz isi uzatiyorsunuz veya hic ilerleyemiyorsunuz...Degisik yani, kisa olmasa muhtemelen sabretmezdim... 

Hayvanin tipi de terso oldugundan :D , 7.5/10 veriyorum... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, JardeL said:

The Last Guardian'i bitirdim... Gamespot 9 vermis ama bilemedim, ben ICO ve SotC seviyesinde bir tat alamadim... Bilmiyorum belki evde hayvan besleyen birisi olsam daha fazla mi severdim, bilemedim...

Oyunun oynanisi biraz sikko geldi, normalde Trico'ya bir komut verdigimde hemen yapmasini bekliyorum ama ama genelde o sekilde olmuyor o da oyun suresini gereksiz uzatiyor gibi geldi bana... Belki de adamlar hayvanlarin davranis tarzi uzerinden gidip isi biraz daha cetrefilli hale getirmislerdir, hicbir fikrim yok... Bazen ilerlemek icin sadece beklemeniz gerekiyor, o da ilginc ve sabir zorlayan bir durum... Mesela Trico'nun ustune tirmanip durunca bir sure sonra hayvan gitmesi gerektigi yere gidiyor ama komut verirseniz isi uzatiyorsunuz veya hic ilerleyemiyorsunuz...Degisik yani, kisa olmasa muhtemelen sabretmezdim... 

Hayvanin tipi de terso oldugundan :D , 7.5/10 veriyorum... 

Oyun çok iyi olmakla beraber zaten kontrolleri efsane deli edici bir oyundur. Ama buda ilginç bir şekilde bence oyuna katkıda bulunuyor. Gerçektede bir hayvana komut verdiğinizde yapar yapmaz sonuçta oyundada öyle xD 

en az 8.5 bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen hafta witcher3'ü ikinci defa bitirmiştim. Bu oyunu her bitirdiğimde boşluğa düşüyorum. Dizisini de beğenen azınlıktan biriyim. Kitaplarını henüz okumadım.

Şu an Dead Space Remake oynuyorum. Grafik açısından çok az bir ilerleme olmuş. Remake değil de remastered olmuş bu daha çok. Oynanış aynı işte güzel. Ancak Callisto Protocol çok daha iyi yerlere gelebilirmiş. Callisto'yu önceden oynayıp beğenmemiştim. Şimdi bakıyorum ki baya potansiyeli varmış ama boşa harcamışlar. En büyük handikapı ciddi performans ve takılma problemiydi. Oyun mekaniğinde de çok ciddi hatalar vardı ancak performansı o kadar kötüydü ki sorun performanstan mı oyun mekaniğinden mi zor anlaşılıyordu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 dakika önce, achfighter said:

Geçen hafta witcher3'ü ikinci defa bitirmiştim. Bu oyunu her bitirdiğimde boşluğa düşüyorum. Dizisini de beğenen azınlıktan biriyim. Kitaplarını henüz okumadım.

Şu an Dead Space Remake oynuyorum. Grafik açısından çok az bir ilerleme olmuş. Remake değil de remastered olmuş bu daha çok. Oynanış aynı işte güzel. Ancak Callisto Protocol çok daha iyi yerlere gelebilirmiş. Callisto'yu önceden oynayıp beğenmemiştim. Şimdi bakıyorum ki baya potansiyeli varmış ama boşa harcamışlar. En büyük handikapı ciddi performans ve takılma problemiydi. Oyun mekaniğinde de çok ciddi hatalar vardı ancak performansı o kadar kötüydü ki sorun performanstan mı oyun mekaniğinden mi zor anlaşılıyordu.

Ben callistoyu ps5 de oynadım bence harika oyundu.

Tek sıkıntısı bossların bazı zayıf yönlerini bildiğinde 5 saniyede öldürebiliyordun :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok