Hangi oyunu oynuyorsunuz?
3 3

Bu konuda 1.228 mesaj var

@@Narcissus 

Henüz yeni başlamama rağmen, Divinity II: Developer's Cut pek beğendim. Özellikle iki skill nedeniyle oyun benzersiz. Mindreading becerisi oyuna çok şey katıyor. Oyundaki karakterlerin zihnini okuyarak, zayıf ve güçlü yönlerini öğrenip onlara karşı kullanabiliyorsunuz. Ayrıca karakterin sakladığı bir sır varsa, bundan faydalanabiliyorsunuz. Mesela bir yere değerli eşya sakladığını ya da bir hazine gömdüğünü öğrenebiliyorsunuz. Tabii bütün bu zihin okuma olayı xp karşılığında oluyor. Harcanan xp büyüdükçe, ödül de büyüyor. Diğer beceri ise, bir ejderhaya dönüşebilmek. Air combat var yani.  Grafikleri biraz eski olsa da çok sırıtmıyor. Hikayesi ve saydığım bu iki becerinin kullanımı, oyunu oynatıyor.

Divine Divinity ve Beyond Divinity ise, eski olmalarına rağmen HD yaması ile görsel açıdan bir sıkıntı yok. 1080p'de iken detayları seçmek iyice zorlaşıyor. Bir-iki quest itemı bulmakta sıkıntı yaşadım. Herşey ufacık göründüğü için çözünürlüğü 1600x900'e getirmek zorunda kaldım.  İlk oyun gayet akıcı idi. Hikayenin anlatımı, karakterleri ve main/side quest dengesi iyiydi. 

Beyond Divinity ise biraz sorunlu ve sıkıntılı. Kendi karakterimiz dışında bir de Deathknight yönetiyoruz.  İki karakteri aynı anda yönetmek ilginç bir fikir gibi görünse de uygulamada çok başarılı ve zevkli değil. Aynı zamanda oyunda level design sorunları var. Özellikle sonlara doğru bulmacalarla dolu bir zindan var. Kim tasarladıysa epey bir kulağını çınlattım. Voice acting kötü, olmamış.  Bunların dışında 3 oyunda da sınıf sınırlamaları olmadan hybrid bir sınıf yaratabiliyoruz. Ben genelde Battlemage (Mage/Warrior hybrid) tercih ettim.

Bu arada serinin olağanüstü müziklerine değinmeden olmaz. Geçtiğimiz yaz hayatını kaybeden Kirill Pokrovsky'nin yazdığı besteler çok etkileyici.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Far Cry 4 'ü oynamaya başladım ufaktan. 

FC3'ün dağlarda geçeni gibiymiş gerçekten. Ki ben FC3 'de hatta FC 'de denizlerde dolaşmayı severdim. Orjinal bir yanını göremedim henüz. 

Freesync 'in önemini fps oynayınca tekrar hatırladım. Vsync i kapatsan olmuyor, açsan olmuyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ZvAnA

@@Lightning McQueen

Selamlar benimde elime 2001 model bir momo geçti 15 senelik alet bacanak askerden dönüşün almış hiç kullanamadım aleti ya elimdeki F710 ile daha iyi oynuyorum.

Hele drift arabalarını hiç oynayamadım grip arabalarını bir şekilde oynuyorum da. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Far Cry 4 'ü biraz oynayınca keyif vermeye başladım. FC3 'ün üzerine eklenmiş baya birşeyler. Özellikle şu helikopterimsi araçla ava çıkmak çok keyifli. 

Co-op oynayan var mı bunu?

Logitech G13 bu oyunun da keyfini arttıdı. Özellikle araç kullanımının . En büyük sorun bu cihazın standart bir oyun donanımı olmaması . 

Co-op oynayan var mı bunu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SC: Blacklist iyidir, bi kez normal bitirmiştim bi kezde arkadaşla coop bitirdik.

Geçen Thiefte bitti, biraz daha zorlatıp yan görevlerini falanda temizledim. Eski anılarım azda olsa tazelenmiş oldu. Herşey bitince hatta biraz çıktım ulu meydanda milleti delik deşik ederek takıldım zevkine. :)) Oyun boyunca adam öldürmemiştim ama okla headshot atmak falan çok güzelmiş adamın üzerinde kalıyor ok falan efekti güzel yapılmış; geç öğrenilmiş bi tecrübe oldu :P

Starcraft 2: Heart of the swarm oynamaya başladım şimdi senaryoyu bekletiyordum legend of the voidin çıkışına doğru zamanı geldiydi şimdi oynamaya başladım özlediğim lezzet, zergleri pek sevmem aslında da kerriganın hikayesi ve zerglerin varoluşundan itibaren işlenen kurgusuna falanda yer verilmiş o açıdan güzel gidiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SCBL 'nin mutlisi de ilgilinç aslında biraz da ona takılacağım dün bayağı dayak yedim ilk günü ama toparlamaya başlıyorum. Avcı olduğum zaman her türlü alıyorum adamları da hacker olduğum zaman pek bir halt beceremiyorum.  :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Deathknight , Bu thief hangisi ? Son çıkan mı? Onun yorumları kötüydü diye hatırlıyorum. 

SC : Blacklist i almışım zamanında , ben de oynayayım en iyisi bir ara. 

Far Cry 4 iyi baya. ilk çıktığında pek tutmamıştı diye hatırlıyorum ama şans vermek lazım.  Oyun bile oynamıyorum genelde , şu helikopter benzeri araçla dağlar , nehirler arasında dolanıyorum. :)

Starcraft 'ı nerden alayım? Hangi eklentilerle almak lazım?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton

Evet son serisi, belki ilkleri kadar tam sarmayabilir ama bildiğim bizim thief işte. Eksiği yok yeniliği bol, grafikler desen yeni jenerasyon atmosfer desen yine karanlık çağ havasında. Eh biraz düşmanlar seyrek sayılır özellikle ana şehir içinde gezinirken basit kaçabiliyor. Çoğu durumda focus denen olay işi kolaylaştırıyor onun dışında pekte kötü bir yanı yok yani oyunun. Benim için anılarımı azda olsa tazelemiş oldu. Birde ben çok geç oynadığıma üstüne patch vardı belki onların kattığı dlc ve çoğu bug düzeltmede oynun daha önceki kusurlarını gidermiş olabilir. Bir de bi kötülük şehirde ki adamların harita yüklendiğinde tekrar spawn olması sıkıntısı sayılabilcek eksilerden olabilir.

SC: Blacklist iyidir tavsiye olunur, uzun ara en zevkli sc serisi oyunlarındandı bence.

Farcry' a zaten artık ilk çıkan crytekin farcryı gözüyle bakmamak lazım, oyunun dünyası kurgusu epey farklı geçiyor. Ama keyifli oyundu hani bi GTA 5 gibi onda da epey serbest birşeyler yapabiliyorsun.

Starcraft' a gelince battlenetten online alabiliyorsun zaten, kutulu seviyorum diyorsan mağazalarda bulunuyor ama kutu mevzusu kapandı gibi artık yayıntıdan başka bir işe yaramıyor pek. Ki sen oynu kurduğunda bile üstüne yüklü download ediyor muhtemelen son gelen patchlerle falan. Starcraft 2 3 aşamadan oluşuyor, eklentileri dediğimiz aslında oyunun asıl parçaları.

İlk çıkan Starcraft 2: Wings of Liberty ( terran senaryosu )

İkinci Starcraft 2: Heart of the Swarm ( zerg senaryosu )

Final Starcraft 2: Legend of the Void ( protoss senaryosu )

Yani sonuç itibariyle devam niteliğinde olanlarda aslında ana oyun gibiler. Zaten her yeni paketi çıktığında oyunun belli dinamikleri vsde gelişiyor ayrıyetten oyun motoruda gelişiyor. He şu var misal en son hali çıktıktan sonra ilk oynu ilk defa oynuycaksan direk gelişmiş motor arayüzüyle oynuyorsun. :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Starcraft 2: Heart of the swarm oynamaya başladım şimdi senaryoyu bekletiyordum legend of the voidin çıkışına doğru zamanı geldiydi şimdi oynamaya başladım özlediğim lezzet, zergleri pek sevmem aslında da kerriganın hikayesi ve zerglerin varoluşundan itibaren işlenen kurgusuna falanda yer verilmiş o açıdan güzel gidiyor.

Ben de bunu alali 1 seneden fazla oldu sanirim daha dokunmadim, bu aralar oynamayi dusunuyorum.

Normalde hic oyun mod isine girmem ama Xcom2'yi beklerken, sagda solda haberlere bakarken Xcom icin long war diye bir mod buldum onu oynuyorum birkac gundur.

Bu oyun bende hep yarim birakilmis hissi verirdi bu mod tamamlamis oyunu. Ama baya zor olmus ve cok vakit yiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Divinity: Original Sin, Enhanced edition'a dönmüş. Bir hayli gelişme var grafikten oynanışa. Yeni tactician modu ile bir kere daha bitirmeyi düşünüyorum. O arada oyunun ikincisinin betasıda başlarsa tadından yenmez :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm henüz oynamamıştım direk EE sürümüyle bakmak lazım o zaman. :P

Starcraft' ın HOTS' u da brutalde achievementleri tümleyerek aradan çıkarttık. Prologueda yaptık gelsin bakalım Void :icon_dance:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Divinity: Original Sin, Enhanced edition'a dönmüş. Bir hayli gelişme var grafikten oynanışa. Yeni tactician modu ile bir kere daha bitirmeyi düşünüyorum. O arada oyunun ikincisinin betasıda başlarsa tadından yenmez :)

Bu indie oyun olarak değerlendirildiğinde mi güzel, yoksa büyük yapımcılardan çıksaydı yine iyi denir miydi?

Far Cry 4 te feci büyükmüş. Oyna oyna bitmiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yok onu indie kategorisinde degerlendirmemek lazim. Simdi bir de tum dialoglari seslendirmisler EE'de, kendi turundeki herhangi bir oyunla kiyaslanabilir rahatlikla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton Larian Studios artık benim için büyük bir oyun yapımcısıdır :) Adamlar bir defa oyuncuya ne kadar değer verdiklerini gösterdiler. EE olmamış Divinity'de tam bir oyundu ama geliştirmeyi bırakmadılar. 2. oyun için yaptıkları açıklama ile beni benden aldılar zaten. Adamlar diyor ki ikinci oyunu yapmak için yeterli kaynağı birinci oyunun satışlarından elde ettik fakat biz ikinci oyunu da kickstarter ile yapmak istiyoruz. İlk oyunu iyi yapan şey insaların bize olan katkılarıydı, oyunu onlarla şekillendirmemizdi. Bu nedenle ikinci oyunu da sizin katkılarınızla, sizin istediğiniz gibi, kickstarter ile yapacağız dediler ve yine güzel bir kaynak topladılar. Ben çok umutluyum.

Bu arada tactician modu bizim oyunda acı çekmeyi seven arkadaşlarımızı memnun edebilecek bir mod olmuş :) Sadece savaşmak ve doğru büyüleri, skilleri kullanmak yetmiyor kimi zaman. Çevresel etkileşimi doğru kullanmadan kazanılamayacak savaşlar var artık. Ve şu bir gerçekki oyun çok daha anlaşılır olmuş. Itemlar, questler herşeyi tekrardan detaylandırmışlar eskisi gibi ilk başlarda oyun içinde kaybolduğunu hissetmiyorsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ara buna takılıyorum. Ne zamandır oyun listemdeydi, hatta bir kere başlayıp ne kadar güzel olduğunu görünce daha uygun bir zamanda hakkını vererek oynamak üzere bırakmıştım. Çok uzun bir oyun değilmiş okuduğum kadarıyla ama görsel ve işitsel tasarımına bayıldım. Şiddetle tavsiye ederim.

Transistor: https://www.supergiantgames.com/games/transistor/

Bu da Steam sayfası: http://store.steampowered.com/app/237930/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Men at war serisine basladim yakin zamanda. Assault Squad ile basladim ancak uzerinde bayagi bir mesai yapmak lazim sanirim. Simdi serinin ilk oyununa baslayacagim. Agir CoH sever olarak umarim keyifli cikar...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok