Witcher 3
1 1

Bu konuda 639 mesaj var

Grandmaster feline setimi tamamladim ama fena para gitti. Sarap bagimida fulledim oda cok guzel oldu kullanmadigim armorlarimi ve silahlarimi dizdim saga sola falan ev olayini iyi yapmislar.

Burde yeni mutasyon olayi var, gorevi cok iyi olmus onuda hemen yapmaya bakin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Mk2AJ6.jpg  QQNOMA.jpg

Vay anam vay...

Eminim ki oyun sektöründe başka firmalarda çalışan bazı insanlar bu oyunu gördükten sonra başka alanlarda iş bakmaya başlamıştır... bir işte en iyisi olamayacağını anlamak moral bozucu bir şey olsa gerek.

Steam'e göre 190 saat oynamışım, oyun içindeki sayaç ise, -tüm seçimleri deneyip eski save dosyasından geri sarmalarımı saymadığı için- 140 saat gösteriyor. Henüz ücretli 2 DLC'yi (ki onlara dlc demek de haksızlık olur. expansion pack diyelim) oynamadan oluşan halim... 4 okulun bütün armor ve kılıçları mastercrafted, hiç bir "relic" item satılmadı hepsi sandıkta... ve tabii ki en küçük "soru işaretine" , "ünlemine" kadar bütün "quest" ve "point of interestler" tamamlanmış halde. Bütün gwent kartları elimde, namağlup bütün rakipler yenilmiş vaziyette...

Ciri yanımda ve artık o bir Witcher...

Bu oyuna 10 puan versem önceden puan verdiğim bütün oyunları 1 puan düşürmem gerekecek, o yüzden benden puanı 11... gelmiş geçmiş en iyi oyun...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Walla benim de oynadığım gelmiş geçmiş en iyi oyun olabilir Witcher 3. Hataları yok mu? Bana göre var, hem de oyunu oyun yapan temel mekaniklerde. Daha iyi olabilir mi? Kesinlikle olabilir. Ama iyi olan tarafları o kadar ağır basıyor ki Polak kardeşlerimiz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

w3 bitirdikten sonra resmen hayattan soğudum, başka oyun oynayasım gelmedi... neyse ki daha dlc'leri var, artık onlar da ucuzlayınca alıp oynarım. heralde onları da oynadıktan sonra pc'de oyun devrini kapatırım withcer 4 falan gelene kadar.

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan olma adayı bir oyun kesinlikle. Lvl 33 civarına kadar geldim. Şu an için artık ana senaryoyu devirmeye yakın gibi bir durumdayım anladığım kadarıyla. Wild Hunt adını koyan tema üzerinden görevin peşlerine düştüm vurgusu yapıldı çünkü artık büyük abilerle uğraşıyoruz şu an. Yan görevler falan desen çok ayrı bi güzellik, hani sıkmıyor insanı gidip yapıyorsun falan. Oyunun craft sistemine falan zaten dicek söz yok, gayet detaylı ve güzel. En güzel yanıda gidip batık enkazdan falan yeni şemalar olsun, silah zırh olsun kalıntılar bulup donanmak falan. Hani oyun single play bir oyun olmasına rağmen size hedeflediğiniz her türlü güzelliğini içinde katarak karşınızda. Normal yan görevler karşılığında para falan olduğundan onlar normal ana görevleri bitirdikten sonrada yapılsa bir durumu yok anladığım kadarıyla ki zaten tüm yan görevleri bitirip sonra ana göreve gideyim şeklinde 20 lvl civarında gidince o zaman bir miktar soğuma yaşayabiliyorsunuz. Çünkü gerçek senaryodan kopabiliyorsunuz. Kritik yerde izlenmesi gereken ana görevler aralık verilmeden kesinlikle devam edilmeli, oyun zaten belli ediyor nerde nasıl davranılması gerektiğini.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hollywood, Witcher serisine niye saldırmıyor anlamıyorum, 10 numara film veya dizi çıkar düzgün çekilirse. Zaten oyundan önce kitapları var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hollywood, Witcher serisine niye saldırmıyor anlamıyorum, 10 numara film veya dizi çıkar düzgün çekilirse. Zaten oyundan önce kitapları var.

Dizisi Polonya' da çıkmıştı da tutulmadı. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan olma adayı bir oyun kesinlikle. Lvl 33 civarına kadar geldim. Şu an için artık ana senaryoyu devirmeye yakın gibi bir durumdayım anladığım kadarıyla. Wild Hunt adını koyan tema üzerinden görevin peşlerine düştüm vurgusu yapıldı çünkü artık büyük abilerle uğraşıyoruz şu an. Yan görevler falan desen çok ayrı bi güzellik, hani sıkmıyor insanı gidip yapıyorsun falan. Oyunun craft sistemine falan zaten dicek söz yok, gayet detaylı ve güzel. En güzel yanıda gidip batık enkazdan falan yeni şemalar olsun, silah zırh olsun kalıntılar bulup donanmak falan. Hani oyun single play bir oyun olmasına rağmen size hedeflediğiniz her türlü güzelliğini içinde katarak karşınızda. Normal yan görevler karşılığında para falan olduğundan onlar normal ana görevleri bitirdikten sonrada yapılsa bir durumu yok anladığım kadarıyla ki zaten tüm yan görevleri bitirip sonra ana göreve gideyim şeklinde 20 lvl civarında gidince o zaman bir miktar soğuma yaşayabiliyorsunuz. Çünkü gerçek senaryodan kopabiliyorsunuz. Kritik yerde izlenmesi gereken ana görevler aralık verilmeden kesinlikle devam edilmeli, oyun zaten belli ediyor nerde nasıl davranılması gerektiğini.

Valla ben full yan görev gittikten sonra ana görevleri bitirmiştim.

DLC' leri de ayrı bir zevkli, onlar da kesinlikle oynanmalı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Polonya'da olmaz o . HBO 'nun yapması lazım. 

Bunu Gamepad ile mi oynuyorsunuz , klavye+mouse ile mi? 

Bir türlü başlayamadım. Belki tarzım değil, beni Far Cry4, GTA V daha bir sarıyor. Openworld olsun , ordan oraya özgürce koşturayım. GTA 'da mission peşinde koşmam mesela, ortalığı karıştırırım. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Polonya'da olmaz o . HBO 'nun yapması lazım. 

Bunu Gamepad ile mi oynuyorsunuz , klavye+mouse ile mi? 

Bir türlü başlayamadım. Belki tarzım değil, beni Far Cry4, GTA V daha bir sarıyor. Openworld olsun , ordan oraya özgürce koşturayım. GTA 'da mission peşinde koşmam mesela, ortalığı karıştırırım. :)

Witcher 3 de open world hocam.

Ben gamepad ile oynadım oyunu, son derece rahattı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

gamepad ile mi ??? fucking loser...

---

Oyuna giriyorum, böyle ucunda bir şey gözükmeyen yolların sonuna, ya da marker olmayan kasabalara gidiyorum, nadir de olsa bir "person in distress" , "bandit camp" gibi bir şey çıkar diye, onlar da bitti tamamen...

Şimdi "j" ye basıyorum, quest log açılıyor, yapacak quest yok, o kadar boşluktayım ki hayatın anlamını sorgulamaya başladım kendi kendime...

Halloween'de season pass indirime girer, öyle alırım diyordum da, o da bu ayın sonunda. O kadar uzun süre bekleyemeyeceğim sanırım.

Zaten 79'du 59'a düştü, halloween'de de 59'a düşmüş olsa zaten hemen alırdım. Artık düşse düşse 39 TL'ye düşcek, 20 TL için de bir ay bekleyemeyeceğim... neyse 1-2 gün ara vereyim artık, iş dışında witcher ile yattım witcher ile kalktım kaç gündür.

@@ResetButton

Ben de uzun süre başlayamadım, zaten tam evlenmeden 2 hafta önce çıkmıştı, mecburen ertelemek zorunda kaldım. Ev, iş, eğitim, uçuş derken anca şimdi bitirebildim. Kendimi hiç değilse gtx1080 ve pg278q ile mükemmel şekilde oynadım diye avutuyorum.

Witcher da "learning curve" olayı biraz "steep". yani oyuna başlamak için en az bi 2-3 full boş gün lazım. Hikayeye giriş yapması ve savaş dinamiklerini oturtman, elinin alışması bile tam 1 gün sürüyor. Girişte white orchard bölümü var, uzun bir prologue olarak düşünülebilir, orayı bitirene kadar kendini zorla kalkma başından, gerisi kendi geliyor zaten sonra istesen de kalkamıyorsun. Witcher 2'nin başı da "la valette castle" olan bölüm bayıyordu, floatsam'ın başında da ısınana kadar kaç kez ara vermiştim...

Senin gibi yeni başlayacaklara benden naçizane tavsiye, bütün "notice board" ve "ünlem işaretlerinden" ilk olarak bütün questleri toplayın. level sırasına göre yapın.

bir de ben "skellige isles" a gitmek için boşuna novigrad ve velen'deki bütün questleri kasmışım, gemi yolculuğunun vakti gelir gelmez kaptana 1000 papel ödeyin gidin, ordan da bütün adalara ulaşıp questleri toplayın. Ana questi ertelersiniz tabii ki.

ben gitmeden önce leve 25 olmuştum zaten, sonra bir gidiyorsun, adalarda level 10-15 questler, pek hoş olmuyor öyle.

zaten önceden de dedim, bu oyunun ana hikayeyi bir yere koy ayrı oyun yap, side questlerden de en az 1-2 ayrı oyun çıkarırsın. 

sadede gelirsek işte bütün questleri toplayıp en düşükten en yükseğe doğru yapmak lazım, sadece ve sadece withcer gear questlerini level'ı gelir gelmez yapın ki güzel armor ve kılıçlar ile dolaşın.

O questleri genelde armorer ve swordsmithler satıyor, satıcıların dükkanında sarı ünlem işaretli harhangi bir şeyi direkt alın, sonra alırım demeyin unutuluyor zaten en pahalısı 50-60 altın.

çok konuştum:

potato.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

FPS ve strateji oyunları dışında (veya Deus-Ex gibi FPS grafik açılı RPG'ler) klavye mouse kullanmıyorum ben artık. Koltukta arkama yaslanıp gamepad ile çok daha keyifli geliyor. Silahla aim aldığımız GTAV'i bile gamepad ile oynayıp bitirdim.

Bu arada Season Pass için 50 lira gayet iyi. İki expansion beraber yeni bir oyun uzunluğunda oluyor zaten. Şahsen expansionların ana hikayesini oyunun Ciri'i aradığımız ana hikayesinden daha çok beğendim ben. Aslında beğendim demiyeyim de çok daha merak uyandırıcıydı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de seneler önce başlamama rağmen çeşitli aksilikler nenediyle hep yarım kalan ikinci oyunu en nihayetinde bitirdim. Witcher 3 pre order olmasına rağmen 2^yi bitirmediğim için başlayamamıştım. Artık hiçbir engelim yok 3'e başlamak için çok mutluyum. :D

Witcher 2 de zaten benim için en iyi oyun klasmanındaydı. Witcher 3'le de böyle devam etmesi çok mutluluk verici. Bakalım bugün yarın başlıyorum. :icon_starvin:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de klavye ve mouse'um razer ve logitech olsaydı, ben de gamepad ile oynamak isterdim herhalde. Seni anlayabiliyorum...

Logitech g13 hariç. Böyle oyunlara iyi gidiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Witcher 3'ü bitirmenin gazıyla hadi baştan Witcher 1 Enhanced Edition'a başlayayım dedim ama W3'den sonra grafikler o kadar "güzel" geldi ki dayanamayıp şu yola başvurdum, hikayeyi unutanlar için tavsiye ederim sırasıyla izlenmesini.

1-) Intro

2-) Bunu hazırlayanın eline sağlık, koca oyunu baştan oynamaktan kurtarıyor resmen:

3-) Bu da olması gerektiği gibi "neutral" bitirince:

İşte bu video'ları izlerken bir cinematic buldum, muhtemelen hepiniz biliyorsunuz ve izlediniz. Ben oyunda bir yere entegre ediyorlar nası olsa diye zaten alacağım oyunun cinematic'lerini hayatta youtube'dan izlemem. O yüzden bunu kaçırmışım, ulan ağzım açık izledim. Oha be kardeşim, bunu izleyip de bu oyunu almayan var mıdır bilmiyorum. Abla heralde blood and vine'da karşımıza çıkacak bir karaktermiş... yuh be...

bu da bonus olsun:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de oyuna geç başlayanlar arasındayım. "Son Hazırlıklar" adlı görevde bekletiyorum yan görevlere sarmış durumdayım. Hatta bi yandan önce dlc'leri mi bitirsem diyorum.

İki sorum olacak;

1- Axii ile düşmanı müttefik yapma özelliğini açtım fakat çalışmıyor. Uzun basmada yine normal sersemletme görevini yapıyor. Biraz araştırdım steam forumlarında da bu sorunu yaşayan çok varmış. Neyse dosyalara girip birkaç değer değiştirince düzeldi fakat bu sefer de müttefik olan düşman (ismi sarılaşıyor) öylece duruyor hiç kimseye saldırmadan. Sersemletmeden farklı çalışması lazım diye düşünüyorum, sizde de durum böyle mi?

2- Genelde saldırıdan ziyade büyü güçlerini kullanıyorum, buna göre en iyi okul setup ı sizce hangisi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2- Genelde saldırıdan ziyade büyü güçlerini kullanıyorum, buna göre en iyi okul setup ı sizce hangisi?

Fashion > Stats

Tipini beğendiğin armoru giyeceksin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de oyuna geç başlayanlar arasındayım. "Son Hazırlıklar" adlı görevde bekletiyorum yan görevlere sarmış durumdayım. Hatta bi yandan önce dlc'leri mi bitirsem diyorum.

İki sorum olacak;

1- Axii ile düşmanı müttefik yapma özelliğini açtım fakat çalışmıyor. Uzun basmada yine normal sersemletme görevini yapıyor. Biraz araştırdım steam forumlarında da bu sorunu yaşayan çok varmış. Neyse dosyalara girip birkaç değer değiştirince düzeldi fakat bu sefer de müttefik olan düşman (ismi sarılaşıyor) öylece duruyor hiç kimseye saldırmadan. Sersemletmeden farklı çalışması lazım diye düşünüyorum, sizde de durum böyle mi?

1- Bende bi sıkıntı yoktu

2- Wolf school armor seti ve Griffin school tekniği..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Özelliği açtın tamam da, aktif ettin mi ? yani yanda 3 özelliği 1 mutagen ile birleştirdiğin kutulara koydun mu ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ursine yani bear school her türlü çöp, hiç sing kullanmayan bir oynanış olamaz, olmamalı.

çok dodge ve defend yapamıyorum, darbe alıyorum savaş esnasında diyorsanız, griffin olabilir ama yine stamina açısından iyi sayılmaz.

ama etkin şekilde, sing, alchemy, dodge/defend tekniklerini kullanan herkes için, cat school / feline armor tavsiye ederim. iyi bir skill kombinasyonu yaparsanız 3 saniyede bir sing kullanabiliyosunuz zaten baya güçlü kılıyor, kimsenin size vurmaya fırsatı olmuyor.

Wolf school, volven armor da iyi tabii ki hatta griffin yerine bunu kullanmak daha mantıklı ama ben oyunun genelinde feline ile daha rahat ettim.

1 sign 2-3 fast attack, dodge, yine sing sonra baştan aynı şekilde, kılıçta savaştığınız düşmana uygun oil, boss fightlarda da "tawny owl" ve "thunderbolt" combosu ile gayet iyi iş yapılıyor. Misal "Quen" ve "Yrden" eski oyunlarda nerdeyse hiç kullanmazdım ama bu oyunda etkileri arttırılmış, oldukça faydalı oluyor kullanmak. Bunlar sayesinde koca oyunda "swallow" içmek zorunda kaldığım 2-3 yer oldu en fazla. su altı araştırmaları için "killer whale" de çok faydalı oluyor onu da atlamayın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok