En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.002 mesaj var

Antrenmanları daha gerçekçi hale getirmek için Elite Suito-T modelini aldım. Elimdeki Inride100 epey iş gördü ama üstüne çıkmak için direct drive trainer başka bir boyut. Hazır hb 'nın 3 ay ertele sonra 6 taksitle öde kampanyası efnlasyonist yapıda çok mantıklı.

Ayrıca bu kış sürüşlerim ağırlıkta trainer üzerinde oldu hava şartlarından ötürü , hatta intervaller için dışarıdan çok daha iyi bir çözüm trainer , zira dışarıda trafik,şu,bu derken intrevalinizi hakkıyla tamamlayamıyorsunuz haliyle.

110000003230793.jpg

https://www.hepsiburada.com/elite-suito-t-interactive-hometrainer-travel-block-p-HBCV000001CWO9?magaza=MİMOZA BİSİKLET

Squall, MilesTeg, antibit and 4 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

Az önce Huawei Watch GT4 46mm ve bunun için saat koruyucu sipariş ettim QLA bana falan takılmadı. QLA ban benim için sadece yurt dışı alışverişlerde geçerli sanırım çünkü iptal olan edifier r1100 hoparlörlerden önce bisiklet tamir standı sipariş etmiştim, o da iptal olmuştu.

Edit: https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0CFP8QTXY/

71KZCBJoE2L._AC_SL1500_.jpg

Peregrine tarafından düzenlendi
wazzap, Squall, Coppermine and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, RFID said:

@MilesTeg 'in tavsiyesi üzerine Xiaomi ZBW4407TY Piston Basic Edition Mikrofonlu Kulakiçi Kulaklık aldım, basslar canlı Sennheiser Cx 300' e göre.
fD1NyW.jpg

Sizin tercihlerinize uygun olmasına sevindim. Kulaklık işi biraz kişisel tercihe bağlı olduğu için tavsiye ederken tedirgin oluyorum. Sonuç sevindirici olmuş. Gülegüle kullanın:thumbs:

RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Newentor duş başlığı geçen hafta almıştım. Bugün elime ulaştı değişik bir ürün misketli. Yağmur serpmesi güzel, başlık çapı normalin üzerinde. Tavsiye edilir.

fNDel1.jpg

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/18/2024 at 9:54 PM, Peregrine said:

Az önce Huawei Watch GT4 46mm ve bunun için saat koruyucu sipariş ettim QLA bana falan takılmadı. QLA ban benim için sadece yurt dışı alışverişlerde geçerli sanırım çünkü iptal olan edifier r1100 hoparlörlerden önce bisiklet tamir standı sipariş etmiştim, o da iptal olmuştu.

Edit: https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0CFP8QTXY/

71KZCBJoE2L._AC_SL1500_.jpg

Bugün geldi, baya kurcaladım, Nabız sensörü modunda yayın yapma özelliği çok iyi, Bisiklet bilgisayarı ile eşleştirip nabız sensörü takmadan sürüşe çıkılıp, nabız bilgisayardan izlenebilir. Nabız doğruluğunu bana gelen cihaz özelinde test etmeyi yarına bıraktım. Bir engel çıkmazsa Decathlon'un göğüs üzeri takılan ECG dual nabız sensörüyle test edip grafikleri alt alta burada paylaşmayı düşünüyorum. Arabirim akıcı, özellikler düzgün çalışıyor. Materyal kalitesi çok başarılı. Güzel bir dijital watch face bulamadım. Görüşme kalitesi benim tarafımda gelen sesi duymak açısından iyi, yarın birilerini arayıp sesimin düzgün gidip gitmediğinin denemesini yaparım herhalde. Şimdilik iyi oldukça iyi duruyor. ECG çekimi yok, NFC de Huawei wallet ülkemizde hizmette olmadığı için temassız ödeme için kullanılamıyor. Uyku apnesi tespit özelliğini daha henüz cihazla uyumadığım için test edemedim, yani o da yarına kaldı.

Sonuç olarak tüm bu iyi ve eksik yanlarını bilerek aldığım için benim hoşuma gitti, aynen beklediğim gibi çıktı, hatta üretim/materyal kalitesi konusunda beklentilerimi aştı diyebilirim.

wazzap, Mono and RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

gfDirect satıcılı, Amazon göndericili olanından, 2670₺ fiyatla Edifier r1100 hoparlör sipariş ettim ve şu QLA ban işini çözmüş olacaklar ki daha önceden olduğu gibi hemen iptal olmadı, hatta 10-15 dakika geçti. Ve daha önceden karttan çekim yapmıyorlardı, bu sefer çekim yapıldı. Sanırım oldu bu iş. Bir de düzgünce kargo süreci tamamlanır ve problemsiz bir ürün elime geçerse çok mutlu olacağım.

91jCXXE7ufL._AC_SL1500_.jpg

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B00MVSPKXG/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A2678X12KWF8FF&psc=1

MilesTeg, wazzap and Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, Peregrine said:

Bugün geldi, baya kurcaladım, Nabız sensörü modunda yayın yapma özelliği çok iyi, Bisiklet bilgisayarı ile eşleştirip nabız sensörü takmadan sürüşe çıkılıp, nabız bilgisayardan izlenebilir. Nabız doğruluğunu bana gelen cihaz özelinde test etmeyi yarına bıraktım. Bir engel çıkmazsa Decathlon'un göğüs üzeri takılan ECG dual nabız sensörüyle test edip grafikleri alt alta burada paylaşmayı düşünüyorum. Arabirim akıcı, özellikler düzgün çalışıyor. Materyal kalitesi çok başarılı. Güzel bir dijital watch face bulamadım. Görüşme kalitesi benim tarafımda gelen sesi duymak açısından iyi, yarın birilerini arayıp sesimin düzgün gidip gitmediğinin denemesini yaparım herhalde. Şimdilik iyi oldukça iyi duruyor. ECG çekimi yok, NFC de Huawei wallet ülkemizde hizmette olmadığı için temassız ödeme için kullanılamıyor. Uyku apnesi tespit özelliğini daha henüz cihazla uyumadığım için test edemedim, yani o da yarına kaldı.

Sonuç olarak tüm bu iyi ve eksik yanlarını bilerek aldığım için benim hoşuma gitti, aynen beklediğim gibi çıktı, hatta üretim/materyal kalitesi konusunda beklentilerimi aştı diyebilirim.

hr-ecg-2024-03-22-112252.png

Decathlon Dual HR marka/model göğüs üzeri takılan ECG nabız sensörü veri grafiği

hr-hw-gt4-2024-03-22-112451.png

Huawei Watch GT4 46mm ile HR Broadcast/nabız yayını (diğer cihazlarca bağlanılan optik sensör gibi çalışma modu) ile tablette çalışan Polar Flow uygulamasıyla aldığım veri grafiği

Görüldüğü gibi sonuçlar bir ECG sensör ve bir optik sensör ile alınmış aynı egzersizin minimal hata payı içerisinde birbirine çok çok yakın görünüyor. Polar Verity Sense optik kol nazı sensörümle göğüs bandı arasında da benzer bir sonuç çıkmıştı ve optik sensörlerin geldiği bu noktadan sonra; takması, çıkarması, temizliği nispeten daha zahmetli olan göğüs üzeri sensörlerin spor salonu ağırlık egzersizleri dışında artık çok da kullanışlı olmadığı sonucuna vardım.

dipnot: Polar Verity  Sense optik sensörümün şarjı bitmemiş olsa onunla birlikte üçlü bir test yapacaktım ama referans ölçüm diyebileceğimiz ECG ile karşılaştırmak fazlasıyla yeterli zaten. Son oalrak Huawei Watch GT4'ü herkesin takacağı şekilde, normal bilekte kullnım konumunda taktım. 3-4 parmak yukarıya kaydirmak spor bilekliği/saati cihazlarında  kol kemiği ile sensör  arasında daha fazla kas dokusu yani dolayısıyla daha fazla kan damarı olduğu için daha iyi sonuç verecektir. Ben daha gerçekçi bir kullanım senaryosunda daha günlük kullanıma uygun bir sonuç almak istediğim için normal saat konumunda ölçüm aldım.

Mono and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şundan da bir tane sipariş verdim bakalım. Kızartma, vs. illaki seviliyor, bu teknoloji sayesinde sağlığa daha az zararlı, daha düşük kalorili tüketebiliriz diye düşünerek aldım, oldukça da pratik bir şeye benziyor. Yine umarım problemsiz bir ünite bana ulaştırılır.

71z7LDj40YL._AC_SL1500_.jpg

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0832WY12L

wazzap, Squall, RFID and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, Peregrine said:

Şundan da bir tane sipariş verdim bakalım. Kızartma, vs. illaki seviliyor, bu teknoloji sayesinde sağlığa daha az zararlı, daha düşük kalorili tüketebiliriz diye düşünerek aldım, oldukça da pratik bir şeye benziyor. Yine umarım problemsiz bir ünite bana ulaştırılır.

Mesele sağlıksa airfryer almayın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 minutes ago, ZvAnA said:

Mesele sağlıksa airfryer almayın.

Aldık artık, yapacak bir şey yok. 🤷🏻‍♂️

Peki hocam neden almayın dediniz; airfryer'ların yağda kızartmaya göre daha zararlı olduğunu mu söylüyorsunuz? Bir kaynak makale varsa okumak isterim.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, Peregrine said:

Aynısından var bendede. 

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, Squall said:

Aynısından var bendede. 

Memnun musunuz? Önereceğiniz aksesuarlar var mı? Kullanırken dikkat etmem gerekenler, vs tavsiyeleriniz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
31 dakika önce, Peregrine said:

Memnun musunuz? Önereceğiniz aksesuarlar var mı? Kullanırken dikkat etmem gerekenler, vs tavsiyeleriniz?

Bilmiyorum hiç aksesuar almadım hiç kullanmadımda. :mrgreen: Annem arada patates kızartması yapıyor fena değil.

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle demişler:

However, it's important to keep in mind that air fryers are still a sort of dry heat cooking, which means they may create the same kinds of potentially dangerous substances as other dry heat cooking techniques, like grilling or roasting. High heat can cause these substances, known as advanced glycation end products (AGEs), to develop on proteins or sugars. More study is required to definitively state that AGEs may lead to inflammation and other health issues, despite some studies' suggestions to the contrary.

https://www.nnc.gov.ph/regional-offices/mindanao/region-ix-zamboanga-peninsula/9686-how-healthy-is-using-an-air-fryer

Fish is an important source of essential lipids. However, oxidized cholesterol products, which are formed during thermal processing, are potential hazards to human health. Air fryers present an alternative thermal process for frying food without oil, and this method of cooking is considered to be more convenient and healthier This study shows that the air frying increased the formation of cholesterol oxidation products and decreased the essential polyunsaturated fatty acids in sardine fillets.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29125626/

Even though air fried foods are technically healthier than deep frying, let's face it, fried food is still fried food. If you use your air fryer on a daily basis and cook excessively with oil, there will always be associated health effects.These contribute to weight gain, type 2 diabetes, heart disease and other ailments. Generally, it’s best to limit your intake of fried foods, and include other methods of cooking such as baking, steaming, grilling or pan-searing with one of the best cast iron skillets. What’s more, you can buy air fryer combos with one of the best Instant Pots, if you prefer convenient cooking.  

https://www.tomsguide.com/news/are-air-fryers-actually-healthy

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"Even though air fried foods are technically healthier than deep frying" bu benim için yeterli geldi. "Tamam teknik olarak yağda kızartmaktan sağlıklı ama, blah blah blah.." demiş ve doğal olarak ben ama ve sonrasını dikkate almadım. Yoksa her naneyi buğulama veya çiy yeyin diyecekler yani bu işin sonu caramel mocha bir yere çıkacak.  :mrgreen:

wazzap, CandleGarden, SEP and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk full-frame fotoğraf makinamı aldım: Sony A7C

Aslında biraz "Hayaller RX1R Mark II, gerçekler A7C" gibi oldu; süreci detaylı anlatan ayrı bir başlık da açacağım :) 

r0qzg2s.jpg

Squall, Omfs, Mono and 3 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, Najaz said:

İlk full-frame fotoğraf makinamı aldım: Sony A7C

Aslında biraz "Hayaller RX1R Mark II, gerçekler A7C" gibi oldu; süreci detaylı anlatan ayrı bir başlık da açacağım :) 

r0qzg2s.jpg

Net alan derinliğinin küçük olması bir bazı durumlarda iyi de bir bazı durumlarda da felaket .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

2 hours ago, Altan Yoklar said:

Net alan derinliğinin küçük olması bir bazı durumlarda iyi de bir bazı durumlarda da felaket .

Felaket kısmı cep telefonlarının sorunu yoksa objektifi değişen makinelerde, objektif ile veya zoomlu objektif ise mm değerini oynayara çözülüyor. Örneğin 16 mm lens ile bunun sorun olacağını sanmıyorum. :)

Edit: Pardon diyafram kısarak, f değerliydi sanırım. :mrgreen:

Peregrine tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Peregrine said:

Edit: Pardon diyafram kısarak, f değerliydi sanırım. :mrgreen:

Evet diyaframı kısarak alan derinliğini ayarlayabiliyoruz; f değerini 2.8 ile 22 arasında ayarlamaya izin veriyor bu lens.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

robot supurge girgir evdeki toz oranini bayaa dusuk tutsa da kimi yerlere girmedigi icin bi tane konvansiyonel el. supurge aldim.

nilfisk-wb10p05a---stvsuger.jpg

genel olarak tasarimi cok hosuma gitti (fonksiyonel). zaten minicik sevimli birsey :lol:

RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, Najaz said:

Evet diyaframı kısarak alan derinliğini ayarlayabiliyoruz; f değerini 2.8 ile 22 arasında ayarlamaya izin veriyor bu lens.

Diyaframı 22 yapınca net alan derinliği en geniş hale geliyor ama o zaman bile yetmeyebiliyor.
Bir de 22 diyafram yapabilmek için kapalı mekanda ışık gerekli. 
İso'yu ne kadar yükseltsen de yetmiyor ya da aşırı noise oluyor
O zaman da enstantane'yi arttırıyorsun o da üçayak istiyor , image stabilizer istiyor.
Eldeki olanaklarla bir orta yol bulmaya çalışıyorsun. 
Tabi maksimum detay , daha az kayıpla crop imkanı çok güzel.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 dakika önce, Altan Yoklar said:

İso'yu ne kadar yükseltsen de yetmiyor ya da aşırı noise oluyor
O zaman da enstantane'yi arttırıyorsun o da üçayak istiyor , image stabilizer istiyor.

İşte tam da bunlar için aldık bu makinayı Altancığım :) Makinada BSI tam kare algılayıcı var. 12800 ISO'ya kadar çok temiz fotoğraf çekiyor. Ayrıca gövdede 5 yönlü IS var; 5 stop farkediyor o da. Tripodla çekiyormuşsun gibi elde çekim yapıyorsun.

Coppermine, escape and Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok