En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.014 mesaj var

Amazon.de WarehouseDeals'dan aldigim Asus PB248Q geldi... Urun icin Like New diyordu ama urun bildigin sifir... Jelatinleri, cikartmalari vs. hepsi duruyor... Kablolar acilmamis posetlerde filan... 

Amazon, WarehouseDeals uzerinden alirken vergiyi katmiyor fiyata, vergiyi ulkeye giriste oduyorsunuz... Bir de siz indirimli fiyatla aldiginizda Amazon faturayi indirimsiz fiyat uzerinden kesiyor ve gumrukte de indirimsiz fiyat uzerinden vergi hesaplaniyor... Bu biraz cins, onun disinda sikintisiz alisveris oldu... 

Urune gelirsek; linkte zaten detaylari oldugu icin onlara girmeyecegim... Alismak biraz zaman alacak 19" monitorden sonra, heybetli birsey cunku... Kalibrasyon vs. gerekir mi ona da bir bakmak lazim, cok fazla detay var... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yani amazon.de ' den alışveriş yapılırken dahi gümrük sınırının altında kalıyor indirimle diyip aldanmamak lazım. Ürünün fiyatının normal halini baz alarak hesap etmek gerek o halde yoksa elleri avuşturarak ürünü beklerken kapıda ürününüz gümrükleme işlemi için ardiye ordino belge düzenleme masraf cart curt diye yazılı bildirgeyi görürüz. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ama o durum warehouse deals, yani refurbished itemler için geçerli.

normalde sıfır ürünün fiyatı gümrük sınırının altına indiyse ve o fiyattan faturalandıysa herhangi bir sorun olmaz gümrükte.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ama o durum warehouse deals, yani refurbished itemler için geçerli.

normalde sıfır ürünün fiyatı gümrük sınırının altına indiyse ve o fiyattan faturalandıysa herhangi bir sorun olmaz gümrükte.

Bu bilgi Türk gümrüklerinde her zaman doğru değil. Memuruna göre değişebilir. Memurun ürüne bakıp bunun fiyatı bu değil şu deme ve gümrüğe takma yetkisi var. Fatura falan hikaye olabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu bilgi Türk gümrüklerinde her zaman doğru değil. Memuruna göre değişebilir. Memurun ürüne bakıp bunun fiyatı bu değil şu deme ve gümrüğe takma yetkisi var. Fatura falan hikaye olabiliyor.

Muhtemelen boyle bir durum var, Amazon'a email yazmistim soyle cevap vermisler;

WarehouseDeals'da gumruk ucreti neden gozukmuyor ile ilgili olarak;

Sometimes it happens that our system doesn't charge you for the import fees at the beginning process as it's not clear how much it would be due to item value and state. In these cases, instead of us charging you directly for the import fees, you have to pay for it with your customs. It's around the same amount, it's just the difference of when it's payed.

Iki farkli fatura olayi ile ilgili olarak;

For exportation purposes, we have to provide the actual value of the item to reduce the effort of the carriers and the customs. We've had experience with incorrect values being shown on the invoices in which the items were refused by the customs and return to Amazon on which we had no influence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@JardeL @

Fakat burda görünen o ki JardeL'in aldığı ürün yanlış fiyattan faturalandırılmış, yani indirim yansıtılmadan. Önceden import fee alınmadığı için de gümrükte takılmış olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gumruk bedeli zaten odeyecektim, sinirin ustundeydi zaten onda sikinti yok... Normalden fazla vergi odemis oluyoruz sikinti o... Ben 193 euroya aldim, Amazon Total Declared Value olarak 264 Euro (241 Euro urun, 23 Euro kargo) fatura kesmis... Ha tabii cok bir fark yok ama iste baska bir urunde fiyat farki cok da olabilir... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Urun refurbished degil... Fatura da normal sifir urun faturasinda ne yaziyorsa farkli birsey yok... Gerci zaten urun de sifir gordugum kadariyla, anlamadim bunu niye WarehouseDeals'da sattiklarini da... 

Refurbished veya ikinci el de olsa faturada yazmadigi surece gumruk memurunun anlamasi mumkun mu bilemiyorum... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

birşeyleri derken kargo ücretini sıfırladım aslında, montu tek başına alsam 22 euro kargo çıkıyor, 19 euro'ya bu aleti ekleyince, 49 euro'yu geçtiği için kargo ücreti sıfıra iniyor.

çok gizli evraklarım var tabii ki imha etmem gereken  :lol:

filmlerden falan gördük heralde etkilendik, bir seferde 7 sayfaya kadar imha ediyormuş.

evde 1 büyük klasör dolusu, garantisi yüzyıllar önce dolmuş malların, faturası fişi var, kağıtların üstünde her türlü bilgi mevcut, onları yırtıp çöpe atmaya üşeniyordum, yeni oyuncağımla temizlik yapacağım evde artık  :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kaft' tan aldığım çanta geldi.

r68pVP.jpg

On numara iş yapmışlar adamlar. İçerdeki ilk büyük gözü de ikiye ayırsalarmış çok daha iyi olurmuş kendi açımdan. Belki biraz modifiye edebilirim. Yine de gerçekten beğendim.

Griffon and Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güle güle kullanın. Ben de merak ediyorum Kaft'ları. Sadece internet üzerinden mi satıyorlar, görüp alabileceğimiz bir dükkan da var mı?

Teşekkürler Seiko için güzel dileklerini iletenlere. :) Sonrasında bir de Magic Mouse 2 aldım, sorunsuz kullanıyorum, ama "casual" oyunlarla sınırlamaya çalışıyorum kendimi onu kullanırken. :)

Magic Mouse ile beraber kendimi gaza getirip neredeyse Beats Solo3 alıyordum, son anda Can uyandırdı sağolsun..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LG PF1000U short throw projector : cok etkileyici bir teknoloji urunu ve cogu evde film seyretmek icin televizyonun yerini alabilecek bir alternatif olabilecek kadar pratik. Ekran olarak kullandigim duvara sadece 50cm uzaklikta duruyor.

kHanTW beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok