En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.005 mesaj var

.

14 dakika önce, Erwin said:

Gaza geldim odama bi OLED Tv alayım dedim. Hiçbir marka 42" getirmiyor artık çıldırıcam. Vatan'da bir tane teşhir C2 LG buldum o da 3600 saat çalışmış almaya maçam yemedi. :(

2007 ya da 2008 yılında Teknosa'dan  hdready 38" Philips tv aldım teşhir ürünüydü.

Anne evinde hala kullanılıyor. Kumanda zor çalışıyor(tuşa çok kuvvetli basmak lazım muhtemelen içindeki devre membran temizlenmeli) bir de ışık gücü azaldı.

3600 saat günde 10 saat bir yıl demek , ben de kesinlikle almazdım. Hem de oled.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 saat önce, Altan Yoklar said:

Bu arada bavulun birini Thy ne yazık ki Dallas havaalanında bırakmış.

Form şu bu dolduruldu. Türkiye'ye geleceğini belirtiyor Thy.

Üstelik bavulda airtag var. Şu an Dallas havaalanında nerede olduğunu kabak gibi görebiliyoruz. Ama bavul hala  iki gündür bir Thy uçağına yüklenip Türkiye'ye gelemedi.

Neyse ki soundblaster başka bavuldaydı .

#stardustacilyardım

Güncelleme:

American Airlines'tan bir çalışan bavulu buluyor , üzerinde isim ve email içeren bir luggagetag var (içinde airtag var o ayrı). Ve o americanairlines çalışanı eşime americanairlines mailinden email atıyor , çantanızı bulduk bizimle kontağa geçin diye. (Yeri belli çanta için thy 2.5 gündür hiçbirşey yapmadı sadece kayıt alındı ve defalarca telefon görüşmesi yapıldı).

Americanairlines çalışanı şu an bavulu american airlines ile newyork'a gönderdi. Oradan thy ile istanbula oradan da izmir havalimanına gelecek ve ben oradan alacağım. Uçuş numaraları  belli. Umarım yeri belli bavul için hiç bir şey yapmayan thy istanbula gelen bavulu newyorka geri yollamaz .

Geçen hafta Amman dur kalklı Akabe uçuşu ile Umman'a gelen arkadaşın bavulunu THY önce Amman'da indiriyor, arkadaş Akabe'de bavulu alamıyor. 

Akabe'de başvuru yapıyor, bavul Amman'dan geri Türkiye'ye gidiyor, sonra Türkiye'den geri Akabe'ye geliyor. bu süre 3 yada 4 gün sürdü, sizin Newyork olduğua göre 1 hafta'da ulaşırsa :D

Geçmiş olsun bu arada.  

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/20/2023 at 3:00 PM, Erwin said:

Gaza geldim odama bi OLED Tv alayım dedim. Hiçbir marka 42" getirmiyor artık çıldırıcam. Vatan'da bir tane teşhir C2 LG buldum o da 3600 saat çalışmış almaya maçam yemedi. :(

Alınmayacak tek ürün teşhir OLED TV. Aman diyim:2no:

Bedavaya verseler bile ekran yanınca yine için cız eder.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 20.08.2023 at 15:00, Erwin said:

Gaza geldim odama bi OLED Tv alayım dedim. Hiçbir marka 42" getirmiyor artık çıldırıcam.

Elini korkak alıştırma; 65'ten aşağı bakma. OLED olmazsa mini-LED de olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 hours ago, Erwin said:

Oda ufak yahu monitörün üstüne asıyorum ben TV'mi. Büyüğünü salona alırız sonra. :)

65" de asılır monitörün üstüne, dert ettiğiniz şeye bak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün gene mal mal Amazon'da dolaşırken Samsung 870 QVQ 8TB gördüm 9bin tlye ve hemen aldım. Hiç düşünmeden etmeden bastım geçtim. Her yerde 13 bin tl. Hatta şu an Amazon.de satıcısından alsanız bile 12 bine geliyor TR'ye. Sistemdeki SSD sayısını düşürürüm, eskileri yenilerim. Yaptığım en garip alışverişlerden biri oldu ama bas taksidi al. :D 

Not: TV'den şimdilik vazgeçtim, diğer mağazalarda durum daha kötü 5 bin saat altı TV yok. Ama birisi Pendik mağazadan gidip almış o çok çalışan TV'lerden birini. Helal olsun ne diyim.

LG C3 42" gelmeyecek herhalde, 42C2 de hiçbir yerde yok. Bizim macera kısa sürdü anlayacağınız. 

RFID, wazzap, MilesTeg and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sistemime 2TB Samsung 980 PRO  PCIe 4.0, NVMe M.2 2280 ekledim. mevcutta 1TB 980 Pro NVMe vardı. toplamda 3 TB a çıkardım 980 pro ları. bunun dışında 1 TB 870 EVO ve 1 TB 870 QVO da bulunuyor. 1 TB WD HDD de mevcut. Bilgisayarıma tıklamaya korkuyorum ortalık disk cümbüşü oldu. 

wazzap and Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonunda tam ihtiyacim olan hub'u bulabildim ve 100 küsür euro fiyatina ragmen sifir/acilmamis kutulu olarak 60 Euro'ya satin aldim.

Bu arkadas J5Create isimli firmanın USB4 model hubu. Özel kılan tarafı ise adında da belirttiği Intel'in USB4 desteği. Bu sayede thunderbolt docklardaki o hantal güç adaptörüne gerek olmadan üzerindeki tip c portundan data/görüntü desteği sağlayabilmesi. Dock'da biri tip c (altdp destekli yani tip c üzerinden görüntü çıkışı verebilen) biri tip A olarak 2 10Gbps destekli port, 1 adet 85W PD destekli tip c portu, bir adet HDMI (4k 60Hz) ve 1 adet de DP portu var. Bu 3 görüntü portu ile Dual 4k 60Hz görüntü desteği sağlayabiliyor.

Nerelerde kullanılabilir; Steamdeck yada Asus Rog Ally gibi tek tip c portuna sahip cihazlara hem PD üzerinden şarj desteği, hem 10gbps'e hızlara varan ekipmanları bağlayabilme hem de USB 4.0 tip c portu üzerinden taşınabilir tip c monitörlerde yada AR gözlüklere aynı anda bağlayabilme imkanı sunuyor. Bu özellikleri bir arada bulunduran ve harici bir adaptöre bağlanmayı gerektirmeyen en taşınabilir ve ufak hub, hatta muhtemelen de şimdilik tek dock / hub bu.

Ufak bir test olmasi adina, Asus Rog Ally'a bagladigim bu hub'un DP tarafina 34 inch monitörü, DP Alt mod destekli tipc portuna rokid air AR gözlügü, usb a portuna da 4tb harici nvme ssd'yi takip power girisine de 100W adaptör bagladim. Hersey ayni anda sorunsuz calisti.

74c0033e5bad077.jpg    9d106300269e4da.jpg

22f0c407fa0103e.jpg

Peregrine, wazzap, pentaman and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ATI Radeon HD 2900 XTX Engineering Sample

Mühendislik örneği olan bu kart, çok yüksek güç tüketimine rağmen vasat performansı yüzünden piyasaya hiç çıkmamış. Bunun yerine 2900 XT piyasaya sürülmüş.

Bu topraklara nasıl geldi, kim hangi sistemde kullandı, 2. ele nasıl düştü, işte orası meçhul :)

Çalışıp çalışmadığı da belli değil. Önce güzelce bir temizledim, haftasonu test edeceğim.

c9fwqcc.jpg

de1sjb6.jpg

Najaz tarafından düzenlendi
Erwin, wazzap, yarimpower and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, Najaz said:

ATI Radeon HD 2900 XTX Engineering Sample

Mühendislik örneği olan bu kart, çok yüksek güç tüketimine rağmen vasat performansı yüzünden piyasaya hiç çıkmamış. Bunun yerine 2900 XT piyasaya sürülmüş.

Bu topraklara nasıl geldi, kim hangi sistemde kullandı, 2. ele nasıl düştü, işte orası meçhul :)

Çalışıp çalışmadığı da belli değil. Önce güzelce bir temizledim, haftasonu test edeceğim.

c9fwqcc.jpg

de1sjb6.jpg

Umarım kargo dışında para vermemişsindir :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

FSP ile gorustum, Hydro Ti Pro'yu Turkiyede satmayacaklarmis, o yuzden beklemeyi birakip MSI MPG A1000G PCIE5 1000W aldim Itopya'dan... En ucuz Itopya'da su an, kargo dahil 6.128TL... MSI'in cash back kampanyasi da var, 1.200 TL iade ediyorlar... Ziraat de sagolsun 250 TL puan verdi... Toplamda 4.678 TL'ye gelecek ... 1300W MEG olanda gozum vardi ama ekstra 3.500 TL vermeye degmeyecekti benim icin... 

wazzap and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
50 dakika önce, JardeL said:

FSP ile gorustum, Hydro Ti Pro'yu Turkiyede satmayacaklarmis, o yuzden beklemeyi birakip MSI MPG A1000G PCIE5 1000W aldim Itopya'dan... En ucuz Itopya'da su an, kargo dahil 6.128TL... MSI'in cash back kampanyasi da var, 1.200 TL iade ediyorlar... Ziraat de sagolsun 250 TL puan verdi... Toplamda 4.678 TL'ye gelecek ... 1300W MEG olanda gozum vardi ama ekstra 3.500 TL vermeye degmeyecekti benim icin... 

aynısı var bende. aşırı memnunum. çok sessiz. şuan satılan PSU lar arasında en ideal olanı F/P açısından. 

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

b450 anakartın lanet usb portlarından illallah geldi bende bunu aldım:

lei85rf.jpg

Squall tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 hours ago, Najaz said:

The Beast is back in town...

6bd7511.jpg

Cok memnun oldugum HIS ATI X1900XTX (maillere baktim newegg’den 509 dolara almisim. Yaninda da MEM 1Gx2|MUSHKIN 184P D500 almisim. Vay be 15-16 yasinda nelerle ugrasmisim) kartimdan sonra gidip herkesin onerdigi Nvidia serisini (7800 idi samirim) alacagima Sapphire idi sanirim X2900XT alip bin tane sorunla ugrasip, lanet olsun diyerek ucuza satip 8800GTS 512mb almistim. ATI kartin sogutucu tasarimi da bu ustteki kart gibiydi. Tuylerim kalkti resmen. Amk o serinin. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Erwin said:

Ikea'dan mobilya yenileyelim dedik ne baktıysak stokta yok. :lol:

Bununla ilgili çok şikayet görüyorum. Kardeşim de bir kaç kez yaşadı. En son pişman oldu büyük eşyalar almadı. Sipariş verebilseniz dahi ürünler gelmiyor ya da çok uzun sürede geliyor.

İkinci kez samsung powerbank aldım. Önceki aldığım(P1100) 2xType-A çıkış ve 1xType-C giriş ve 15w destekli idi toplamda. Bu aldığım yeni geldi 850 liraya aldım. 2xType-C çıkış var ve 25w destekliyor.

https://www.a101.com.tr//elektronik/samsung-p3400-powerbank-25-w-10-000-mah/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir süre önce Tapo C310 Dış Mekan Güvenlik Kamerası almıştım. Apartman dairesinde oturuyorum ve kapı dışını merdivenleri ve asansörü görecek şekilde montaj yaptırdım. Bugün biraz hasta olduğum için evden çalışınca evdeki Synology DS220j ile entegre ettim. Kamerayı kendi uygulaması ile iPhone üzerinden ağa dahil ettim. Storage üzerine ücretsiz Surveillance Station uygulamasını cihazın Package Center'ı üzerinden yükledim. Kamera ile aynı ağda çalıştıkları için kamerayı bu yazılıma ekledim. Hareket algılandığında kayıt yapıp storage üzerinde tutacak şekilde ayarladım. Kamera üzerinde herhangi bir SD-Card yada farklı bir dahili depolama kullanmıyorum, kamera hareket algıladığında hem storage üzerine kayda başlıyor hem telefona bir notification gönderiyor.

Kamerada hem mikrofon hem de speaker mevcut. Dış ortam sesini oturduğum yeriden dinleyebiliyorum ve kapıdaki kişiyle gerekirse kamera üzerinden sesli iletişim kurabiliyorum. İstenirse belirli saatlerde hareket algılanırsa otomatik sesli kayıt edilmiş mesajları çalma gibi fonksiyonları da var.

Kurulumu kolay, görüntü kalitesi her ışık ortamında gayet iyi ve storage'a kayıt edebildiği için de yer sıkıntısı yaşamadan çalışan bir sistem oldu. Böyle bir ihtiyacı olanlara bu ikiliyi rahatlıkla tavsiye edebilirim.

Squall, JardeL, wazzap and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 08.09.2023 at 15:41, JardeL said:

PSU'yu taktim, yalniz icinden cikan 12vhpwr kablosu benim istedigim gibi cikmadi ... Kasanin yan cami kapatamaz oldum;

sohjv5b.jpeg

Ekran karti ile gelen adaptor (soldaki) daha uygundu benim kasa icin;

h5ttvxt.jpeg

Neyse bakalim su asagidaki gibi adaptorler almak gerekecek;

41zYBQvkxwL.jpgtglol87.PNG

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok