En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

güle güle kullan, güzel gitar cidden... jumbo kasa akustiklerin sesi başka birşeye benzemez, bende de var bir tane jumbo ibanez akustik... son 2 yıldır evdeki gitarlardan elime aldığım tek gitar o, Epi Les Paul (Custom Silverburst), ESP LTD EX-350, Washburn WG-587 duvarda asılı toz topluyor... biraz da pedalı amfiyi hazırla, ton yaz vs uğraşması zor gelmeye başladı galiba :D satmaya da kıyamıyorum hiçbirini...

Forgotten tarafından düzenlendi
NoFlyZone and ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
42 dakika önce, Forgotten said:

güle güle kullan, güzel gitar cidden... jumbo kasa akustiklerin sesi başka birşeye benzemez, bende de var bir tane jumbo ibanez akustik... son 2 yıldır evdeki gitarlardan elime aldığım tek gitar o, Epi Les Paul (Custom Silverburst), ESP LTD EX-350, Washburn WG-587 duvarda asılı toz topluyor... biraz da pedalı amfiyi hazırla, ton yaz vs uğraşması zor gelmeye başladı galiba :D satmaya da kıyamıyorum hiçbirini...

Fazlaysa ESP ex-350 yi alırım :new_love:.. Hiç explorer kasa gitarım olmadı benim :cici:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@MilesTeg, @NoFlyZone, @Forgotten teşekkür ederim dostlar. Aslında el yapımı ön kapağı solid sedir yapımı olan, Bon Jovi'nin de sahne gitarı olarak kullanmış olduğu Takamine EF341SC modelini almak hayalimdi ama gitar için ayırdığım bütçeyi aşıyordu maalesef. Bir de yeni zamlanınca 36700 lira veresim gelmedi o gitara. Biraz daha beklesem bugün aldığım gitar da o fiyata çıkacaktı. O yüzden beklemenin bir anlamı da olmayacaktı. Zaten GD90 gelince sesi olsun, malzeme kalitesi olsun diğerini direk unutturdu bana. Şuan tercihimden çok memnunum. Cordoba klasik gitarımı da farklı tonda ezgiler için elde tutacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 minutes ago, ZvAnA said:

@MilesTeg, @NoFlyZone, @Forgotten teşekkür ederim dostlar. Aslında el yapımı ön kapağı solid sedir yapımı olan, Bon Jovi'nin de sahne gitarı olarak kullanmış olduğu Takamine EF341SC modelini almak hayalimdi ama gitar için ayırdığım bütçeyi aşıyordu maalesef. Bir de yeni zamlanınca 36700 lira veresim gelmedi o gitara. Biraz daha beklesem bugün aldığım gitar da o fiyata çıkacaktı. O yüzden beklemenin bir anlamı da olmayacaktı. Zaten GD90 gelince sesi olsun, malzeme kalitesi olsun diğerini direk unutturdu bana. Şuan tercihimden çok memnunum. Cordoba klasik gitarımı da farklı tonda ezgiler için elde tutacağım.

Ama o zaman ufak bir dinleti isteriz abicim, kaçışın yok:lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
54 dakika önce, MilesTeg said:

Ama o zaman ufak bir dinleti isteriz abicim, kaçışın yok:lol:

:lol:

Akustiğe biraz daha alışayım(perdeler ve tel aralıkları biraz daha dar benim klasiğe göre) buraya inşallah güzel bir kayıt atarım Çağlarım.:mrgreen:

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GTX 1650 super ihtiyacımı karşılamadığı için PNY 4070Ti ile artık RTX ailesine geçmiş bulunuyorum. Sağolsun İnan 19 bin TL'ye hepsiburada'da satıldığını söylediği anda aldım, 3 ay ödemesiz, 9 ay vadeli alınca resmen bedavaya gelmiş oldu. Destek için anakart harici bir yere bağlamadım, ciddi ağır olsa da aşağı sarkmadı, kart 55 derece üstüne pek çıkmıyor, açıkçası oldukça memnun bıraktı şu aşamada. Ürün şu :

PNY 4070Ti

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 minutes ago, pentaman said:

GTX 1650 super ihtiyacımı karşılamadığı için PNY 4070Ti ile artık RTX ailesine geçmiş bulunuyorum. Sağolsun İnan 19 bin TL'ye hepsiburada'da satıldığını söylediği anda aldım, 3 ay ödemesiz, 9 ay vadeli alınca resmen bedavaya gelmiş oldu. Destek için anakart harici bir yere bağlamadım, ciddi ağır olsa da aşağı sarkmadı, kart 55 derece üstüne pek çıkmıyor, açıkçası oldukça memnun bıraktı şu aşamada. Ürün şu :

PNY 4070Ti

e hayırlı olsun da sayın hocam, ne ihtiyacını karşılayacak 4070Ti senin... oyun da oynamadığını hesaba kadarsak, DLSS 3.0 RTX ON sanal gerçeklikte kolonoskopi mi yapacaksın bu ekran kartı ile :zuh:

şaka bir yana çok iyi fiyata almışsın, hep buraya stoğu bitirip yazıyorsunuz. ayıp ama :D güle güle kullan.

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, JardeL said:

:mrgreen:

s687273.jpg

Hide contents

Kutu gelince sok oldum, hatta direkt "bu benim kasaya sigmaz" diye dusundum ama kart kutusu kadar buyuk degilmis... Alt resimdeki kutusunun boyu 46cm filan, kulakligin kutusundan belki bir kiyas yapilabilir... 

e0y8z6a.jpg

Kart her ne kadar "kutusu kadar" buyuk olmasa da devasa... 3.5 slot yer kapliyor...

60we33k.jpg

Yine de kasada yeterli hava akisi saglayacak kadar mesafe kaldi... Beraberinde gelen destegi taktim ama pek begenmedim, tam istediginiz boyutta ayarlayamiyorsunuz... Alttaki hava girisileri yuzunden biraz modifiye etmem gerekti, egimli oldugu icin kayiyor... Kartin yan tarafina taktim cunku bu resimde gorulen yuze taksam kasanin camini engelleyecekti... Aksam atarim onun resmini olmadi...

jymrs1j.jpg

Beraberinde bu kablo geliyor... 3060Ti tek kabloyla calisiyordu miss gibi, bunun icin tekrar PSU'nun kutusunu bulup diger guc kablolarini takmam gerekti... Yalniz karta giren taraf kasanin camina dokunuyor, ilk basta "temperli cam, tek noktadan basinc yuzunden patlar mi" diye dusundum ama simdilik sikinti yok... Yalniz kutudan ucu L seklinde bir uzatma ciksaydi daha iyi olurdu sanki... 

k6e8ppw.jpg

4080ler denildigi gibi overenginered kartlar, bu kadar sogutmaya gerek var mi bilemedim... Birkac oyunda denedim, 60 dereceyi gecmedi sicaklik... Guc degerlerine pek bakmadim ama 750W PSU ile sikinti cikarmiyor... Undervolt yapan da cok, bir bakacagim nedir ne degildir... Normalde 325W civari ama 270W civari ile performans kaybi olmadan kullanan vardi yanilmiyorsam...

Bunun OC modeli var bende de. Cidden hem serin çalışıyor hem de güç tüketimi çok az. Gerçi ikisi birbiriyle ilintili. Sessiz ağırbaşlı bir kart yapmışlar.

Gülegüle kullanın:thumbs:

P.S Undervolt çok yakışıyor bu karta:lol:

JardeL and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tesekkurler herkese, daha iyileri sizin olur umarim... 

@MilesTeg Bu da OC modeli , kutuda nedense 4080'in yanina degil de solda 16GB'nin ustune yazmislar... Hem CPU hem GPU undervolt icin bir konu acacagim, ayarlarinizi sorarim orada.... Benim 5800X 80 derecelerde dolaniyormus hic dikkat etmemistim... GPU icin gerek var mi yok mu onu bilemiyorum...

Yazmayi unutmusum, kartta coil whine "simdilik" yok sonra olur mu bilemiyorum... Ilk basta aklimda ASUS TUF serisi vardi ama onda coil whine sikayetini cok gordum, bunu alanlar memnundu... Bayagi da bir fiyat farki var acikcasi, degmez... 

JardeL tarafından düzenlendi
MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 minutes ago, JardeL said:

Tesekkurler herkese, daha iyileri sizin olur umarim... 

@MilesTeg Bu da OC modeli , kutuda nedense 4080'in yanina degil de solda 16GB'nin ustune yazmislar... Hem CPU hem GPU undervolt icin bir konu acacagim, ayarlarinizi sorarim orada.... Benim 5800X 80 derecelerde dolaniyormus hic dikkat etmemistim... GPU icin gerek var mi yok mu onu bilemiyorum...

Yazmayi unutmusum, kartta coil whine "simdilik" yok sonra olur mu bilemiyorum... Ilk basta aklimda ASUS TUF serisi vardi ama onda coil whine sikayetini cok gordum, bunu alanlar memnundu... Bayagi da bir fiyat farki var acikcasi, degmez... 

Açıkçası ben de CW ve fiyat farkı yüzünden bu markaya yöneldim. İyi ki de yapmışım. Pırıltılı RGB'si dışında herşeyi olması gerektiği gibi. Onu da kullanmıyorum zaten. CW bende de yok çok şükür. Kafaya takardım yoksa.

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@MilesTeg, @JardeL Palit iyidir f/p olarak iyi markadır, iki senedir 3080'inini kullanıyorum.  Biraz şans işi tabi ama coil whine falan bile yok. İlk başta sıvı soğutma ile kullanmak için sipariş ettiğim blok gelene kadar da fanlarıyla kullanmıştım. Gayet iyiydi ses/soğutma performansı. Açıkçası 4080 bir iki kere aklımı çelse de ben 4000 serisi kartlardan 5xxx için beklemedeyim.  İkinize de hayırlı olsun.

ZvAnA tarafından düzenlendi
MilesTeg and JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Araba ve motorun bakımı ve temizliği  için Liqui Moly - Motul - Motip - Würth ne varsa daldım.
Silikon sprey, döşeme temizleyici, yağmur suyu kaydırıcı, yağ ve şanzıman katkıları, ısıya dayanıklı boya, kapı ve cam fitil bakım spreyleri,enjektör temizleyici vs derken 5.000 liralıık oldum.
Yaza hazırım sanırım..:thumbs:

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Araba ne?
Forumda Honda Jazz arabasına ses izolasyonu yapan biri vardı siz miydiniz?

28 dakika önce, yarimpower said:

Araba ve motorun bakımı ve temizliği  için Liqui Moly - Motul - Motip - Würth ne varsa daldım.
Silikon sprey, döşeme temizleyici, yağmur suyu kaydırıcı, yağ ve şanzıman katkıları, ısıya dayanıklı boya, kapı ve cam fitil bakım spreyleri,enjektör temizleyici vs derken 5.000 liralıık oldum.
Yaza hazırım sanırım..:thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 dakika önce, Altan Yoklar said:

Araba ne?
Forumda Honda Jazz arabasına ses izolasyonu yapan biri vardı siz miydiniz?

Evet bendim..:8
2011 Fun paket I-shift Jazz'ım var..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evli değilim genelde araca tek biniyorum.O yüzden arabanın çoğu yeri yeni kondisyona yakın.
LPG taktırdım ki kafama her estiğinde istediğim yere en az maliyetle gideyim.Kendime göre kontağı start-stop butonuna çevirtmek gibi bir çok özelleştirmeler yaptırdım.Ayrıca ustam çok çok iyi.
İhtiyaçlarımı fazlası ile karşılıyor.Ayrıca Kymco Downtown 300 lük motorum da var.
Gönlümde Hyundai-Kia ve ya MG 'nin cereyanlı modelleri var ama şimdilik Jazz ile devam etmek daha kolayıma geliyor.. 

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyatı baya düşmüş, takacağım bilgisayarda gen4 yuvası olmasa da ilerde ps5 yada ps5 pro aldığımda değerlendirmek üzere, TLC NAND flashlı, Dram cache’li, 1200TBW yazma ömürlü veya 5 yıl garantili güzel bir disk. Üstelik amazon 5 eşit taksit imkanı da sundu. Acil ihtiyaç olmasa da değerlendirdim. Uzunca bir süre ssd ihtiyacım kalmayacak gibi.

https://amzn.eu/d/3VZI1UQ

IMG-2564.jpg

pentaman and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 hours ago, yarimpower said:

Evli değilim genelde araca tek biniyorum.O yüzden arabanın çoğu yeri yeni kondisyona yakın.
LPG taktırdım ki kafama her estiğinde istediğim yere en az maliyetle gideyim.Kendime göre kontağı start-stop butonuna çevirtmek gibi bir çok özelleştirmeler yaptırdım.Ayrıca ustam çok çok iyi.
İhtiyaçlarımı fazlası ile karşılıyor.Ayrıca Kymco Downtown 300 lük motorum da var.
Gönlümde Hyundai-Kia ve ya MG 'nin cereyanlı modelleri var ama şimdilik Jazz ile devam etmek daha kolayıma geliyor.. 

Arabaya iyi bakıp kafana/gönlüne göre özelleştirmeler yapmanın böyle bir sorunu var. Araba 15 yaşına geliyor insanın değiştiresi gelmiyor. :)

yarimpower beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 dakika önce, stardust said:

fa0xuyy.jpeg

VA'ların kralı eski monitörüm LG 32GK850G'dan son mesajımı atıyorum foruma.

see you on the other side...

dantel koymadığın sürece ekranın üstüne yazı yazma buraya :lol: hayırlı olsun. bir va'cı daha gitti. 

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok