Hangi oyunu oynuyorsunuz?
3 3

Bu konuda 1.228 mesaj var

Sleeping Dogs

Open-world / sandbox turu bir oyun... Benim ilk hosuma giden tarafi hikayenin uzakdoguda (Hong Kong) gecmesi... Uzakdogu havasini guzel yansitmislar... Hikaye de uzakdogu filmlerinden asina oldugumuz bir konu...

Oynanisa gelirsek GTA kalitesinde degil, sandbox turunde bir oyun icin yapabildikleriniz sinirli... Daha fazla cesitlendirilebilirdi, ne bileyim mesela paraniz var ama pek bir ise yaramiyor... Horoz dovusu, kumar, masaj vs. var ama yetersiz... Guzel yanlarindan birisi combat sistemi; farkli ve cesitli... Dovus salonu sahibi bir elemana yardim ederek cesitli yeni kabiliyetler edinebiliyorsunuz; ornegin kol kirma, bacak kirma vs.... Yalniz uygularken ugrasmaniz lazim biraz ... Ayrica combat sirasinda cevre ile de etkilesim halindesiniz; dusmani yakalayip kafasini cama , havalandirmaya vb. seylere gecirebiliyorsunuz... Yakuza serilerine benzer ama onun kadar "tatmin edici" degil...

Drive and shoot olayi cok zevkli... Oyunda en cok zevk aldigim anlar diyebilirim... Animasyonlar biraz zayif, grafikler de keza... Aslinda sebebi de belli; gelistirme sureci cok sikintili bir oyun... Once Activision ile "True Crime: Hong Kong" adi ile yola cikiyorlar, Activision "GTA seviyesinde degil" diyerek projeyi iptal ediyor ve Square Enix satin aliyor... Oyunun ismini degistirip, guncelleyip piyasaya suruyorlar... Cok "polished" denemez oyun icin... Oyunun gelistiricisi United Front Games'in de adam akilli cikardigi son oyun diyebiliriz zaten, gecenlerde kapiya kilit vurdular zaten... 

Oyun PS4 icin de cikmis, orada nasildir bilemiyorum ben PS3'te oynadim... Genelde Gamespot inceleme puanlarina guvenirim, 8/10 vermisler, ben 7.5/10 diyorum... 

Borderlands 2

Basta sunu soyleyeyim; introdaki muzik super!.. Normalde introyu bir kere izler bir daha bakmazdim, bunda her oyunu acisimda 2-3 defa izledim... Oyunu cok anlatmama gerek yok herkes oynamistir sanirim... Hikayesi, oynanisi vs. gayet kaliteli... Co-op oyun sevenler icin idealmis (4 sene olmus cikali o yuzden mis diyeyim)... Oyunu PS3'te bile hala online oynayanlar var yalniz; Level 72 eleman vardi bir tane... Platinum trophy mi kasiyordu bilmiyorum ama bu oyundaki silah cesitliligi baska hangi oyunda vardir bilemiyorum... Yalniz karakterler (Commando, Assassin vs.) arasinda ya asiri bi guc farki var ya da ben hakkiyla oynayamadim oyunu... Assassin sectim ama bir yerden sonra bir b.ka yaramadi, hatta oyunun sonundaki Warrior'i sittin sene olduremezdim online acmasam... Commando'daki turret acayip is goruyormus bilsem onu alirdim basta...

Sonuc olarak gayet zevkli, ara ara acip oynanabilecek zengin icerige sahip oyun...  9/10

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam oyunları 5 yıl sonra oynayıp güncel karşılaştırma yapmak biraz garip olmuş.. :) 

Sleeping Dogs 2012 için gayet düzgün köşelere sahip bir oyun.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam yazıyı 5 yıl önce yazdığınız bir blogdan falan kopyalamadıysanız 2017 yılında  2012 yapımı bir oyun değerlendirmesi yazdığınızı varsayıyorum :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Guncel karsilastirma (GTAV vs. SD gibi) yok yazimda , ondan bahsediyorum.... Karsilastirma yapmis olsam da oyunlar PS3'te oynanmis olacagi icin yapilabilir bence... 

Guncelden karsilastirmadan kasit "niye 5 sene onceki oyunlari oynuyorsun" ise, PS3'le yollari ayirmadan arsivi temizliyorum... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla oyunun Piece of Shit 3 versiyonu nasıl bilmiyorum ama bende dandik xbok360da oynamıştım (definitive edition remilki çıkmadan ki x360da def edition yok heralde zaten neyse) . O platformda bile son derece yeterli bir oyundu her açıdan.. yani tamam çook fazla bir varition yoktu sand box uygulaması adına ama  aynı yıl çıkmış binary domain, spec ops, prototype 2 ve darksiders 2 (severim ama texture kalitesi göze perde indiren bi oyundur) gibi netekim adından bahsedilmiş oyunlardan çok daha iyiydi..  Hele ki grafik ve animasyon olarak.. 

Yani diyorum ki oyunu 5 yıl sonra oynamanız bence judgementınızı olumsuz etkilemiş... 

2689279-untitled+1401.jpgsleeping-dogs-wallpaper-screens.jpgsleeping_dogs_01.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yahu oyun vasat işte, 7,5 vermiş 10 üzerinden jardel. daha ne desin?  gta çakması dandik bir oyun mantıklı olarak bakınca.  dövüş sisteminide batman den araklayıp oyunu çıkarmışlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

7.5 kaç üzerinden puanlamada vasat anlamadım da verilen puanla falan ilgilenmiyorum yalnızca zamanı için iyi mekanikleri var diyorum..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Borderlands 2

Basta sunu soyleyeyim; introdaki muzik super!.. Normalde introyu bir kere izler bir daha bakmazdim, bunda her oyunu acisimda 2-3 defa izledim... Oyunu cok anlatmama gerek yok herkes oynamistir sanirim... Hikayesi, oynanisi vs. gayet kaliteli... Co-op oyun sevenler icin idealmis (4 sene olmus cikali o yuzden mis diyeyim)... Oyunu PS3'te bile hala online oynayanlar var yalniz; Level 72 eleman vardi bir tane... Platinum trophy mi kasiyordu bilmiyorum ama bu oyundaki silah cesitliligi baska hangi oyunda vardir bilemiyorum... Yalniz karakterler (Commando, Assassin vs.) arasinda ya asiri bi guc farki var ya da ben hakkiyla oynayamadim oyunu... Assassin sectim ama bir yerden sonra bir b.ka yaramadi, hatta oyunun sonundaki Warrior'i sittin sene olduremezdim online acmasam... Commando'daki turret acayip is goruyormus bilsem onu alirdim basta...

Sonuc olarak gayet zevkli, ara ara acip oynanabilecek zengin icerige sahip oyun...  9/10

Borderlands'i en çok bana soracaksınız, en çok bana!!

:D 300 saat oynamışım Borderlands 2'yi, güzel oyundur, tek kişi oynanmaz, yok kıçım yok başım diyen bir türlü organize olmayan "benim işim çıktı ben bu akşam yokum"cu arkadaşlarla da oynanmaz.

Oynayacak varsa ben yine oynarım. Her levelden her türlü karakter mevcuttur. Boya takıntısı olanlar aramasın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Unravel bitince shadow warrior 2 ye basladim, daha once baslamistim ama araya baska oyunlar girmisti bir daha bastan basladim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

The witcher 3 oynuyorum. Pc'de kasmıştım 2 kere. Ps4'te goty sürümü hem türkçe hem de indirimde olunca geçenlerde aldım oynuyorum. 
Bf1 takılıyorum bir de arada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Shadow warrior 2 de bitti. Single play oyun kalmadi hic oynayacak online takilacagim bir sure. Dragon Age Inqusition i pek ozenli bitirmemistim belki bir daha onu oynarim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Squall

Teşekkürler. İkisine de baktım. Inside'ı Steam'de wishlist'ime ekledim, düzgün bir indirim olunca satın alırım. Unravel ise pek ilgimi çekmedi.

Unravelda cok iyi. Origin access de var, 1 ay uye olup cok ucuza hem unraveli hemde diger oyunlari oynayabilirsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Birikmiş oyunları aradan çıkartmaya devam ediyorum. 4 TL'ye aldığım indie point click adventure MechaNika'yı bitirip kaldırdım. Fiyatı ile kıyaslarsak eğlenceli bir oyun olmuş diyebilirim. 3-4 TL aralığında bulununca alınıp bir oturuşta tüketilebilir. Standart fiyatı da 8 TL ama indirimsiz almaya değmez.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hitman Ablsolution almıştım kış indirimden 9TL mi ne DLC dahil , gayet lezizmiş, yanlız normal başladım baydı çok kolay geldi , hard başlıcam tekrar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

zaten o neyin kafası ben çözemedim. mecburen oyun mu oynanır ?

vaktinde oynamayıp, sonra eziyet çekerek oynamak nedir yani  :lol:  eğlenmek için yapmıyor muyuz bu işi...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya mecburen dediğim konudan sapmamak için. Star dedi ya, hikayeyi düzgün anlamak için en azından 2'yi oynayın, diye. Yoksa doğrudan 3'e atlardım. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya öyle olsa 1i de oynamak lazım da.. star 2 halen güncel bi oyun oldugu icin 2 oynanmalı demiştir.. ki oynanmalı da.. valla ben normalde 2 kere bitirmiştim, sonra 3 cıkmadan 1 ay önce bir kere daha bitirdim.. çok iyi oldu çok da güzel iyi oldu..

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok