En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.005 mesaj var

uzun zamandır planladığım 4x8gb 4 kanal belleğe sonunda geçiyorum. soranlar olabilir 3000mhz den 3200mhz e geçmek mantıklı değil gibi görünsede, seçtiğim model hem yüksek hızlara çıkabilen hemde CL düşük olan ender modellerden biri. 

3600mhz CL14 de stabil çalışabiliyor.

G.SKILL Trident Z DDR4-3200Mhz C14 16GB (4x8GB) QUAD (14-14-14-34)

jackjoker tarafından düzenlendi
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
25 dakika önce, rammstein said:

Güle güle kullan. RGB alaydın :P

teşekkür ederim. amacım ram den maksimum faydalanmak :) bunun soğutucusu daha başarılı rgb olan modele nazaran. örneğin 3600mhz de cl14 de az bir voltaj ile gayet serin çalışabiliyor. bir de rgb olup da cl değeri daha iyi olan model de yok ne yazık ki. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 dakika önce, wazzap said:

Intel'de o kadar etkiliyor mu yahu? Hayırlı olsun bu arada.

teşekkür ederim.

böyle inanılmaz ötesi fark yok. ancak adobe uygulamalarını sık kullandığım için dual ile quad arasında farkı ben ciddi gördüm. sentetik testlerde neredeyse tam 2 kat daha hızlı şuan. oyunlarda fark yoktur ya da en fazla 2 fps civarı çıkar.

ancak özellikle yüksek çözünürlüklü işleme kısmında belirgin farkları ben gördüm.

bir de asıl sebep eski ramlerim 3000mhz cl15 de çalışan hynix chipli ramlerdi. oc açısından çok da iyi değillerdi ve en kötüsü 2x16 olarak dual kullanıyordum. bu ramler ise 3200mhz ve cl14 default olarak gelen samsung bi-dia chipli ramler. oc konusunda inanılmaz başarımları var. 

örneğin 3600mhz de cl14 kullanabilmek çok iyi. eskisinde voltaj bile verseniz boot bile etmekte zorlanıyordu cl değerine oynadığımda. 

ayrıca x299 yongasına geçip hemde 4 kanal bellek avantajını kullanmamak canımı sıkıyordu. eski ramleri satıp onun yerine 4x8gb alarak en azından 4 kanal avantajını kullanmaya başladım.

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 minutes ago, Narcissus said:

Güle güle kullan kardeşim evde hiç kullanmayıp bi köşede bekleyecek olan bir teknoloji çöpün daha olmuş oldu.. 

kedimi izleyeceğim evde yokken...

quad beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 minutes ago, wazzap said:

Bu arada fotoyu siteye yükleyemiyorum. Max total size 1,4mb diyor.

Sanırım herkesin sitede kaplayabileceği max bi alan var kişi başı.. (cloud gibi) ve o da gariban bir 10mb sanırım.. 

Daha önce yüklediğin resimleri silmen lazım ki bu da o resmi bulunduran konunun kokoreç olmasına neden olacaktır... adam başı daha fazla alan istiyoruz death...:baba:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kara Cuma olayını değerlendirip ne zamandır yapmak istediğim upgrade'i hayata geçirdim.

Dün akşam kendime bir Z370 sistem toplamıştım Hepsiburada'da ama acele etmeyince parçaların hepsi tükendi gitti. Ben de aşağıdaki setup'ı yaptım bugün ve verdim siparişi. İlk setup'a göre daha iyi bir anakartım olacak bu sayede:

Anakart: MSI Z370 GAMING M5

İşlemci: i5-8600K

RAM: Trident Z 16GB 3000Mhz

İşlemci Vatan'ın bana yakın bir şubesinde vardı, az önce gidip aldım. Diğerlerini bekleyeceğim artık.

Yakında eski sistem ile ilgili bir ikinci el başlığı açarım tahminen :lol:

Uzun zamandır planlıyordum, bakalım nasıl bir fark yaratacak...

Whooosh, rammstein, ZvAnA and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

No Ryzen!!! :facepalm:

Hayırlı olsun... :)

4c/8t'den 6c/6t'ye geçtin hocam da Battlefield 1'de ağlatmasın o? 7700K de bile stuttering oluyor diyorlardı.

wazzap tarafından düzenlendi
MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 minutes ago, wazzap said:

No Ryzen!!! :facepalm:

Hayırlı olsun... :)

4c/8t'den 6c/6t'ye geçtin hocam da Battlefield 1'de ağlatmasın o? 7700K de bile stuttering oluyor diyorlardı.

Stuttering oyunun bug'ından dolayı oluyor. 7700k ile Rzyen 7 arasında 1440p'de büyük bir fark yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

öyle gerçektende, hem de yeni tasarım yapmadıkları için fiyatı ucuz tutabiliyorlar işte.

gamersnexus'daki saçları lüle lüle olan steve dayı hep diyor mesela bunun benchmark bir kart olduğunu.

açıkçası FTW3 olsun isterdim de, 1000 lira fark vereceksem sağol kalsın yani. Sonuçta aynı GPU, yaptığı iş aynı. Sadece yakışıklı değil sahibi kadar :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sağol Mumi, daha iyisi sizlerin olsun :) GTX 1080 geçen hafta durup dururken Hakk'ın rahmetine kavuştu. RMA'ya gidecek, hatta yeni gelen sıfır kartı da satacağım, onun da haberini vereyim, gerçi o iş 1-2 ay alabilir heralde gitmesi gelmesi.

GTX 1080 bozulmasaydı, muhtemelen yeni ekran kartı arayışına girmeyip, böyle efsane bir fiyatı kaçırmış olacaktım. Kısacası bu fiyattan gtx 1080 bozulmamış olsa da alırdım. 

Tabi dersen ki 1440p'de hayatında ne değişecek, pek bir şey değişeceğini sanmıyorum ama olsun yani yine sistem güncelllenmiş oldu. 3 Sene TR garantisi var bu MSI kartın, gtx 2080 serisi çıkınca rahat satarım diye düşüyorum. @Deathknight

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm kart arızalandıysa biraz zoraki alışveriş ihtimali gibide olmuş. O konuda katılıyorum pc 1 gün çalışmadan dursa aynı şekilde cinnet gelip parayı basıp alacak adamlarız. :) Tekrar hayırlı olsun madem. GTX1080 sağlam olsa düşünülmezdi belki fazlada seninki gereklilik olmuş kalkıp 1080 almak yerine daha iyi güncelleme çekmiş olmuşsun bahaneyle. ;)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen öyle oldu ya, tekrar teşekkür ederim.

Şu sıralar çok yoğun oynamasam da, insanın elinin altında sağlam bir sistem olmadı mı hayat damarlarından biri tıkalı gibi oluyor.

1080Ti tabi işin bahanesi oldu ama olsun. Monk gibi yaşıyorum, masrafsız çocuğum, bir lüksümüz bu olsun :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Malesef kullanıcı bir seviyeye gelince donanım tercihinde makul olunamıyor gidip en iyisine parayı dayıyorsun, benim PSU arızalandığında da denk birşey almak yerine eskisinden daha iyi bir şey almak durumunda kaldım.

İndirimlerde gözüme çarpan tek şey atıyorum 350TL olan ürüne 550TL etiket basıyorlar altına %20 indirim oldu  bunu kaçırma -110TL düştük 390TL 'ye senin olacak ne duruyorsun diyorlar. çoğu ürün bu şekilde, bazı ürünlerde damping oluyor onlarda kısa sürede bitiyor, geriye kalan kalabalık etiketin mazisini bilmeden alış veriş yapıyor, geçtiğimiz günlerdeki 11.11 aliexpress + ÇİN bayramında da aynısı oldu.

Buraya bir başlık açmak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok