Eat my dust, dust eaters.
2 2

Bu konuda 723 mesaj var

https://www.amazon.com/gp/product/B0016AOO6Y/ref=oh_aui_detailpage_o09_s02?ie=UTF8&psc=1

amerikadan şunu almıştım geçenlerde. bugün taktırdım araca, sonunda aux girişine kavuşabildim. bu araçlarda aux girişi yaptırmak büyük dert, hele ki dsp'li modellerde...

yaptırdığım adam da baya inanmış, koltukları döşemeleri falan söküp kabloları altlarından geçirdi orjinal gibi olsun diye  :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iyi bir şanzımancı bilen var mı?  :mrgreen:

yani adama sorunu söylediğimde "abi komple şanzımanı değiştirelim bozulmuş bu" diyen kekolardan istemiyorum. şanzıman işleyişini iyi bilip (özellikle zf şanzımanların) 1-2 ufak parça değişimiyle işi halledebilen mekanların tavsiyesini istiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iyi bir şanzımancı bilen var mı? :mrgreen:

yani adama sorunu söylediğimde "abi komple şanzımanı değiştirelim bozulmuş bu" diyen kekolardan istemiyorum. şanzıman işleyişini iyi bilip (özellikle zf şanzımanların) 1-2 ufak parça değişimiyle işi halledebilen mekanların tavsiyesini istiyorum.

Nazara geldi bu araba, boncuk takmak lazım bence :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nazara geldi bu araba, boncuk takmak lazım bence :)

:lol: bu sorun hep vardı ya, arada bir nüksediyor. neyse ki aldığımdan beri hiç yeni bir sorun çıkmadı, var olanların tamamını yaptırdım. tek çözemediğim sorun bu, o da çok önemli değil aslında.

Hiç yag filtre degisti mi sanzumanda?

evet aracı aldığımda ilk yaptırdığım işlemlerden biriydi.

sorunu da anlatayım bari;

her zaman olmamak kaydıyla dipgaz giderken 3. vitesten 4. vitese geçişte sarsıntılı & sert geçme ve hatta bazen hiç geçememe durumu oluyor. 1-2-3-5'te hiç sorun yok, sadece 4. ama bu tamamen rastgele bir olay yani aracın gününden gününe değişiyor. bugün otobana çık akşama kadar dipgazda 3-4 yap hiçbişey olmaz, yumuşacık geçer. git bi yere 1 saat parket sonra yola çık saçmalamaya başlar falan böyle istikrarsız. dün gece otobanda böyle 2-3 defa atamadı 4. vitese sonra transmission fail verdi ekranda hiç vites atamamaya başladı falan.. durduk motoru kapadık açtık, sonrasında sanki hiçbişey yokmuş gibi tüm geçişler smooth olarak devam etti. kesin ufak bir saçmalık var şanzıman içinde conta erimesi vs. gibi birşey, yağ basıncını tutturamıyor sanırım. o yapılsa düzelecek ondan şanzımancı sordum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hiç vites atamamak nasıl bir sorun anlamadım. Son geçtiği viteste kalıyor mu? Bu pek güvenli bir sürüş oluşturmaz da nasıl biniyorsun arabaya öyle bir durum varsa?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O vites atmayan şanzımanın bir gün çatırt diye kilitlenme ihtimalide var ama artık ties ne zaman satar arabayı o zaman görürüz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evli adam işi olmadığı için evlenmeden baya önce aldım ki o süre içinde adam edeyim diye zaten :) dediğim gibi herşeyi yaptırdım, sadece bu kaldı. o da hallolur bir şekilde. kesinlikle satmaya niyetim yok, bir gün dara düşersem binmem otobüsle giderim yine satmam. diğer arabaların hepsi çöp gözümde bundan sonra.

O vites atmayan şanzımanın bir gün çatırt diye kilitlenme ihtimalide var ama artık ties ne zaman satar arabayı o zaman görürüz. 

bi kere daha "satıcan" ve "bozulucak" tarzı bi yorum yaparsan mesajını silicem artık :8 bi kere de farklı bi yorum yap arkadaş  :2no:  :1pof:  bozulursa da yaptırırım, olmadı 5-10k'ya komple şanzımanı değiştirtirim olur biter nedir yani param mı yok, fakir miyim... maksat lüzumsuz para harcamadan halletmek.

Hiç vites atamamak nasıl bir sorun anlamadım. Son geçtiği viteste kalıyor mu? Bu pek güvenli bir sürüş oluşturmaz da nasıl biniyorsun arabaya öyle bir durum varsa?

güven olarak bi sorunu yok canım, genelde ya 3. viteste ya da 4. viteste sabitliyor fail verdikten sonra (benim başıma ilk defa geldi de, yabancı forumlardan okuduğum kadarıyla böyleymiş) rahatça yoluna devam edip müsait bir yerde durdurabilirsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@SkyWarrior

Bence buna benzer bir arabayı en az 10 gün kullanmadan yorum yapmamak lazım. Para sıkıntısı olmayan, aracı hobi gözüyle kullanan birisi için alınabilecek en güzel arabalardan birisi diyebilirim.Ties'ın aracı da dışardan oldukça temiz görünüyor, sorunların büyük kısmını da hallettiğini düşünürsek o araç satılmaz. Eğer Tesla alacak parayı birktirirse o zaman başka. :)

@

Ben hobi aracı ile uğraşmadığım için iyi bir BMW şanzıman ustası bilmiyorum. Forumda da sanırım o tipte birileri pek yok. Zaten BMW'si olan sayısı bile kısıtlı ki uzmanlık gerektirecek seviyede bir araçla uğraşan sanırım sadece sen varsın. Eğer bulamazsan haberleşelim benim sorabileceğim bir kaç kişi var. Son çare ona bakarız.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DHW'de bir arkadaş vardı, buraya da kayıt oldu mu bilmiyorum. BMW araçlara özel ilgi duyuyordu, hatta BMW blog'u falan açmıştı. Belki ona danışılabilir, mutlaka bir tavsiyesi olacaktır usta konusunda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ Hocam içimizdeki en zengin kişi olarak ben seni görüyorum şu anda, ben 1.4 dizel motorlu bir araca binebiliyorum düşün  :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

teşekkürler bu iyi oldu, bir ara götürüp gösteririm. keşke dün haberim olsaydı, bostancı sanayideydim dün.

@ Hocam içimizdeki en zengin kişi olarak ben seni görüyorum şu anda, ben 1.4 dizel motorlu bir araca binebiliyorum düşün  :P

yok ya ben eminim ki burda bir çoğunuzdan daha iyi durumda değilimdir hatta daha kötü bile olabilirim. olay tamamen önceliklere bağlı. benim için araba ve bilgisayar önceliklidir. son zamanlarda araba daha ön planda. bunların dışında başka hiçbirşeye para harcamıyorum. e ailemle yaşadığım için masrafım da yok. bundan ötürü.

Firienholt and pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

teşekkürler bu iyi oldu, bir ara götürüp gösteririm. keşke dün haberim olsaydı, bostancı sanayideydim dün.

Birde ataşehir şerifalide ağırlıklı Bmw ile ilgilenen Mavi servis diye bir servis var.

Benim f30 u servise oraya götürüyorum, burasıda ün yapmış bir yer. Sahibiyle de muhabbetim var, benim işyerimde buraya çok yakın, eğer gelmek istersen bana haber verirsen birlikte gider bir baktırırız.

http://www.maviservis.com/

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selam, ben oto servisi yerine sanzimanci öneririm. Bu mekanlara bırakınca, sagdan soldan usta çağırıp iş komisyonculuga dönebilir, uzmanına goturulmeli.

Muhtemelen bu usta istanbuldadir.

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok