Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

Bu arada işyerinde arkadaşın bilgisayarında Windows 10 resmen döve döve kurduracak kendini. En son ne zaman yükleyelim başgan tarzında bi yazı çıktı o kadar sonra diye ertelemesine rağmen. :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

windows edge'de ve windows 10 media player'da , "cast media to device " isimli bir seçenek var.  Yeni denedim, youtube, twitch 'i edge Samsung SmartTV'e gönderdi. Media player kullarak da filmleri tv 'e diğer odada ki desktoptan aktarabildim. 

Gayet faydalı bir özellik. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk çıktığında kullanmıştım, anakart driverları gibi şeyler yotu. Dolayısıyla tekrardan win 8.1 'e geri döndüm. 660Ti, i7 950 ile bana bir artısı var mı yoksa elimdeki donanımla en iyisi 8.1 mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bir resmin adini "child" diye degistirin veya adinda child gecen bir resim indirin de bakin nasil bir anda windows 10 yavasliyor :) network trafigine de goz atin isterseniz, ben o kadarini anlamam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MS Windows 10 ile kullanıcıdan veri çalıyorsa veya izliyorsa , bunu Windows 7 ,8 'de yapmaması için hangi engel var?  Sürekli patch gönderiyor, istediği değişikliği yapar gene alır ne alcaksa. 

Windows 8 ile 10 'un kullanıcı sözleşmesi farklı mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MS service agreement,Published: 4 June 2015, Effective: 1 August 2015:

"We will access, disclose and preserve personal data, including your content (such as the content of your emails, other private communications or files in private folders), when we have a good faith belief that doing so is necessary to."

https://www.microsoft.com/en-gb/servicesagreement/default.aspx

Cortana, Edge falan geliyor Win 10 ile. Kamerana, mikrofonuna kadar... Kinect sart, surekli online sart olsun istiyorlardi, olmadi. "Alin bedava windows, on numara" dediler, oldu.

Doom'u kurmadan ben de gectim mecburen. Su belki baslangic olur:

http://www.pcworld.com/article/2971725/windows/how-to-reclaim-your-privacy-in-windows-10-piece-by-piece.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

windows edge'de ve windows 10 media player'da , "cast media to device " isimli bir seçenek var.  Yeni denedim, youtube, twitch 'i edge Samsung SmartTV'e gönderdi. Media player kullarak da filmleri tv 'e diğer odada ki desktoptan aktarabildim. 

Gayet faydalı bir özellik. 

1080p filmlerde hep buffering yapıyor ben denediğimde. 20 saniye oynatıyor 5 saniye buffering şeklinde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1080p filmlerde hep buffering yapıyor ben denediğimde. 20 saniye oynatıyor 5 saniye buffering şeklinde.

Bende de bazı 1080p lerde ve 60fps lerde sorun çıktı. Ama sorun tv den kaynaklanıyor diye tahmin ediyorum, başka uygulamalar kullandığımda da aynı sorunu çıkarıyor. 

720p youtube her zaman sorunsuz.  Benim işimi epey görür bu. 

Her zaman söylüyorum, Apple sadece kendi başarısı ile yükselmiyor , rakipleri öküz.  Adamlar misal $3000 tv satıyor, üzerine en yavaş işlemciyli takıyor. Menülerde bile dolaşılmıyor. Apple tv çıkarsa böyle bir tuhaflık yapmaz. Bu cast media işinde de muhtemelen decode etmeye gücü yetmiyor işlemcinin.  Yazılım işinde tümden feci durumdalar zaten.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok basit bir soru soracağım. Windows 10'u yükselterek kurmuştum, şimdi de iso'yu indirip windows'un kendi cd yazma programıyla dvd'ye yazdım. Sıfırdan kurulum için başka bir şey yapmama gerek yok, değil mi? (şifre vb.)

Bu windows'un cd yazma programı da ne saçma sapan şeymiş. Kendi yazdığı cd'yi okuyamadı 2 saattir. :1pof:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Narcissus Nostalji yapalım dedik, DVD'ye yazdık, yazmaz olaydık. Elimin altında USB bellek yoktu, o yüzden DVD'ye yazmıştım. Neyse artık, Windows key'i bir yere de yazdım lazım olursa diye. USB en sağlam çözüm olacak gibi duruyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İyi ki key'i bir yere yazmışım. Windows'u kurarken sordu, gerçi kullanıcı adını girdikten sonra sormayabilirdi.

Bu arada ben bu UEFI işini beceremedim. BIOS'tan UEFI'ı seçtim ancak boot diski görmedi. Halbuki Rufus'tan UEFI olarak seçmiştim. Artık başka bahara kaldı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim laptop Win8 ile gelmişti ama ben onun yerine Win7 kurmuştum. Şimdi bunu Win10'a yükseltmek istesem gidip BIOS'tan Win8 keyini mi görür yoksa kurulu olan Win7 keyi mi görür? Gerçi Win7 de eski laptopumdaki lisanslı Win7 ama.

Alternatif olarak BIOS'tan Win8 keyi not edip temiz Win10 kurulum yapayım diye düşündüm ama sanırım önce yükseltme yapmadan ücretsiz imkanından yararlanılamıyormuş.

Bunlara daha önce yanıt verildiyse şimdiden özür dilerim, itiraf edeyim 35 sayfayı tek tek taramak pek işime gelmedi :icon_redface:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Key ile temiz kurulum yapılabiliyor. Son versiyon Windows 10 ile USB'den kurulum yapın. Win 8 keyi girince direk kurulum yapacak. Ya da key girmeden kurulum yapın,updateleri yapın. Windows içinden Windows 8 keyi ile aktivasyon yapın.

Rj0lnir beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Key ile temiz kurulum yapılabiliyor. Son versiyon Windows 10 ile USB'den kurulum yapın. Win 8 keyi girince direk kurulum yapacak. Ya da key girmeden kurulum yapın,updateleri yapın. Windows içinden Windows 8 keyi ile aktivasyon yapın.

Yanıt için teşekkürler. Peki kurulum öncesi format atmama gerek var mı yoksa kurulum sırasında diski formatlama seçeneği sunuyor mu Win10?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İyi ki key'i bir yere yazmışım. Windows'u kurarken sordu, gerçi kullanıcı adını girdikten sonra sormayabilirdi.

Bu arada ben bu UEFI işini beceremedim. BIOS'tan UEFI'ı seçtim ancak boot diski görmedi. Halbuki Rufus'tan UEFI olarak seçmiştim. Artık başka bahara kaldı.

UEFI işinin en kolayı USB bellek ile yüklemek . 

Yeni update ile beraber microsoft account ile key ilişkilendirilecekmiş, ondan sonra donanım değişikliği de yapsanız sorun olmayacakmış. Temmuz da çıkacaktı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton USB ile yaptım daha sonra zaten. Boot hiçbir diski görmedi. Ne SDD'yi, ne HDD'yi, ne de USB'yi. Ondan sonra BIOS'tan UEFI only'i değiştirip Legacy yapınca her şeyi gördü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Rj0lnir Kurulum sırasında format atılıyor.

Evet, MS'un sayfasından Media Creation Tool ile 4GB bir USB'ye indirdim ve laptop'a kurdum. Win8 Key girmeme bile gerek kalmadı, kendisi BIOS'tan otomatik aldı keyi ve kurdu.

Ama BIOS'tan UEFI olarak ayarlayınca kurmadı, diskin GPT olması gerekiyor gibi bir uyarı verdi. Sanırım daha önce burada tartışılmıştı bunlar, bir yerlerden aklımda yer etmiş. Legacy olarak ayarlayınca sorunsuz kurdu.

İlgilenen herkese teşekkür ederim. Şimdi burayı bir gözden geçireceğim, Windows 10 ile ilgili herhangi bir işime yarayacak ipucu, öneri var mıdır diye ama mutlaka yapmam gereken, çok önemli bir şey varsa direkt yazabilirseniz sevinirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok