Battlefield 1 (PC / XONE / PS4)
2 2

Bu konuda 651 mesaj var

@Narcissus 'un uyarısı sayesinde 5 EUR'a aldım oyunu premium pass'te geldi ve oynuyorum. Gayet güzel, casual casual takılıyorum. Hatta benim ekipten bir kaç eleman da gaza geldi. Biraz squad action yapacaz bir süre. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Premium Pass şu an için bedava ama oyun olması gerekiyor. Oyunu da 5 euro'ya satıyorlar evet. Sanırım BF5 gelene kadar kampanya yapmışlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, ObiWan said:

@Narcissus 'un uyarısı sayesinde 5 EUR'a aldım oyunu premium pass'te geldi ve oynuyorum. Gayet güzel, casual casual takılıyorum. Hatta benim ekipten bir kaç eleman da gaza geldi. Biraz squad action yapacaz bir süre. 

Girdiğinizde haber verin karşı takıma gelirim bende.. sizin hepiniz ben tek misali :F

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 minutes ago, Narcissus said:

Girdiğinizde haber verin karşı takıma gelirim bende.. sizin hepiniz ben tek misali :F

Tamam, bir BF veteranından biraz feyz almış oluruz hem :D

Yatagan kılıcımla kesebilirim seni, öyle olursa üzülme olur mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çağlar’a karşı Battlefield 1’de buradan herhangi bir artık “Casual Gamer” olmuş(veya zaten öyleydi :D) herhangi bir arkadaşın en ufak bir şansı olduğunu zannetmiyorum, bari Medic olunsun fayda olsun.:DDD

Narcissus beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

BF1 sayesinde fps oyunlarında holo, red dot veya herhangi bir optic aramaz hale geldik rabbime şükürler olsun.. :baba:

Daha önce de bahsettiğim gibi bu oyun Bad Company 2 tadında, harika bir oynanışa sahip (hızlı ve dinamik ama cod gibi casual değil, gunplayi ve mekanikleriyle gerçekçi ama bf2 kadar hantal değil) atmosferi çok başarılı bir oyun.. WW1 gerçekçiliği beklemek saçmalık ama yine de o dönemin hakkını veriyor.. 

Bu oyun hakkında zaten söyleyeceklerimi sayfalarca söyledim o nedenle madem öyle çıkış tarihinden 2 yıl sonra şu an varolan diğer populer fps lerle karşılaştırmalı bir anektod yapalım.. : 

Pubg denen çöplüğü oynuyorum arada sırf competitive doğasından ötürü... Battle royal sistemi falan doğası gereği güzel evet ama teknik yeterlilik olarak  o kadar boktan bir oyun ki kendimi kesinlikle rahat hissetmiyorum, kontroller hiç bir şekilde responsive değil .. yat dersin yatmaz ama 2mm yana gidersin yatar, camdan atla dersin atlamaz,  girmeye calısırsın girmez.. Aim down sight veya zoom yaparsın scope ekranı gidip gelir  vs vs .... bunun gibi en temel gameplay hatalarına sahip olup bi de BF1 gibi inanılmaz grafikli bi oyunla karşılaştırılamayacak sikko grafiklere sahip olunca gerçekten de Battlefield 1 i açtığımda rahatlıyorum..

Kantır halen çok popüler ama bu popülerliğin 2 nedeni var... 1. si halen counterın competitive tarzına yakın bir oyun yok (gökkuşağı altı kuşatma biraz yakın :D ) 2.si de en boktan sistemde bile çalışan ve ayçiçeği parasına satılan bir oyun olduğundan communitysi çok geniş) ama gel gör ki koşamayan adamların 1-2 silah harici recoilden nasibini almamış silahlarla aim down sight dahi yapmadan ateş etme fikriyatına artık tahammül edemiyorum.. 90ların sonu ve 2000lerin başında yokluktan oynadık ama bu tek bi oyunu oynayabildikleri için ona takılıp kalan kezban korosunu anlayamıyorum.. 

Fortnayt poormans pubg işte..    minecraft , rust ve pubg yi 200ml suda yoğurun bi de beleş yapın ahanda ortaya bu çıkıyor.. communitysi free to play olduğu için leşlerin de leşi..  arkasında Epic olduğu için pubg nin boktan olduğu çoğu şey de kendini aklıyor aslında rahat kontrolleri ve düzgün bi teknik alt yapısı var... karikatürize tarzından ötürü pubg den daha gayri ciddi bir oyun zaten ama oyuna tokmakla başlayıp dağ bayır kürekleyip tahta taş toplayıp savaşın ortasında kuleler yapma fikri o kadar kusmuk geliyor ki yanına yaklaşmadım..  ama dediğim gibi beleş ve rahat oynanışından ötürü epey popüler şuan.. 

Rainbow 6 kantırdan konuşurken bahsini geçirmiştim.. bana fazlaca kantırın ünlü olduğu yıllardaki has maplerinden olan "assault" mapi üzerine kurulmuş bir oyun gibi geliyor.. dar alanda farklı stratejilerin oynandığı fena olmayan bir oyun.. farklı farklı karakterler ve onlara has özellik ve silahları olayı da aslında hoş.. 

COD  inanılmaz casual ve communitysine hakaret eden bir geliştir(me) ekibine sahip bir oyun serisine döndü.. has fanatikleri bile 4. oyundan sonrası boktan ama bizde başka bir oyun oynayacak kapasiteye sahip olmadığımız için oynuyoruz döngüsünden beslenen .. arada kahveye gidip kılıç oynanırmışcasına düşünmeden 30-40 dakika vakit geçirmelik bir oyun..  cod ww2 ile hayal edebildiğim boktanlık seviyesinin bile üstüne çıktılar,  ama bu ekimde gelecek olan yeni oyunla yeni bir alt sınır çizeceklerine de eminim, battle royal betasına baktım yine hiç bir gelişme yok oyunda.. ama akkoyun gibi sevenleri beslemeye devam edecektir yine.. 

Popüler olmayan veya hak ettiğini bulamayanlarda bugün şeklinde bir başlık atacak olursak.. : 

Quake Champions: f2p olarak halkı kendine çekmeye çalıştı ama eskilerde yaşadığım quake 3 arena heyecanını bile vermedi bana.. 

Hunt showdown:  crytekin western temalı zombili coop competitive fpssi... ufak bir kesimi farklı oynanışıyla aldı içine muhtemelen ama çok rağbet görmediğini söylersek hata yapmayız heralde.. bir ara dikkatimi çekti ve videolarını izledim ama oynaması beni çok saracak gibi gelmedi.. 

zula, wolfteam vb sözde yerli çöplük fpsler.. genel olarak babalarının 268tl ye topladığı sikko pclerle geçinmeye çalışan ilköğretim veya lise öğrencilerinin hayata tutunuşlarının bir temsili olarak karşımıza çıkmaktalar... 2018 yılında 1990 ları yaşadıklarının farkında olmayan çaresizlik içindeki bir ergen kitlesine sahipler. yorum yapmak için klavyemi eskitmeye değmeyecek oyunlar ne yazık ki.. 

Not: farkettiyseniz oyunları singleplayer olarak değerlendirmedim ki zaten çoğunun sp si yok, geldiğmiz 2018 yılında onları farklı bir tür olarak ele almak lazım .. 

Not 2: eklemek istediğiniz , unuttuğum veya gözümden kaçan oyunlar varsa ekleyebilirsiniz.. 

Not 3: bulursam eskiden fpslerle ilgili açtığım bir başlık vardı oraya da kopyalayacağım bu msgımı.. sonuçta herkes battlefield serisiyle ilgilenmek zorunda değil.. 

Narcissus tarafından düzenlendi
ObiWan, Executioner and Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 hours ago, TatanQa said:

Narcissus fena onu söyliyim , arkadan saldırın :mrgreen:

2 hours ago, T800 said:

Çağlar’a karşı Battlefield 1’de buradan herhangi bir artık “Casual Gamer” olmuş(veya zaten öyleydi :D) herhangi bir arkadaşın en ufak bir şansı olduğunu zannetmiyorum, bari Medic olunsun fayda olsun.:DDD

Abartmayın canım. Tamam ortalamanın üstünde ama çok çok daha iyileri ile her gün karşılaşıyorsunuz. BF1'de Narc ile bir kere karşılaştık onda da bana sadece "baş ağrısı" olabildi.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

EA 60 EUR dediği için fiyata artık Battlefield V tamamen sıkıntılı, Ubisoft da TL mağazası açmışken EA ve Battle.net de buna geçse iyi olur yoksa 60 EUR falan ciddi rakamlar artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
32 minutes ago, Whooosh said:

Abartmayın canım. Tamam ortalamanın üstünde ama çok çok daha iyileri ile her gün karşılaşıyorsunuz. BF1'de Narc ile bir kere karşılaştık onda da bana sadece "baş ağrısı" olabildi.

"Yalnızca" tank oynayan birinin yorumları beni her zaman güldürmüştür.. :lol:

29 minutes ago, rammstein said:

Narc tam bir mentoslu kola :lol:

Köpük yani :lol:

Sana da oyunda yaşama imkanı vermemiş olmama rağmen halen açık yarana bu başlıklarda tuz basmaya çalışman beni üzüo rammzi..  :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar size bir hikaye anlatayım. 

Background info: Beni bilen bilir, 90'ların sonundan beri aktif olarak donanımlarla ilgileniyorum. Bu bağımı da hiç koparmadım. Olaylardan anlarım hani aşırı detaycı olmasamda. 

BF1'i 5 EUR + premium pass şeklinde arkadaşlarla aldık. Güzel güzel oynuyoruz, fakat FPS droplar oluyor. Oyun default high setting seçmiş herşeyi. nvidia experience da kökle diyor ama gel gör ki 64 player haritalarda aksiyon anları ve smoke/gas da oyun üzüyor (sis atma OÇ). Bir anormallik var ama çözemiyorum.

Bu arada sistem Core i7 4790K, MSI 980 Gaming 4G, 16 GB 2400 Mhz, Samsung 860 500 SSD falan filan. YAni fena değil, rahatlıkla 60 fps üstü hatta 100 fps civarları olması lazım. Gelin görünki aksiyon anında ve genel olarak 40-50'lere düşüyor genelde.

Araştırmaya başladım, 2. monitöre komple sensor programlar dizdim, afterburner, aida64, hwinfo falan filan. Herşey normal hızlarda gözüküyor. 3dmark indirdim timespy. Skor normal. Başka oyuna giriyorum 120 fps hep (overwatch). Bir tek BF1'de sorun var. Anlayamıyorum.

BF1 özelinde araştırmaya başladım. Tek tek tavsiyeleri deniyorum. 2. monitörü çıkar, şu driver'ı kur, sadece driver kur experience vs. kurma, thread sayısını ayarla, max prerendered frame 1 yap, max performance profilleri seç hem pc hem ekran kartı için vs. vs...

Olmuyor, hep aynı. 

GPU usage genelde düşük görüyorum %40-50 arası. İşlemci normal %80 civarı hep. Neyse bir OC çakayım dedim. Önce işlemciyi 4.7 GHZ yaptım, çalışıyor stabil ve oyunda görüyorum 4.7'yi. 

GPU'ya biraz voltage verip 130 MHz core arttırdım, oldu, timespy'da skorlar yükseliyor mantıklı bir şekilde. 

Ama gel gör ki BF1 aynı.

Delircem, müdahale edebilecek programları siliyorum virüs falan hiçbişey kalmadı pc'De program namına.

Yok...

Arada tavsiyelerde "ramlerin dual channel olmasına özen gösterin vs" yazıyor.

YAHU DİYORUM ADAM GİBİ TAVSİYE VERİN, HERHALDE DUAL YANİ. O KADAR EMİNİM Ki... YILLARIN DONANIMCISI OVERKLOKÇUSUYUZ...

Bir kaç gün geçiyor, ramlere bakayım diyorum hadi onu da kontrol etmiş olalım diye.

RAM'LER SINGLE CHANNEL! 

Yerin dibine giriyorum. Hemen slotu değiştirip açıyorum. (Bu arada MB manualde ramlerin hangi configte dual channel olacağı ile ilgili bir bilgi olmadığını farkediyorum, o da enteresan)

BF1'e giriyorum heyecanla ve yağ gibi akıyor! 90-110 fps hep. Monitör de 120 hz olunca resmen oyun stilim ve skillim değişiyor. 

Sanırım PC'yi aldığımdan beri single channel çalıştırmışım :) Böyle de bir mal olduğumu farkediyorum ama ilk defa BF1'de bir anormallik olduğunu hissettim, daha önce oynadığım oyun, bench vs. hiçbiri bir darboğaz yaratmamıştı.

Bu da böyle bir anım işte :)

Orion, SEP, Narcissus and 5 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Serin hikaye birader :)

Ben de ta ne zaman almıştım ama hiç oynamamıştım oyunu. Son 1 haftadır falan oynuyorum. Zaten bu tür oyunlarda çok iyi değilim, bir de bu kadar geç başlayınca, ne harita biliyorum, ne silah biliyorum, lan oyunun başlangıç menüsü bile karışık geliyor :D Yok operasyon, yok BF V bilmem ne, yok haftanın madalyası bir sürü ıvır zıvır. Bir de harita çok galiba farklı günlerde aynı haritaya denk geldiğim bile az (şu düşmüş zeplin haritası geldi en çok).

Yeni başlamış bir noob için var mı tavsiyeniz? Şu modu oyna, şu haritada oyna, şu sınıfla oyna vb?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 hours ago, CandleGarden said:

Serin hikaye birader :)

:lol::lol::lol:

dual channel dan o kadar performans farketmesi de çok ilginçmiş, normalde öyle bir darboğaza sebep olmaz aslında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaş bu nedir ya? Sabahtan beri road to bfv weekly rotation denen zıkkıma giremedim.

Cache temizle şu bu hiç biri para etmedi.

Ben bu amk BF4'ünü de böyle tuhaf bir hata olmuştu bir türlü çalışmamıştı ondan bırakmıştım.

Çok sinirlendim ya.

asda.PNG

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tüm sunucular dolu, belli bir süre üzerinde de maç mı aramıyor, yoksa server'in admini bağlansa bile eşe dosta yer açmak için atıyor mu, anlamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@CandleGarden Abi iki yıldır oynuyorum bir tek oyun ilk çıktığı hafta bu tarz sorunlar olmuştu.. sen bi bayram namazına git yarın sabah istersen :D

Senin bağlanamama durumun neden olmuş nerden çıkmış bilmyiroum serverlarda bugune özgü bir sorun falan olmuştur ... lakin önemli olan bi nokta var..  yalnız sana değil bütün BFcilere yazıyorum  "HER ZAMAN SERVER BROWSER KULLANIN" quick join den her zaman daha iyi serverlara bağlanırsınız.. belki queuede biraz beklersiniz ama 1dk dan zarar gelmez.. 

Narcissus tarafından düzenlendi
CandleGarden beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, Narcissus said:

.. lakin önemli olan bi nokta var..  yalnız sana değil bütün BFcilere yazıyorum  "HER ZAMAN SERVER BROWSER KULLANIN" quick join den her zaman daha iyi serverlara bağlanırsınız.. belki queuede biraz beklersiniz ama 1dk dan zarar gelmez.. 

Bunu öğrendiğim iyi oldu, teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 saat önce, CandleGarden said:

Arkadaş bu nedir ya? Sabahtan beri road to bfv weekly rotation denen zıkkıma giremedim.

Cache temizle şu bu hiç biri para etmedi.

Ben bu amk BF4'ünü de böyle tuhaf bir hata olmuştu bir türlü çalışmamıştı ondan bırakmıştım.

Çok sinirlendim ya.

asda.PNG

Dün gerçekten sorun vardı. Hiçbir operations haritasına bağlanılamıyodu. Başka arkadaşım da denedi. Server browserda ulaşmaya çalıştıklarım da başarısız oldu, 2 tane gözüken vardı onlarda da 10+ sırada bekleyen vardı. Domination ve conquest oyunlara girebildim. Double XP haftasonu olması sebebi ile belki bu kadar yoğunluk vardı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok