AMD'nin zen mimarisine sahip ilk işlemcisi: Ryzen
1 1

Bu konuda 1.381 mesaj var

Yok anasayfadan değil forumdan aldım. Üyenin biri paylaşmış. 

Ben de pek inanmadım. 

Orda üyelerin paylaştıklarını hiç konuşmayalım. :lol:

Forumda yönetimin açtığı inceleme konusu da bir garip. Video haricinde başlığa koyulmuş görseller, maşaallah Ryzen'in en iyi olduğu sonuçlar. Başlık zaten efsane. E yönetim böyle olunca, forumdaki ergenlerin oraya koyacağı görseller de böyle olacak elbet. :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Akşama kadar blender cinebench vs yapan için ok. Ama oyuncu ve average user için sadece fiyat performans alternatifi. İntel fiyatları aşağı çekerse zaten oyuncu için şu haliyle çok da şansı yok. 

Sandybridge ortalama performansını yakalamışlar yanında benefit olarak cinebench ve blender var. 

Eh buna da şükür. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@mamad Önceden dediğim gibi benim asıl kızdığım nokta sıcaklık ve overclock. IPC düşük olduğu için oyunlarda iyi performans vermeyeceğini zaten az buçuk herkes tahmin ediyordu. Ama sen hem enthusiastler için yaptım diyorsun, hem de işlemcin overclock olmuyor. Bu ne yaman çelişki? Üstelik ciddi anlamda sıcak çalışıyorlar. AMD test yapacak elemanlara tam kapasiteli sıvı soğutma yollamış, biz ne yapacağız peki normal ev kullanıcısı olarak? Millet o kadar laf söyledi TIM muhabbeti için(bunlara ben de dahilim) ama lehimli olmasına rağmen düşük sıcaklıkları yakalayamıyor Ryzen.

Ayrıca BIOS konusu da var tabi. Gigabyte tak diye yayınladı yenileri ancak ASUS ne alemde bilen yok. Belki 6 çekirdekte bu olay(sıcaklık ve overclock) daha iyileşir o zaman konuşuruz. Benim alacağım işlemci değil zaten R7 serisi ama R5 de bu şekilde olursa mecburen para bayılacağım Intel'e. 

Şeytan çok pis dürttü beni. Şuan gözü karartıp bir tane 2600k veya 3770k bulursam ona geçmeyi bile düşünüyorum açıkçası. AMD iyi iş başardı ama gerçekten rekabetçi olması için önce sıcaklık ve overclock'u düzeltmeli. 

RX480 kullanıcısıyım ama kartın hakkını veremiyoruz; ki F/P kartı sonuçta. Witcher 3 aldım, neredeyse 1 ay oldu. Adam akıllı işlemci olmadan düşük fps ile oynamayayım diye bekliyor öyle kuzu gibi SSD'de. 

Ohoooo, bunlar Intel'i de geçti.

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/5x3y81/amd_suggested_that_we_test_the_cpus_with_a_gpu/

Düzeltme 2:

reddit.com/r/amd de AMA yapılıyor şu an. 1080p'deki sorunları kabul etmişler ve üzerinde çalışıyoruz diyorlar. İyi bari en azından boş geçmemişler o soruları.

–]AMD_LisaSuCEO of AMD 225 puan

bir saat önce

Ryzen is doing really well in 1440p and 4K gaming when the applications are more graphics bound. And we do exceptionally well in rendering and workstation applications where more cores are really useful. In 1080p, we have tested over 100+ titles in the labs…. And depending on the test conditions, we do better in some games and worse in others. We hear people on wanting to see improved 1080p performance and we fully expect that Ryzen performance in 1080p will only get better as developers get more time with “Zen”. We have over 300+ developers now working with "Zen" and several of the developers for Ashes of Singularity and Total Warhammer are actively optimizing now

[–]AMD_RobertTechnical Marketing[S] 75 puan

50 dakika önce  

First, I think it's important that readers get a complete picture of a processor. People who have 1440p and 4K displays deserve to read how their potential processor will perform on the monitor they have. Don't you agree?

We're also not shying away from the 1080p results. We clearly have some work to do with game developers on some of these titles to invest in the vital optimizations that can so dramatically improve an application's performance on a new microarchitecture. This takes time, but we'll get it done.

But what's also clear is that there's a distribution of games that run well, and a distribution of games that run poorly. Call it a "bell curve" if you will. It's unfortunate that the outliers are some notable titles, but many of these game devs (e.g. Oxide, Sega, Bethesda) have already said there's significant improvement that can be gleaned.

We have proven the Zen performance and IPC. Many reviewers today proved that, at 1080p in games. There is no architectural reason why the remaining titles should be performing as they are.

wazzap tarafından düzenlendi
mamad beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Testlerin şimdi tarıyorum. Ben beğendim performansı. Gaming de kaybediyor, 7zip,truecrypt testlerinde çok önde. Multithread de yine çok başarılı. Video encoding gibi işlerde kendisinin kat kat üzerinde fiyata sahip intel işlemcileri geçebiliyor.

Bu By Design olabilir mi? Server içinde aynı işlemci kullanılacak yazmış Chip. Server ın iş yükü ile misal 7zip benziyor ise belki böyle bir tasarım tercihi yapıldı.

Gaming de baktıklarım 1080p idi. Bir de 4k testlerine özellikle patch için süre verdikten sonra bakmak gerek.

AMD oyuna dönmüş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ryzen  çıkmadan önce ilginç bir umutsuzluk vardı AMD her zamanki gibi kendince birşeyler yaptı ama çizgisini değiştiremedi, Çıkış arefesinde gereğinden fazla abartıldı her derde çare olacağı gibi bir bakış açısı (gerçeklerden uzak) psikolojik olarak ters tepebilecek bir hava oluşturdu ki hemen ilk testlerden sonra balon patlayınca yükseklikten düşme hissiyatında tepkiler görmek beni pek şaşırtmadı.

IPC yada Single/Multi-Thread vs ne anlyorsanız ben çok fazla takılınıyor, firmalar bundan çok ama çok yararlanıyor ki o yüzden intel tekel durumda aynı şekilde Nvidia'da, diğer sektörlerdede aynı şekilde bir son kullanıcı tüketici bakış açısı var. Şahsi fikrim Piledriver'dan sonra Ryzen'le gelinen nokta tam'da CoreExtreme serisi performans seviyesidir, son kullanıcının değer vermesi yada tercih etmesi (diyelim) noktasındadır.  Testler aynı extreme serisi CPU'lara bakıldığı gözle değerlendirilirse daha doğru olur. Keza intel'in elindeki Core çekirdekleri tasarımı/hitap kitlesi itibariyle masaüstü sistemlere yönelik işlemciler, oyun vb uygulamalarda Extreme serisi çekirdeklere göre daha iyi durumda oldular şimdide öyleler. Sistemini bu yönde ihtiyaçlara göre kurma ve yenilemeyi düşünenlere AMD gayet güçlü işlemciler sundu. Oyun vb uygulamalarda aynı başarıyı gösterememesi bence pek mantıklı değerlendirme olmaz çünkü taaa en başından zaten extreme serisi hedef gösterildi. İlerleyen zamanlarda oyun vb testlerde bir miktar düzelme iyileştirme yada her ne denirse olması olması mümkündür. Ekran kartlarındada aynı durum oluyor misal zaman geçtikçe hem sürücülerin gelişimi hemde eski sistemlerin geliştirilmemesi sebebiyle ilk zamana göre hız farkı oluyor, velhasılı kelam R7 1700'de dahil hepsi gayet güzel işlemciler bence önemli olanı güçlü işlemciler, alt modelleri geldikten sonra fiyatlara bir miktar ayar çekeceklerdir diye düşünüyorum, Şahsi fikrim asla alamayacağım bir 6900K seviyesini alınabilir hale getirdiği için AMD'yi başarılı buluyorum. Oyun performansı benim için pek önemli değil, uygulamalardaki CPU optimizasyonu daha hızlı hayata geçiyor, birde çekirdek sayısı mevzusu var, diğer bir AMD sistem artısıda anakartların daha makul fiyatlarla gelmesi ki bu buda gözardı edilmemeli.

Yaza doğru olurda AMD 1800'ü 400$'a 1700'ü de 300$e çekerse harika olur. şuanki homurdanmalar bakış açısı yanlışından kaynaklanıyor. elimden 2 tane 5960X  geçti aynı şekilde 3xx 4xx'te öyle, bakıyorum şimdiki testlere göre ezik durumdalar ama kimin umurunda ya bizzat elimden geçtiler muazzam bir genel sistem performansı var bu işlemcilerin. Onları geçip etiketin çıtasını düşüren ama eksikleride olan bir işlemciyi ezmeye ne demeli, Neyse bu seviyede bir işlemciyi o etiketle almak bence güzel bir gelişme. AMD'yi eleştirin ama dozu biraz düşük olsun neticede sisteminiz var. intel'i masaüstüne 6-8core'ı getirmeye zorlayacağı için bence harika bir durum. seneye sistem yenilerken aşağı yukarı ne alacağım belli old gibi. :alkis:

Düzeltme; imla hataları

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Unutmadan yazayım, Chip hocam cevap yazarsa sevinirim  bu Ryzen çekirdeği üç aşağı beş yukarı  Server ailesindede kullanılacak, belki birkaç optimizasyonda vardır sadece 2 yada 4 zarı birleştirme yapmayacaklardır. her halükarda testlere göre sunucu tarafındada intel'e epey bir fiyat kırdırırlar diye düşünüyorum. velhasıl APU'da kullanılan çekirdeğin performansını merak etmeye başladım, onda ryzen'le aynı çekirdekmi var acaba? :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Test sonuçları müthiş benim açımdan, özellikle handbrake gibi günlük kullanımda benim için en önemli uygulamalardan birinde en yakın masaüstü rakibini katlamış olması itibarı ile fazlasıyla yeterli. Beklenti 4'ten fazla çekirdekli intel işlemcilerinin hedef alınmasıydı ki bu başarılmış görünüyor, daha düşük çekirdeklerde neler olur önümüzdeki aylarda görürüz artık. Bir de BIOS ve program güncellemelerinin oturması da gerekecek belli bir sürede. Benim açımdan herşeyiyle mükemmel bir işlemci olmuş, ucuz, beklediğimden fazlasını bile sunuyor.

Saf oyun için bu tür bir işlemci almayı düşünmek ve buna bağı hayal kırıklığına uğramak yanlış geliyor bana. Örneğin 1080p'de oyun mu oynanıyor gerçekten ? Oyun dünyasına uzak kaldığım için bana biraz garip geldi açıkçası bu kadar düşük bir çözünürlükte oyun oynanması. Biraz oyun oynamak istesem o kadar düşük çözünürlükte pikselleri sayarım ben muhtemelen. 7 senedir düşük çözünürlüklü bir monitör kullanmadığım için anlamakta zorlanıyorum teknolojinin bu kadar geride kalmış olmasını. 1080p oyun oynamak istiyorsanız zaten oyun konsolu almak daha mantıklı bir tercih olmuyor mu bu tür bir işlemciyle sistem kurmak yerine bu durumda ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu kadar iyi sonuçlar gösteren oyun testlerini hiçbir yerde görmedim. Zaten dh'de incelemenin başlığı da biz amd'yi yalıyoruz bu aralar der gibi. Eze eze geçmişmiş. Nerde geçmiş? Ben incelemelere bakıyorum, eyvallah iyi sonuçlar var ama toplamda 7700k'yla yarışıyor gibi bir havası koca 1800x'in. Bu mu ezerek geçmek diye sorarlar adama.

@@ecoderat

400 serisi gayet kötüydü. 480'in çıkışı zaten evlere şelikti. 470 de fiyatıyla bir garip durdu. 460 tam manasıyla rezaletti. Hepsini geçtim, o kadar reklamı yapılan, o kadar gazlanan seri 3 karttan ibaret kaldı. Rakip ise tarihinin en başarılı serisini ortaya koydu. Nvidia'nın sırf oyun kartlarında kullandığı gpu sayısı 4 oldu. Bunların her biri, farklı iki modelde kullanıldı. 8 oyun kartı, üstüne de bir tane teslalar için devasa gpu ve kart... Rakip bunu yaparken, Amd 3 tane orta ve alt sınıf kartla öyle uzaktan izledi. 400 serisi kadar hype yaratılan ve sonrasın patlayan çok az şey olmuştur donanım ve teknoloji dünyasında.

Gösterilen test şuranın. 

Bence Ryzen kötü değil, bır tık daha iyi olabilirdi. Inteli ezip tokatlayacak %20 performans zıplatacak gibi beklenti içine girmemek lazım esas. İntel bile her nesilde gıdım gıdım performans arttırıyor, bugün 4.nesil işlemcisi olanın 7.nesil işlemciye geçmek için bile sırf cpu perfomansı açısından pek bir anlamı yokken, 6.nesili satıp ryzen veya başka bir şey (7.nesil falan) alma hayali kurma peşinde olmamak gerekir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

499 USD'lik model genel olarak 4000-4100MHz gibi sonlanıyor ki bu noktada hatta 4000MHz kabul etmek lazım genel ve daha problemsiz olarak, overclock açısından hiçbir şey vaad etmiyor işlemci.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşlemciler yine fos çıktı özellikle fiyatını dikkate aldığımız zaman. Ben kendi adıma 1800X in fiyatını görünce ve ortada benchmark vs yok iken o iyi bir işlemci geliyor iyiyse (>>7700K) alır bir sistem toplarım demiştim.

Benchmarklar ayyuka çıktıktan sonraki iyimser hava tamamen insanların AMD'nin piyasadan silinmeyecek durumda olmasına verdikleri tepkiden ibaret. 

Bu fiyatlardan fiyat ve performansı düşünenler ryzen yerine intel tercih eder.

Frekansın düşük olması ve OC yapılamıyor olmasını da anladım desem yalan olur. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşlemciler yine fos çıktı özellikle fiyatını dikkate aldığımız zaman. Ben kendi adıma 1800X in fiyatını görünce ve ortada benchmark vs yok iken o iyi bir işlemci geliyor iyiyse (>>7700K) alır bir sistem toplarım demiştim.

Benchmarklar ayyuka çıktıktan sonraki iyimser hava tamamen insanların AMD'nin piyasadan silinmeyecek durumda olmasına verdikleri tepkiden ibaret. 

Bu fiyatlardan fiyat ve performansı düşünenler ryzen yerine intel tercih eder.

Frekansın düşük olması ve OC yapılamıyor olmasını da anladım desem yalan olur. 

fikrinize saygı göstermekle birlkte katılmıyorum.

sırf işlemci konusunda değil, hayatta yaşadığımız tüm gelişmelere böyle tek bir açıdan yorum yaparsak yanılırız.

en koyu intel fanboylar bile amd'nin yeni bir ürünle rekabeti kızıştırmasını olumlu karşılıyor.

sizin tabiriniz ile "fos çıkmış" olsa intel fiyatlarını düşürür müydü sizce ?

intel fiyat politkası ile 8 çekirdekli işlemcilerin ev kullanıcılarının evine girmesine bugüne kadar engel oldu.

steam hardware survey'e açın bakın buyrun size link: http://store.steampowered.com/hwsurvey/cpus/

8 çekirdekli işlemci sahipleri %0.26, başka bir tabirle 10 bin kişiden sadece 26'sının 8 çekirdekli işlemcisi var.

daha insanların yarısının elinde hala 2 çekirdekli işlemciler var.

AMD sayesinde artık hem oyun, hem de diğer program yapımcıları yeni ürünlerini 8 çekirdeğe göre optimize edecek ve ryzen'in başarısı önümüzdeki günlerde daha iyi anlaşılacak.

kısaca anlatmak istediğim AMD "satın alınabilir" fiyatlı, performans olarak da geride kalmayan bir ürün çıkararak teknolojik gelişimin önünü açtı, intel'e kalsa insanlar 8 çekirdekli işlemciyi belki daha 5 sene düşün(e)meyecekti, tablo ortada işte steam anketinde.

bu yüzden fos çıktı demeniz biraz komik olmuş bence, dünya kabul etti amd'nin başarısını, intel'in gözü korktu ama size beğendirememişler, yazık o zaman ne diyelim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AMD mühendisi olsam internete girmezdim bir süre :)

Piyasanın en güçlü x86 işlemci tasarlayıcısının son nesil işlemcilerine denk bir işlemciyi tasarlayıyorsun, üstelik bunu bir önceki mimarini terkedip yeni mimariyle ve daha ilk nesilde yapıyorsun. Millet çıkıp eıhh, fena değil ama. Alınmaca yok ama bildiğin kezban love gibi birşey milletin tepkisi. 

Nasıl yaptılar bilmiyorum, belki ekibi geri topladılar ve dışarıdan sağlam kadro getirdiler ama bir şekilde şu an başardıkları iş ufak çaplı bir mucize. 4 nesil falan geriden gelip güncel performansı tutturmak normalde olmayacak bir iş. Belki Intel bizi yiyordu kaç nesildir; olmuyor arkadaşlar, teknolojinin limitine yaklaştık, alışın artık %3-5 artışlara.. Intel'in dediği gibiyse Zen 2 mimarisi de bunun üstüne fazla birşey koyamaz. Ama artık denk bir rekabet var ki gece ile gündüz gibi fark yaratacak. Bu en önemli sonuç. Şu ara para basılan piyasa açık ara cloud ve big data sistemleri. "Ufak" bir big data cluster 150 core falan çalıştırıyor ki bunların önemli kısmı firmaların kendi aldıkları sunucular. Yani büyük vendor'ları kitleyip sadece Intel sattırmak kolay değil zira piyasada bu tip sistemlere rack tipi "node" sağlayan çok firma var. Bu sistemlerde en önemli şey core/fiyat ve enterprise özellikler ki Intel bu alanda işlemci yeteneklerini kısıtlayıp kullanılabilir çok çekirdekli işlemcileri de acaip paralara satıyor. 1500-2000 dolar altında 8+ çekirdekli server için gerekli tüm yeteneklere sahip işlemci olduğunu sanmıyorum.   

Benim sıcaklık ve tdp ile ilgili merak ettiğim bu işlemcilerin tdp değerleri epey düşük değil miydi? 1700 65w, diğerleri 95w diye hatırlıyorum. Peki bu su soğutma gönderme, sıcaklıktan şikayet etme vb nereden kaynaklanıyor? Voltaj artırma ve overclock sebebiyleyse anlarım da diğer türlü ortada bir yanlışlık var demektir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cihan şunu mantıklı bulmadım şimdi, anakart+işlemciye 700 USD falan bayılarak bu işlemciyi evde kullandığımız senin, benim, Çağlar'ın PC'sine niye alıyoruz mesela ? Ne getiriyor bu işlemci bize ?

Anlamlı gelmiyor bana.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada genel olarak bahsetmek gerekirse ben işlemciyi genel olarak başarısız şeklinde niteleyemem.

Ancak beklediğim gibi de değil, benim beklentimi karşılamadı, fiyatı çok ön plana alarak yaptığım bir yorum değil bu.

Sıfırdan evde eğlence, günlük ıvır zıvır için PC kuracak kişilere de çok hitap eden bir durumda da değil çok fazla bence.

Bu noktada bunun dört ve altı çekirdekli modelleri daha önemli, bunları da gördükten sonra bu tip amaçlı kullanım için sağlıklı yorum yapılabileceğini düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cihan şunu mantıklı bulmadım şimdi, anakart+işlemciye 700 USD falan bayılarak bu işlemciyi evde kullandığımız senin, benim, Çağlar'ın PC'sine niye alıyoruz mesela ? Ne getiriyor bu işlemci bize ?

Anlamlı gelmiyor bana.

Tolga abi zaten senin dediğin gibi 1800x sınırda, overclock olmuyor, ona fazladan 100 dolar verilmesini akla uygun bulmuyorum.

Bu aşamadan 1700x daha mantıklı, o da 400 dolar, B350 anakart da 100 dolar, bence 500 dolara gayet alınabilir durumda. 1700x de oc ile 4ghz çalışacaktır diye düşünüyorum.

Burda asıl seçim, içinde bulunduğumuz anın 4 çekirdekli, çekirdek başına yüksek performans veren işlemcilerine mi yatırım yapmak doru olur, yoksa geleceğin 8 çekirdekli işlemcilerine mi ?

kendimden örnek vermem gerekirse hala 2600k kullanıyor olsam direkt 1700x'e geçerdim. ama 6700k olduğu için şuan 2. nesil 8 çekirdekli ryzen'leri 1-2 sene daha bekleyebilirim diye düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Onlarca paragraf yazmaya gerek görmüyorum; evde bilgisayarını oyun makinesi olarak kullanan biri için Ryzen ne performans ne de fiyat olarak bir yenilik getirmiyor. Tek cazibesi, önceden de söylediğim gibi, Intel'i çekirdek sayısının önemli olduğu server bazlı işlemlerle sıkıştırarak bizim oyun amaçlı kullandığımız işlemcilerin fiyatını aşağı çekecek olması. 

Ryzen, başarılı, AMD için mucize bir işlemci. Çok iyi çıkarmışlar, bütün emeği geçenleri tebrik ederim. Benim kullanım senaryoma uygun alanlarda gerekli performans ve/veya fiyat avantajını verdiğini düşünmediğim için, acil durumlar hariç, almayı düşünmüyorum.

mamad, wazzap and Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Athlon patch gibi bir şey gelecekmiş diyorlar ama ne kadar doğru bilmiyorum. Lisa Su'nun aralarında bulunduğu AMA'de "Yazılımcılarımız sorunların farkında ve harıl harıl çözmeye çalışıyorlar." dedi.

x1600x de böyle çıkarsa Intel, gaming'i yine süpürür. Delid muhabbetine ben de katılırım bu gidişle. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ryzen 5 1600X   6Core/12Thread    3.6Ghz/4.0 Ghz Turbo    95W TDP

Ryzen 5 1500X   4Core/8Thread    3.5Ghz/3.7 Ghz Turbo    65W TDP

İki yeni modeli açıkladı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu modellerin de overclock potansiyelinin çok iyi olamayabileceğine ilişkin ciddi şüphelerim var.

Çıksın bakalım, seri tamamlansın görelim onları da.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Reddit te abartılı yorumlar var. Hype, hezimet vs denecek birşey yok ortada. 

Workstation uygulamlarında çok başarılı, hatta beklenenden fazla başarılı. Oyunlarda sorun var. Farklı parametrelerle tekrar edilmiş bazı oyunlar sonuçlar kısmen düzelmiş. Bir patch vs sonrasında bakmak lazım. Yinede eğer handbrake, video editing vs gibi uygulamaları kullananlar için sonuç mükemmel. 

Yalnız mesela handbreak te GPU (CUDA) ile daha performanslı olmuyor mu? 

Sadece işlemci fiyatına karşılaştırılıyor. Anakartlarının da daha ucuz olması gerek, toplam maliyette avantaj artıyor.

X beklediğimden kötü ama 100mhz kadar OC yapıyor. 1700X değil , 1700 alıp manuel OC yapsa daha mantıklı olabilir , o zaman fiyat avantajı daha da artıyor. 

Oyun kısmı spekülasyon . PAtch ile düzelebilir, gelecekte 8 core a destek artıp avantajlı hale gelebilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok