Akaryakıt 50 TL'ye doğru giderken...
3 3

Bu konuda 1.429 mesaj var

"It is a paradoxical truth that tax rates are too high today and tax revenues are too low, and the soundest way to raise the revenues in the long run is to cut the tax rates."–John F. Kennedy

"For a nation to try to tax itself into prosperity is like a man standing in a bucket and trying to lift himself up by the handle."–Winston Churchill

"All taxes discourage something. Why not discourage bad things like pollution rather than good things like working or investment?"Lawrence Summers

Albert Camus: Note, besides, that it is no more immoral to directly rob citizens than to slip indirect taxes into the price of goods that they cannot do without."

Lao Tzu: "The people are hungry: It is because those in authority eat up too much in taxes."

Adamlar ne güzel demiş, hem de yıllar önce demiş. Ama anlayan var mı? Yok.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust, kaptan sinirlenme :) aslında Türkiye’de yüksek hacimli araba almak zor değil, bordrolu çalışan olmamak yeterli. Bu arada keşke birkaç tanker depolayacak bir yerim olsa. Muhtemelen 3-5 güne ötv artmasa da akaryakıt fiyatları ciddi zam alacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o yasayı geri çekmekte biraz göt ister artık... millet zaten kan ağlıyor dolardan zamlardan vs. akaryakıt fiyatı da uçarsa zamlar katlanarak artar isyan çıkmaya başlar...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ÖTV sabitleme yasası çıktığında petrol 79$, dolar ise 4.5TLymiş. Şu anda petrol 72$, dolar 5.40TL. Ordan oranlarsan %10 gibi bir fark görünüyor arada. Şu anda ÖTV işinden vaz geçseler min. 7TL olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 saat önce, TiesTorN said:

o yasayı geri çekmekte biraz göt ister artık... millet zaten kan ağlıyor dolardan zamlardan vs. akaryakıt fiyatı da uçarsa zamlar katlanarak artar isyan çıkmaya başlar...

ne isyanı? her ay düzenli 30 kuruş zam yaptılar yasaya kadar millet isyan mı etti? sokakta taksicilere soruyorlar akaryakıt fiyatlarından memnunmusunuz diye, it oğlu it herif cevap veriyor daha iyi devletimiz kazansın reis kazansın diye. 

10 lira bile yapsalar isyan misyan çıkmaz. her zamı, her vergiyi ülkemiz kalkınacak  diye anlayışla karşılayan götün ağzı açlıktan kokuyor farkında değil. 

jackjoker tarafından düzenlendi
rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@jackjoker

iyi de ben sadece akaryakıt zammından bahsetmedim ki, onunla beraber gelecek dolaylı zamlardan da bahsettim :)

bu seferki akaryakıt zammı da 30 kuruş falan olmaz zaten direkt minimum 1 lira olacağı için etkiler.

ama dediğinde haklısın, gerizekalılıkta sınır tanımayanlar o kadar fazla ki...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Doların artışı dolaylı etkilese de akaryakıt fiyatını bugün serbest bırakırlarsa taksiciler s.ki tutacağı için hiç sanmıyorum feda olsun diyeceklerini.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Taksicilerin neden bu kadar önemsendiğini bir türlü anlamamışımdır. Topu topu İstanbul'da 18.000 taksi var, her taksinin 2 şöförü olsa zaten 36.000 kişi ediyor. Bu eğitim ve gelir seviyesi düşük 36.000 kişi mi belirliyor toplumun nabzını? 

Türkiye'de toplam taksi sayısı da 75.000 falanmış.

Neden berberler bu kadar çok konuşulmuyor? İstanbul'da 30.000 civarında berber/kuaför dükkanı var, 40.000'in üzerinde avukat var. Nedir bu taksicilerin özelliği? Neden her bir toplumsal olayda taksicilerin fikirleri alınıyor?

Yani gerçekten anlamıyorum.

rammstein and infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece LPG de 10 kuruş zam gozlemledim. zaten fiyatları indirimli, ama ne iş bilmem bu zam haberlerinden sonra hep Lpgyi ilerletiyor Bursa merkez istasyonlari.
Mazot ve benzin, dinamik ÖTV den beri sabit.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benzin ve motorine yapılan zammın bir kısmı yansıtılacak

Akaryakıta bugünden itibaren ÖTV zammı geldi. Benzin ve motorinde pompa fiyatı yüzde 9 artacak. Buna göre benzinin pompa fiyatında 50 kuruş civarında artış bekleniyor

16 Ağustos 2018 08:40

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.milliyet.com.tr/akaryakitta-otv-orani-artirildi-ekonomi-2725738/

Belirlenen yeni ÖTV oranları Resmi Gazete’de yayımlandı ve akaryakıt pompa fiyatları yeniden belirlendi.

Buna göre; motorinin litre fiyatı 45, benzinin 50, LPG'nin de 30 kuruş arttı.

adamlar ÖTV yi zamladılar.

hey neredesin @TiesTorN sen bu vergi konusunda 2 trilyon yazı yazardın. seni tahrik edici bir gelişme daha yaşandı :D öküz gibi vergiyi bir daha zamladılar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

adamlar yine bir açık bulup bu sefer de ötv'yi arttırmışlar, biz zaten çok fazla ötv var derken bunlar daha da artırıyorlar :lol:

o.ç.'luğunda sınır yok.

içime doğmuş gibi dün akşam depoyu fullemiştim :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok