Eat my dust, dust eaters.
2 2

Bu konuda 722 mesaj var

@@emre666

link çalışıyor aslında baktım şimdi  :icon_think:

E39 kasa konusunda evet benim de favorim. aradaki E60 kasayı ben de pek sevmiyorum... F10 kasayı seviyoruz ama belki de güncel olduğu için, bundan sonraki çıkacak olan kasadan sonra belki F10 da dandik gelecek gözümüze :) E39 öyle değil ama ilginçtir ki.

o dönemlerde çıkan diğer araçlara bakınca ne kadar kötü tasarımlar var diyorum (mercedes mesela) bmw açık ara en iyisiymiş o dönem, hala da göze hoş geliyor. 2000 model mercedeslere bakınca kör oluyor insan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bana da E46 kasa çok güzel geliyor hala. Arada çok temizleri denk geliyor. Adamlar güzel tasarım yapmış zamanında. Sonraki kasa bir o kadar çöp.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

mercedes'in e-class olarak w124 ve w211, s-class için w140 ve w220 kodlu araçları "araba" dendiğinde aklıma ilk gelen otomobiller. ama e39'un yeri ayrıdır tabi o ayrı konu. izmir'de birkaç kez denk geldim e39 m5'e.. böyle bir motor/egzoz sesi olamaz..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

BMW nin kendine has bir motor sesi vardır. E39 da benim çok sevdiğim bir kasa zaten. yaktığı yakıt önemli değil. bunlar keyif işleri. bende 3 yıl cupra da eşek yükü ile benzin harcadım ama aldığım anahtar sayısı ve verdiği tatmin beni mutlu ediyordu. Sende ki de böyle olacak. Salla benzini vur gazı

not: saatte 240+km/saat ile sakin şekilde giderken önüme 60km/saat ile çıkan polis arabasına yaptığım seri sellektörler ile polisin panikle orta şeride geçip yanından geçerken peşime koyulma çabası beni benden almıştı.
ne düşünmüştür kimbilir ( polise sellektör ) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar tamam hız tutkunuzu, hızlı araba kullanmaktan aldığınız hazzı anlayabiliyorum ama lütfen şu işi trafiğe kapalı pistlerde yapın. 240 km/saat hızla giderken çarptığınız araçtan sağ çıkan olmaz, siz de kendi aracınızdan sağ çıkamazsınız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aşırı hıza ben de karşıyım ama o kadar aşırı hız yapabileceğim bir aracım hiç olmadı, herhalde olmaz da..  :baba:

Bazı araçta 100 km/s ile hissedilen güven oranına bazı araçlarda 180 km/s ile giderken ancak ulaşıyor insan psikolojik olarak. @ 'un o araçla zaten hiç gaza basmak istemese bile bir anda kendisini en az 150 km/s hıza ulaştığını fark etme ihtimali var. Ben Ankara yolunda çok yaşadım, sakin gideyim derken 180 km/s ye çıktığımı geç fark ettiğim oluyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben hız konusunda bir şey demiyorum. Belli bir yaşa gelmiş kişilerle bunu tartışmak anlamsız.

Sadece 240+ ile nasıl sakin kullanım oluyor onu anlamadım. Ya da sakin kullanımın tanımı farklı kişi bazında. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece 240+ ile nasıl sakin kullanım oluyor onu anlamadım. Ya da sakin kullanımın tanımı farklı kişi bazında. :)

Kişi bazında da farklı kullanılan araç bazında da farklı..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı araçta 100 km/s ile hissedilen güven oranına bazı araçlarda 180 km/s ile giderken ancak ulaşıyor insan psikolojik olarak. @ 'un o araçla zaten hiç gaza basmak istemese bile bir anda kendisini en az 150 km/s hıza ulaştığını fark etme ihtimali var. Ben Ankara yolunda çok yaşadım, sakin gideyim derken 180 km/s ye çıktığımı geç fark ettiğim oluyor. 

Durum aynen budur. Aşırı hızdan ziyade ivmelenme hissini seven birisi olarak zaten bu araçla daha top speed bile denemedim. Ancak başıma bir kere şöyle bir olay geldi, ben ibreye bile bakmadan "biraz hızlanayım bari gaza basayım azcık" derken gözüm bir an aşağı kaydı ve ibrenin 230da olduğunu gördüm... Yani o kadar rahat ve yağ gibi kayıyor ki hissetmiyorsun bile hızlandığını. Akabinde gazı bırakıp yavaşladım tabi :lol: yani 230km/s ile "sakin kullanım" denilebilecek bir durumu yaşadım aslında. (tenha otobanda)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@

Aynı durum 5.20 'de benim de başıma geldi. Ankara'ya giderken niye herkes bu kadar yavaş gidiyor diye düşünüp ekranda (ibre yoktu, ekran vardı) 220km görünce yuh demiştim. Hiç hissetmedim. A5'te biraz rüzgar sesi var, 140'tan itibaren duyulmaya başlıyor ama 180-190'a kadar onda da hiç hissetmiyorum hız hissini..M5'leri falan hayal edemiyorum..

En keyifli hislerden birisini de Tesla'da yaşadım. Sanırım ömür boyu o fiyat aralığında bir araç almam ama bugüne kadar paraya kıyar alırım dediğim nadir arabalardan oldu kendisi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ties arabanın içinide merak ediyoruz oradanda birkaç fotoğraf koysana

Sonunda adam gibi iç foto çekip koyabildim, ilk mesajdaki aynı linkten ulaşılabilir. Diğer resimlerin altına ekledim.

Ayrıca makyajlı stop değişiminden sonra nasıl göründüğüyle alakalı 1 resim de sıkıştırdım arasına.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tamir chronicles #23

Aracın motoru dağıtılıp içinde balçıklaşmış olan yağ kalıntıları temizlendi, sente ayarı yapıldı, egzantrik mili pozisyon sensörleri değiştirildi, vanos tamiri yapıldı ve sonucunda motorun gücü ve stabilliği muazzam arttı + ortalama tüketim değerleri 18-20 civarından 13-14'lere düştü. Otobanda sabit 100-110km hızla giderken 7-8 lt gibi komik değerlerde yakıyor, mükemmel oldu.

Tamir kaç para tuttu diye sorarsanız... sormayın  :mrgreen:

quad beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oooo motoru dağıtılmış :D Daha neler çıkacak :D

Benim corolladan ne farkı kaldı. Benim aracın motorunu da dağıttılar :D

O motor bir kere dağıldı mı artık made in germany değil made in turkey olur. Sen öndeki logoyu filan da sök oto sanayinin logosunu tak o arabayı baştan yaptılar. Eh haliyle 50 60 tane beygirin kaçmış olabilir bu arada :D

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

daaaaaaaaaaatt yanlış cevap

işlemlerden sonra doğuş otoda bmw için özel dis/gt1 cihazına bağlanıp aracın verimliliği (gücü) test edildi ve %92 çıktı, nerdeyse 230k'daki bir araç için gayet süper bir değer bence  :8

her ustayı senin kenar mahalledeki osman usta mı sandın olm, bilindik kafayı bmw ile çizmiş iyi ustalar bunlar  :zuh:

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ekim başı gibi yağ degistirecegim, bu wurt un motor ic yikayicisi ise yarar mi acaba? Dizel tukettigim icin sizinkinden kötü bile olabilir suan motorun içi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok