Eat my dust, dust eaters.
2 2

Bu konuda 723 mesaj var

Çok klişeleşiyoruz ama valla ben de aynı hisler içerisindeyim chw'yi bulduğumdan beri. mesela teknoseyir başlığında farkettim naz yazı yazmayı öğrenmiş. ilk defa yazdığı bişeyi okuyup anlayabildim.  :zuh: üyelerin birbirine tatlı sataşmaları falan okudukça ergenliğime geri dönüyorum. anladığım kadarıyla hepimiz zamanında dhw'de lüzumsuz fazla vakit geçirmişiz.  :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ne çile çektim be arkadaş... başıma gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiştir.

uzun uzadıya yazsam 1 sayfa hikaye çıkar ama hiç uzatmadan özeti yazacağım; atco denen aq firması şanzımanı yapayım derken sente ayarını kaçırıp tüm arabanın ağzına sıçtı bıraktı, onunla uğraşıyorum 1.5 aydır. sorunun ne olduğu da tam olarak bulunamıyor. aracı zorlayınca genelde 2 numaralı silindir "misfire" atıyor, sonra multiple misfire'a dönüşüyor ve titreşim başlıyor...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, SkyWarrior said:

Sakınılan göze çöp batar değil bu bildiğin alınmaması gereken arabayı alma durumu...

şanzımancının hatası nasıl arabanın suçu oluyor açıklar mısın..? :baba: gayet sorunsuz bir arabaydı hafif kaydıran şanzımanı dışında. mal şanzımancı motorun sente ayarını kaçırmış şanzımanı geri takarken, ondan sonra zincirleme saçmalıklar silsilesi oluştu.

hayatımızda sürmediğimiz & keyfini yaşamadığımız ya da yaşayamayacağımız arabalar hakkında lüzumsuz yorumlar yapmayalım bence... boktan astra'ya benzemez bu. :1pof:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

99 değil 2000 model.

alması dert değil yürütebilmesi dert bunları. o kadar basit bir şey olsaydı herkesin altında olurdu zaten bu arabalar, hem zaman hem masraf... uğraşmak gerekiyor. ama düzgün çalıştığında da keyfine doyum olmuyor.

ayrıca görüyorum ki ilk sorduğum soruya cevap verememişsin, doğal olarak... :cici:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Herşeyi başkasına yüklemeden önce arabanın resmen döküldüğünü bir kabullensen olay bitecek.

Tertemiz olanını bulmanın imkansız olduğu bir modeli aldıktan sonra ayar tutmaması elbette normal. Bu tarz araçlarda paraya bir kere kıyıp orjinal servis kazığı yemek bahasına toparlatmadın mı mümkünü yok ayar tutturamazsın.

Ama sen olayı astraya bağlamayı sevdin biz bi sikim demediğimiz halde astraya o ayrı mesele.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dökülmek mi? şu ana kadar kontrolünü yapan inceleyen tamir eden bütün ustalar arabanın neredeyse ilk günkü halinde ve mükemmel olduğunu söylüyolar temizlik & düzgünlük olarak, hatta kaç tanesi elimi sıktı nasıl böyle bir araba buldun diye. sen neye dayanarak böyle işkembeden sallıyorsun acaba?

dip not: astra'ya bağlamamın sebebi her mesaj yazdığımda gelip temcit pilavı gibi aynı şeyleri tekrarlaman ama ironiye bak ki kendi arabanın da eski ve tamirciden tamirciye dolaşmış olduğunu unutuyosun. sen sıradan bir araba olmasına rağmen tamirleriyle uğraştın, ben bununla niye daha fazla uğraşmayayım?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aylardır tamir edilemeyen bir şanzıman ve en ufak müdahalede misfire veren motor... Herşey ilk günkü gibi maşallah...

Ayar tutmuyor ve dökülüyor bu kadar basit. Satan adamın neden sattığı da belli. Şanzımanı yemiş ve sana itelemiş...

Ucuz ve dökük araçlarla kıyaslamana devam ettikçe aracın ne kadar döküldüğünü daha da gözler önüne sermekten başka bişi yapmadığını farketmemen muazzam.

SkyWarrior tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şu ana kadar yazdıklarımdan bunu anladıysan (şanzımanın yapılması & sente ayarının kaçması) zaten ne motordan ne de arabadan bir bok anlamıyorsun üzgünüm. sente ayarının ne olduğunu bile bilmiyorsundur eminim.

lüzumsuz mesajlarınla konumu daha fazla kirletmezsen sevinirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben ortamı yumuşatmaya çalıştıkça, sen de inadına ateşe körükle gidiyorsun sky.

bundan sonra ben karışmam, salıyorum tiesi üstüne...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2. el BMW almak çok riskli iş. Ozan abinin başına gelenler malum. Bir tanıdığımız 2. el araba alım-satımı yapıyor. Bir 320'de 10K TL kazık yedi bu camianın kurtlarından olmasına rağmen. Aracın motorunda belli belirsiz üfürme gibi bir ses vardı. Öyle bir masraf açtı ki başına...

Bu araçları galeriden falan almayı düşünüyorsanız bence yolunuzu değiştirin, gitmeyin o galeriye.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Koca memlekette bir arabayı becerip tamir edebilecek usta yok benim anladığım. Ties'in bir suçu yok, piyasanın boktanlığı. Adam heves edip almış, 2000 model ve ciddi üretim hacmine sahip bir araba yürütülemiyorsa öyle sanayinin ortasına sıçmak lazım. 70 model Plymouth olsa anlarım da. 

Ben kullanımlık arabadan anlamam, sadece temel teknolojilerine ilgi duyarım. Hikayeleri dinledikçe de araba almadan kira yöntemiyle yaşamaya karar vermiştim. Tam 10 sene oldu hala kiralık veya şirket arabasıyla devam ediyorum. Kiralamayı da sadece büyük kurumsal şirketlerden yapıyorum: Avis, Budget, Sixth. Onlarda bile başıma ne işler açıldı. Balon yapmış lastiği karanlıkta iteleyen, kışın ortasında bitmiş yazlık lastikle arabayı veren, arapların karadeniz yaylalarında sktiği debriyaj balatasını bize iteklemeye çalışan... Var oğlu var. Şimdi geldik arabanın tanrı olduğu memlekete adamların dilini anlamıyoruz ki şöyle ağız tadıyla dalalım bu işlere. Melek gibi arabalar 10-20k'dan gidiyor, parçası bol, her mahallede ustası var ama vakit ve dil yok. Mecbur hala şirket arabasıyla devam. 

Bisiklette de benzer bir durum var. İyi malzemeyi bırak tamir etmeyi bakım yapacak adam bulamazsın. Ben de mecbur orta malzeme kullanıp işi bitince atıyordum. Burada ustası çok tabii ama işçiliğin saati 100 euro olunca kendim uğraşıp yapıyorum. Artık aktif yarıştığımdan ucuz malzeme şansım yok; ters bi durumda kalır altında, kafayı yararsın :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

geçmiş olsun.(birbirimiz kırmayalım) 17 senelik araçtan elbet sorun çıkar yahu. bmw bile olsa.

araç kaç km. de?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

geçmiş olsun.

bugüne kadarki naçizane sanayi tecrübemle gördüğüm kadarıyla bizim sanayilerde işler deneme yanılma yoluyla ilerliyor. teknik bilgi ve beceri falan hak getire.:zuh:  sonrada insanı delirten durumlar ortaya çıkıyor. paranla rezil oluyorsun.

Erwin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aracın 2. Nolu silindiri missfire veriyorsa ve daha sonra bu yayılıyorsa bobin arızasıdır. Sanayide genelde ahbaplık üzerine sağlam bobin ile arızalı bobin değişimi olabiliyor. Günahlarını almayalım ama bu tamamen bununla alakalı. Şanzıman ile motor üst kapak arası alaka yok yani. Mutlaka bu tarz bir durum olabilir varsayımı yapabilirim. Diğer bir husus ise aracın gayet güzel. Umarım halledersin. Bu arabalar özel. Biraz daha fazla üstüne düşmek gerekiyor.

Gelelim servis olayına,

İstanbul'un en iyi BMW servisi ASKAR BMW. Veysel ustaya götür problemini giderir. Biraz üzer maddi olarak ama biz m6 yı alırken onun onayıyla aldık. Şuan arkadaş severek kullanıyor ve sıklıkla biniyorum.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi bobin arızası değil, sırf denemek için tüm bobinleri 0larıyla değiştirdi, düzelmediğini görünce eskilerini geri taktı. sente ayarı bozukken motor zorlanınca 2. silindirdeki sübap hasar görmüş olabilir diyodu en son ona bakacaktı ama bir daha ses çıkmadı. pzts dürtücem herifi.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok