En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

:lol:

Neyse, konuyu toparlayalım. Yine amazon pıraym sağ olsun toplam 12 TL'ye üç adet ciltli roman aldım. :mrgreen:

wazzap tarafından düzenlendi
pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
47 dakika önce, wazzap said:

:lol:

Neyse, konuyu toparlayalım. Yine amazon pıraym sağ olsun toplam 12 TL'ye üç adet ciltli roman aldım. :mrgreen:

Hocam ne aldınız çok özel değilse sorabilir miyim ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iPad Pro 12.9 inch = almayacagim diyordum ama salgin gunlerinde calisirken ya da kosu bandinda bir taraftan da birseyler seyretmek icin buyuk bir iPad fena olmaz diye dusundum. Normal iPad'lerimiz 2018 model oldugu icin bundaki yenilikleri ilk defa goruyorum, USB-C hub baglayarak neredeyse desktop gibi kullanabilme ozellikleri ilginc olmus. Tavsiye edilir.

Bugani "boyna takilan kulaklik seysi" : Bunlar ne zamandir var bilmiyorum ama birisi nihayet bunu akil etmis, kimseyi rahatsiz etmemekle birlikte insanlari duymaniza izin veriyor. Elbette $70 vermedim buna, saticinin bir indirim kuponu vardi, $25 falan verdim galiba. Isyerinde kulaklik hala ideal ama bu zimbirti salginda evde calisirken iki dakikada bir gelen "aaaaskim lavabo tikanmis" ya da "baaaaba organic molecule ne demek" vs. cigliklarini duyup mudahale etmeye izin vermesi acisindan kullanisli.

G1200 7 inch USB microscope: Yas geregi artik yakin gorusum beni terketmeye basladigi icin bazi IC/board vs. yazilarini okumakta gucluk cekiyordum, uygun bir indirim bulunca bunu aldim. "Mikroskop" diye satmalari pek dogru degil, buyutme en fazla 3x-4x, iddia ettikleri gibi 1200x falan degil. Ancak pil omru vs. fena degil, arabirimi biraz garip olmakla birlikte elektronik hobisi ile ugrasanlar icin oldukca yeterli. Amma velakin cocugun egitiminde vs. gercek bir mikroskop olarak kullanmayi unutun, gidip gercek bir mikroskop alin. 

ChipArchitect tarafından düzenlendi
wazzap and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, pentaman said:

Hocam ne aldınız çok özel değilse sorabilir miyim ?

Ciltsiz kitaplarımı ciltlileri ile güncelliyorum. :D

Franz Kafka - Dönüşüm

Stefan Zweig - Satranç ve Bir Çöküşün Öyküsü (Bez Ciltli)

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yine iş olsun diye empire state ve özgürlük heykeli nide aldım. yalnız özgürlük heykeli ben aldıktan 1 gün sonra amazonda 170 tl indirime girdi. old trafford dan kazandığım 400 tl nin 170 i gitmiş oldu yani. :)

XYGG1q.jpg

şimdi bu odaya bir masa lazım ki bunlar yapılabilsin. :icon_think:

wazzap, Thustu and Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 saat önce, emre666 said:

yine iş olsun diye empire state ve özgürlük heykeli nide aldım. yalnız özgürlük heykeli ben aldıktan 1 gün sonra amazonda 170 tl indirime girdi. old trafford dan kazandığım 400 tl nin 170 i gitmiş oldu yani. :)

XYGG1q.jpg

Özgürlük heykelinin suratı yok :facepalm:

Squall tarafından düzenlendi
emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
yine iş olsun diye empire state ve özgürlük heykeli nide aldım. yalnız özgürlük heykeli ben aldıktan 1 gün sonra amazonda 170 tl indirime girdi. old trafford dan kazandığım 400 tl nin 170 i gitmiş oldu yani. 
XYGG1q.jpg

Setleri nereden aldınız? Pek kampanya yapmıyorlar bunlarda, denk gelemedim hiç

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Barbarconan said:

Setleri nereden aldınız? Pek kampanya yapmıyorlar bunlarda, denk gelemedim hiçemoji53.png

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0765C5SX5/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

671 tl ye almıştım 544 tl şuanda

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07KTLHZVC/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

787 tl ye almıştım 799 tl olmuş.

https://www.hepsiburada.com/lego-creator-expert-10272-old-trafford-manchester-united-p-HBV00000R3HO9?magaza=LEGO Certified Store

bunu da şansa 1,599 tl ye aldım. ben aldıktan sonra normal fiyatı olan 1,999 tl ye yükselttiler. 

https://lego.storeturkey.com.tr/architecture

resmi sayfa 4 al 3 öde kampanyası yapmış ama 849 tl ye yükseltmiş fiyatları. amazon.com.tr yine ucuz yani.

bence özgürlük heykelini 544 tl ye kaçırmayın abd fiyatı 120 dolar. bu döviz kurları ile 544 tl den ucuza olmaz galiba...

Barbarconan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0765C5SX5/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
671 tl ye almıştım 544 tl şuanda
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07KTLHZVC/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
787 tl ye almıştım 799 tl olmuş.
https://www.hepsiburada.com/lego-creator-expert-10272-old-trafford-manchester-united-p-HBV00000R3HO9?magaza=LEGO Certified Store
bunu da şansa 1,599 tl ye aldım. ben aldıktan sonra normal fiyatı olan 1,999 tl ye yükselttiler. 

https://lego.storeturkey.com.tr/architecture
resmi sayfa 4 al 3 öde kampanyası yapmış ama 849 tl ye yükseltmiş fiyatları. amazon.com.tr yine ucuz yani.
bence özgürlük heykelini 544 tl ye kaçırmayın abd fiyatı 120 dolar. bu döviz kurları ile 544 tl den ucuza olmaz galiba...

Lego mağazası fiyatları uçmuş gerçekten, Amazon Türkiye’de daha ucuza bulunabiliyor. Teşekkürler

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yıllarca peşinden koştuğum, bir ara ayağıma kadar gelmesine rağmen tembellik edip almadığım (ve sonra kafamı duvarlara vurduğum), Sony'nin MD teknolojisinin 10. yılına özel tasarladığı ve piyasaya sürdüğü, MD cihazların Holy Grail'i olan MZ-N10'a sonunda kavuştum :D

gUcMSk.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

koleksiyoner olduğunu ve artistik duygularla aldığının farkında olarak soruyorum, pratikte bir işine yarayacak mı bu alet ? bunun diski falan bulunur mu bir yerde ? @Najaz

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust Müzik çalar olarak hala kullanılabiliyor bu MD cihazlar. Ancak bunlara şarkı yüklemek falan epey uğraş istiyor. Müzik dosyalarını Sony'nin kendi formatı olan ATRAC formatına çevirmeniz lazım önce. Bunu da yine Sony'nin SonicStage programıyla yapabiliyorsunuz. Bu programın Windows 10 desteği yok, sisteme kurmak için binbir takla atmanız gerekiyor :) 

"Program kurmayacağım, müzik setinin / ses kartının optik çıkışından kayıt yapacağım" derseniz, ya da elinizdeki cihaz NetMD değilse (yani üzerinde USB girişi bulunmayan eski modellerden biriyse) bu sefer kayıt 1:1 hızda yapılıyor. Yani 60 dakikalık bir CD'yi MD'ye kaydetmek 60 dakika sürüyor. O alıştığımız sürükle-bırak ya da streaming kolaylığı bunlarda yok yani; epey zahmetli işler. Bu yüzden pratikte kullanım seçenekleri çok sınırlı diyebiliriz.

MiniDisc'lerin üretimi bittiği için ancak 2. el olarak bulunabiliyor, onların da tanesine 40-50 TL istiyor satıcılar. Bende 4-5 tane mevcut. Bir MD'ye 1 milyon defa silme/yazma işlemi yapılabildiği için de ömürleri neredeyse sonsuz. O yüzden MD konusunda (şimdilik) bir sıkıntım yok.

Yani senin de söylediğin gibi, bunlar artık birer koleksiyon objesi. MD'lerin altın çağında o ses kalitesine ve rengine aşık olmuş, o dönemde birçok farklı MD cihaz kullanmış ancak bu tepe seviye ürünlere hem o günkü gelir durumu, hem de bu tür cihazların Türkiye'ye sınırlı sayıda gelmesi (ya da hiç gelmemesi) sebebiyle erişememiş olmanın getirdiği bir ukde var içimizde :) 

Najaz tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Altan Yoklar said:

Zengin (kolleksiyoner) item'ı bana gelmez.

Altancığım yani biz de koleksiyon yapıyorsak malikanemizde küveti sütle doldurup g.tümüze buzlu badem sokmuyoruz :D 

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 hours ago, Najaz said:

@stardust Müzik çalar olarak hala kullanılabiliyor bu MD cihazlar. Ancak bunlara şarkı yüklemek falan epey uğraş istiyor. Müzik dosyalarını Sony'nin kendi formatı olan ATRAC formatına çevirmeniz lazım önce. Bunu da yine Sony'nin SonicStage programıyla yapabiliyorsunuz. Bu programın Windows 10 desteği yok, sisteme kurmak için binbir takla atmanız gerekiyor :) 

"Program kurmayacağım, müzik setinin / ses kartının optik çıkışından kayıt yapacağım" derseniz, ya da elinizdeki cihaz NetMD değilse (yani üzerinde USB girişi bulunmayan eski modellerden biriyse) bu sefer kayıt 1:1 hızda yapılıyor. Yani 60 dakikalık bir CD'yi MD'ye kaydetmek 60 dakika sürüyor. O alıştığımız sürükle-bırak ya da streaming kolaylığı bunlarda yok yani; epey zahmetli işler. Bu yüzden pratikte kullanım seçenekleri çok sınırlı diyebiliriz.

MiniDisc'lerin üretimi bittiği için ancak 2. el olarak bulunabiliyor, onların da tanesine 40-50 TL istiyor satıcılar. Bende 4-5 tane mevcut. Bir MD'ye 1 milyon defa silme/yazma işlemi yapılabildiği için de ömürleri neredeyse sonsuz. O yüzden MD konusunda (şimdilik) bir sıkıntım yok.

Yani senin de söylediğin gibi, bunlar artık birer koleksiyon objesi. MD'lerin altın çağında o ses kalitesine ve rengine aşık olmuş, o dönemde birçok farklı MD cihaz kullanmış ancak bu tepe seviye ürünlere hem o günkü gelir durumu, hem de bu tür cihazların Türkiye'ye sınırlı sayıda gelmesi (ya da hiç gelmemesi) sebebiyle erişememiş olmanın getirdiği bir ukde var içimizde :) 

Sanallaştırma ile hangi OS destekliyorsa sanal makineye kurulup keyfinize bakabilirsiniz aslında, illa Win10 olacak diye bir şey yok.
(Şahsen Android telefonuma FLAC kaynaktan kodlanmış OPUS formatında arşivimi yükleyip AIMP uygulaması ile HD Audio kulaklıklarımla dinlerken yeterli tatmini sağlıyorum ama tabi bir ATRAC/MD (ya da buzlu badem) tadı vermez muhtemelen. :mrgreen: )

Peregrine tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/calisma-alanlari/masalar/calisma-masalari/19281024/idasen-calisma-masasi.aspx

160x80 ebatı çok büyük geldi gözüme ama 120x70 de küçük geldi, ikisinin arası diğer serilerde vardı ama onlarda bu idasen kadar sağlam durmuyordu. mecbur küçüğünü aldım bende.. gerçi birazda pişman oldum şimdi 160x80 ı almadığıma ama neyse artık...

@Najaz hocamın da tercihi olduğu için bu masayı aldım. yalnız alt kısmındaki metal kablo saklama yeri yerine teşhirdekinde kumaş ağ şeklinde bir kablo tutma yeri vardı. Sordum görevliye ''onlar aksesuar kasım ayında gelecek '' gibi birşey dedi ama internette standart kutudan çıkan birşeymiş gibi gözüküyor.

najaz hocam sizin masada metal elektrik prizli kablo saklama yeri mi var yoksa başka türlü mü ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@emre666 Emreciğim ben bir önceki masamda yine IKEA'nın sattığı SIGNUM kablo düzenleyici kullanıyordum. Yeni masaya da onu monte ettim, zira IDASEN'in yanında gelen kumaş kablo düzenleyici pek kullanışlı gözükmedi gözüme.

Yeni masanı güle güle kullan diyeyim :)

emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Neredeyse 20 yıllık olan Sony MZ-N10 MD çalar'ın dahili Li-Ion pili (LIP-3WMB) elbette ki ömrünü doldurmuştu. Ben de bu pille benzer ölçülere, voltaj ve kapasiteye sahip pil arayışına girdim. Sonunda cihazın pil yuvasına sığabilecek, 402050 tipinde (burada 40 = 4mm kalınlık, 20 = 20mm en, 50 = 50mm boy anlamına geliyor), 3.7 Volt / 340 mAh ve üzerinde PCM (Protection Circuit Module) bulunan bir Lityum Polimer pil bulabildim. Birikim Pilleri adlı bir firmanın n11 mağazasından, kargo dahil 42 TL'ye Power-Xtra PX402050 model pili satın aldım.

Bu tür bir pile ihtiyacınız varsa, bu firmadan alışveriş yapmanızı tavsiye ederim. Piller hem yeni tarihli, hem de şarj/kapasite sıkıntısı vs. olmuyor. Aynı gün kargo yapıyorlar ve ufacık pili bile karton kutuda göndermişler. Kutudan bir de atık pilleri toplamak için pil kutusu çıktı; bu da hoş bir detay.

Satın aldığım pil elime ulaşınca, Youtube'daki şu videoda anlatılan yönergeleri takip ederek, yeni pili cihazın anakartına lehimledim:

DnK4o1.jpg

MZ-N10 setin topluca bir fotoğrafını da koyayım :) Kadromuz şu şekilde:

MZ-N10 NetMD çalar
BCA WM21U USB&Şarj Standı
RM-MC33EL Aydınlatmalı Kumanda
MDR-E838SP Kulaklık
EBP-N10 Harici Pil Yuvası

3IwIBD.jpg

Ufak bir tüyo: MZ-N10'un orijinal şarj adaptörü 6V. Ancak cihaz, PSP'nin 5V şarj adaptörü ile de sorunsuz bir şekilde şarj olabiliyor. Bendeki cihazın orijinal adaptörü olmadığı için, PSP-104 model kodlu 2. el bir PSP şarj adaptörü satın aldım ve bunu kullanıyorum. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, şarj adaptörünün ucunun L şeklinde olması. Zira uç düz ise şarj standının arkasındaki girişe takamıyorsunuz.

Unutmadan, bugün MZ-N10'a bir de kardeş geldi :) 2004 yılında bir tane kendime, bir tane de kızkardeşim için satın aldığım, Sony'nin flash bellekli ilk MP3 çalarlarından olan NW-E99. Bendekini yıllar önce kaybetmiştim. Lakin kızkardeşim sandıkları karıştırırken bulmuş ve bana getirdi.

X4sgJE.jpg

HBCiPW.jpg

emre666, ZvAnA and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Babam için Netflix, Ssport vb. tvden izlemesi amacıyla TiVo Stream 4K aldım yakın zamanda. Bir süredir kullanıyor şimdilik şikayet yok. Mi Box ile bunun arasında kalmıştım fakat Mi Box ın çıkış tarihinin çok eski olması nedeniyle bunu tercih ettim. Ek olarak konulacağı yerde wifi çekim gücü konusunda sıkıntı olduğundan USB-Ethernet dönüştürücü de aldım.

61MFgOj0gaL._AC_SL1500_.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
25 dakika önce, sCoRPion_tr said:

Babam için Netflix, Ssport vb. tvden izlemesi amacıyla TiVo Stream 4K aldım yakın zamanda. Bir süredir kullanıyor şimdilik şikayet yok. Mi Box ile bunun arasında kalmıştım fakat Mi Box ın çıkış tarihinin çok eski olması nedeniyle bunu tercih ettim. Ek olarak konulacağı yerde wifi çekim gücü konusunda sıkıntı olduğundan USB-Ethernet dönüştürücü de aldım.

61MFgOj0gaL._AC_SL1500_.jpg

MiBox'ın en b.ktan yanı ethernet kullanamaması.. Wifi olayı da biraz problemli hakkaten.. Sürekli kullanımda sorun yok ama alet uyku moduna falan girince arada bi sapıtıyor bendeki.. Wifi bağlı görünüyor ama internete çıkış sağlayamıyor falan.. Saatini tarihini manuel ayarlayınca falan düzeliyormuş güya ama bende çözüm olmadı.. Bu sorunu yaşayınca mecburen restart yapıyorum düzeliyor.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok