Hangi oyunu oynuyorsunuz?
3 3

Bu konuda 1.229 mesaj var

Yakın zamanda konsolda just cause oyununu bitirdim. Şimdi wolfenstein new order oyununu aldım, baya bir keyifli geldi, şu ara onu oynuyorum. tabi bu arada fifa 16 ya da hala devam ediyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS3'te $4 mi 5$ mi o fiyatlarda gorunce Watch Dogs, Sleeping Dogs ve Far Cry 3 aldim... Aslinda oynadigim oyunlarin yan gorevlerini filan yaparim da 3 oyun aldigimdan oynadigimi sebepsiz yere "hemen bitirmeliyim" moduna girdim, ilk kurbanim Watch Dogs oldu... Hic yan gorev yapmadim neredeyse... Konsept olarak guzel ama daha da derinlestirilebilir... Sadece campaign ile ugrastigim icin cok elestirel bakamiyorum ama eglenceli oyun, oynanir... 

Simdi Far Cry 3'e basladim, o da Ubisoft Montreal oyunu oldugu icin oynanis ayni, sadece skin degismis gibi hissettim... Baslangic iyi ama...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anno 2205'i gelen kötü incelemeler ve yorumlara bakarak geciktirmiştim. Dün bitirdim oyunu aslında eski anno'cuların yine hoşuna gider. 

Ticaret rotası ve gemi olayını çok basite indirgemişler, savaşlar tamamen ayrı haritalarda oluyor ama olsun, oyunun temel dinamikleri aynı ve hala tam bir zaman sifonu.

2 saat kesintisiz oynadıktan sonra oyun uyarı veriyor, her seferinde içimden "nasıl 2 saat geçti yine" diyorum.

ResetButton beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anno 'cu olarak onu denemem lazım , feci zaman yiyen bir oyun. Anno 1404 'ü oynarken , bir tatile denk getirmiştim. Sabah kahvaltıyı bilgisayarın başında edip , aralıksız bütün gün oynadığım olmuştu. 

Strateji düzeyi iyidir oyunun, zamanın bir kısmı micromanagement taki tek düze işlere gidiyordu. 

Oyuna biraz ayar çekilebilrdi.  Belki Anno 2205 'te bunların bir kısmı düzeltilmiştir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Deus Ex GOTY i bitirdim yıllar sonra da olsa. Millet şimdi düşünür öğğğ böğğğ oynanır mı valla oyundan ne beklediğinize bağlı. Bu arada oyun cidden güzeldi. Hele HR ve MD nin prequel olarak bağlantıları muhteşem hiç bir detay atlanmamış resmen. 

Deus Ex Invisible War a başladım. Hikayeyi tamamlayabileceğim sonunda :D

Bir sonraki Deus Ex gelmeden bunlar bitecek. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@SkyWarrior

Sana bir iş bulamazsak bütün oyunları bitireceksin bu gidişle.. Yok mu bir gelişme?

Konuya dönecek olursak : Overwatch'un sezonu biterken biraz daha oynayayım dedikçe diğer oyunları unutuyorum. Remember Me'yi bitirmek istiyorum ama zaman bulamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Overwatch'u becerebiliyorsan sana benim hesabı vereyim. Girip benim competitive puanımı yükselt. Ufak bir ödeme yaparım. İşsiz Türk'e Çin'li oyuncu muamelesi gibi oldu. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu aralar yoğun Overwatch oynuyorum. Forum ahalisinden bir çok kişi zaten biliyor. Gerçi bir şekilde forumdakilerle oynayınca nedense kaybediyorum ve sonra tekrar rating'i yükseltmek için solo kasıyorum. Bazen forumdakilerin bana sabotaj yaptığını düşünüyorum, özellikle @@Hungarde ve @@stardust 'ın :)

Civilization 6 almıştım ama adam akılı oynayamadım. İş miş olunca bir de sporu elden bırakmama tribine girince geriye çok az zaman kalıyor.

Witcher serisine başlamıştım ama ilk oyunun 3. chapter da kaldım, zaman bulamadım, hikayeden de koptum.

Sanırım ben de doktorayı bitirip işsiz kalınca deli gibi oyun oynayacağım, anca o zaman...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ObiWan

Witcher gibi oyunları bir solukta aralıksız oynamak lazım. Ben Witcher'a kaç kere başladım bilmiyorum ama ara verince hikayeyi unutuyorum, kopuyorum. Sonra hadi baştan başlayayım bari diyince de keyfi kalmıyor haliyle. O yüzden daha ilk oyunu bile bitirmedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ObiWan

Witcher gibi oyunları bir solukta aralıksız oynamak lazım. Ben Witcher'a kaç kere başladım bilmiyorum ama ara verince hikayeyi unutuyorum, kopuyorum. Sonra hadi baştan başlayayım bari diyince de keyfi kalmıyor haliyle. O yüzden daha ilk oyunu bile bitirmedim.

Evet, genel olarak RPG'lerde öyle bir etki var bende artık. Başladın mı bitireceksin. En son Mass Effect'leri öyle yapmıştım ve çok keyif almıştım. Bir de KOTOR'lar tabi. 

Sonrasında öyle bir zamanım olmadı. Bayrama falan denk getirmek lazım sanırım, veya oyun oynamak için izin almak lazım :D

Witcher 1'deki sorun sadece hikaye vs. değil, grafiklerde bu saatten sonra biraz zorluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet, genel olarak RPG'lerde öyle bir etki var bende artık. Başladın mı bitireceksin. En son Mass Effect'leri öyle yapmıştım ve çok keyif almıştım. Bir de KOTOR'lar tabi. 

Sonrasında öyle bir zamanım olmadı. Bayrama falan denk getirmek lazım sanırım, veya oyun oynamak için izin almak lazım :D

Witcher 1'deki sorun sadece hikaye vs. değil, grafiklerde bu saatten sonra biraz zorluyor.

Izin alsanda yetmez witcher 3 gercekten cok uzun bir oyun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ObiWan

İşten izin alsan bir de hanım ve çocuk faktörü oluyor. Sen izin alınca bir bakıyorsun hooop tatile gidiyorsun. :)

En temizi Overwatch işte.. Girip atacaksın iki el.

Witcher'a başlamam herhalde bu saatten sonra. 3'ü de ilk 2 oyunu almadan oynayasım gelmiyor. O seriyi de pas geçeyim gitsin moduna girdim artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir sürü seri bırakılabilir ama witcher'ı bırakmak gerçekten büyük kayıp olur. Birinci oyunda zaman boldu rahat bitirmiştim. İkinci oyunu 3 senede falan bitirdim. Uzun ara olunca tekrar başla vs. kimbilir kaç kere baştan başladım. Bir solukta bitirecek zamanı bulamıyor insan. Bir de devamlı oynanan multiplayer oyun falan varsa iyice zorlaşıyor. Ama witcher 3 çıkınca dedim kesin bitireciğim ve en ufak ayrıntısına kadar oynayıp iki sonla da bitirdim. Şimdi witcher 3ü tadını çıkara çıkara oynuyorum. 60 saat falan oldu ama Novingrad'a falan daha yeni gideceğim. Köşebucak geziyorum. 2'de yaptığım hatayı bunda yapmayacağım. En azından 3-4 günde bir girip biraz biraz ilerliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Witcher 3 ün 3ü temel toplam 9 farklı sonu var yalnız :)

Edit: Hmm Korhan hocam anlatım hatası yapmış witcher 2 imiş bahsettiği.. :D

Benim de quantum break yarım kaldı devamlı bf1 veya overwatch oynuyorum diye.. işin kötüsü bir de gears of war 4 aldım onunla da ilgilenemiyorum..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GeOW 4'ün 80 GB olması beni benden aldı. Mafia 3'ü download edip ona başladım. Grafikler biraz kalas gibi geldi bana ama oyun keyif veriyorsa muhtemelen onunla devam ederim.

Overwatch, BF1 ve Rainbow Six Siege gibi uzun yaşam döngüsü olan multiplayer oyunlar resmen single player oyunları öldürüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Online oyunlardan Single'a vakit kalmıyor.

Overwatch oynuyorum hadi 1-2 saat Single takılayım diyorum hop yabancı arkadaşlarım BF1'e çağırıyor. :|

Overwatch'de biz obiyle bir ara 2'li gidiyorduk. Gayet güzel oluyordu Rein-Ana falan.

6'lı gruplar için bir süre beraber oynamak lazım çünkü koordine elemanlar geliyor. Eğer puan kasmak istiyorsanız en ideal grup 2-3-4 kişiden oluşan gruplar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Erwin

OW'u 6 kişilik ekiple oynamak için tam disiplinli bir tim haline gelmek lazım. Rein hiçbir durumda kapıyı bırakmasın, Mercy ölmemek için gerekirse kaçsın saklansın, Zarya ve D-VA birlikte ulti kullanmadıkça basmasın gibi her haritada uzun süre harcayarak çalışmak lazım. Aslında oyunun keyfi de o zaman çıkıyor ama beceremiyoruz galiba biz. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@

Ya aslında olay gayet basitte biz gereğinden fazla kahramanca oynuyoruz gibime geliyor. :D

Basit ve iletişimi bol bir şekilde oynasak sorun kalmaz. DPS'lerimiz iyi zaten. Olay biraz tanklarda biraz heallerde bitiyor. :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Genel olarak iletişimimiz...

Narc: "ağbiiiiiiiiii nasıl olur"

Obi: "anasını sikicem ama yaaa"

Erwin: "ağbi adama bakar mısın hiç dps yapamıyor bebelerle oynuyoruz! sikicem"

evet evet, overwatch mutluluk ve huzur demekti...

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Erwin

WoW 'dan tank ve healer tecrübesi olanlar zaten ne yapması gerektiğini biliyordur. Ben de biliyorum ama oyun bazen o kadar hızlı akıyor ki iki DPS aynı anda ölünce insan gaza gelebiliyor. Bir bakıyorsun Lucio 5 kişinin arasında tek başına, bir bakıyorsun Mercy tabanca ile cuv cuv sıkıyor. Halbuki tank ve healer'ın olayı belli. :)

Dün iki oyunu Mercy ile aldım. Tek yapmaya çalıştığım insanları hayatta tutmak, zamanında ulti basmak oldu. DPS'lerin de akıllısına denk gelince adam heal alabileceği noktaya 2 cm geri gelince ölmediğini anlarsa sorun kalmıyor. Yoksa rein ile 5 rakibin arasına girip heal heal diye zırladığında hem kendisi ölüyor hem de healer'ı peşinden götürüyor.

ObiWan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

wow'da ranked arena yapmak huzurun dibini bulmak gibi birşey. ana-bacı'dan ziyade çok daha fantastik noktalara değiniyorsunuz ister istemez. ve evet biz bu oyunları stres atmak, sinirlenmemek, mutlu-huzurlu olmak için oynuyoruz.. :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@War Ensemble

OW Competitive'de sevgi, barış, kardeşlik diyenler aklıma geldi. Herif Hanzo alıyor ölüp duruyor sonra diyor ki ağbi bu oyun iyi vakit geçirelim. Lan defol git quick tarafında ne yaparsan yap diyorsun bana ne ağbii oradakiler oyunu bilmiyor diyor. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok